Themes - Blocksy - en to sv_SE translation catalogue (879 entries)

en:  and
sv_SE:  och

en: % Comments
sv_SE: % kommentarer

en: % Reviews
sv_SE: % recensioner

en: %1$s / %2$s
sv_SE: %1$s/%2$s

en: %1$sSearch Results for%2$s %3$s
sv_SE: %1$sSökresultat för%2$s %3$s

en: %s Elements
sv_SE: %s element

en: %s Font
sv_SE: Typsnitt för %s

en: %s Font Color
sv_SE: Textfärg för %s

en: %s Settings
sv_SE: %s-inställningar

en: %s Structure
sv_SE: %s-struktur

en: %s Title
sv_SE: %s-rubrik

en: %sSorry, but nothing matched your search terms. Please try again with some different keywords.%s
sv_SE: %sInget matchade dina söktermer. Försök igen med några andra nyckelord.%s

en: &larr; Older Comments
sv_SE: &larr; Äldre kommentarer

en: &ldquo;%s&rdquo; has been removed from your cart
sv_SE: ”%s” har tagits bort från din varukorg

en: 1 Comment
sv_SE: 1 kommentar

en: 1 Review
sv_SE: 1 recension

en: 404 Not found
sv_SE: 404 hittades inte

en: A new and innovative way of building WordPress pages visually. No designer or developer skills required. The only tools you'll need to master are clicks and drags.
sv_SE: Ett nytt och innovativt sätt att bygga WordPress-sidor visuellt. Inga designer- eller utvecklarkunskaper krävs. De enda verktygen du behöver behärska är klicka och dra.

en: About Me
sv_SE: Om mig

en: About me
sv_SE: Om mig

en: Above List
sv_SE: Ovan lista

en: Above Title
sv_SE: Över rubrik

en: Accent
sv_SE: Accentfärg

en: Account
sv_SE: Konto

en: Account Page
sv_SE: Kontosida

en: Active
sv_SE: Aktiv

en: Active Tab Border
sv_SE: Ram för aktiv flik

en: Active Tab Colors
sv_SE: Färg för aktiv flik

en: Add Comment
sv_SE: Lägg till kommentar

en: Add To Cart Button
sv_SE: Knapp för ”Lägg till i varukorg”

en: Add to Cart
sv_SE: Lägg till i varukorg

en: Add to Cart Button
sv_SE: Knapp ”Lägg i varukorg”

en: Add to Cart and Price
sv_SE: Lägg i varukorg och pris

en: Add widgets here.
sv_SE: Lägg till widgetar här.

en: Additional Actions
sv_SE: Ytterligare åtgärder

en: Address Line 2 Field
sv_SE: Fält för adressrad 2

en: Address:
sv_SE: Adress:

en: Adjusts horizontal spacing between main content area and edges of the screen.
sv_SE: Anpassar det horisontella avståndet mellan ytan för huvudinnehållet och skärmens kanter.

en: Adjusts the spacing between the Gutenberg blocks.
sv_SE: Justerar avståndet mellan Gutenberg-blocken.

en: Adjusts vertical spacing between main content area and header/footer.
sv_SE: Anpassar det vertikala avståndet mellan ytan för huvudinnehållet och sidhuvud/sidfot.

en: Advanced Posts
sv_SE: Avancerade inlägg

en: Advanced Search
sv_SE: Avancerad sökning

en: Advertisement
sv_SE: Annonsering

en: After Comments
sv_SE: Efter kommentarer

en: After Content
sv_SE: Efter innehåll

en: After Footer
sv_SE: Efter sidfot

en: After Header
sv_SE: Efter sidhuvud

en: Align all buttons on the same line, when positioned as the last element.
sv_SE: Rikta upp alla knappar på samma rad när de är placerade som det sista elementet.

en: Alignment
sv_SE: Justering

en: All Headings (H1 - H6)
sv_SE: Alla rubriker (H1-H6)

en: Allow the item container to expand and fill in all the available space.
sv_SE: Låt objektbehållaren expandera och fylla allt tillgängligt utrymme.

en: Apply coupon
sv_SE: Tillämpa rabattkod

en: Archive
sv_SE: Arkiv

en: Archive Label
sv_SE: Arkivetikett

en: Archive Page
sv_SE: Arkivsida

en: Archive Taxonomy Title
sv_SE: Taxonomirubrik för arkiv

en: Archives
sv_SE: Arkiv

en: Archives Featured Image
sv_SE: Arkivets utvalda bild

en: Arrows Visibility
sv_SE: Pilarnas synlighet

en: Articles
sv_SE: Artiklar

en: Author
sv_SE: Författare

en: Author Archive Link
sv_SE: Länk till författararkiv

en: Author Avatar
sv_SE: Profilbild för författare

en: Author Bio Font
sv_SE: Typsnitt för författarens biografi

en: Author Bio Font Color
sv_SE: Typsnittsfärg för författarbiografi

en: Author Box
sv_SE: Författarbox

en: Author Meta
sv_SE: Meta för författare

en: Author Name Font
sv_SE: Typsnitt för författarens namn

en: Author Page
sv_SE: Författarsida

en: Author avatar
sv_SE: Profilbild för författare

en: Auto Expand Current Item
sv_SE: Expandera automatiskt det aktuella objektet

en: Auto Hide
sv_SE: Dölj automatiskt

en: Automatically hide "Add to cart" button after adding the product to cart.
sv_SE: Dölj automatiskt knappen ”Lägg i varukorg” när produkten redan lagts till.

en: Available on backorder
sv_SE: Tillgänglig på restorder

en: Avatar Size
sv_SE: Profilbildsstorlek

en: Average Rating
sv_SE: Genomsnittligt betyg

en: Average rating
sv_SE: Genomsnittligt betyg

en: Backdrop Blur
sv_SE: Suddig bakgrund

en: Background
sv_SE: Bakgrund

en: Background Color
sv_SE: Bakgrundsfärg

en: Badge Color
sv_SE: Märkets färg

en: Badge Label
sv_SE: Etikett för märke

en: Badge Shape
sv_SE: Form på märke

en: Base Font
sv_SE: Grundtypsnitt

en: Base Text
sv_SE: Grundtext

en: Before Comments
sv_SE: Före kommentarer

en: Before Content
sv_SE: Före innehåll

en: Before Footer
sv_SE: Före sidfot

en: Before Header
sv_SE: Före sidhuvud

en: Below List
sv_SE: Under lista

en: Below Title
sv_SE: Under rubrik

en: Bio
sv_SE: Biografi

en: Blocksy - Call to Action
sv_SE: Blocksy – uppmaning till åtgärd

en: Blocksy - Hero Section
sv_SE: Blocksy – herosektion

en: Blocksy - Pricing Plan
sv_SE: Blocksy – prispaket

en: Blocksy - Pricing Table
sv_SE: Blocksy – pristabell

en: Blocksy - Team Members
sv_SE: Blocksy – teammedlemmar

en: Blocksy - Testimonial
sv_SE: Blocksy – omdömen

en: Blocksy - Text Cards
sv_SE: Blocksy – kort med text

en: Blocksy Custom Data
sv_SE: Blocksy anpassadede data

en: Blocksy Variation Images
sv_SE: Blocksy bilder för varianter

en: Blocksy is a fast, modern WordPress theme with advanced WooCommerce support and full compatibility with the block editor.
sv_SE: Blocksy är ett snabbt, modernt WordPress-tema med avancerat stöd för WooCommerce och med full kompatibilitet med blockredigeraren.

en: Blocksy requires at least PHP version 5.7.0. You are running version %s. Please upgrade and try again.
sv_SE: Blocksy kräver minst PHP version 5.7.0. Du kör version %s. Uppgradera och försök igen.

en: Blog
sv_SE: Blogg

en: Blog Page in Breadcrumbs
sv_SE: Bloggsida i synliga sökvägar

en: Blog Posts
sv_SE: Blogginlägg

en: Blog Title
sv_SE: Bloggrubrik

en: Border
sv_SE: Ram

en: Border Color
sv_SE: Ramfärg

en: Border Radius
sv_SE: Ramradie

en: Border Size
sv_SE: Ramstorlek

en: Borders
sv_SE: Ramar

en: Bottom
sv_SE: Nederst

en: Bottom Border
sv_SE: Nedre kantlinje

en: Bottom Border Width
sv_SE: Bredd nederkant

en: Bottom Content
sv_SE: Botten på inlägg

en: Bottom Offset
sv_SE: Botten förskjutning

en: Bottom Row
sv_SE: Bottenrad

en: Bottom Spacing
sv_SE: Avstånd i botten

en: Box Type
sv_SE: Typ av ruta

en: Boxed
sv_SE: Inramad

en: Boxed Color
sv_SE: Boxens färg

en: Breadcrumbs
sv_SE: Synliga sökvägar

en: Breadcrumbs Font
sv_SE: Typsnitt på synliga sökvägar

en: Breadcrumbs Font Color
sv_SE: Textfärg på synliga sökvägar

en: Breadcrumbs Source
sv_SE: Källa för synliga sökvägar

en: Button
sv_SE: Knapp

en: Button Background
sv_SE: Knappbakgrund

en: Button Background Color
sv_SE: Knappens bakgrundsfärg

en: Button Color
sv_SE: Knappfärg

en: Button Font Color
sv_SE: Knappens textfärg

en: Button Height
sv_SE: Knapphöjd

en: Button Shape
sv_SE: Knappform

en: Button Text Color
sv_SE: Knappens textfärg

en: Button Type
sv_SE: Knapptyp

en: Button Width
sv_SE: Knappbredd

en: Buttons
sv_SE: Knappar

en: Buttons Type
sv_SE: Knapptyp

en: By
sv_SE: Av

en: By default these options are inherited from Customizer options.
sv_SE: Som standard tas dessa alternativ från inställningarna i Anpassaren.

en: CSS Class
sv_SE: CSS-klass

en: Cancel Reply
sv_SE: Avbryt svar

en: Card Background Color
sv_SE: Bakgrundsfärg på kort

en: Card Border
sv_SE: Kortram

en: Card Border Radius
sv_SE: Radie för kortets kantram

en: Card Bottom Divider
sv_SE: Bottenavdelare för kort

en: Card Divider
sv_SE: Avdelare för kort

en: Card Inner Spacing
sv_SE: Inre avstånd för kort

en: Card Min Height
sv_SE: Minsta höjd för kort

en: Card Options
sv_SE: Kortalternativ

en: Card Overlay Color
sv_SE: Överläggsfärg för kort

en: Card Shadow
sv_SE: Kortskugga

en: Card Type
sv_SE: Korttyp

en: Cards Gap
sv_SE: Kortmellanrum

en: Cart
sv_SE: Varukorg

en: Cart Drawer
sv_SE: Varukorgslåda

en: Cart Page
sv_SE: Varukorgs-sida

en: Cart Totals Border
sv_SE: Kantlinje varukorgens summa

en: Cart Totals Border Radius
sv_SE: Kantlinjeradie varukorgens summa

en: Cart Totals Padding
sv_SE: Utfyllnad (padding) varukorgens summa

en: Categories
sv_SE: Kategorier

en: Categories Elements
sv_SE: Kategorielement

en: Categories Font
sv_SE: Typsnitt för kategori

en: Categories Font Color
sv_SE: Textfärg för kategorier

en: Category
sv_SE: Kategori

en: Center to Sides
sv_SE: Centrerat till kanterna

en: Change Image
sv_SE: Ändra bild

en: Checkout Page
sv_SE: Sida för kassa

en: Choose what to display on product category pages.
sv_SE: Välj vad som ska visas på produktkategorisidor.

en: Circle
sv_SE: Cirkel

en: Classic
sv_SE: Klassisk

en: Click
sv_SE: Klick

en: Click Area
sv_SE: Klickområde

en: Click Behavior
sv_SE: Klickbeteende

en: Click this button if you want to reset all settings to their default values.
sv_SE: Klicka på denna knapp om du vill återställa alla inställningar till deras standardvärden.

en: Close Adjacent Tabs
sv_SE: Stäng intilliggande flikar

en: Close Button Type
sv_SE: Typ av stängningsknapp

en: Close search modal
sv_SE: Stäng modalfönstret för sökning

en: Collapse dropdown menu
sv_SE: Minimera rullgardinsmeny

en: Collapse menu items in to a dropdown if there is no enough room in the row.
sv_SE: Minimera menyvalen till en rullgardinsmeny om det inte finns tillräckligt med utrymme på raden.

en: Color %s
sv_SE: Färg %s

en: Color scheme
sv_SE: Färgschema

en: Colors
sv_SE: Färger

en: Columns
sv_SE: Kolumner

en: Columns & Posts
sv_SE: Kolumner och inlägg

en: Columns & Rows
sv_SE: Kolumner och rader

en: Columns Divider
sv_SE: Kolumnavgränsare

en: Columns Gap
sv_SE: Mellanrum mellan kolumner

en: Columns Layout
sv_SE: Kolumnlayout

en: Columns Spacing
sv_SE: Kolumnmellanrum

en: Comfortable
sv_SE: Komfortabel

en: Comment Form Position
sv_SE: Kommentarformulärets placering

en: Comment navigation
sv_SE: Kommentarsnavigering

en: Comments
sv_SE: Kommentarer

en: Comments are closed.
sv_SE: Kommentarer är stängda.

en: Compact
sv_SE: Kompakt

en: Company Name Field
sv_SE: Fält för företagsnamn

en: Configure the social links in General ➝ %sSocial Network Accounts%s.
sv_SE: Konfigurera de sociala länkarna i Allmänt ➝ %sSociala nätverkskonton%s.

en: Contact Info
sv_SE: Kontaktinformation

en: Contained
sv_SE: Innesluten

en: Container Background
sv_SE: Behållarens bakgrund

en: Container Background Image
sv_SE: Behållarens bakgrundsbild

en: Container Border
sv_SE: Behållarens ram

en: Container Border Radius
sv_SE: Behållarens ramradie

en: Container Bottom Offset
sv_SE: Behållarens offset botten

en: Container Bottom Spacing
sv_SE: Behållarens bottenavstånd

en: Container Inner Spacing
sv_SE: Inre avstånd för behållare

en: Container Margin
sv_SE: Marginal för behållare

en: Container Max Width
sv_SE: Max bredd container

en: Container Min Height
sv_SE: Behållarens minsta höjd

en: Container Padding
sv_SE: Padding för behållaren

en: Container Spacing
sv_SE: Avstånd mellan behållare

en: Container Structure
sv_SE: Behållarens struktur

en: Container Width
sv_SE: Behållarens bredd

en: Content
sv_SE: Innehåll

en: Content Alignment
sv_SE: Innehållsjustering

en: Content Area Background
sv_SE: Bakgrund för innehållsområde

en: Content Area Border
sv_SE: Innehållsområdets ram

en: Content Area Border Radius
sv_SE: Innehållsområdets ramradie

en: Content Area Spacing
sv_SE: Mellanrum för innehållsområde

en: Content Area Style
sv_SE: Innehållsområdets stil

en: Content Edge Spacing
sv_SE: Avstånd mellan innehållets kanter

en: Continue reading%1$s "%2$s"%3$s
sv_SE: Fortsätt läsa%1$s ”%2$s”%3$s

en: Copied!
sv_SE: Kopierad!

en: Copy to Clipboard
sv_SE: Kopiera till urklipp

en: Copyright
sv_SE: Upphovsrätt

en: Copyright &copy; {current_year} - WordPress Theme by {theme_author}
sv_SE: Upphovsrätt &copy; {current_year} - WordPress-tema av {theme_author}

en: Copyright Text
sv_SE: Upphovsrättstext

en: Core
sv_SE: Kärna

en: Coupon Form
sv_SE: Rabattkodsformulär

en: Coupon code
sv_SE: Rabattkod

en: Coupon:
sv_SE: Rabattkod:

en: Course Single
sv_SE: Enskild kurs

en: Cover
sv_SE: Fyll

en: Create Popup
sv_SE: Skapa popup

en: Custom
sv_SE: Anpassad

en: Custom Aria Label
sv_SE: Anpassad Aria-etikett

en: Custom Attribute
sv_SE: Anpassat attribut

en: Custom Image
sv_SE: Anpassad bild

en: Date Format
sv_SE: Datumformat

en: Date format %sinstructions%s.
sv_SE: Datumformat %sinstruktioner%s.

en: Default
sv_SE: Standard

en: Default State
sv_SE: Standardtillstånd

en: Default image
sv_SE: Standardbild

en: Default product sorting
sv_SE: Standard produktsortering

en: Default sorting (custom ordering + name)
sv_SE: Standardsortering (anpassad sortering + namn)

en: Description
sv_SE: Beskrivning

en: Description Heading
sv_SE: Beskrivning rubrik:

en: Desktop
sv_SE: Stationär dator

en: Disable %s %s
sv_SE: Inaktivera %s %s

en: Disable Author Box
sv_SE: Aktivera författarruta

en: Disable Featured Image
sv_SE: Inaktivera utvald bild

en: Disable Footer
sv_SE: Inaktivera sidfot

en: Disable Header
sv_SE: Inaktivera sidhuvud

en: Disable Page %s
sv_SE: Inaktivera sida %s

en: Disable Post Tags
sv_SE: Inaktivera inläggsetiketter

en: Disable Related Posts
sv_SE: Inaktivera relaterade inlägg

en: Disable Share Box
sv_SE: Inaktivera delningsruta

en: Disabled
sv_SE: Inaktiverad

en: Divider
sv_SE: Avdelare

en: Download
sv_SE: Ladda ner

en: Dropdown
sv_SE: Rullgardinsmeny

en: Dropdown Border Radius
sv_SE: Rullgardinsmenyns ramradie

en: Dropdown Font
sv_SE: Typsnitt för rullgardinsmeny

en: Dropdown Font Color
sv_SE: Rullgardinsmenyns textfärg

en: Dropdown Options
sv_SE: Alternativ för rullgardinsmeny

en: Dropdown Shadow
sv_SE: Skugga för rullgardinsmeny

en: Dropdown Toggle Icon
sv_SE: Slå på/av ikon för rullgardinsmeny

en: Dropdown Toggle Shape
sv_SE: Slå på/av form för rullgardinsmeny

en: Dropdown Top Offset
sv_SE: Rullgardinsmeny toppförskjutning

en: Dynamic Data
sv_SE: Dynamiska data

en: Easily link your social media accounts and display them throughout your website, with the various elements provided in the customizer.
sv_SE: Länka enkelt dina konton på sociala medier och visa dem på hela din webbplats, med hjälp av de olika elementen i anpassaren.

en: Edit
sv_SE: Redigera

en: Edit%1$s "%2$s"%3$s
sv_SE: Redigera%1$s ”%2$s”%3$s

en: Element Visibility
sv_SE: Elementets synlighet

en: Elements
sv_SE: Element

en: Email
sv_SE: E-post

en: Enable lazy loading to improve performance.
sv_SE: Aktivera uppskjuten inläsning för att förbättra prestanda.

en: Enable this option if you want to remove WordPress emojis script in order to improve the performance.
sv_SE: Aktivera det här alternativet om du vill ta bort WordPress emojis-skriptet för att förbättra prestandan.

en: Enabling this option will make the menu to stretch and fit the width of its parent column.
sv_SE: Om du aktiverar det här alternativet sträcks menyn ut och anpassas till bredden på den överordnade kolumnen.

en: Enhanced Grid
sv_SE: Förbättrat rutnät

en: Enter your email address below to subscribe to our newsletter
sv_SE: Ange din e-postadress nedan för att prenumerera på vårt nyhetsbrev

en: Entire Item
sv_SE: Hela objektet

en: Entire Sidebar
sv_SE: Hela sidopanelen

en: Entry Content
sv_SE: Inläggsinnehåll

en: Equal Alignment
sv_SE: Lika justering

en: Error Messages
sv_SE: Felmeddelanden

en: Event Single
sv_SE: Enstaka evenemang

en: Event Structure
sv_SE: Evenemangsstruktur

en: Events Calendar Archive
sv_SE: Kalenderarkiv för evenemang

en: Events Calendar Archive Structure
sv_SE: Arkivstruktur för evenemangskalender

en: Excerpt
sv_SE: Utdrag

en: Excerpt Color
sv_SE: Utdragets färg

en: Excerpt Font
sv_SE: Typsnitt för utdrag

en: Excerpt Font Color
sv_SE: Utdragets textfärg

en: Expand dropdown menu
sv_SE: Expandera rullgardinsmeny

en: Extensions
sv_SE: Utökningar

en: Extra Features
sv_SE: Extra funktioner

en: Facebook Group
sv_SE: Facebook-grupp

en: Failed to Copy
sv_SE: Det gick inte att kopiera

en: Fallback Font Family
sv_SE: Reserv för typsnittsfamilj

en: Featured
sv_SE: Utvald

en: Featured Image
sv_SE: Utvald bild

en: Featured Image Radius
sv_SE: Utvalda bildens ramradie

en: Featured Image Shadow
sv_SE: Skugga för utvald bild

en: Figcaption
sv_SE: Bildtext

en: First Tab Expanded
sv_SE: Första fliken utökad

en: Focus
sv_SE: Fokus

en: Font
sv_SE: Typsnitt

en: Font Color
sv_SE: Textfärg

en: Footer
sv_SE: Sidfot

en: Footer Menu
sv_SE: Sidfotsmeny

en: Footer Widget Area
sv_SE: Widgetområde i sidfot

en: Form Elements
sv_SE: Formulärelement

en: Form Fields
sv_SE: Formulärfält

en: Frame Color
sv_SE: Ramfärg

en: Frame Size
sv_SE: Ramstorlek

en: Full Post
sv_SE: Helt inlägg

en: Full Size
sv_SE: Full storlek

en: Full Width
sv_SE: Full bredd

en: Full Width Section
sv_SE: Sektion i full bredd

en: Functionality Options
sv_SE: Funktionella alternativ

en: Gallery Thumbnails
sv_SE: Galleriminiatyrer

en: General
sv_SE: Allmänt

en: General Options
sv_SE: Allmänna alternativ

en: Ghost
sv_SE: Spöke

en: Global Color Palette
sv_SE: Global färgpalett

en: Global Colors
sv_SE: Globala färger

en: Go to top
sv_SE: Gå till toppen

en: Greenshift helps you create complex pages and animations without code skills and directly inside core editor.
sv_SE: Greenshift låter dig dig skapa komplexa sidor och animationer direkt i WordPress-redigeraren, och utan att programmera.

en: Grid
sv_SE: Rutnät

en: Guaranteed Safe Checkout
sv_SE: Garanterad säker kassa

en: Header
sv_SE: Sidhuvud

en: Header Menu 1
sv_SE: Sidhuvudmeny 1

en: Header Menu 2
sv_SE: Sidhuvudmeny 2

en: Heading 1 (H1)
sv_SE: Rubrik 1 (H1)

en: Heading 2 (H2)
sv_SE: Rubrik 2 (H2)

en: Heading 3 (H3)
sv_SE: Rubrik 3 (H3)

en: Heading 4 (H4)
sv_SE: Rubrik 4 (H4)

en: Heading 5 (H5)
sv_SE: Rubrik 5 (H5)

en: Heading 6 (H6)
sv_SE: Rubrik 6 (H6)

en: Heading Color
sv_SE: Rubrikfärg

en: Heading Tag
sv_SE: Rubriketikett

en: Heading tag
sv_SE: Rubriketikett

en: Height
sv_SE: Höjd

en: Hidden
sv_SE: Dold

en: Hide Empty Cart
sv_SE: Dölj om varukorgen är tom

en: Highlight Required Fields
sv_SE: Markera obligatoriska fält

en: Home
sv_SE: Hem

en: Home Item
sv_SE: Hem-objekt

en: Horizontal
sv_SE: Horisontell

en: Horizontal Alignment
sv_SE: Horisontell justering

en: Horizontal Offset
sv_SE: Horisontell förskjutning

en: Hover
sv_SE: Hovra

en: Hover Effect
sv_SE: Hovringseffekt

en: Hover/Active
sv_SE: Hovring/aktiv

en: How should products be sorted in the catalog by default?
sv_SE: Hur ska produkter sorteras i katalogen som standard?

en: Hurry Up!
sv_SE: Skynda dig!

en: I have read and agree to the website %s
sv_SE: Jag har läst och godkänner webbplatsens %s

en: Icon
sv_SE: Ikon

en: Icon Badge
sv_SE: Ikonmärke

en: Icon Color
sv_SE: Ikonfärg

en: Icon Margin
sv_SE: Ikonmarginal

en: Icon Size
sv_SE: Ikonstorlek

en: Icon Source
sv_SE: Ikon-källa

en: Icon Visibility
sv_SE: Ikonens synlighet

en: Icons
sv_SE: Ikoner

en: Icons Background Color
sv_SE: Ikonens bakgrundsfärg

en: Icons Border Color
sv_SE: Ramfärg för ikoner

en: Icons Color
sv_SE: Ikonfärg

en: Icons Size
sv_SE: Ikonstorlek

en: Icons Spacing
sv_SE: Avstånd mellan ikoner

en: Image Border Radius
sv_SE: Bildens ramradie

en: Image Location
sv_SE: Bildplats

en: Image Overlay Color
sv_SE: Bildöverläggfärg

en: Image Ratio
sv_SE: Bildförhållande

en: Image Size
sv_SE: Bildstorlek

en: Image Visibility
sv_SE: Synlighet för bild

en: Image Width
sv_SE: Bildbredd

en: Image height will be automatically calculated based on the image ratio.
sv_SE: Bildhöjden beräknas automatiskt baserat på bildförhållandet.

en: Image size used for the gallery thumbnails on single product pages.
sv_SE: Bildstorlek på miniatyrbilderna i galleriet sidor för enstaka produkt.

en: Image size used for the main image on single product pages.
sv_SE: Bildstorlek används för huvudbilden på enskilda produktsidor.

en: In
sv_SE: I

en: In stock
sv_SE: I lager

en: Inactive
sv_SE: Inaktiv

en: Indicator Color
sv_SE: Färg på indikator

en: Infinite Scroll
sv_SE: Oändlig rullning

en: Info Messages
sv_SE: Informationsmeddelanden

en: Inherit
sv_SE: Ärv

en: Inherit from customizer
sv_SE: Ärv från anpassaren

en: Initial Color
sv_SE: Initial färg

en: Inline SVG File
sv_SE: SVG-fil inline

en: Input Border Color
sv_SE: Kantfärg inmatningsfält

en: Input Font Color
sv_SE: Inmatad textfärg

en: Inputs Label Position
sv_SE: Placering av etikett för indatafält

en: Insert ad code here
sv_SE: Infoga din annonskod här

en: Inside
sv_SE: Insida

en: Interaction Type
sv_SE: Interaktionstyp

en: Interactive Collapse
sv_SE: Interaktiv minimering

en: It looks like nothing was found at this location. Maybe try to search for something else?
sv_SE: Det verkar som om inget hittades på denna plats. Varför inte försöka söka efter något annat?

en: Item Label
sv_SE: Objektetikett

en: Items
sv_SE: Objekt

en: Items Border Radius
sv_SE: Objektens ramradie

en: Items Direction
sv_SE: Objektriktning

en: Items Inner Spacing
sv_SE: Inre avstånd för objekt

en: Items Style
sv_SE: Objektstil

en: Items Vertical Spacing
sv_SE: Vertikalt avstånd för objekt

en: JetEngine is a dynamic content plugin that lets you build a complex websites fast and cost-effectively.
sv_SE: JetEngine är ett tillägg för dynamiskt innehåll som gör att du kan skapa komplexa webbplatser snabbt och billigt.

en: Joined
sv_SE: Gick med

en: Joined Date
sv_SE: Registreringsdatum

en: Label
sv_SE: Etikett

en: Label Font
sv_SE: Typsnitt för etikett

en: Label Font Color
sv_SE: Textfärg för etikett

en: Label Position
sv_SE: Etikettposition

en: Label Text
sv_SE: Etikettext

en: Label Text Color
sv_SE: Textfärg för etikett

en: Label Text Font
sv_SE: Typsnitt på etikett

en: Label Visibility
sv_SE: Synlighet för etikett

en: Labels
sv_SE: Etiketter

en: Large
sv_SE: Stor

en: Last Widgets
sv_SE: Senaste widgetar

en: Lazy Load Images
sv_SE: Uppskjuten inläsning av bilder

en: Learn more about palettes and colors %shere%s.
sv_SE: Läs mer om paletter och färger %shär%s.

en: Leave a Reply
sv_SE: Lämna ett svar

en: Left
sv_SE: Vänster

en: Left Column
sv_SE: Vänster kolumn

en: Left Side
sv_SE: Vänster sida

en: Left Sidebar
sv_SE: Vänster sidopanel

en: Left to Right
sv_SE: Vänster till höger

en: Length
sv_SE: Längd

en: Lightbox Button Background
sv_SE: Bakgrund för lightbox-knapp

en: Lightbox Button Icon Color
sv_SE: Ikonfärg för lightbox-knapp

en: Line
sv_SE: Linje

en: Link
sv_SE: Länk

en: Link Hover
sv_SE: Länkhovring

en: Link To Post
sv_SE: Länk till inlägg

en: Link/URL
sv_SE: Länk/URL

en: Links
sv_SE: Länkar

en: Links Decoration
sv_SE: Länkdekoration

en: Links Type
sv_SE: Länktyper

en: Live Results
sv_SE: Live-resultat

en: Live Results Product Status
sv_SE: Sökresultat i realtid för produktstatus

en: Live results
sv_SE: Live-resultat

en: Load More
sv_SE: Ladda mer

en: Location
sv_SE: Plats

en: Log out
sv_SE: Logga ut

en: Logged In
sv_SE: Inloggad

en: Logged Out
sv_SE: Utloggad

en: Logo
sv_SE: Logga

en: Logo Height
sv_SE: Loggans höjd

en: Logo Image Link
sv_SE: Länk i bildlogga

en: Logo Image Position
sv_SE: Bildloggans position

en: Logo Inline SVG File
sv_SE: SVG-fil för inbäddad logga

en: Main Row
sv_SE: Huvudrad

en: Main Sidebar
sv_SE: Primär sidopanel

en: Manage Options
sv_SE: Hantera alternativ

en: Manage your menu items in the %sMenus screen%s.
sv_SE: Hantera dina menyobjekt i %sMenyvyn%s.

en: Margin
sv_SE: Marginal

en: Max Width
sv_SE: Max bredd

en: Maximum Site Width
sv_SE: Maximal bredd på webbplats

en: Medium Large
sv_SE: Mellanstor

en: Menu
sv_SE: Meny

en: Menu 1
sv_SE: Meny 1

en: Menu 2
sv_SE: Meny 2

en: Messages
sv_SE: Meddelanden

en: Meta Button Font Color
sv_SE: Meta-knappens textfärg

en: Meta Elements
sv_SE: Meta-element

en: Meta Font
sv_SE: Typsnitt för metadata

en: Meta Font Color
sv_SE: Typsnittsfärg för metadata

en: Middle Row
sv_SE: Mittenrad

en: Min Height
sv_SE: Minsta höjd

en: Mobile
sv_SE: Mobil

en: Mobile Menu
sv_SE: Mobilmeny

en: Mobile:
sv_SE: Mobil:

en: Modal Background
sv_SE: Modal bakgrund

en: Module Placement
sv_SE: Modulplacering

en: Module Title
sv_SE: Modulrubrik

en: Module Title Alignment
sv_SE: Justering för modulrubrik

en: Module Title Color
sv_SE: Modulrubrik färg

en: Module Title Font
sv_SE: Typsnitt för modulrubrik

en: Module Visibility
sv_SE: Modulens synlighet

en: Money Back Guarantee
sv_SE: Pengarna tillbaka-garanti

en: More
sv_SE: Mer

en: Most Commented
sv_SE: Mest kommenterade

en: Name
sv_SE: Namn

en: Name & Avatar
sv_SE: Namn och profilbild

en: Narrow
sv_SE: Smal

en: Narrow Container Max Width
sv_SE: Maximal bredd för smal behållare

en: Narrow Width
sv_SE: Smal bredd

en: Navigate through posts that are from the same taxonomy.
sv_SE: Navigera bland inlägg som tillhör samma taxonomi.

en: Navigation Background Color
sv_SE: Navigationens bakgrundsfärg

en: Navigation Criteria
sv_SE: Kriterier för navigering

en: Navigation Quick Links
sv_SE: Snabblänkar för navigering

en: Newer Comments &rarr;
sv_SE: Nyare kommentarer &rarr;

en: Newsletter
sv_SE: Nyhetsbrev

en: Next
sv_SE: Nästa

en: Next %s
sv_SE: Nästa %s

en: Next/Prev
sv_SE: Nästa/föregående

en: No Comments
sv_SE: Inga kommentarer

en: No Reviews
sv_SE: Inga recensioner

en: No comments yet
sv_SE: Inga kommentarer än

en: No more posts to load
sv_SE: Inga fler inlägg att ladda

en: No more products to load
sv_SE: Inga fler produkter att ladda

en: No page set
sv_SE: Ingen sida inställd

en: No results
sv_SE: Inga resultat

en: No title
sv_SE: Ingen rubrik

en: None
sv_SE: Ingen

en: Normal Width
sv_SE: Normal bredd

en: Not able to attach "%s".
sv_SE: Det går inte att bifoga ”%s”.

en: Notice Font Color
sv_SE: Notisens textfärg

en: Number of Posts
sv_SE: Antal inlägg

en: Number of columns
sv_SE: Antal kolumner

en: Number of posts
sv_SE: Antal inlägg

en: OUT OF STOCK
sv_SE: SLUT I LAGER

en: Off Canvas
sv_SE: Utanför innehållsyta

en: Offcanvas
sv_SE: Utanför innehållsytan

en: Offcanvas modal
sv_SE: Modalt fönster utanför innehållet

en: Official
sv_SE: Officiell

en: Offset
sv_SE: Förskjutning

en: On
sv_SE: På

en: One comment
sv_SE: En kommentar

en: Only Arrow
sv_SE: Endast pil

en: Only Bottom
sv_SE: Endast botten

en: Only Top
sv_SE: Endast toppen

en: Oops! That page can&rsquo;t be found.
sv_SE: Hoppsan! Den sidan kan inte hittas.

en: Opacity
sv_SE: Opacitet

en: Open Link
sv_SE: Öppna länk

en: Open Popup
sv_SE: Öppna popup

en: Open in new tab
sv_SE: Öppna i en ny flik

en: Open links in new tab
sv_SE: Öppna länkar i ny flik

en: Optional
sv_SE: Valfritt

en: Order Review Border
sv_SE: Kantlinje ordergranskning

en: Order Review Border Radius
sv_SE: Kantlinjeradie ordergranskning

en: Order Review Padding
sv_SE: Utfyllnad (padding) ordergranskning

en: Out of Stock Badge
sv_SE: Märke för ”Slut i lager”

en: Out of stock
sv_SE: Slut i lager

en: Outline
sv_SE: Markera ytterkanter

en: Outside
sv_SE: Utsida

en: Page %s
sv_SE: Sida %s

en: Page Background
sv_SE: Sidbakgrund

en: Page Elements
sv_SE: Sidelement

en: Page Structure
sv_SE: Sidstruktur

en: Page Title
sv_SE: Sidrubrik

en: Pages
sv_SE: Sidor

en: Pagination
sv_SE: Paginering

en: Pagination Type
sv_SE: Typ av sidonumrering

en: Panel Background
sv_SE: Panelens bakgrund

en: Panel Border Radius
sv_SE: Panelens ramradie

en: Panel Heading
sv_SE: Rubrik för panel

en: Panel Heading Font Color
sv_SE: Panelrubrikens textfärg

en: Panel Offset
sv_SE: Panelförskjutning

en: Panel Shadow
sv_SE: Skugga för panelen

en: Panel Width
sv_SE: Panelbredd

en: Patterns that contain buttons and call to actions.
sv_SE: Mönster som innehåller knappar och åtgärdsuppmaningar.

en: Payment Methods
sv_SE: Betalningsmetoder

en: Payment Methods Icons Color
sv_SE: Färg på ikoner för betalsätt

en: Performance
sv_SE: Prestanda

en: Phone
sv_SE: Telefon

en: Phone Field
sv_SE: Telefonfält

en: Phone:
sv_SE: Telefon:

en: Placeholder Text
sv_SE: Platshållartext

en: Please note, by default this option is inherited from Colors ➝ %sSite Background%s.
sv_SE: Observera att det här alternativet som standard ärvs från Färger ➝ %sWebbplatsbakgrund%s.

en: Please note, this option will affect only submenus on 3rd level and below.
sv_SE: Observera att det här alternativet endast påverkar undermenyer på nivå 3 och lägre.

en: Please note, you can also change the background color for each row individually.
sv_SE: Observera att du även kan ändra bakgrundsfärgen för varje rad individuellt.

en: Popularity (sales)
sv_SE: Popularitet (sålda)

en: Popup Template
sv_SE: Popup-mall

en: Post Elements
sv_SE: Inläggselement

en: Post Meta
sv_SE: Metadata för inlägg

en: Post Structure
sv_SE: Inläggsstruktur

en: Post Title
sv_SE: Inläggsrubrik

en: Post types
sv_SE: Inläggstyper

en: Posts
sv_SE: Inlägg

en: Posts Count
sv_SE: Antal inlägg

en: Posts Listing
sv_SE: Inläggslista

en: Posts Meta Font
sv_SE: Typsnitt för inläggsmeta

en: Posts Navigation
sv_SE: Inläggsnavigering

en: Posts Title Font
sv_SE: Typsnitt för inläggsrubrik

en: Posts Title Font Color
sv_SE: Textfärg på inläggsrubrik

en: Posts by %s
sv_SE: Inlägg av %s

en: Preformatted
sv_SE: Förformaterad

en: Premium Quality
sv_SE: Premiumkvalitet

en: Prev
sv_SE: Föreg.

en: Prev/Next Arrow
sv_SE: Pilar för föregående/nästa

en: Prev/Next Background
sv_SE: Bakgrund för föreg./nästa

en: Previous %s
sv_SE: Föregående %s

en: Price
sv_SE: Pris

en: Price Font
sv_SE: Typsnitt för pris

en: Price Font Color
sv_SE: Textfärg pris

en: Privacy Policy Page
sv_SE: Sida med integritetspolicy

en: Privacy policy
sv_SE: Integritetspolicy

en: Product
sv_SE: Produkt

en: Product Archives
sv_SE: Produktarkiv

en: Product Badges
sv_SE: Produktmärken

en: Product Catalog
sv_SE: Produktkatalog

en: Product Elements
sv_SE: Produktelement

en: Product Gallery
sv_SE: Produktgalleri

en: Product Image
sv_SE: Produktbild

en: Product Page
sv_SE: Produktsida

en: Product Tabs
sv_SE: Produktflikar

en: Product Title
sv_SE: Produktrubrik

en: Products
sv_SE: Produkter

en: Products Font Color
sv_SE: Textfärg för produkter

en: Products Sorting
sv_SE: Produktsortering

en: Published Date
sv_SE: Publiceringsdatum

en: Pullquote
sv_SE: Framhävt citat

en: Quantity
sv_SE: Antal

en: Quantity Arrows Color
sv_SE: Pilfärg för antal

en: Quantity Color
sv_SE: Färg för antal

en: Quantity Main Color
sv_SE: Huvudfärg för antal

en: Quote
sv_SE: Citat

en: Radio & Checkbox
sv_SE: Radioknapp och kryssruta

en: Random
sv_SE: Slumpmässig

en: Rating Font
sv_SE: Typsnitt för betyg

en: Rating Font Color
sv_SE: Färg på typsnitt för betyg

en: Read More
sv_SE: Läs mer

en: Read More Button
sv_SE: ”Läs mer”-knapp

en: Ready to publish your first post? %1$sGet started here%2$s.
sv_SE: Redo att publicera ditt första inlägg? %1$sKom igång här%2$s.

en: Reasons to Buy
sv_SE: Skäl att köpa

en: Recent
sv_SE: Senaste

en: Related & Upsells
sv_SE: Relaterat och merförsäljning

en: Related Criteria
sv_SE: Relaterade kriterier

en: Related Posts
sv_SE: Relaterade inlägg

en: Related Products Visibility
sv_SE: Synlighet för relaterade produkter

en: Remove %s from cart
sv_SE: Ta bort %s från varukorg

en: Remove product
sv_SE: Ta bort produkt

en: Reply
sv_SE: Svara

en: Required
sv_SE: Obligatoriskt

en: Reset Options
sv_SE: Återställ alternativ

en: Results Count
sv_SE: Antal resultat

en: Reveal as
sv_SE: Avslöja som

en: Reviews Count
sv_SE: Antal recensioner

en: Right
sv_SE: Höger

en: Right Column
sv_SE: Höger kolumn

en: Right Side
sv_SE: Höger sida

en: Right Sidebar
sv_SE: Höger sidopanel

en: Rounded
sv_SE: Rundad

en: Row Background
sv_SE: Radbakgrund

en: Row Border Radius
sv_SE: Radens ramradie

en: Row Bottom Divider
sv_SE: Undre radavdelare

en: Row Max Height
sv_SE: Maximal höjd på rad

en: Row Min Height
sv_SE: Minsta höjd på rad

en: Row Padding
sv_SE: Radutfyllnad (padding)

en: Row Top Divider
sv_SE: Övre radavdelare

en: Row Visibility
sv_SE: Radsynlighet

en: Rows Gap
sv_SE: Mellanrum mellan rader

en: SALE
sv_SE: REA

en: SALE!
sv_SE: REA!

en: SKU
sv_SE: Artikelnummer

en: SOLD OUT
sv_SE: SLUTSÅLT

en: Sale Badge
sv_SE: ”Rea”-märke

en: Sample text
sv_SE: Exempeltext

en: Satisfaction Guarantee
sv_SE: Nöjdhetsgaranti

en: Save my name and email in this browser for the next time I comment.
sv_SE: Spara mitt namn och e-postadress i denna webbläsare till nästa gång jag kommenterar.

en: Save my name, email and website in this browser for the next time I comment.
sv_SE: Spara mitt namn, e-post och webbplats i denna webbläsare till nästa gång jag kommenterar.

en: Schema.org Markup
sv_SE: Schema.org-märkspråk

en: Scroll to Top
sv_SE: Rulla till toppen

en: Search
sv_SE: Sök

en: Search Button Color
sv_SE: Sökknappens färg

en: Search Icon Color
sv_SE: Sökikonens färg

en: Search Page
sv_SE: Söksida

en: Search Results
sv_SE: Sökresultat

en: Search Results for %1$s
sv_SE: Sökresultat för %1$s

en: Search Through Taxonomies
sv_SE: Sök igenom taxonomier

en: Search button
sv_SE: Sökknapp

en: Search for...
sv_SE: Sök efter …

en: Search for:
sv_SE: Sök efter:

en: Search in category
sv_SE: Sök i kategori

en: Search modal
sv_SE: Modalt sökfönster

en: Search products&hellip;
sv_SE: Sök produkter&hellip;

en: Search results
sv_SE: Sökresultat

en: Search through taxonomies from selected custom post types.
sv_SE: Sök igenom taxonomier från utvalda anpassade inläggstyper.

en: Searching for:
sv_SE: Söker efter:

en: Secondary Label
sv_SE: Sekundär etikett

en: Secondary Label Text Color
sv_SE: Textfärg för sekundär etikett

en: Secondary Label Text Font
sv_SE: Typsnitt för sekundär etikett

en: Secure Payments
sv_SE: Säkra betalningar

en: Select Category
sv_SE: Välj kategori

en: Select Dropdown
sv_SE: Välj rullgardinsmeny

en: Select Image
sv_SE: Välj bild

en: Select Menu
sv_SE: Välj meny

en: Select menu...
sv_SE: Välj meny…

en: Separate Widgets
sv_SE: Separera widgetar

en: Separate multiple classes with spaces.
sv_SE: Separera flera klasser med mellanslag.

en: Separated
sv_SE: Separerat

en: Separator Icon
sv_SE: Ikon för avgränsare

en: Separator Icon Source
sv_SE: Ikon för avgränsare – källa

en: Set link to nofollow
sv_SE: Ställ in länk till nofollow

en: Set links to nofollow
sv_SE: Ställ in länkar till nofollow

en: Set the %s entries default structure.
sv_SE: Bestäm %s-inläggens standardstruktur.

en: Shadow
sv_SE: Skugga

en: Share Box
sv_SE: Delningsruta

en: Share on %s
sv_SE: Dela på %s

en: Share your love
sv_SE: Dela din kärlek

en: Shop
sv_SE: Butik

en: Shop Page in Breadcrumbs
sv_SE: Butikssida i synliga sökvägar

en: Shop Settings
sv_SE: Butiksinställningar

en: Shop page display
sv_SE: Visning av butiksida

en: Shopping cart
sv_SE: Varukorg

en: Short Description
sv_SE: Kort beskrivning

en: Show Arrow
sv_SE: Visa pil

en: Show Sale Badge
sv_SE: Visa märket ”Rea”

en: Show Stock Badge
sv_SE: Visa lagermärke

en: Show categories
sv_SE: Visa kategorier

en: Show categories & products
sv_SE: Visa kategorier och produkter

en: Show if empty
sv_SE: Visa om tomma

en: Show more
sv_SE: Visa mer

en: Show products
sv_SE: Visa produkter

en: Show subcategories
sv_SE: Visa underkategorier

en: Show subcategories & products
sv_SE: Visa underkategorier och produkter

en: Side Offset
sv_SE: Sidoförskjutning

en: Side Panel
sv_SE: Sidopanel

en: Sidebar
sv_SE: Sidopanel

en: Sidebar Gap
sv_SE: Sidopanelens mellanrum

en: Sidebar Position
sv_SE: Sidopanelens position

en: Sidebar Visibility
sv_SE: Sidopanelens synlighet

en: Sidebar Width
sv_SE: Sidopanelens bredd

en: Simple
sv_SE: Enkel

en: Single
sv_SE: Enskild

en: Single %s
sv_SE: Enskild %s

en: Single Page/Post Taxonomy Title
sv_SE: Rubrik för enstaka sida/inläggstaxonomi

en: Single Page/Post Title
sv_SE: Rubrik för enskild sida/inlägg

en: Single Post
sv_SE: Enskilt inlägg

en: Single Product
sv_SE: Enskild produkt

en: Single Product Image
sv_SE: Enskild produktbild

en: Singulars
sv_SE: Enskilda

en: Site Background
sv_SE: Webbplatsens bakgrund

en: Site Tagline
sv_SE: Webbplatsslogan

en: Site Tagline Color
sv_SE: Färg på webbplatsens slogan

en: Site Tagline Font
sv_SE: Typsnitt för webbplatsens slogan

en: Site Tagline Visibility
sv_SE: Synlighet för webbplatsens slogan

en: Site Title
sv_SE: Webbplatsrubrik

en: Site Title Color
sv_SE: Webbplatsens rubrikfärg

en: Site Title Link
sv_SE: Länk i webbplatsens rubrik

en: Site Title Visibility
sv_SE: Synlighet för webbplatsrubrik

en: Size
sv_SE: Storlek

en: Skip to content
sv_SE: Hoppa till innehåll

en: Slide %s
sv_SE: Bild %s

en: Small
sv_SE: Liten

en: Social Channels
sv_SE: Sociala kanaler

en: Social Icons
sv_SE: Sociala ikoner

en: Social Network Accounts
sv_SE: Sociala nätverkskonton

en: Socials
sv_SE: Socialt

en: Solid Color
sv_SE: Solid färg

en: Sort by
sv_SE: Sortera efter

en: Sort by most recent
sv_SE: Sortera efter mest senast

en: Sort by price (asc)
sv_SE: Sortera efter pris (stigande)

en: Sort by price (desc)
sv_SE: Sortera efter pris (fallande)

en: Spacing
sv_SE: Avstånd

en: Spacious
sv_SE: Omfångsrikt

en: Square
sv_SE: Fyrkant

en: Stacked
sv_SE: Staplat

en: Star Rating
sv_SE: Stjärnbetyg

en: Stick Behavior
sv_SE: Klistra beteende

en: Sticky Container
sv_SE: Klistrad behållare

en: Sticky Gallery
sv_SE: Klistrat galleri

en: Sticky Sidebar
sv_SE: Klistrad sidopanel

en: Sticky State
sv_SE: Klistrat tillstånd

en: Sticky State Row Shrink
sv_SE: Radkrympning vid klistrat tillstånd

en: Sticky Top Offset
sv_SE: Klistrad toppförskjutning

en: Stock Information
sv_SE: Uppgifter om aktien

en: Store Notice
sv_SE: Butiksmeddelande

en: Stretch Container
sv_SE: Sträck behållare

en: Stretch Menu
sv_SE: Sträck meny

en: Style
sv_SE: Stil

en: Submenu Dots
sv_SE: Undermenyprickar

en: Subtitle
sv_SE: Underrubrik

en: Subtotal
sv_SE: Delsumma

en: Subtotal Font Color
sv_SE: Delsummans textfärg

en: Success Messages
sv_SE: Framgångsmeddelanden

en: Summary
sv_SE: Sammanfattning

en: Swap Images
sv_SE: Växla blider

en: System Default
sv_SE: Systemstandard

en: Tablet
sv_SE: Surfplatta

en: Tag
sv_SE: Etikett

en: Tags
sv_SE: Etiketter

en: Taxonomies
sv_SE: Taxonomier

en: Taxonomy
sv_SE: Taxonomi

en: Taxonomy Source
sv_SE: Taxonomi-källa

en: Terms And Conditions Page
sv_SE: Sida för villkor

en: Terms accent color
sv_SE: Accentfärg termer

en: Terms and conditions
sv_SE: Villkor

en: Text Active
sv_SE: Text för aktiv

en: Text Alignment
sv_SE: Textjustering

en: Text Color
sv_SE: Textfärg

en: Text Font Color
sv_SE: Textfärg

en: Text Selection
sv_SE: Markerad text

en: Textarea Height
sv_SE: Textområdets höjd

en: Thanks for installing Blocksy, you rock!
sv_SE: Tack för att du installerar Blocksy, du äger!

en: The %s block is moved to the Blocksy Companion plugin. Please install this plugin to get access to the block.
sv_SE: Blocket %s har flyttats till tillägget Blocksy Companion. Installera tillägget för att kunna använda det blocket.

en: The font used if the chosen font isn't available.
sv_SE: Typsnittet som används om det valda typsnittet inte är tillgängligt.

en: Theme
sv_SE: Tema

en: This is where you can add new products to your store.
sv_SE: Det är här du kan lägga till nya produkter i din butik.

en: This option applies only if the posts or pages are set to Narrow Width structure.
sv_SE: Detta alternativ tillämpas bara om inlägget eller sidan är inställd på smal breddstruktur.

en: This option will apply only to those elements that have a wide alignment option.
sv_SE: Detta tillämpas bara på de element som har ett alternativ för bred förskjutning av justering.

en: This option will automatically expand the current menu item and its sub-menu items.
sv_SE: Detta alternativ kommer att expandera nuvarande menyval och dess undermenyer automatiskt.

en: This option will collapse/expand the sub menu items on click/touch.
sv_SE: Det här alternativet kommer att minimera/expandera objekt i undermenyn vid klick/tryck.

en: This single page is overrided by a custom template, to edit it please access %sthis page%s.
sv_SE: En anpassad mall åsidosätter den här enskilda sidan, gå till %sdenna sida%s för att göra ändringar.

en: Thumbnail
sv_SE: Miniatyr

en: Thumbnail Border Radius
sv_SE: Miniatyrens ramradie

en: Thumbnail Overlay Color
sv_SE: Miniatyrens överläggfärg

en: Thumbnails Position
sv_SE: Miniatyrernas position

en: Title
sv_SE: Rubrik

en: Title Font
sv_SE: Rubriktypsnitt

en: Title Font Color
sv_SE: Rubrikens textfärg

en: Title Visibility
sv_SE: Rubrikens synlighet

en: Tooltip
sv_SE: Inforuta

en: Top
sv_SE: Toppen

en: Top & Bottom
sv_SE: Toppen och botten

en: Top Border
sv_SE: Övre kantlinje

en: Top Border Width
sv_SE: Bredd överkant

en: Top Content
sv_SE: Toppen på innehåll

en: Top Offset
sv_SE: Toppen förskjutning

en: Top Offset (Sticky State)
sv_SE: Toppförskjutning (klistrat tillstånd)

en: Top Row
sv_SE: Toppenrad

en: Transparent State
sv_SE: Genomskinligt tillstånd

en: Trigger
sv_SE: Utlösare

en: Two Columns
sv_SE: Två kolumner

en: Type
sv_SE: Typ

en: Type 1
sv_SE: Typ 1

en: Type 2
sv_SE: Typ 2

en: Type 3
sv_SE: Typ 3

en: Type 4
sv_SE: Typ 4

en: Type 5
sv_SE: Typ 5

en: Type 6
sv_SE: Typ 6

en: Typography
sv_SE: Typografi

en: Unable to use image "%s".
sv_SE: Kan inte använda bild ”%s”.

en: Underline
sv_SE: Understreck

en: Update cart
sv_SE: Uppdatera varukorg

en: Updated Date
sv_SE: Uppdateringsdatum

en: Upsell Products Visibility
sv_SE: Synlighet för merförsäljande produkter

en: User Avatar
sv_SE: Användarens profilbild

en: User Name
sv_SE: Användarnamn

en: User Visibility
sv_SE: Användarsynlighet

en: Vertical
sv_SE: Vertikal

en: Vertical Alignment
sv_SE: Vertikal justering

en: Video Thumbnail
sv_SE: Video-miniatyr

en: View Cart Button
sv_SE: Knapp för ”Visa varukorg”

en: View Pro Features
sv_SE: Visa Pro-funktioner

en: Visibility
sv_SE: Synlighet

en: Visual Portfolio
sv_SE: Visuell portfölj

en: We strongly recommend you to activate the
sv_SE: Vi rekommenderar starkt att du aktiverar

en: Website
sv_SE: Webbplats

en: Website Input Field
sv_SE: Inmatningsfält för webbadress

en: Wide
sv_SE: Bred

en: Wide Alignment Offset
sv_SE: Bred förskjutning av justering

en: Widget Area 1
sv_SE: Widgetområde 1

en: Widget Area 2
sv_SE: Widgetområde 2

en: Widget Area 3
sv_SE: Widgetområde 3

en: Widget Area 4
sv_SE: Widgetområde 4

en: Widget Area 5
sv_SE: Widgetområde 5

en: Widget Area 6
sv_SE: Widgetområde 6

en: Widgets Font
sv_SE: Typsnitt för widgetar

en: Widgets Font Color
sv_SE: Textfärg för widgetar

en: Widgets Spacing
sv_SE: Widgetavstånd

en: Widgets Title Font
sv_SE: Widget-rubrikens typsnitt

en: Widgets Title Font Color
sv_SE: Widget-rubrikens färg

en: Width
sv_SE: Bredd

en: WooCommerce Archive Thumbnail
sv_SE: Minitatyrbild på WooCommerce arkivsida

en: WooCommerce Categories
sv_SE: WooCommerce-kategorier

en: WooCommerce Gallery Thumbnail
sv_SE: Miniatyrbild i WooCommerce-galleri

en: WooCommerce Sidebar
sv_SE: WooCommerce sidopanel

en: WooCommerce Single
sv_SE: WooCommerce enstaka produkt

en: WooCommerce Thumbnail
sv_SE: Miniatyrbild för WooCommerce

en: Worldwide Shipping
sv_SE: Frakt över hela världen

en: You can add here some arbitrary HTML code.
sv_SE: Här kan du lägga till godtycklig HTML-kod.

en: You can insert some arbitrary HTML code tags: {current_year}, {site_title} and {theme_author}
sv_SE: Du kan infoga godtyckliga HTML-kodtaggar: {current_year}, {site_title} och {theme_author}

en: You can set the author social channels %shere%s.
sv_SE: Du kan ange författarens sociala kanaler %shär%s.

en: You do not have sufficient permissions to access this page.
sv_SE: Du har inte tillräcklig behörighet för att komma åt denna sida.

en: You don't have a menu yet, please create one here &rarr;
sv_SE: Du har inga menyer än, skapa en här &rarr;

en: You got %s result. Please press Tab to select it. | You got %s results. Please press Tab to select one.
sv_SE[0]: Du fick %s resultat. Tryck på Tab för att välja det.
sv_SE[1]: Du fick %s resultat. Tryck på Tab för att välja ett.

en: Your comment is awaiting moderation.
sv_SE: Din kommentar inväntar granskning.

en: Your personal data will be used to process your order, support your experience throughout this website, and for other purposes described in our [privacy_policy].
sv_SE: Dina personuppgifter kommer att användas för att behandla din beställning, främja din upplevelse på denna webbplats och för andra ändamål som beskrivs i vår [privacy_policy].

en: Zoom Effect
sv_SE: Zoomeffekt

en: Zoom In
sv_SE: Zooma in

en: Zoom Out
sv_SE: Zooma ut

[ctx: breadcrumb]
en: Home
sv_SE: Hem

en: by %s
sv_SE: av %s

en: none
sv_SE: ingen

[ctx: placeholder]
en: Search
sv_SE: Sök
