Plugins - Jetpack by WordPress.com - Stable (latest release) - en to sv_SE translation catalogue (3653 entries)

en: 
    This is a dry run.
sv_SE: 
    Detta är en testkörning.

en:  (Opens in new window)
sv_SE:  (Öppnas i ett nytt fönster)

en:  (powered by VaultPress).
sv_SE: (drivs av VaultPress).

en:  Contribution
sv_SE:  Bidrag

en:  The default content width for the <strong>%1$s</strong> theme is %2$d pixel. |  The default content width for the <strong>%1$s</strong> theme is %2$d pixels.
sv_SE[0]:  Standardbredden för innehåll för temat <strong>%1$s</strong> är %2$d pixel.
sv_SE[1]:  Standardbredden för innehåll för temat <strong>%1$s</strong> är %2$d pixlar.

en:  We’ve highlighted some of the features you rely on below.
sv_SE:  Vi går igenom några att de funktionerna du förlitar dig på nedan.

[ctx: "wp jetpack module activate" is a command - do not translate]
en: %1$s is not active. You can activate it with "wp jetpack module activate %2$s"
sv_SE: %1$s är inte aktiv. Du kan aktivera den med "wp jetpack module activate %2$s"

[ctx: "wp jetpack status full" is a command - do not translate]
en: View full status with 'wp jetpack status full'
sv_SE: Visa fullständig status med "wp jetpack status full"

[ctx: "yes" is a command - do not translate.]
en: Are you sure? Modifying this option may disrupt your Jetpack connection.  Type "yes" to continue.
sv_SE: Är du säker? Modifiering av detta alternativ kan störa din anslutning till Jetpack. Skriv ”ja” för att fortsätta.

[ctx: "yes" is a command - do not translate.]
en: Are you sure? This cannot be undone. Type "yes" to continue:
sv_SE: Är du säker? Detta kan inte göras ogjort. Skriv ”ja” för att fortsätta:

en: # of Tweets Shown (1 to 20):
sv_SE: Antal Twitter-meddelanden som visas (från 1 till 20):

en: %(moduleName)s has been disabled by a site administrator.
sv_SE: %(moduleName) har inaktiverats av en administratör.

en: %(moduleName)s has been disabled by a site administrator. {{link}}Learn more{{/link}}.
sv_SE: %(moduleName) har inaktiverats av en administratör. {{link}}Läs mer{{/link}}.

en: %(number)s View | %(number)s Views
sv_SE[0]: %(number)s Visning
sv_SE[1]: %(number)s Visningar

en: %(slug)s failed to activate. %(error)s
sv_SE: %(slug)s kunde inte aktiveras. %(error)s

en: %(slug)s failed to deactivate. %(error)s
sv_SE: %(slug)s kunde inte inaktiveras. %(error)s

en: %(slug)s has been activated.
sv_SE: %(slug)s har aktiverats.

en: %(slug)s has been deactivated.
sv_SE: %(slug)s har inaktiverats.

en: %1$d Food Menu Item | %1$d Food Menu Items
sv_SE[0]: %1$d Matmenyobjekt
sv_SE[1]: %1$d Matmenyobjekt

en: %1$s %2$s Views
sv_SE: %1$s%2$s visningar

en: %1$s &ndash; %2$s
sv_SE: %1$s – %2$s

en: %1$s (%2$s) thinks you may be interested in the following post:
sv_SE: %1$s (%2$s) tror att du kan vara intresserad av följande inlägg:

[ctx: %1$s = "Click here" in an HTML link]
en: Sure thing. %1$s to add a new text box, textarea, radio, checkbox, or dropdown field.
sv_SE: Självklart. %1$s för att lägga till ett nytt textområde, en ny textruta, radio, kryssruta eller listruta.

[ctx: %1$s = "Feedback" in an HTML link]
en: Yep, you can read your feedback at any time by clicking the "%1$s" link in the admin menu.
sv_SE: Japp, du kan läsa dina kommentarer när som helst genom att klicka på länken "%1$s" i adminmenyn.

[ctx: %1$s = blog name]
en: %1$s Sidebar
sv_SE: Sidofält för %1$s

[ctx: %1$s = deactivation URL, %2$s = "Deactivate {list of Jetpack module/feature names}]
en: If your site is not publicly accessible, consider <a href="%1$s" title="%2$s">deactivating this feature</a>. | If your site is not publicly accessible, consider <a href="%1$s" title="%2$s">deactivating these features</a>.
sv_SE[0]: Om din webbplats inte är offentlig bör du <a href="%1$s" title="%2$s">inaktivera den här funktionen</a>.
sv_SE[1]: Om din webbplats inte är offentlig bör du <a href="%1$s" title="%2$s">inaktivera de här funktionerna</a>.

en: %1$s and %2$s
sv_SE: %1$s och %2$s

en: %1$s at %2$s
sv_SE: %1$s kl. %2$s

en: %1$s has shut down
sv_SE: %1$s har stängts ner

en: %1$s must be %2$s.
sv_SE: %1$s måste vara %2$s.

en: %1$s must be one of %2$s
sv_SE: %1$s måste vara en av %2$s

en: %1$s visible and hidden items must be a list of %2$s.
sv_SE: %1$s synliga och dolda objekt måste vara en lista med %2$s.

en: %d character | %d characters
sv_SE[0]: %d tecken
sv_SE[1]: %d tecken

en: %d character remaining | %d characters remaining
sv_SE[0]: %d tecken återstår
sv_SE[1]: %d tecken återstår

en: %d result found, use up and down arrow keys to navigate. | %d results found, use up and down arrow keys to navigate.
sv_SE[0]: %d resultat hittades, använd upp och nedpilarna för att navigera.
sv_SE[1]: %d resultat hittades, använd upp och nedpilarna för att navigera.

[ctx: %l = list of Jetpack module/feature names]
en: Deactivate %l
sv_SE: Inaktivera %l

[ctx: %l = list of Jetpack module/feature names]
en: Like your site's RSS feeds, %l allows access to your posts and other content to third parties. | Like your site's RSS feeds, %l allow access to your posts and other content to third parties.
sv_SE[0]: På samma sätt som RSS-flödena på din webbplats ger %l tredjepart tillgång till dina poster och annat innehåll.
sv_SE[1]: På samma sätt som RSS-flödena på din webbplats ger %l tredjepart tillgång till dina poster och annat innehåll.

en: %s (Required)
sv_SE: %s (Obligatorisk)

en: %s / month
sv_SE: %s/månad

en: %s / year
sv_SE: %s/år

en: %s Active Installations
sv_SE: %s aktiva installationer

en: %s Back
sv_SE: %s Tillbaka

en: %s Error
sv_SE: %s Fel

en: %s Get help unlocking your site
sv_SE: %s Få hjälp med att låsa upp din webbplats

en: %s Threat found | %s Threats found
sv_SE[0]: %s hot hittades
sv_SE[1]: %s hot hittades

en: %s Threats found
sv_SE: %s hot hittades

en: %s and %s are not a valid email address.
sv_SE: %s och %s är inte en giltig e-postadress.

en: %s are not a valid email address.
sv_SE: %s är inte en giltig e-postadress.

en: %s could not be activated.
sv_SE: %s kunde inte aktiveras.

en: %s has already been whitelisted
sv_SE: %s finns redan med i vitlistan

en: %s has been activated.
sv_SE: %s har aktiverats.

en: %s has been deactivated.
sv_SE: %s har inaktiverats.

en: %s has been whitelisted.
sv_SE: %s har vitlistats.

en: %s is not a registered custom sharing service.
sv_SE: %s är inte en registrerad, anpassad delningstjänst.

en: %s is not a valid command.
sv_SE: %s är inte ett giltigt kommando.

en: %s is not a valid email address.
sv_SE: %s är inte en giltig e-postadress.

en: %s is not a valid module.
sv_SE: %s är inte en giltig modul.

en: %s is not a valid role.
sv_SE: %s är inte en giltig roll.

en: %s is required
sv_SE: %s krävs

en: %s must be a Twitter username.
sv_SE: %s måste vara ett Twitter-användarnamn.

en: %s must be a list of valid modules
sv_SE: %s måste vara en lista över giltiga moduler

en: %s must be a positive integer.
sv_SE: %s måste vara ett positivt heltal.

en: %s must be a string prefixed with 'custom-' and followed by a numeric ID.
sv_SE: %s måste vara en sträng med prefixet ”custom-” följt av ett numeriskt ID.

en: %s must be a string.
sv_SE: %s måste vara en sträng.

en: %s must be an alphanumeric string or a verification tag.
sv_SE: %s måste vara en alfanumerisk sträng eller en verifieringsetikett.

en: %s must be an alphanumeric string.
sv_SE: %s måste vara en alfanumerisk sträng.

en: %s must be an array
sv_SE: %s måste vara en array

en: %s must be an array of post types.
sv_SE: %s måste vara en array av inläggstyper.

en: %s must be an array with sharing name, url and icon.
sv_SE: %s måste vara en array med delningens namn, URL och ikon.

en: %s must be an array with visible and hidden items.
sv_SE: %s måste vara en array med synliga och dolda objekt.

en: %s must be an object.
sv_SE: %s måste vara ett objekt.

en: %s must be true, false, 0 or 1.
sv_SE: %s måste vara sant, falskt, 0 eller 1.

en: %s needs sharing name, url and icon.
sv_SE: %s behöver delningens namn, URL och ikon.

en: %s not recognized
sv_SE: %s igenkändes inte

en: %s option reset
sv_SE: %s alternativet återställt

en: %s plugin need updating. | %s plugins need updating.
sv_SE[0]: %s tillägg måste uppdateras.
sv_SE[1]: %s tillägg måste uppdateras.

en: %s px
sv_SE: %s pixlar

en: %s requires a valid email address
sv_SE: %s kräver en giltig e-postadress

en: %s requires at least one selection
sv_SE: %s kräver minst ett val

en: %s username:
sv_SE: %s-användarnamn:

en: %s wants to access your site&#8217;s data.  Log in to authorize that access.
sv_SE: %s vill komma åt data på din webbplats. Logga in för att auktorisera åtkomsten.

en: &mdash; Select &mdash;
sv_SE: &mdash; Välj &mdash;

[ctx: 'get', 'delete', and 'update' are commands - do not translate.]
en: Above are your options. You may 'get', 'delete', and 'update' them.
sv_SE: Dina alternativ finns här ovanför. Du kan "hämta", "ta bort" och "uppdatera" dem.

[ctx: 'list' and 'clear' are commands and should not be translated]
en: You can also 'list' or 'clear' the whitelist.
sv_SE: Du kan också "visa i lista" eller "rensa" vitlistan.

[ctx: 'wp jetpack options' is a command - do not translate.]
en: Type 'wp jetpack options' for more info.
sv_SE: Skriv "wp jetpack options" om du vill veta mer.

en: (Only administrators and the post author will see this message.)
sv_SE: (Endast administratörer och inläggsförfattaren kommer se detta meddelande.)

en: (Only administrators will see this message.)
sv_SE: (Endast administratörer kommer att se detta meddelande.)

en: (Only admins can see this message)
sv_SE: (Endast administratörer kan se detta meddelande)

en: (at most 10)
sv_SE: (som mest 10)

en: (modified %s ago)
sv_SE: (modifierad för %s sedan)

en: (no title)
sv_SE: (utan rubrik)

en: (opens in a new tab)
sv_SE: (öppnas i en ny flik)

en: (required)
sv_SE: (måste anges)

en: + Add New WordPress
sv_SE: + Lägg till WordPress

en: 1 - Very Bad
sv_SE: 1 – Väldig dåligt

en: 10 community members
sv_SE: 10 community-medlemmar

[ctx: 10 posts published by John in the year 2012]
en: %1$s post published by %2$l in the year %3$s | %1$s posts published by %2$l in the year %3$s
sv_SE[0]: %1$s inlägg har publicerats av %2$lunder året %3$s
sv_SE[1]: %1$s inlägg har publicerats av %2$lunder året %3$s

[ctx: 10 posts published by John on May 30, 2012]
en: %1$s post published by %2$l on %3$s | %1$s posts published by %2$l on %3$s
sv_SE[0]: %1$s inlägg har publicerats av %2$l den %3$s
sv_SE[1]: %1$s inlägg har publicerats av %2$l den %3$s

[ctx: 10 posts publishes by John during May 2012]
en: %1$s post published by %2$l during %3$s | %1$s posts published by %2$l during %3$s
sv_SE[0]: %1$s inlägg har publicerats av %2$l under %3$s
sv_SE[1]: %1$s inlägg har publicerats av %2$l under %3$s

[ctx: 1: User Name, 2: Service Name (Facebook, Twitter, ...)]
en: %1$s on %2$s
sv_SE: %1$s på %2$s

en: 2 - Poor
sv_SE: 2 – Dåligt

en: 2. Interview with a special guest
sv_SE: 2. Intervju med en speciell gäst

en: 3 - Average
sv_SE: 3 – Genomsnittligt

en: 4 - Good
sv_SE: 4 – Bra

en: 404 error page
sv_SE: Fel: 404 (kunde inte hittas)

en: 5 - Excellent
sv_SE: 5 – Utmärkt

en: 50 community members
sv_SE: 50 community-medlemmar

en: < Clear Filters
sv_SE: < Rensa filter

en: <a class="button" href="%s" target="%s">Create a Facebook page</a> to get started.
sv_SE: <a class="button" href="%s" target="%s">Skapa en sida på Facebook</a> för att komma igång.

en: <a href="%1$s">Contact our Happiness team</a>. When you do, please include the <a href="%2$s">full debug information from your site</a>.
sv_SE: <a href="%1$s">Kontakta vårt supportteam</a>. När du gör detta, inkludera <a href="%2$s">hela felsökningsinformationen från din webbplats</a>.

en: <a href="%1$s">Please update WordPress</a>, and then <a href="%2$s">learn more about updating PHP</a>.
sv_SE: <a href="%1$s">Uppdatera WordPress</a>, och <a href="%2$s">läs sedan mer om uppdatering av PHP</a>.

en: <a href="%s">Learn more about updating PHP</a>.
sv_SE: <a href="%s">Läs mer om uppdatering av PHP</a>.

en: <a href="%s">Please update WordPress</a>.
sv_SE: <a href="%s">Uppdatera WordPress</a>.

en: <code>%s</code> HTML tag removed as it is not allowed
sv_SE: <code>%s</code> HTML-taggen togs bort eftersom den inte är tillåten

en: <p>Your IP address <code>%2$s</code> has been flagged for potential security violations. You can unlock your login by sending yourself a special link via email. <a href="%3$s">Learn More</a></p>
sv_SE: <p>Din IP-adress <code>%2$s</code> har flaggats för potentiella säkerhetsproblem. Du kan låsa upp din inloggning genom att skicka en speciell länk via e-post till dig själv. <a href="%3$s">Läs mer</a></p>

en: <span class="difference">%s</span> <span class="label">day ago.</span> | <span class="difference">%s</span> <span class="label">days ago.</span>
sv_SE[0]: <span class="difference">%s</span> <span class="label">dag sedan.</span>
sv_SE[1]: <span class="difference">%s</span> <span class="label">dagar sedan.</span>

en: <span class="difference">%s</span> <span class="label">day to go.</span> | <span class="difference">%s</span> <span class="label">days to go.</span>
sv_SE[0]: <span class="difference">%s</span> <span class="label">dag kvar.</span>
sv_SE[1]: <span class="difference">%s</span> <span class="label">dagar kvar.</span>

en: <span class="difference">%s</span> <span class="label">hour ago.</span> | <span class="difference">%s</span> <span class="label">hours ago.</span>
sv_SE[0]: <span class="difference">%s</span> <span class="label">timme sedan.</span>
sv_SE[1]: <span class="difference">%s</span> <span class="label">timmar sedan.</span>

en: <span class="difference">%s</span> <span class="label">hour to go.</span> | <span class="difference">%s</span> <span class="label">hours to go.</span>
sv_SE[0]: <span class="difference">%s</span> <span class="label">timme kvar.</span>
sv_SE[1]: <span class="difference">%s</span> <span class="label">timmar kvar.</span>

en: <span class="difference">%s</span> <span class="label">minute ago.</span> | <span class="difference">%s</span> <span class="label">minutes ago.</span>
sv_SE[0]: <span class="difference">%s</span> <span class="label">minut sedan.</span>
sv_SE[1]: <span class="difference">%s</span> <span class="label">minuter sedan.</span>

en: <span class="difference">%s</span> <span class="label">minute to go.</span> | <span class="difference">%s</span> <span class="label">minutes to go.</span>
sv_SE[0]: <span class="difference">%s</span> <span class="label">minut kvar.</span>
sv_SE[1]: <span class="difference">%s</span> <span class="label">minuter kvar.</span>

en: <span class="difference">%s</span> <span class="label">month ago.</span> | <span class="difference">%s</span> <span class="label">months ago.</span>
sv_SE[0]: <span class="difference">%s</span> <span class="label">månad sedan.</span>
sv_SE[1]: <span class="difference">%s</span> <span class="label">månader sedan.</span>

en: <span class="difference">%s</span> <span class="label">month to go.</span> | <span class="difference">%s</span> <span class="label">months to go.</span>
sv_SE[0]: <span class="difference">%s</span> <span class="label">månad kvar.</span>
sv_SE[1]: <span class="difference">%s</span> <span class="label">månader kvar.</span>

en: <span class="difference">%s</span> <span class="label">second ago.</span> | <span class="difference">%s</span> <span class="label">seconds ago.</span>
sv_SE[0]: <span class="difference">%s</span> <span class="label">sekund sedan.</span>
sv_SE[1]: <span class="difference">%s</span> <span class="label">sekunder sedan.</span>

en: <span class="difference">%s</span> <span class="label">second to go.</span> | <span class="difference">%s</span> <span class="label">seconds to go.</span>
sv_SE[0]: <span class="difference">%s</span> <span class="label">sekund kvar.</span>
sv_SE[1]: <span class="difference">%s</span> <span class="label">sekunder kvar.</span>

en: <span class="difference">%s</span> <span class="label">year ago.</span> | <span class="difference">%s</span> <span class="label">years ago.</span>
sv_SE[0]: <span class="difference">%s</span> <span class="label">år sedan.</span>
sv_SE[1]: <span class="difference">%s</span> <span class="label">år sedan.</span>

en: <span class="difference">%s</span> <span class="label">year to go.</span> | <span class="difference">%s</span> <span class="label">years to go.</span>
sv_SE[0]: <span class="difference">%s</span> <span class="label">år kvar.</span>
sv_SE[1]: <span class="difference">%s</span> <span class="label">år kvar.</span>

en: <span>%d</span> bloggers like this:
sv_SE: <span>%d</span> bloggare gillar detta:

en: <span>Author:</span> <a href="%1$s">%2$s</a>
sv_SE: <span>Författare:</span> <a href="%1$s">%2$s</a>

en: <strong>%s</strong> is not an allowed embed site.
sv_SE: <strong>%s</strong> är inte en tillåten inbäddad webbplats.

en: <strong>Jetpack is activated!</strong> Each site on your network must be connected individually by an admin on that site.
sv_SE: <strong>Jetpack har aktiverats!</strong> Varje webbplats i ditt nätverk måste vara individuellt ansluten av en admin för den webbplatsen.

en: <strong>You failed to correctly answer the math problem.</strong>  This is used to combat spam when the Protect API is unavailable.  Please use your browser's back button to return to the login form, press the "refresh" button to generate a new math problem, and try to log in again.
sv_SE: <strong>Du svarade fel på matteproblemet.</strong> Detta används för att bekämpa skräppost när Protect-API inte är tillgängligt. Använd webbläsarens Bakåt-knapp för att återgå till inloggningsformuläret, klicka på knappen "uppdatera" för att skapa ett nytt matteproblem och försök logga in igen.

en: A Jetpack Site securely backed up with Jetpack Backup
sv_SE: En Jetpack-webbplats säkerhetskopierad med Jetpack Backup

en: A Jetpack Site with the power of Jetpack Search
sv_SE: En Jetpack-webbplats med kraften hos Jetpack Search

en: A WordPress.com account is required to access this site. Click the button below to sign in or create a free WordPress.com account.
sv_SE: Ett WordPress.com-konto krävs för åtkomst till denna webbplats. Klicka på knappen här nedan för att logga in eller skapa ett gratis WordPress.com-konto.

[ctx: A caption for a button to cancel an action.]
en: Cancel
sv_SE: Avbryt

[ctx: A caption for a button to log in to the WordPress mobile app.]
en: Send link
sv_SE: Skicka länk

[ctx: A caption for a button to upgrade an existing paid feature to a higher tier.]
en: Upgrade
sv_SE: Uppgradera

[ctx: A caption for a small button to fix security issues.]
en: See threats
sv_SE: Visa hot

[ctx: A caption for a small button to fix security issues.]
en: Threats
sv_SE: Hot

en: A chart showing an healthy increase in earnings
sv_SE: En tabell som visar goda ökade intäkter

en: A cloud with multiple types of content floating around it
sv_SE: Ett moln med många typer av innehåll som svävar omkring det

en: A connection ID must be passed in order to disconnect.
sv_SE: För frånkoppling måste ett anslutnings-ID skickas med.

en: A connection problem with WordPress.com.
sv_SE: Ett anslutningsproblem med WordPress.com.

en: A fast and performant website
sv_SE: En snabb och högpresterande webbplats

en: A few catchy words to motivate your readers to comment
sv_SE: Några trevliga ord för att motivera dina läsare att kommentera

en: A few catchy words to motivate your visitors to comment.
sv_SE: Några välfunna ord för att motivera dina läsare att kommentera.

en: A folder holding real comments
sv_SE: En mapp som innehåller verkliga kommentarer

en: A form enabling readers to get notifications when new posts are published from this site.
sv_SE: Ett formulär som låter läsare få meddelanden när nya webbplatsen publicerar nya inlägg.

en: A form enabling readers to join a Mailchimp list.
sv_SE: Ett formulär som gör det möjligt för läsare att gå med i en Mailchimp-lista

[ctx: A header for a preview area in the configuration screen.]
en: Preview
sv_SE: Förhandsvisning

[ctx: A header for the short description display]
en: Description
sv_SE: Beskrivning

[ctx: A header for the shortcode display]
en: Shortcode
sv_SE: Kortkod

[ctx: A header for the video rating area]
en: Rating
sv_SE: Omdöme

[ctx: A header for the video sharing options area]
en: Share
sv_SE: Dela

[ctx: A heading for a block of related posts.]
en: Related
sv_SE: Relaterad

en: A healthy connection ensures Jetpack essential services are provided to your WordPress site, such as Stats and Site Security.
sv_SE: En stark anslutning säkerställer att Jetpacks viktiga tjänster tillhandahålls till din WordPress-webbplats, till exempel statistik och platssäkerhet.

en: A jetpack site powering up
sv_SE: En Jetpack-webbplats som startas

en: A known issue.
sv_SE: Ett känt fel.

en: A light or dark theme for your search overlay.
sv_SE: Ett ljust eller mörkt tema för ditt sököverlägg.

en: A new appointment booked from your website
sv_SE: Ett nytt möte bokat från din webbplats

en: A new comment on the post "%s" is waiting for your approval
sv_SE: En ny kommentar på inlägget ”%s” väntar på ditt godkännande

en: A new message from your website
sv_SE: Ett nytt meddelande från din webbplats

en: A new pingback on the post "%s" is waiting for your approval
sv_SE: En ny pingback på inlägget ”%s” väntar på ditt godkännande

en: A new registration from your website
sv_SE: En ny registrering från din webbplats

en: A new trackback on the post "%s" is waiting for your approval
sv_SE: En ny trackback på inlägget ”%s” väntar på ditt godkännande

en: A non-empty token argument must be passed.
sv_SE: Ett token-argument som inte är tomt måste skickas.

en: A problem with your XMLRPC file.
sv_SE: Det finns ett problem med din XMLRPC-fil.

en: A secure site, locked and protected by Jetpack
sv_SE: En säker webbplats som är låst och skyddad av Jetpack

en: A simple way to accept payments.
sv_SE: Ett enkelt sätt att ta emot betalningar.

en: A simple way to get feedback from folks visiting your site.
sv_SE: Ett enkelt sätt att få återkoppling från folk som besöker din webbplats.

en: A simple widget that displays social media icons.
sv_SE: En enkel widget som visar ikoner för sociala medier.

en: A theme conflict.
sv_SE: En konflikt mellan teman.

en: A unique ID that can be used in CSS or as an anchor.
sv_SE: Ett unikt ID som kan användas i CSS eller som ett ankare.

en: A valid post_id is required.
sv_SE: Giltigt post_id krävs.

en: A wide variety of themes and tools to customize a site
sv_SE: Ett brett urval av teman och verktyg för att anpassa en webbplats

en: A widget in your sidebar allows visitors to subscribe to your site so that they receive an email
    		each time you publish new content. Your visitors can also subscribe to a post's comments to keep up with the conversation.
sv_SE: En widget i din sidopanel låter besökare prenumerera på din webbplats, så att de får ett e-postmeddelande
    		varje gång du publicerar nytt innehåll. Dina besökare kan också prenumerera på kommentarerna på ett inlägg för att hänga med i konversationen.

en: ACTIVE
sv_SE: AKTIV

en: API key deleted successfully.
sv_SE: API-nyckeln togs bort utan problem.

en: API key retrieved successfully.
sv_SE: API-nyckeln hämtades utan problem.

en: API key updated successfully.
sv_SE: API-nyckeln uppdaterades utan problem.

en: About
sv_SE: Om

en: About Jetpack
sv_SE: Om Jetpack

en: Above and below
sv_SE: Över och under

en: Accept
sv_SE: Acceptera

en: Access beautifully designed premium themes at no extra cost.
sv_SE: Få tillgång till hundratals vackert designade premium-teman utan extra kostnad.

en: Access the full list of Jetpack modules available on your site.
sv_SE: Få den fullständiga förteckningen över Jetpack-moduler som finns tillgängliga på din webbplats.

en: Account
sv_SE: Konto

en: Account Settings
sv_SE: Kontoinställningar

en: Account URL
sv_SE: Konto-URL

en: Account not found. If you already have an account, make sure you have connected to WordPress.com.
sv_SE: Kontot hittades inte. Om du redan har ett konto, se till att du har anslutit det till WordPress.com.

en: Action cancelled. Have a question?
sv_SE: Åtgärden avbröts. Har du en fråga?

en: Action needed
sv_SE: Åtgärd behövs

en: Activate
sv_SE: Aktivera

en: Activate Anti-spam
sv_SE: Aktivera skräppostskydd

en: Activate Google Analytics
sv_SE: Aktivera Google Analytics

en: Activate Module
sv_SE: Aktivera modul

en: Activate Publicize
sv_SE: Aktivera ”offentliggör”

en: Activate SEO tools
sv_SE: Aktivera SEO-verktyg

en: Activate Site Stats
sv_SE: Aktivera webbplatsstatistik

en: Activate brute force attack protection
sv_SE: Aktivera skyddet mot brute force-attacker

en: Activate essential WordPress security and performance tools by setting up Jetpack
sv_SE: Aktivera viktiga säkerhets- och prestandaverktyg från WordPress genom att installera Jetpack

en: Activate site accelerator tools and watch your page load times decrease—we'll optimize your images and serve them from our own powerful global network of servers, and speed up your mobile site to reduce bandwidth usage.
sv_SE: Aktivera accelerationssverktyg och se din webbplats ladda snabbare. Vi optimerar dina bilder och skickar dem från vårt egna globala nätverk och gör din mobilwebbplats snabbare för att minska dess bandbreddsanvändning.

en: Activate site accelerator tools and watch your page load times decrease—we’ll optimize your images and serve them from our own powerful global network of servers, and speed up your mobile site to reduce bandwidth usage.
sv_SE: Aktivera accelerationssverktyg för din webbplats och se hur dina sidladdningstider minskar—vi optimerar dina bilder och betjänar dem från vårt eget kraftfulla globala nätverk av servrar och snabbar upp din mobila webbplats för att minska användningen av bandbredd.

en: Activate video hosting
sv_SE: Aktivera videohotell

en: Activated
sv_SE: Aktiverad

en: Activated Akismet
sv_SE: Aktiverad Akismet

en: Activating
sv_SE: Aktiverar

en: Activating %(slug)s…
sv_SE: Aktiverar %(slug)s…

en: Active
sv_SE: Aktiv

[ctx: Active plugin installations]
en: %s+ Million | %s+ Million
sv_SE[0]: %s+ miljoner
sv_SE[1]: %s+ miljoner

[ctx: Active plugin installations]
en: Less Than 10
sv_SE: Färre än 10

en: Activity
sv_SE: Aktivitet

en: Ad
sv_SE: Annons

en: Ad-free, lightning-fast videos delivered by Jetpack
sv_SE: Reklamfria, blixtsnabba videoklipp som levereras av Jetpack

en: Add
sv_SE: Lägg till

en: Add Contact Form
sv_SE: Lägg till ett kontaktformulär

en: Add Field
sv_SE: Lägg till fält

en: Add Form
sv_SE: Lägg till formulär

en: Add Hours
sv_SE: Lägg till timmar

en: Add Jetpack Search Widget
sv_SE: Lägg till Jetpack sökwidget

en: Add Like buttons to your posts and pages
sv_SE: Lägg till Gilla-knappar i dina inlägg och sidor

en: Add Many Items
sv_SE: Lägg till många poster

en: Add Menu Item
sv_SE: Lägg till menypost

en: Add New
sv_SE: Lägg till ny

en: Add New Comic
sv_SE: Lägg till ny serie

en: Add New Menu Item Label
sv_SE: Lägg till ny menypostetikett

en: Add New Menu Section
sv_SE: Lägg till nytt menyavsnitt

en: Add New Project
sv_SE: Lägg till nytt projekt

en: Add New Project Tag
sv_SE: Lägg till ny projektetikett

en: Add New Project Type
sv_SE: Lägg till ny projekttyp

en: Add New Testimonial
sv_SE: Lägg till ett omdöme

en: Add One Item
sv_SE: Lägg till ny post

en: Add Search (Jetpack) Widget
sv_SE: Lägg till Sökwidget (Jetpack)

en: Add These New Menu Items
sv_SE: Lägg till de här menyposterna

en: Add a Feedback form to your page
sv_SE: Lägg till ett formulär för feedback på din sida

en: Add a Registration form to your page
sv_SE: Lägg till ett registreringsformulär på din sida

en: Add a Simple Payments Button as a Widget.
sv_SE: Lägg till en enkel betalningsknapp som en widget.

en: Add a contact form to your page.
sv_SE: Lägg till ett kontaktformulär på din sida.

en: Add a filter
sv_SE: Lägg till ett filter

en: Add a location
sv_SE: Lägg till en plats

en: Add a marker
sv_SE: Lägg till en markör

en: Add a marker…
sv_SE: Lägg till en markör…

en: Add a new account
sv_SE: Lägg till ett nytt konto

en: Add a new field
sv_SE: Lägg till ett fält

en: Add a new service
sv_SE: Lägg till en ny tjänst

en: Add a phone number input.
sv_SE: Lägg till en inmatning för telefonnummer.

en: Add a plan
sv_SE: Lägg till ett paket

en: Add a portfolio item
sv_SE: Lägg till ett portföljobjekt

en: Add a single checkbox.
sv_SE: Lägg till en enstaka kryssruta.

en: Add a subscription form for your Revue newsletter.
sv_SE: Lägg till ett prenumerationsformulär för ditt Revue-nyhetsbrev.

en: Add a testimonial
sv_SE: Lägg till ett omdöme

en: Add an Appointment booking form to your page
sv_SE: Lägg till ett bokningsformulär för möten på din sida

en: Add an address input for a website.
sv_SE: Lägg till en adressinmatning för en webbplats.

en: Add an email signup form to allow people to subscribe to your blog.
sv_SE: Lägg till ett e-postanmälningsformulär som de som vill följa din blogg kan använda.

en: Add an extra layer of security to your website by enabling WordPress.com login and secure authentication. If you have multiple sites with this option enabled, you will be able to log in to every one of them with the same credentials.
sv_SE: Lägg till ett extra säkerhetslager för din webbplats genom att aktivera WordPress.com-inloggning och säker autentisering. Om du har flera webbplatser med det här alternativet aktiverat kan du logga in på alla med samma uppgifter.

en: Add an extra layer of security.
sv_SE: Lägg till ett extra lager av säkerhet.

en: Add an icon
sv_SE: Lägg till en ikon

en: Add an interactive map showing one or more locations.
sv_SE: Lägg till en interaktiv karta som visar en eller flera platser.

en: Add an interactive slideshow.
sv_SE: Lägg till ett interaktivt bildspel.

en: Add and organize content that doesn’t necessarily fit into a post or static page such as portfolios
    		or testimonials. Custom	content can be visible at specific URLs, or you may add them with shortcodes.
sv_SE: Lägg till och ordna innehåll som inte nödvändigtvis passar i ett inlägg eller på den statiska sidan, som portföljer
    		eller omdömen. Anpassat	innehåll kan vara synligt på specifika webbadresser eller så kan du lägga till dem med hjälp av kortkoder.

en: Add another option
sv_SE: Lägg till ytterligare alternativ

en: Add as many custom widgets as you like by dragging and dropping and customize each to fit your needs,
    		including, Twitter streams, Facebook like boxes, custom images, Gravatars, tiled galleries, recent posts,
    		or social icons.
sv_SE: Lägg till så många anpassade widgets som du vill genom att dra och släppa och anpassa var och en för att passa dina behov
    		inklusive Twitter-flöden, Facebooks "Gilla"-rutor, anpassade bilder, Gravatarer, mosaikgallerier, senaste inläggen
    		eller sociala ikoner.

en: Add contact form
sv_SE: Lägg till kontaktformulär

en: Add contact forms using the block editor.
sv_SE: Lägg till kontaktformulär med blockredigeraren.

en: Add label…
sv_SE: Lägg till etikett…

en: Add logo
sv_SE: Lägg till logga

en: Add marker
sv_SE: Lägg till markör

en: Add more widgets.
sv_SE: Lägg till fler widgetar.

en: Add new option...
sv_SE: Lägg till nytt alternativ...

en: Add option
sv_SE: Lägg till alternativ

en: Add or remove Labels
sv_SE: Lägg till eller ta bort etiketter

en: Add or remove tags
sv_SE: Lägg till eller ta bort etiketter

en: Add sharing buttons so visitors can share your posts and pages on social media with a couple of quick clicks.
sv_SE: Lägg till delningsknappar så att besökare kan dela dina inlägg och sidor på sociala medier med ett par snabba klick.

en: Add sharing buttons to your blog and allow your visitors to share posts with their friends.
sv_SE: Lägg till delningsknappar på din blogg för att låta dina besökare dela dina inlägg med deras vänner.

en: Add sharing buttons to your posts and pages
sv_SE: Lägg till delningsknappar i dina inlägg och sidor

en: Add social-media icons to your site.
sv_SE: Lägg till sociala media-ikoner på din webbplats.

en: Add text…
sv_SE: Lägg till text…

en: Add this form to my post
sv_SE: Lägg till detta formulär i min post

en: Add this plan
sv_SE: Lägg till detta paket

en: Add to or replace your theme's CSS including mobile styles, LESS, and SaSS.
    		Includes syntax coloring, auto-indentation, and immediate CSS validation.
sv_SE: Lägg till eller ersätt ditt temas CSS inklusive mobilstilar, LESS och SaSS.
    		Inklusive syntaxfärgning, automatiska indrag och omedelbar CSS-validering.

en: Add to section:
sv_SE: Lägg till avsnitt:

en: Add to whitelist
sv_SE: Lägg till i vitlistan

en: Add your Google Analytics account.
sv_SE: Lägg till ditt Google Analytics-konto.

en: Add {{testimonialLink}}testimonials{{/testimonialLink}} to your website to attract new customers. If your theme doesn’t support Jetpack Testimonials, you can still use a simple shortcode to display them on your site.
sv_SE: Lägg till {{testimonialLink}}omdömen{{/testimonialLink}} på din webbplats för att locka nya kunder. Om ditt tema inte har stöd för Jetpack-omdömen kan du ändå visa dem på din webbplats med hjälp av en enkel kortkod.

en: Add-on
sv_SE: Tillägg

en: Add-on CSS <b>(Recommended)</b>
sv_SE: CSS-tillägg <b>(Rekommenderas)</b>

en: Adding filters requires JavaScript!
sv_SE: JavaScript krävs för att lägga till filter!

en: Additional ad placements
sv_SE: Ytterligare annonsplaceringar

en: Additional data:
sv_SE: Ytterligare data:

en: Address
sv_SE: Adress

en: Address Line 2
sv_SE: Adressrad 2

en: Address Line 3
sv_SE: Adressrad 3

en: Address:
sv_SE: Adress:

en: Adds a toolbar with links to all your sites, notifications, your WordPress.com profile, and the Reader.
sv_SE: Lägger till ett verktygsfält med länkar till alla dina webbplatser, meddelanden, din WordPress.com-profil och Läsaren.

en: Adds like buttons to your content so that visitors can show their appreciation or enjoyment.
sv_SE: Lägger till gilla-knappar i ditt innehåll så att besökare kan visa sin uppskattning.

en: Adjust the width of the field to include multiple fields on a single line.
sv_SE: Justera bredden på fältet så att flera fält kan inkluderas på en enda rad.

en: Adjust your Comments form with a clever greeting and color-scheme.
sv_SE: Anpassa dina kommentarsformulär med en smart hälsning och ett färgschema.

en: Ads
sv_SE: Annonser

[ctx: Ads header]
en: Ads
sv_SE: Annonser

en: Advanced SEO tools to help your site get found when people search for relevant content.
sv_SE: Avancerade verktyg för sökmotoroptimering som hjälper till så att din webbplats hittas när personer söker efter relevant innehåll.

en: Advanced.  If this option is checked, you must include these files in your theme manually for the sharing links to work.
sv_SE: Avancerat. Om det här alternativet är markerat måste du lägga till de här filerna i ditt tema manuellt för att delningslänkarna ska fungera.

en: Advertisements
sv_SE: Annonser

en: Advertising or affiliate marketing
sv_SE: Annonsering eller affiliate-marknadsföring

[ctx: Affects all sites in a Multisite network.]
en: Global
sv_SE: Globalt

en: After
sv_SE: Efter

en: Afternoon
sv_SE: Eftermiddag

en: Akismet is not installed or active
sv_SE: Akismet är inte installerat eller aktivt

en: Akismet user status doesn't allow to update the key
sv_SE: Akismets användarstatus tillåter inte uppdatering av nyckeln

en: All
sv_SE: Alla

en: All Comics
sv_SE: Alla serier

en: All Menu Item Labels
sv_SE: Alla menypostetiketter

en: All Menu Sections
sv_SE: Alla menyavsnitt

en: All Project Tags
sv_SE: Alla projektetiketter

en: All Project Types
sv_SE: Alla projekttyper

en: All Projects
sv_SE: Alla projekt

en: All Testimonials
sv_SE: Alla omdömen

en: All author pages
sv_SE: Alla författarsidor

en: All category pages
sv_SE: Alla kategorisidor

en: All connection tests passed.
sv_SE: Alla anslutningstester godkända.

en: All current and future campaigns
sv_SE: Alla aktuella och framtida kampanjer

en: All date archives
sv_SE: Alla datumarkiv

en: All modules activated!
sv_SE: Alla moduler aktiverade!

en: All modules activated.
sv_SE: Alla moduler aktiverade.

en: All modules deactivated!
sv_SE: Alla moduler inaktiverade!

en: All pages
sv_SE: Alla sidor

en: All plugins are up-to-date. Awesome work!
sv_SE: Alla tillägg är uppdaterade. Bra jobbat!

en: All plugins are up-to-date. Keep up the good work!
sv_SE: Alla tillägg är uppdaterade. Fortsätt så!

en: All posts
sv_SE: Alla inlägg

en: All publicize connections to %s were successfully disconnected.
sv_SE: Alla ”offentliggör”-anslutingar till %s har kopplats ifrån.

en: All publicize connections were successfully disconnected.
sv_SE: Alla ”offentliggör”-anslutingar har kopplats ifrån.

en: All tag pages
sv_SE: Alla etikettsidor

en: All taxonomy pages
sv_SE: Alla taxonomisidor

en: All-time comments
sv_SE: Kommentarer totalt

en: All-time views
sv_SE: Visningar totalt

en: Allow individual site administrators to manage their own connections (connect and disconnect) to <a href="//wordpress.com">WordPress.com</a>
sv_SE: Tillåt att enskilda webbplatsadministratörer hanterar sina egna anslutningar (anslut och koppla från) till <a href="//wordpress.com">WordPress.com</a>

en: Allow people to buy more than one item at a time
sv_SE: Låt folk köpa mer än en sak åt gången.

en: Allow people to buy more than one item at a time.
sv_SE: Låt folk köpa mer än en sak åt gången.

en: Allow readers to like individual comments.
sv_SE: Tillåt läsare att gilla enskilda kommentarer.

en: Allow readers to use markdown in comments.
sv_SE: Låt läsarna använda märkspråk i kommentarer.

en: Allow stats reports to be viewed by
sv_SE: Tillåt att statistikrapporter visas för

en: Allow the map to capture scrolling, and zoom in or out.
sv_SE: Gör det möjligt att rulla kartan och zooma in och ut på den.

en: Allow visitors to book a reservation with OpenTable
sv_SE: Låt besökare göra en bokning med OpenTable

en: Allow visitors to use their WordPress.com, Twitter, or Facebook accounts when commenting on
    		your site. Jetpack will match your site's color scheme automatically (but you can adjust that).
sv_SE: Tillåt att besökare använder sitt WordPress.com-, Twitter-, eller Facebook-konto för att kommentera på
    		din webbplats. Jetpack matchar din webbplats färgsättning automatiskt (men du kan ändra detta).

en: Allow your readers to show their appreciation for your posts and other content. Likes show up
    		below each post and your readers will also be able to review their liked posts from WordPress.com.
sv_SE: Låt dina läsare få visa sin uppskattning över dina inlägg och annat innehåll. Gilla-markeringar visas
    		under varje inlägg och dina läsare kommer också att kunna se sina gillade inlägg från WordPress.com.

en: Allow your visitors to display the map in fullscreen.
sv_SE: Låt dina besökare visa kartan i helskärmsläge.

en: Allows displaying a popup subscription form to visitors.
sv_SE: Tillåter att ett popup-prenumerationsformulär visas för besökarna.

en: Allows readers to subscribe to your posts or comments, and receive notifications of new content by email.
sv_SE: Gör att användare kan prenumerera på dina inlägg eller kommentarer och ta emot notiser om nytt innehåll via e-post.

en: Allows registered users to log in to your site with their WordPress.com accounts.
sv_SE: Gör så att registrerade användare kan logga in på din webbplats med sina WordPress.com-konton.

en: Allows you to automatically share your newest content on social media sites, including Facebook and Twitter.
sv_SE: Gör så att du automatiskt kan dela ditt senaste innehåll på sociala medier, inklusive Facebook och Twitter.

en: Allows you to optimize your site and its content for better results in search engines.
sv_SE: Gör att du kan optimera din webbplats och dess innehåll för bättre resultat i sökmotorer.

en: Allows you to publish new posts by sending an email to a special address.
sv_SE: Gör att du kan publicera nya inlägg genom att skicka ett e-postmeddelande till en särskild adress.

en: Alphabetical
sv_SE: Alfabetiskt

en: Alphanumeric identifier for the Publicize Service
sv_SE: Alfanumeriskt ID för publiceringstjänsten

en: Already have a key? {{a}}Activate Akismet{{/a}}
sv_SE: Har du redan en nyckel? {{a}}Aktivera Akismet{{/a}}

en: Also display tagged posts outside the Featured Content area.
sv_SE: Visa även inlägg med etiketter utanför området för utvalt innehåll.

en: Alternate text:
sv_SE: Alternativ text:

en: Always-on backups ensure you never lose your site.
sv_SE: Säkerhetskopieringar som alltid är på säkerställer att du aldrig blir av med din webbplats.

en: Always-on backups ensure you never lose your site. Your changes are saved as you edit and you have unlimited backup archives.
sv_SE: Säkerhetskopieringar som alltid är på säkerställer att du aldrig blir av med din webbplats. Dina ändringar sparas medan du redigerar och du har obegränsat med säkerhetskopieringsarkiv.

en: Always-on security
sv_SE: Ständigt aktiv säkerhet

en: An Automattic Airline
sv_SE: Från Automattic, naturligtvis

en: An Instagram Keyring access token.
sv_SE: En Instagram Keyring-åtkomsttoken.

en: An active access token must be used to retrieve post counts.
sv_SE: En aktiv åtkomsttoken måste användas för att hämta antal inlägg.

en: An administrator of this site can take Jetpack out of Safe Mode.
sv_SE: En administratör för denna webbplats kan ta Jetpack ur säkert läge.

en: An error has been encountered.
sv_SE: Ett fel har uppstått.

en: An error occurred creating your new sharing service - please check you gave valid details.
sv_SE: Ett fel uppstod när din nya delningstjänst skapades – kontrollera att du skrev in giltig information.

en: An error occurred fetching the remote data.
sv_SE: Ett fel uppstod vid hämtning av fjärrdatan.

en: An error occurred while downloading blog information
sv_SE: Ett fel uppstod vid hämtning av blogginformation

en: An error occurred while downloading blog posts list
sv_SE: Ett fel uppstod vid hämtning av bloggens inläggslista

en: An error occurred. Please try again later.
sv_SE: Ett fel inträffade. Försök igen lite senare.

en: An incompatible plugin.
sv_SE: Tillägget är inte kompatibelt.

en: An invalid request was made. This normally means that something intercepted or corrupted the request from your server to the Jetpack Server. Try again and see if it works this time.
sv_SE: En ogiltig förfrågan gjordes. Det här betyder vanligtvis att något avbröt eller förstörde begäran från din server till Jetpack-servern. Försök igen och se om det fungerar den här gången.

en: An unexpected error occured within the Podcast Player. Reloading this page might fix the problem.
sv_SE: Ett oväntat fel inträffade i Podcast Player. Att läsa in den här sidan igen kan lösa problemet.

en: An unknown error occurred during installation
sv_SE: Ett okänt fel uppstod under installationen

en: Answer a few questions and we’ll help you secure, speed up, customize, and grow your WordPress website.
sv_SE: Besvara några frågor så hjälper vi dig att säkra, hastighetsoptimera, anpassa och utveckla din WordPress-webbplats.

en: Anti-spam can help to keep your blog safe from spam!
sv_SE: Skräppostskydd kan hjälpa dig att hålla din blogg fri från skräppost!

en: Any autoupdates are explicitly disabled by a site administrator.
sv_SE: Alla automatiska uppdateringar har uttryckligen inaktiverats av en webbplatsadministratör.

en: Aperture
sv_SE: Bländare

en: Appointment Form
sv_SE: Bokningsformulär för möten

en: Appointments / bookings
sv_SE: Möten/bokningar

en: Approve it: %s
sv_SE: Godkänn den: %s

en: Archive page
sv_SE: Arkivsida

en: Archives
sv_SE: Arkiv

en: Are Likes enabled?
sv_SE: Är Gilla aktiverat?

en: Are sharing buttons enabled?
sv_SE: Har delningsknapparna aktiverats?

en: Are you sure you want to deactivate?
sv_SE: Är du säker på att du vill inaktivera?

en: Are you sure you want to delete this item? It will be disabled and removed from all locations where it currently appears.
sv_SE: Är du säker på att du vill radera detta objekt? Det kommer att inaktiveras och tas bort från alla platser där det visas för tillfället.

en: Are you sure you want to disconnect and deactivate?
sv_SE: Är du säker på att du koppla från och inaktivera?

en: Are you sure you want to disconnect?
sv_SE: Är du säker på att du vill koppla från?

en: Are you sure you want to exit the form editor without saving?  Any changes you have made will be lost.
sv_SE: Är du säker på att du vill avsluta formulärredigeraren utan att spara? Alla ändringar kommer att gå förlorade.

en: Are you sure you wish to leave this page?
sv_SE: Är du säker på att du vill lämna denna sida?

en: Are you sure you'd like to stop editing this form without saving your changes?
sv_SE: Är du säker på att du vill sluta redigera det här formuläret utan att spara dina ändringar?

en: Arrange entries in different layouts.
sv_SE: Sortera inläggen i olika layouter.

en: Ask a question
sv_SE: Ställ en fråga

en: Ask us for help!
sv_SE: Fråga oss om hjälp!

en: Attachment Page
sv_SE: Sida för bilaga

en: August 3, 2018
sv_SE: 3 augusti 2018

en: Author Bio
sv_SE: Författarens bio

en: Author: %1$s (IP address: %2$s, %3$s)
sv_SE: Författare: %1$s (IP-adress: %2$s, %3$s)

en: Authorize applications and services to securely connect to your site. Developers can use WordPress.com's OAuth2
    		authentication system and WordPress.com REST API to manage and access your site's content.
sv_SE: Godkänn att applikationer och tjänster kan ansluta till din webbplats säkert. Utvecklare kan använda OAuth2-autentisering
    		på WordPress.com och Wordpress.com REST API för att hantera och använda innehållet på din webbplats.

en: Authorized %d and activated default modules.
sv_SE: Auktoriserade %d och aktiverade standardmoduler.

en: Authorized %d.
sv_SE: Auktoriserade %d.

en: Authors
sv_SE: Författare

en: Automated Daily Backups
sv_SE: Automatiserade dagliga säkerhetskopieringar

en: Automated Real-time Backups
sv_SE: Automatiserade säkerhetskopieringar i realtid

en: Automatic Update
sv_SE: Automatisk uppdatering

en: Automatic scanning and one-click fixes keep your site one step ahead of security threats.
sv_SE: Automatisk genomsökning och korrigeringar med ett klick ser till att din webbplats ligger steget före eventuella säkerhetshot.

en: Automatically clear spam from your comments and forms so you can get back to your business.
sv_SE: Rensa automatiskt skräppost från dina kommentarer och formulär, så att du kan ägna dig åt viktigare saker.

en: Automatically create two sitemap files that list the URLs of posts and pages in your site.
    		This makes it easier for search engines (like Google) to include your site in relevant search results.
sv_SE: Skapa två webbkartsfiler automatiskt som listar webbadresserna till inlägg och sidor på din webbplats.
    		Detta gör att det blir enklare för sökmotorer (som Google) att inkludera din webbplats i relevanta sökresultat.

en: Automatically generate sitemaps for all your content.
sv_SE: Generera automatiskt webbplatskartor för allt ditt innehåll.

en: Automatically share and promote newly published posts to Facebook, Twitter, Tumblr,
    		and LinkedIn. You can add connections for yourself or for all users on your site.
sv_SE: Dela och marknadsför automatiskt nya publicerade inlägg till Facebook, Twitter, Tumblr, och LinkedIn. Du kan lägga till kopplingar för dig själv eller för alla användare på din webbplats.

en: Automatically share your posts to social networks
sv_SE: Dela dina inlägg automatiskt på sociala nätverk

en: Automatically use first image in post
sv_SE: Använd den första bilden i inlägget automatiskt

en: Automattic's Privacy Policy
sv_SE: Automattics sekretesspolicy

en: Autoplay
sv_SE: Spela upp automatiskt

en: Autoplay between slides
sv_SE: Automatisk uppspelning mellan bilder

en: Autoplay video on page load
sv_SE: Spela upp video automatiskt när sidan laddats

en: Autosave encountered an unexpected error
sv_SE: Autospara stötte på ett oväntat fel

en: Available Services
sv_SE: Tillgängliga tjänster

en: Avatar Size (px):
sv_SE: Avatarens storlek (px):

en: Awaiting credentials
sv_SE: Väntar autentiseringsuppgifter

en: Back to Jetpack Dashboard
sv_SE: Tillbaka till Jetpack-instrumentpanelen

en: Background
sv_SE: Bakgrund

en: Background & Text Color
sv_SE: Bakgrund och textfärg

en: Background Color
sv_SE: Bakgrundsfärg

en: Background Colors
sv_SE: Bakgrundsfärger

en: Background Opacity
sv_SE: Bakgrundens opacitet

en: Background color
sv_SE: Bakgrundsfärg

en: Backs up your site to the global WordPress.com servers, allowing you to restore your content in the event of an emergency or error.
sv_SE: Säkerhetskopierar din webbplats till de globala WordPress.com-servrarna, så att du kan återställa innehållet i händelse av en nödsituation eller ett fel.

en: Backup
sv_SE: Säkerhetskopiering

en: Backup & Scan
sv_SE: Säkerhetskopiera och skanna

en: Backup & Scan data correctly received.
sv_SE: Data för Säkerhetskopiera & Skanna mottogs.

en: Backups and Scan are being configured for your site.
sv_SE: Säkerhetskopiera & Skanna konfigureras för din webbplats.

en: Banner at the top of my site
sv_SE: Banner högst upp på min webbplats

en: Banner text
sv_SE: Bannertext

en: Basic
sv_SE: Grundläggande

en: Beautiful math
sv_SE: Vacker matematik

en: Because there are many pending subscriptions for this email address, we have blocked the subscription. Please <a href="%s">activate or delete</a> pending subscriptions before attempting to subscribe.
sv_SE: Eftersom det finns många väntande prenumerationer för den här e-postadressen, har vi blockerat prenumerationen. <a href="%s">Aktivera eller ta bort</a> väntande prenumerationer innan du försöker prenumerera.

en: Before
sv_SE: Före

en: Before we continue, please log in to your Jetpack site.
sv_SE: Logga in på din Jetpack-webbplats innan vi går vidare.

en: Before you hit Publish, please refresh the following connection(s) to make sure we can Publicize your post:
sv_SE: Uppdatera följande anslutning(ar) innan du klickar på Publicera, för att garantera att vi kan publicera ditt inlägg.

en: Best overall day
sv_SE: Bästa dag totalt

en: Better results on search engines and social media.
sv_SE: Bättre resultat på sökmotorer och i sociala media.

en: Big iPhone/iPad Update Now Available
sv_SE: Stor iPhone/iPad-uppdatering finns nu tillgänglig

en: Bio:
sv_SE: Biografi:

en: Black
sv_SE: Svart

en: Black and white
sv_SE: Svart och vit

en: Block {{a}}brute force attacks{{/a}} and get immediate notifications if your site is down
sv_SE: Blockera {{a}}råstyrkeattacker{{/a}} och bli meddelad omedelbart om din webbplats ligger nere

en: Blog Display
sv_SE: Bloggvisning

en: Blog ID.
sv_SE: Blogg-ID

en: Blog Posts
sv_SE: Blogginlägg

en: Blog Stats
sv_SE: Bloggstatistik

en: Blog Subscriptions
sv_SE: Bloggprenumerationer

en: Blog URL:
sv_SE: Blogg-URL:

en: Blog follow email text
sv_SE: Blogg-följning e-mailtext

en: Blue
sv_SE: Blå

en: Book Appointment
sv_SE: Boka möte

en: Boost your search engine ranking with the powerful SEO tools in Jetpack Premium or Professional.
sv_SE: Förbättra din sökmotorrankning med de kraftfulla verktygen för sökmotorsoptimering i Jetpack Premium eller Professional.

en: Border Color
sv_SE: Ramfärg

en: Border Color (hex):
sv_SE: Linjefärg (hex):

en: Border Radius
sv_SE: Kantradie

en: Border Settings
sv_SE: Kantinställningar

en: Border radius
sv_SE: Kantradie

en: Both `pass` and `kpri` fields cannot be blank.
sv_SE: Fälten `pass` och `kpri` får inte lämnas tomma.

en: Bottom
sv_SE: Nederkant

en: Bring the power of the WordPress.com cloud to your self-hosted WordPress. Jetpack enables you to connect your blog to a WordPress.com account to use the powerful features normally only available to WordPress.com users.
sv_SE: Ta kraften hos WordPress.com molnet till din egen installation av WordPress. Med Jetpack kan du ansluta din blogg till ett WordPress.com-konto för att använda kraftfulla funktioner som normalt bara är tillgängliga för WordPress.com-användare.

en: Browse premium themes
sv_SE: Bläddra bland premiumteman.

en: Brute force attack protection
sv_SE: Skydd mot brute force-attacker

en: Brute force attack protection is inactive.
sv_SE: Skyddet mot brute force-attacker är inaktivt.

en: Brute force protection
sv_SE: Skydd mot bruteforce-attacker

en: Built-in Performance
sv_SE: Inbyggd prestanda

en: Business Hours
sv_SE: Öppettider

en: Business Use
sv_SE: Företagsanvändning

en: Button
sv_SE: Knapp

en: Button & Link Color
sv_SE: Knapp- och länkfärg

en: Button & Modal
sv_SE: Knapp och modal

en: Button (210 x 113 pixels)
sv_SE: Knapp (210x113 pixlar)

en: Button Background Color
sv_SE: Knappens bakgrundsfärg

en: Button Color Settings
sv_SE: Knappens färginställningar

en: Button Style
sv_SE: Knappstil

en: Button Text Color
sv_SE: Knappens textfärg

en: Button allowing you to sell subscription products.
sv_SE: Knapp som gör det möjligt att sälja prenumerationsprodukter

[ctx: Button caption]
en: Save settings
sv_SE: Spara inställningar

[ctx: Button caption]
en: Saving…
sv_SE: Sparar…

[ctx: Button label for adding a new item via the toolbar menu]
en: Add
sv_SE: Lägg till

en: Button style
sv_SE: Knappstil

en: Button text
sv_SE: Knapptext

en: By activating ads, you agree to the Automattic Ads {{link}}Terms of Service{{/link}}.
sv_SE: Genom att aktivera annonser godkänner du Automattic Ads {{link}}användarvillkor{{/link}}.

en: By adding a contact form, your readers will be able to submit feedback to you. All feedback is automatically scanned for spam, and the legitimate feedback will be emailed to you.
sv_SE: Genom att lägga till ett kontaktformulär kan dina läsare kommentera det du skriver. Alla kommentarer söks automatiskt igenom efter skräppost och de kommentarer som är OK skickas till dig via e-post.

en: By clicking submit, you agree to share your email address with the site owner and Mailchimp to receive marketing, updates, and other emails from the site owner. Use the unsubscribe link in those emails to opt out at any time.
sv_SE: Genom att klicka på skicka in så går du med på att dela din e-postadress med webbplatsens ägare och Mailchimp för att ta emot marknadsföring, uppdateringar och andra e-postmeddelanden från webbplatsens ägare. Du kan när som helst använda länken i e-postmeddelandena för att säga upp prenumerationen.

en: By clicking the <strong>Set up Jetpack</strong> button, you agree to our <a href="%1$s" target="_blank" rel="noopener noreferrer">Terms of Service</a> and to <a href="%2$s" target="_blank" rel="noopener noreferrer">share details</a> with WordPress.com.
sv_SE: Genom att klicka på knappen <strong>Konfigurera Jetpack</strong> så godkänner du våra <a href="%1$s" target="_blank" rel="noopener noreferrer">Tjänstvillkor</a> samt att <a href="%2$s" target="_blank" rel="noopener noreferrer">dela information</a> med WordPress.com.

en: By clicking the button below, you agree to our {{tosLink}}Terms of Service{{/tosLink}} and to {{shareDetailsLink}}share details{{/shareDetailsLink}} with WordPress.com.
sv_SE: Genom att klicka på knappen nedan godkänner du våra {{tosLink}}användarvillkor{{/tosLink}} och att {{shareDetailsLink}}dela detaljer{{/shareDetailsLink}} med WordPress.com.

en: By default ads are shown at the end of every page, post, or the first article on your front page. You can also add them to the top of your site and to any widget area to increase your earnings!
sv_SE: Annonser visas som standard i slutet av varje sida, inlägg eller i den första artikeln på din startsida. Du kan även lägga till dem längst upp på din webbplats och i alla widget-områden för att öka dina inkomster!

en: CSS Migrated from Jetpack:
sv_SE: CSS migrerad från Jetpack:

en: CSS Revisions
sv_SE: CSS Versioner

en: CSS Stylesheet Editor
sv_SE: Redigeraren för CSS-stilmallar

en: Calendar
sv_SE: Kalender

en: Calendar Settings
sv_SE: Kalenderinställningar

en: Calendly web address or embed code…
sv_SE: Calendly-webbadress eller inbäddningskod…

en: Camera
sv_SE: Kamera

en: Can I add more fields?
sv_SE: Kan jag lägga till fler fält?

en: Can I send a notification to more than one person?
sv_SE: Kan jag skicka notiser från fler än en person?

en: Can I view my feedback within WordPress?
sv_SE: Kan jag se mina kommentarer inifrån WordPress?

en: Can not cancel a plan while in safe mode. See: https://jetpack.com/support/safe-mode/
sv_SE: Kan inte avbryta en plan i säkert läge. Se: https://jetpack.com/support/safe-mode/

en: Can not provision a plan while in safe mode. See: https://jetpack.com/support/safe-mode/
sv_SE: Kan inte tillhandahålla en plan i säkert läge. Se: https://jetpack.com/support/safe-mode/

en: Can the current user refresh the Publicize Connection?
sv_SE: Kan den aktuella användaren förnya publiceringsanslutningen?

en: Can't connect to Mapbox
sv_SE: Det går inte att ansluta till Mapbox

en: Can't write files
sv_SE: Det går inte att skriva filer

en: Cancel
sv_SE: Avbryt

en: Cancel reply
sv_SE: Avbryt svar

en: Cannot deal with cookie redirects, as headers are already sent.
sv_SE: Kan inte hantera omdirigering av cookies eftersom rubriken redan har skickats.

en: Cannot load blog information at this time.
sv_SE: Kan inte ladda blogginformation just nu.

en: Cannot load blog posts at this time.
sv_SE: Kan inte ladda blogginlägg just nu.

en: Cannot parse URL %s
sv_SE: Kan inte tolka URL %s

en: Cannot use global flag on non-multisites
sv_SE: Du kan inte använda en global flagga på icke-multisiter.

en: Caption
sv_SE: Bildtext

[ctx: Caption for a button to set up a feature.]
en: Set up
sv_SE: Konfigurera

en: Caption:
sv_SE: Bildtext:

en: Carousel
sv_SE: Karusell

en: Carousel color scheme
sv_SE: Karusellfärgschema

en: Category
sv_SE: Kategori

en: Caution:
sv_SE: Varning:

en: Cellular phone
sv_SE: Mobiltelefon

en: Center
sv_SE: Centrerat

en: Change logo
sv_SE: Ändra logga

en: Change whether your visitors can subscribe to your posts or comments or both.
sv_SE: Ändra inställningen för om besökare ska kunna prenumerera på dina inlägg eller kommentarer eller både och.

en: Chart stats by
sv_SE: Statistikdiagram av

en: Chat bubbles representing getting in touch with support
sv_SE: Använd talbubblorna för att kontakta supporten

en: Cheatin' uh?
sv_SE: Fuskar du?

en: Check for Spam
sv_SE: Kolla efter skräppost

en: Check the box above to record each new set of posts loaded via Infinite Scroll as a page view in Google Analytics.
sv_SE: Markera rutan här ovan för att registrera varje ny uppsättning inlägg som laddas via oändlig bläddring som en sidvisning i Google Analytics.

en: Check to load posts as you scroll. Uncheck to show clickable button to load posts
sv_SE: Testa att ladda inlägg medan du bläddrar. Avmarkera för att visa klickbar knapp för att ladda inlägg

en: Checkbox
sv_SE: Kryssruta

en: Checkbox Group
sv_SE: Kryssrutegrupp

[ctx: Checkbox on Widget Visibility if children of the selected page should be included in the visibility rule.]
en: Include children
sv_SE: Inkludera undersidor

en: Checkbox with Multiple Items
sv_SE: Kryssruta med flera poster

en: Checked by default
sv_SE: Ikryssad som standard

en: Checking
sv_SE: Kontrollerar

en: Checking key…
sv_SE: Kontrollerar nyckel…

en: Checking site status…
sv_SE: Kontrollerar webbplatsens status…

en: Checking status for %s
sv_SE: Kontrollerar status för %s

en: Checking your spam protection…
sv_SE: Kontrollerar ditt spamskydd…

en: Choose
sv_SE: Välj

en: Choose Images
sv_SE: Välj bilder

en: Choose Multiple
sv_SE: Välj flera

en: Choose a color to highlight matching search terms.
sv_SE: Välj en färg för att markera matchande söktermer.

en: Choose a field:
sv_SE: Välj ett fält:

en: Choose a subject line that you recognize as an email from your website.
sv_SE: Välj en ämnesrad som du känner igen som ett e-postmeddelande från din webbplats.

en: Choose a taxonomy:
sv_SE: Välj en taxonomi:

en: Choose an interval:
sv_SE: Välj ett intervall:

en: Choose between a full post or an excerpt for the blog and archive pages, or opt for the theme's default combination of excerpt and full post.
sv_SE: Välj mellan ett helt inlägg eller ett utdrag för bloggen och arkivsidorna, eller välj temats standardkombination av utdrag och hela inlägg.

en: Choose between a full post or an excerpt for the blog and archive pages.
sv_SE: Välj mellan ett helt inlägg eller ett utdrag för bloggen och arkivsidorna.

en: Choose from a set of visibility options for sidebar widgets such as showing them only certain categories,
    		only on error pages, or only search results pages. You can also do the reverse and choose to hide them on certain pages.
sv_SE: Välj från en uppsättning synlighetsalternativ för sidopanels-widgets, som att endast visa dem för vissa kategorier,
    		endast på felmeddelandesidor eller endast sidor för sökresultat. Du kan även göra tvärtom och välja att dölja dem på vissa sidor.

en: Choose from the most used Labels
sv_SE: Välj mellan de mest använda etiketterna

en: Choose from the most used tags
sv_SE: Välj från de mest använda etiketterna

en: Choose logo
sv_SE: Välj logotyp

en: Choose one
sv_SE: Välj en

en: Choose several
sv_SE: Välj flera

en: Choose when the search overlay should appear.
sv_SE: Välj när sökningsöverlägget ska visas.

en: Choose which plugins to auto-update
sv_SE: Välj vilka tillägg som ska uppdateras automatiskt

en: Circles
sv_SE: Cirklar

en: City
sv_SE: Ort

en: Cleaned up %d video. | Cleaned up a total of %d videos.
sv_SE[0]: Rensade upp %d videoklipp.
sv_SE[1]: Rensade upp totalt %d videoklipp.

en: Cleared all whitelisted IPs
sv_SE: Alla vitlistade IP-adresser har rensats

en: Click "Set Up" to finish installation.
sv_SE: Klicka på "Konfigurera" för att slutföra installationen.

en: Click here
sv_SE: Klicka här

en: Click here for more information
sv_SE: Klicka här för mer information

en: Click to Press This!
sv_SE: Klicka för att Blogga det här!

en: Click to access %1$s
sv_SE: Klicka för att komma åt %1$s

en: Click to autoplay the presentation!
sv_SE: Klicka för att spela upp presentationen automatiskt!

en: Click to email this to a friend
sv_SE: Klicka för att maila detta till en vän

en: Click to follow this blog and receive notifications of new posts by email.
sv_SE: Klicka för att följa denna blogg och få meddelanden om nya inlägg via e-post.

en: Click to print
sv_SE: Klicka för utskrift

en: Click to share on %s
sv_SE: Klicka för att dela på %s

en: Click to share on Facebook
sv_SE: Klicka för att dela på Facebook

en: Click to share on LinkedIn
sv_SE: Klicka för att dela via LinkedIn

en: Click to share on Pinterest
sv_SE: Klicka för att dela till Pinterest

en: Click to share on Pocket
sv_SE: Klicka för att dela på Pocket

en: Click to share on Reddit
sv_SE: Klicka för att dela på Reddit

en: Click to share on Skype
sv_SE: Klicka för att dela på Skype

en: Click to share on Telegram
sv_SE: Klicka för att dela på Telegram

en: Click to share on Tumblr
sv_SE: Klicka för att dela på Tumblr

en: Click to share on Twitter
sv_SE: Klicka för att dela på Twitter

en: Click to share on WhatsApp
sv_SE: Klicka för att dela på WhatsApp

en: Click to view detailed stats.
sv_SE: Klicka för att se detaljerad statistik.

en: Click to view slideshow.
sv_SE: Klicka här för bildspel

en: Clock
sv_SE: Klocka

en: Close
sv_SE: Stäng

en: Close and accept
sv_SE: Stäng och acceptera

en: Closed
sv_SE: Stängd

en: Closing
sv_SE: Stänger

en: Code: <a href="%s" target="_blank">( ? )</a>
sv_SE: Kod: <a href="%s" target="_blank">( ? )</a>

en: Color
sv_SE: Färg

en: Color Scheme
sv_SE: Färgschema

en: Color Settings
sv_SE: Färginställningar

en: Color scheme
sv_SE: Färgschema

en: Color scheme.
sv_SE: Färgschema.

en: Colors
sv_SE: Färger

en: Columns
sv_SE: Kolumner

en: Come work with us
sv_SE: Kom och arbeta med oss

en: Comic
sv_SE: Serie

en: Comic draft updated. <a target="_blank" href="%s">Preview comic</a>
sv_SE: Utkastet till serien uppdaterades. <a target="_blank" href="%s">Förhandsgranska serie</a>

en: Comic published. <a href="%s">View comic</a>
sv_SE: Serien publicerades. <a href="%s">Visa serie</a>

en: Comic restored to revision from %s
sv_SE: Serien återställdes till versionen från %s

en: Comic saved.
sv_SE: Serien sparades.

en: Comic scheduled for: <strong>%1$s</strong>. <a target="_blank" href="%2$s">Preview comic</a>
sv_SE: Serien schemalagd för: <strong>%1$s</strong>. <a target="_blank" href="%2$s">Förhandsgranska serie</a>

en: Comic submitted. <a target="_blank" href="%s">Preview comic</a>
sv_SE: Serien skickades in. <a target="_blank" href="%s">Förhandsgranska serie</a>

en: Comic updated.
sv_SE: Serien uppdaterades.

en: Comic updated. <a href="%s">View comic</a>
sv_SE: Serien uppdaterades. <a href="%s">Visa serie</a>

en: Comics
sv_SE: Serier

en: Comics list
sv_SE: Serielista

en: Comics list navigation
sv_SE: Serielista, navigering

en: Comment
sv_SE: Kommentar

en: Comment Form
sv_SE: Kommentarsformulär

en: Comment Likes are
sv_SE: Gilla-markeringarna på kommentaren är

en: Comment cache problem?
sv_SE: Problem med cacheminnet för kommentarer?

en: Comment follow email text
sv_SE: Text för kommentarföljning

en: Comment form introduction
sv_SE: Introduktion till kommentarsformulär

en: Comment not found
sv_SE: Kommentaren kunde inte hittas

en: Comment: %s
sv_SE: Kommentar: %s

en: Commenting as %s
sv_SE: Kommenterar som %s

en: Comments
sv_SE: Kommentarer

en: Comments are not allowed.
sv_SE: Kommentarer är inte tillåtna.

en: Comments on this post are closed.
sv_SE: Kommentarer är inaktiverade.

en: Compact, but powerful. Add a select box with several items.
sv_SE: Kompakt, men kraftfullt. Lägg till en valruta med flera objekt.

en: Compare two images with a slider. Works best with images of the same size.
sv_SE: Jämför två bilder med ett skjutreglage. Fungerar bäst med bilder som har samma storlek.

en: Complement WordPress.com’s stats with Google’s in-depth look at your visitors and traffic patterns.
sv_SE: Komplettera statistiken från WordPress.com med Googles djupgående analys av dina besökare och deras trafikmönster.

en: Complete Jetpack Setup
sv_SE: Slutför installationen av Jetpack

en: Compose content the way you want to and streamline your publishing experience.
sv_SE: Skapa innehåll på det sätt som du önskar och strömlinjeforma din publiceringsupplevelse.

en: Compose posts and comments with links, lists, and other styles using regular characters and
    		punctuation marks. A quick and easy way to format text without needing any HTML or coding.
sv_SE: Komponera inlägg och kommentarer med länkar, listor och stilar som använder vanliga tecken och
    		skiljetecken. Ett snabbt och enkelt sätt att formatera text utan att behöva HTML eller kodning.

en: Compose using shortcodes to embed media from popular sites
sv_SE: Skriv med kortkod för att bädda in media från populära webbplatser

en: Configure
sv_SE: Konfigurera

en: Configure Google Analytics
sv_SE: Konfigurera Google Analytics

en: Configure related posts in the Customizer
sv_SE: Konfigurera relaterade inlägg i Anpassa

en: Configure site SEO
sv_SE: Konfigurera SEO för webbplats

en: Configure your Google Analytics settings
sv_SE: Konfigurera dina Google Analytics-inställningar

en: Configure your Security Scans
sv_SE: Konfigurera dina säkerhetsskanningar

en: Configure your notification settings
sv_SE: Konfigurera dina notisinställningar

en: Configure your sharing buttons
sv_SE: Konfigurera dina delningsknappar

en: Confirm
sv_SE: Bekräfta

en: Confirm Safe Mode
sv_SE: Bekräfta säkert läge

en: Congrats, you&rsquo;re subscribed! You&rsquo;ll get an email with the details of your subscription and an unsubscribe link.
sv_SE: Grattis, du prenumererar! Du får ett e-postmeddelande med information om prenumerationen och en länk för att säga upp den.

en: Congratulations! Your site is now on a paid plan.
sv_SE: Grattis! Din webbplats har nu ett betalt paket.

en: Congratulations! Your site is now on the %s plan.
sv_SE: Grattis! Din webbplats har nu %s-paketet.

en: Connect
sv_SE: Logga in

en: Connect an account
sv_SE: Anslut ett konto

en: Connect and select the accounts where you'd like to share your post.
sv_SE: Anslut och välj de konton där du vill dela ditt inlägg.

en: Connect and share your posts on %s
sv_SE: Anslut och dela dina inlägg på %s

en: Connect social media services to automatically share new posts.
sv_SE: Anslut sociala mediatjänster för att dela nya inlägg automatiskt.

en: Connect to
sv_SE: Anslut till

en: Connect to Instagram
sv_SE: Anslut till Instagram

en: Connect to Instagram to start sharing your images.
sv_SE: Anslut till Instagram för att börja dela dina bilder.

en: Connect to Stripe to use this block on your site
sv_SE: Anslut till Stripe för att använda det här blocket på din webbplats

en: Connect to WordPress.com
sv_SE: Anslut till WordPress.com

en: Connect your account to WordPress.com to view more stats
sv_SE: Anslut ditt konto till WordPress.com för att visa mer statistik

en: Connect your site to Google Analytics in seconds with Jetpack Premium or Professional.
sv_SE: Anslut din webbplats till Google Analytics på endast några sekunder med Jetpack Premium eller Professional.

en: Connect your social media accounts
sv_SE: Anslut dina konton för sociala media

en: Connect your website to the social media networks you use and share your content across all your social accounts with a single click. When you publish a post, it will appear on all connected accounts.
sv_SE: Anslut din webbplats till de sociala medier du använder och dela innehållet på alla dina sociala konton med ett enda klick. När du publicerar ett inlägg visas det på alla anslutna konton.

en: Connected
sv_SE: Ansluten

en: Connected as {{span}}%(username)s{{/span}}
sv_SE: Ansluten som {{span}}%(username)s{{/span}}

en: Connecting…
sv_SE: Ansluter …

en: Connection test failed (#%1$s: %2$s)
sv_SE: Anslutningstest misslyckades (#%1$s: %2$s)

en: Connection test failed (empty response body)
sv_SE: Anslutningstest misslyckades (tom svarstext)

en: Connections
sv_SE: Anslutningar

en: Contact Form
sv_SE: Kontaktformulär

en: Contact Form Feedback
sv_SE: Återkoppling från kontaktformulär

en: Contact Form URL:
sv_SE: URL för kontaktformulär:

en: Contact Info
sv_SE: Kontaktuppgifter

en: Contact Info & Map
sv_SE: Kontaktinfo och karta

en: Contact Jetpack Support
sv_SE: Kontakta Jetpack Support

en: Contact Us
sv_SE: Kontakta oss

en: Contact form fields
sv_SE: Kontaktformulärfält

en: Contact form information
sv_SE: Kontaktformulärinformation

[ctx: Contact page for your website.]
en: Contact us
sv_SE: Kontakta oss

en: Content Options
sv_SE: Innehållsalternativ

en: Continue
sv_SE: Fortsätt

en: Continue &rarr;
sv_SE: Fortsätt →

en: Continue reading<span class="screen-reader-text"> "%s"</span>
sv_SE: Fortsätt läs<span class="screen-reader-text"> "%s"</span>

en: Control block visibility based on how often a visitor has viewed the page.
sv_SE: Kontrollblockets synlighet baserat på hur ofta en besökare har tittat på sidan.

en: Convert to Comic
sv_SE: Konvertera till serie

en: Convert to Post
sv_SE: Konvertera till inlägg

en: Cookie Policy
sv_SE: Cookie-policy

en: Cookies & Consents Banner
sv_SE: Banner om cookies och samtycke

en: Copied!
sv_SE: Kopierad!

en: Copy
sv_SE: Kopiera

en: Copy Post
sv_SE: Kopiera inlägg

en: Copy this post.
sv_SE: Kopiera detta inlägg.

en: Could not accept the Terms of Service. Please try again later.
sv_SE: Tjänstevillkoren kunde inte accepteras. Försök igen senare.

en: Could not activate %s
sv_SE: Kunde inte aktivera %s

en: Could not calculate resized image dimensions
sv_SE: Kunde inte beräkna dimensioner för den omskalade bilden

en: Could not check updates for plugins on this site.
sv_SE: Det gick inte att kolla uppdateringar för tillägg på denna webbplats.

en: Could not confirm migration.
sv_SE: Kunde inte bekräfta migrering.

en: Could not confirm new owner.
sv_SE: Det gick inte att bekräfta den nya ägaren.

en: Could not confirm safe mode.
sv_SE: Kunde inte bekräfta säkert läge.

en: Could not connect to VaultPress.
sv_SE: Det gick inte att ansluta till VaultPress.

en: Could not connect to WordPress.com
sv_SE: Det gick inte att ansluta till WordPress.com

en: Could not delete sync error option.
sv_SE: Kunde inte radera sync error-alternativ.

en: Could not obtain a VideoPress upload token. Please try again later.
sv_SE: Kunde inte hämta VideoPress-uppladdningskoden. Försök igen senare.

en: Could not retrieve Backup & Scan data.
sv_SE: Det gick inte att hämta data för Säkerhetskopiera & Skanna.

en: Could not retrieve site activity.
sv_SE: Det gick inte att hämta webbplatsaktivitet.

en: Could not start a new full sync
sv_SE: Kunde inte påbörja en ny, fullständig synkronisering

en: Could not start a new full sync with modules: %s
sv_SE: Kunde inte påbörja en ny, fullständig synkronisering med moduler: %s

en: Count logged in page views from
sv_SE: Räkna inloggade sidvisningar från

en: Count the page views of registered users who are logged in.
sv_SE: Räkna sidvisningar för registrerade användare som är inloggade.

en: Country
sv_SE: Land

en: Create Post by Email address
sv_SE: Skapa adress för inlägg via e-post

en: Create Share Button
sv_SE: Skapa delaknapp

en: Create a Jetpack account to use this feature
sv_SE: Skapa ett Jetpack-konto för att använda denna funktion

en: Create a Jetpack account to view your email followers
sv_SE: Skapa ett Jetpack-konto för att visa dina prenumeranter av e-post

en: Create a new post based on an existing post.
sv_SE: Skapa ett nytt inlägg baserat på ett befintligt inlägg.

en: Create a smooth, uninterrupted reading experience by loading more content as visitors scroll to the bottom of your archive pages.
sv_SE: Skapa en snygg, oavbruten läsupplevelse genom att läsa in mer innehåll när besökare bläddrar till slutet av dina arkivsidor.

en: Create account
sv_SE: Skapa konto

en: Create address
sv_SE: Skapa adress

en: Create an account or log in to Mapbox.
sv_SE: Skapa ett konto eller logga in på Mapbox.

en: Create full-screen carousel slideshows for the images in your posts and pages. Carousel galleries are mobile-friendly and encourage site visitors to interact with your photos.
sv_SE: Skapa karusellbildspel i fullskärm för bilderna i dina inlägg och på dina sidor. Karusellgallerier är mobilvänliga och uppmanar webbplatsbesökare att interagera med dina bilder.

en: Create one on PayPal
sv_SE: Skapa en på PayPal

en: Create simple contact forms without any coding. You can have multiple forms and when
    		a user submits it, their feedback will be emailed directly to you. If Akismet is active, submissions will be
    		automatically filtered for spam.
sv_SE: Skapa enkla kontaktformulär utan någon kodning. Du kan ha flera formulär och när
    		en användare fyller i och skickar ett så kommer deras synpunkter att skickas direkt till dig. Om Akismet är aktiverat så kommer formulären
    		automatiskt att filtreras efter skräppost.

en: Creating product has failed.
sv_SE: Skapa produkt har misslyckats.

en: Cron will run at: %s GMT
sv_SE: Cron-jobbet kommer att köras kl. %s GMT

en: Currency
sv_SE: Valuta

en: Currently %s comment is waiting for approval. Please visit the moderation panel: | Currently %s comments are waiting for approval. Please visit the moderation panel:
sv_SE[0]: För närvarande väntar %s kommentar på granskning. Vänligen besök modereringspanelen:
sv_SE[1]: För närvarande väntar %s kommentarer på granskning. Vänligen besök modereringspanelen:

en: Currently Reading
sv_SE: Läser just nu

en: Currently in {{a}}Development Mode{{/a}} (some features are disabled) because: {{reasons/}}
sv_SE: För närvarande i {{a}}utvecklingsläge{{/a}} (vissa funktioner är blockerade) eftersom: {{reasons/}}

en: Custom
sv_SE: Anpassad

en: Custom CSS
sv_SE: Anpassad CSS

en: Custom CSS Stylesheet
sv_SE: Anpassad stilmall i CSS

en: Custom CSS is now managed in the Customizer.
sv_SE: Anpassad CSS hanteras nu i Anpassa.

en: Custom Email Address
sv_SE: Egen epostadress

en: Custom Message:
sv_SE: Anpassat meddelande:

en: Custom URL:
sv_SE: Anpassad URL:

en: Custom ads.txt entries
sv_SE: Anpassade ads.txt-poster

en: Custom field deleted.
sv_SE: Anpassat fält borttaget.

en: Custom field updated.
sv_SE: Anpassat fält uppdaterat.

en: Custom post description to be used in HTML <meta /> tag.
sv_SE: Anpassad inläggsbeskrivning som ska användas i <meta /> HTML-tagg.

en: Custom sharing services added by user.
sv_SE: Anpassade delningstjänster tillagda av användare.

en: Custom:
sv_SE: Anpassad:

en: Customer Name
sv_SE: Kundnamn

en: Customer Testimonials
sv_SE: Omdömen från kunder

en: Customize
sv_SE: Anpassa

en: Customize Search
sv_SE: Anpassa sök

en: Customize Testimonials Archive
sv_SE: Anpassa omdömesarkivet

en: Customize the sidebar inside the Jetpack Search overlay
sv_SE: Anpassa sidofältet inuti Jetpacks sököverlägg

en: Customize your SEO settings
sv_SE: Anpassa dina SEO-inställningar

en: Customize your Search experience.
sv_SE: Anpassa din sökupplevelse.

en: Customize your homepage, blog posts, sidebars, and widgets — all without touching any code.
sv_SE: Anpassa din webbsida, blogginlägg, sidofält och widgets – allt utan att behöva använda någon kod.

en: Customize your message
sv_SE: Anpassa ditt meddelande

en: Customize your social posting schedule.
sv_SE: Anpassa ditt schema för inlägg på sociala medier.

en: DOWN
sv_SE: Ner

en: Daily Backups
sv_SE: Dagliga säkerhetskopieringar

en: Daily Scan
sv_SE: Daglig skanning

en: Daily archives
sv_SE: Dagsarkiv

en: Daily backup of all your site data with unlimited space and one-click restores
sv_SE: Dagliga säkerhetskopior av alla din webbplatsdata med obegränsat utrymme och återställningar med ett klick

en: Daily backup of all your site data with unlimited space, one-click restores, automated security scanning, and priority support
sv_SE: Daglig säkerhetskopiering av alla dina data med obegränsat utrymme, återställningar med ett klick, automatisk säkerhetsskanning och prioriterad support

en: Daily backups, spam filtering, and priority support.
sv_SE: Daglig säkerhetskopiering, skräppostfiltrering och prioriterad support.

en: Dark
sv_SE: Mörk

en: Dashboard
sv_SE: Adminpanel

[ctx: Dashboard widget header]
en: Account connection
sv_SE: Kontoanslutning

[ctx: Dashboard widget header]
en: Site connection
sv_SE: Webbplatsanslutning

en: Date
sv_SE: Datum

en: Date GMT
sv_SE: Datum GMT

en: Date Picker
sv_SE: Datumväljare

en: Day
sv_SE: Dag

en: Days
sv_SE: Dagar

en: Deactivate
sv_SE: Inaktivera

en: Deactivate Jetpack
sv_SE: Inaktivera Jetpack

en: Deactivating %(slug)s…
sv_SE: Inaktiverar %(slug)s…

en: Debugging Center
sv_SE: Felsökningscenter

en: Default
sv_SE: Förvald

[ctx: Default label for new HTML form field in contact form builder]
en: New Field
sv_SE: Nytt fält

[ctx: Default label for the first option to be included in a user-created dropdown in contact form builder]
en: First option
sv_SE: Första alternativet

en: Default sort order:
sv_SE: Standard sorteringsordning:

en: Delay between transitions (in seconds)
sv_SE: Fördröjning mellan övergångar (i sekunder)

en: Delete
sv_SE: Ta bort

en: Delete Field
sv_SE: Ta bort fält

en: Delete Marker
sv_SE: Ta bort markör

en: Delete Option
sv_SE: Ta bort alternativ

en: Delete Permanently
sv_SE: Ta bort permanent

en: Delete Post by Email address
sv_SE: Radera adress för Inlägg via e-post

en: Delete Product
sv_SE: Ta bort produkt

en: Delete custom sharing service.
sv_SE: Radera anpassad delningstjänst

en: Delete it: %s
sv_SE: Ta bort det: %s

en: Delete this item permanently
sv_SE: Ta bort den här posten permanent

en: Deleted %1$d %2$s options
sv_SE: Tog bort %1$d %2$s alternativ

en: Deleted %1$d %2$s options from %3$s
sv_SE: Tog bort %1$d %2$s alternativ från %3$s

en: Deleted option: %s
sv_SE: Borttaget alternativ: %s

en: Describe your item in a few words
sv_SE: Beskriv ditt objekt med några ord

en: Describe your subscription in a few words
sv_SE: Beskriv din prenumeration med några få ord

en: Description
sv_SE: Beskrivning

en: Design the perfect website
sv_SE: Designa den perfekta webbplatsen

en: Detailed information
sv_SE: Detaljerad information

en: Developers may enable / disable syncing using the Sync Settings API.
sv_SE: Utvecklare kan aktivera/inaktivera synkronisering med API:et för synkroniseringsinställningar.

en: Diagnostic information helpful to <a href="%1$s" target="_blank" rel="noopener noreferrer">your Jetpack Happiness team<span class="screen-reader-text">%2$s</span></a>
sv_SE: Diagnostisk information som är till hjälp för <a href="%1$s" target="_blank" rel="noopener noreferrer">ditt Jetpack-supportteam<span class="screen-reader-text">%2$s</span></a>

en: Did the Publicize Connection test pass?
sv_SE: Lyckades testet för publiceringsanslutningen?

en: Disable
sv_SE: Inaktivera

en: Disable Automatic Updates
sv_SE: Inaktivera automatiska uppdateringar

en: Disable CSS and JS
sv_SE: Inaktivera CSS och JS

en: Disable Jetpack
sv_SE: Inaktivera Jetpack

en: Disable Post By Email
sv_SE: Inaktivera inlägg via e-post

en: Disabled
sv_SE: Inaktiverad

en: Disabled automatic updates on %d plugin. | Disabled automatic updates on %d plugins.
sv_SE[0]: Inaktiverade automatiska uppdateringar för tillägget %d.
sv_SE[1]: Inaktiverade automatiska uppdateringar för tilläggen %d.

en: Disabling site accelerator…
sv_SE: Inaktivering av webbplatsacceleratorn.

en: Disconnect
sv_SE: Koppla från

en: Disconnect Jetpack
sv_SE: Koppla från Jetpack

en: Disconnect and Deactivate
sv_SE: Koppla från och inaktivera

en: Disconnect your account
sv_SE: Koppla från ditt konto

en: Disconnecting Jetpack
sv_SE: Kopplar bort Jetpack

en: Disconnecting all connections to %s.
sv_SE: Kopplar ifrån alla förbindelser till %s.

en: Discover
sv_SE: Upptäck

en: Discussion
sv_SE: Diskussion

en: Dismiss this notice
sv_SE: Avvisa detta meddelande.

en: Display "Powered by Jetpack"
sv_SE: Visa ”Via Jetpack”

en: Display Header Text
sv_SE: Visa text i sidhuvud

en: Display Settings
sv_SE: Visningsinställningar

en: Display WordPress Posts
sv_SE: Visa WordPress-inlägg

en: Display a banner for EU Cookie Law and GDPR compliance.
sv_SE: Visa en banner om efterföljande av EU:s cookie-lagstiftning och GDPR.

en: Display a countdown to a certain date.
sv_SE: Visa en nedräkning till ett specifikt datum.

en: Display a map with your location, hours, and contact information.
sv_SE: Visa en karta med din plats, öppettider och kontaktinformation.

en: Display a mini version of your Gravatar Profile
sv_SE: Visa en mini-version av din Gravatar-profil

en: Display a photo gallery or slideshow
sv_SE: Visa fotogalleri eller bildspel

en: Display ads below posts on
sv_SE: Visa annonser under inlägg på

en: Display ads on archive pages?
sv_SE: Visa annonser på arkivsidor?

en: Display ads on pages?
sv_SE: Visa annonser på sidor?

en: Display ads on posts?
sv_SE: Visa annonser i inlägg?

en: Display ads on the front page?
sv_SE: Visa annonser på startsidan?

en: Display all authors (including those who have not written any posts)
sv_SE: Visa alla författare (inklusive de som inte har skrivit några inlägg)

en: Display all your gallery pictures in a cool mosaic.
sv_SE: Visa alla galleribilder i en cool mosaikform.

en: Display an ad unit at the top of each page.
sv_SE: Visa en annonsenhet längst upp på varje sida.

en: Display an ad unit at the top of your site.
sv_SE: Visa en annonsenhet högst upp på din webbplats.

en: Display an automatically updating list of the latest posts from your Instagram feed.
sv_SE: Visa en automatiskt uppdaterad lista över de senaste inläggen från ditt Instagram-flöde.

en: Display an image in your sidebar
sv_SE: Visa en bild i sidopanelen

en: Display an official Twitter Embedded Timeline widget.
sv_SE: Visa den officiella Twitter Embedded Timeline-widgeten.

en: Display as:
sv_SE: Visa som:

en: Display author
sv_SE: Visa författare

en: Display blogs authors with avatars and recent posts.
sv_SE: Visa bloggförfattare med avatarer och senaste inlägg.

en: Display categories
sv_SE: Visningskategorier

en: Display comment link
sv_SE: Visa kommentarslänk

en: Display context (category or tag)
sv_SE: Visa kontext (kategori eller etikett)

en: Display date
sv_SE: Publiceringsdatum

en: Display date when entry was published.
sv_SE: Visa datum när inlägget publicerades.

en: Display entry's category or tag.
sv_SE: Visa inläggets kategori eller etikett

en: Display images in a full-screen carousel gallery
sv_SE: Visa bilder i ett karusellgalleri i fullskärm.

en: Display images in full-size carousel slideshow.
sv_SE: Visa bildspel i karuselläge i full storlek.

en: Display members of your site's community.
sv_SE: Visa medlemmar i din webbplats-community.

en: Display multiple images in an elegantly organized tiled layout.
sv_SE: Visa flera bilder i en elegant organiserad layout.

en: Display on blog and archives
sv_SE: Visa på blogg och i arkiv

en: Display on pages
sv_SE: Visa på sidor

en: Display on single posts
sv_SE: Visa på enskilda inlägg

en: Display on single projects
sv_SE: Visa på enskilda projekt

en: Display opening hours for your business.
sv_SE: Visa öppettider för ditt företag.

en: Display second ad below post?
sv_SE: Visa den andra annonser under inlägget?

en: Display share menu and allow viewers to embed or download this video
sv_SE: Visa delningsmenyn och tillåt att tittarna kan bädda in eller ladda ner det här videoklippet

en: Display tags
sv_SE: Visa etiketter

en: Display thumbnails
sv_SE: Visa miniatyrer

en: Display upcoming events from an iCalendar feed.
sv_SE: Visa kommande evenemang från ett iCalendar-flöde.

en: Display your books from Goodreads
sv_SE: Visa dina böcker från Goodreads

en: Display your recent Flickr photos.
sv_SE: Visa dina senaste Flickr-bilder.

en: Displays a list of recent posts from another WordPress.com or Jetpack-enabled blog.
sv_SE: Visar en lista med senaste inläggen från en annan WordPress.com- eller Jetpack-aktiverad blogg.

en: Displays high-quality ads on your site that allow you to earn income.
sv_SE: Visa annonser av hög kvalitet på din webbplats som gör att du kan skapa intäkter.

en: Displays information on your site activity, including visitors and popular posts or pages.
sv_SE: Visar information om aktiviteten på din webbplats, inklusive besökare och populära inlägg eller sidor.

en: Displays success if the operation was successfully executed and an error code if it was not
sv_SE: Bekräftar lyckat genomförande om åtgärden har genomförts och en felkod om den inte lyckades

en: Do I need to fill this out?
sv_SE: Behöver jag fylla i detta?

en: Do not display tag in post details and tag clouds.
sv_SE: Visa inte etiketten i inläggsinformation och etikettmoln.

en: Do not track.
sv_SE: Spåra inte.

en: Domains
sv_SE: Domäner

en: Don&#8217;t send this to subscribers
sv_SE: Skicka inte det här till prenumeranter

en: Don't display a badge (just the campaign)
sv_SE: Visa inte något märke (bara kampanjen)

en: Don't show the Reblog button on posts
sv_SE: Visa inte Reblogga-knappen på inlägg

en: Don't use the theme's original CSS.
sv_SE: Använd inte temats original-CSS.

en: Download
sv_SE: Nerladdning

en: Download the free apps
sv_SE: Ladda ner gratisapparna

en: Downtime monitor
sv_SE: Driftstoppsövervakning

en: Drag and drop available services here.
sv_SE: Dra och släpp tillgängliga tjänster här.

en: Drag and drop the services you'd like to enable into the box below.
sv_SE: Dra och släpp tjänsterna du vill aktivera till fältet nedan.

en: Drag images, upload new ones or select files from your library.
sv_SE: Dra bilder, ladda upp nya eller välj filer från ditt bibliotek.

en: Drag up or down
    to re-arrange
sv_SE: Dra upp eller ner
    för att ändra ordningen

en: Drop down
sv_SE: Listruta

en: Drop images to upload
sv_SE: Släpp bilder här för att ladda upp

en: Dropdown
sv_SE: Rullgardinsmeny

en: Duplicate existing posts, pages, Testimonials, and Portfolios. All the content will be copied including text, featured images, sharing settings, and more.
sv_SE: Kopiera befintliga inlägg, sidor, omdömen och portföljer. Allt innehåll kommer att kopieras, inklusive text, utvalda bilder, delningsinställningar, med mera.

en: Each module has an Activate or Deactivate link so you can toggle one individually.
sv_SE: Varje modul har en länk för att aktivera och en för att inaktivera den, så att du kan slå av och på enskilda moduler.

en: Earn
sv_SE: Tjäna

en: Earn income by adding high quality ads to your post
sv_SE: Tjäna pengar genom att lägga till annonser av hög kvalitet till ditt inlägg

en: Easily and safely embed media from YouTube, Facebook, Flickr, Vimeo, Instagram,
    		Google Maps, SlideShare, Vine, SoundCloud, and more. Just enter the appropriate shortcode directly into the
    		editor and click “Publish.”
sv_SE: Bädda enkelt och säkert in media från YouTube, Facebook, Flickr, Vimeo, Instagram,
    		Google Maps, SlideShare, Vine, SoundCloud och många fler. Skriv bara in lämplig kortkod direkt i
    		redigeraren och tryck på "Publicera".

en: Easily feature all posts with the <a href="%1$s">"featured" tag</a> or a tag of your choice. Your theme supports up to %2$s posts in its featured content area.
sv_SE: Framhäv enkelt alla inlägg med <a href="%1$s">"featured"-etiketten</a> eller en etikett du väljer. Ditt tema stöder upp till %2$s inlägg i sin layout för utvalt innehåll.

en: Easily log in to the WordPress app by clicking the link we'll send to the email address on your account.
sv_SE: Logga enkelt in i WordPress-appen genom att klicka på länken vi skickar till e-postadressen på ditt konto.

en: Edit
sv_SE: Redigera

en: Edit CSS
sv_SE: Ändra CSS

en: Edit Comic
sv_SE: Redigera serie

en: Edit Form Settings
sv_SE: Redigera formulärinställningar

en: Edit Gallery
sv_SE: Redigera galleri

en: Edit Image
sv_SE: Redigera bild

en: Edit Menu Item
sv_SE: Redigera menyobjekt

en: Edit Menu Item Label
sv_SE: Redigera menypostetiketter

en: Edit Menu Section
sv_SE: Redigera menyavsnitt

en: Edit Podcast Feed URL
sv_SE: Redigera URL för podcasfeed

en: Edit Project
sv_SE: Redigera projekt

en: Edit Project Tag
sv_SE: Redigera projektetikett

en: Edit Project Type
sv_SE: Redigera projekttyp

en: Edit Selected
sv_SE: Redigera vald

en: Edit Slideshow
sv_SE: Redigera bildspel

en: Edit Testimonial
sv_SE: Redigera omdömen

en: Edit URL
sv_SE: Ändra URL

en: Edit Your Profile
sv_SE: Redigera din profil

en: Edit this new field
sv_SE: Redigera detta nya fält

en: Edit video
sv_SE: Redigera video

en: Effects
sv_SE: Effekter

en: Either upgrade the user or disconnect and reconnect Jetpack.
sv_SE: Uppgradera användaren eller koppla ifrån och koppla tillbaka Jetpack igen.

en: Email
sv_SE: E-post

en: Email Address
sv_SE: E-postadress

en: Email Address:
sv_SE: E-postadress:

en: Email Placeholder
sv_SE: E-postplatshållare

en: Email address
sv_SE: E-postadress

en: Email address to send to
sv_SE: E-postadress att skicka till

en: Email check failed, please try again
sv_SE: E-postkontroll misslyckades, försök igen

en: Email me a link to log in to the app
sv_SE: Skicka en länk till mig per e-post för att logga in på appen

en: Email me whenever
sv_SE: Mejla mig när

en: Email notifications
sv_SE: E-postnotifieringar

en: Email settings
sv_SE: E-postinställningar

en: Email subject line
sv_SE: Ämnesrad för e-post

en: Email: %s
sv_SE: E-post: %s

en: Embed
sv_SE: Bädda in

en: Embed Eventbrite event details and ticket checkout.
sv_SE: Bädda in Eventbrite-evenemangsinformation och biljettkassa.

en: Embed YouTube videos, and other content easily.
sv_SE: Bädda in YouTube-videoklipp och annat innehåll enkelt.

en: Embed a Google Calendar
sv_SE: Bädda in en Google Kalender

en: Embed a Pinterest pin, board, or user.
sv_SE: Bädda in en Pinterest-pin, -board eller -användare.

en: Embed a calendar for customers to schedule appointments
sv_SE: Bädda in en kalender där kunder kan boka in möten

en: Embedding…
sv_SE: Bäddar in…

en: Empty Spam
sv_SE: Tomt skräpfilter

en: Enable
sv_SE: Aktivera

en: Enable Automatic Updates
sv_SE: Aktivera automatiska uppdateringar

en: Enable Instant Search
sv_SE: Aktivera sökning i realtid

en: Enable Lazy Loading for images
sv_SE: Aktivera ”Lazy Load” för bilder

en: Enable Markdown use for comments.
sv_SE: Aktivera Markdown-användning för kommentarer.

en: Enable Permissions for the calendar you want to share
sv_SE: Aktivera behörigheter för den kalender som du vill dela

en: Enable Portfolio Projects for this site.
sv_SE: Aktivera portfolioprojekt för den här webbplatsen.

en: Enable Post By Email
sv_SE: Aktivera Inlägg via e-post

en: Enable Search
sv_SE: Aktivera sök

en: Enable Testimonials for this site.
sv_SE: Aktivera omdömen för den här webbplatsen.

en: Enable WordPress REST API to unlock Jetpack's full potential!
sv_SE: Aktivera WordPress REST-API för att släppa loss Jetpacks fulla potential!

en: Enable ads and display an ad below each post
sv_SE: Aktivera annonser och visa en annons under varje inlägg

en: Enable an enhanced CSS customization panel.
sv_SE: Aktivera en förbättrad CSS-anpassningspanel.

en: Enable carousel
sv_SE: Aktivera karusell

en: Enable comment likes.
sv_SE: Aktivera gilla-funktionen på kommentarer.

en: Enable for faster images and a faster site.
sv_SE: Aktivera för snabbare bilder och en snabbare webbplats.

en: Enable high-speed, ad-free video player
sv_SE: Aktivera snabb, reklamfri videospelare

en: Enable instant search experience (recommended)
sv_SE: Aktivera sökning i realtid (rekommenderas)

en: Enable or disable Jetpack portfolio post type.
sv_SE: Aktivera eller inaktivera Jetpacks portföljinläggstyp.

en: Enable or disable Jetpack testimonial post type.
sv_SE: Aktivera eller inaktivera Jetpacks omdömesinläggstyp.

en: Enable site accelerator
sv_SE: Aktivera webbplatsacceleratorn

en: Enable the WordPress.com toolbar
sv_SE: Aktivera WordPress.com-verktygsfältet

en: Enable the “subscribe to comments” option on your comment form
sv_SE: Aktivera alternativet ”prenumerera på kommentarer” i ditt kommentarsformulär

en: Enable the “subscribe to site” option on your comment form
sv_SE: Aktivera alternativet ”prenumerera på webbplats” i ditt kommentarsformulär

en: Enable widget visibility controls to display widgets only on particular posts or pages
sv_SE: Aktivera widgetvisningskontroller så att de endast visas på vissa inlägg eller sidor

en: Enabled
sv_SE: Aktiverad

en: Enabled Services
sv_SE: Aktiverade tjänster

en: Enabled Services and those hidden behind a button
sv_SE: Aktiverade tjänster och dem som är dolda bakom en knapp

en: Enabled automatic updates on %d plugin. | Enabled automatic updates on %d plugins.
sv_SE[0]: Aktiverade automatiska uppdateringar för tillägget %d.
sv_SE[1]: Aktiverade automatiska uppdateringar för tilläggen %d.

en: Enabling Site accelerator…
sv_SE: Aktiverar webbplatsacceleratorn...

en: Enhance CSS customization panel
sv_SE: Utvidga CSS-anpassningspanelen

en: Enhance plain Gravatar images with information about a person (including a name,
    		bio, pictures, and contact info) when they leave a comment on one of your posts.
sv_SE: Lägg till information till en persons grundläggande Gravatar-bild (inklusive ett namn,
    		biografi, bilder och kontaktinfo) när de lämnar en kommentar i ett av dina inlägg.

en: Enhanced Distribution
sv_SE: Förbättrad distribution

en: Enhanced analytics for WooCommerce and Jetpack users.
sv_SE: Förbättrad analys för WooCommerce och Jetpack-användare.

en: Enter URL here…
sv_SE: Ange URL här…

en: Enter URL or iframe to embed here…
sv_SE: Ange URL eller iFrame för att bädda in här …

en: Enter URL to embed here…
sv_SE: Ange URL att bädda in här…

en: Enter a WordPress.com or Jetpack WordPress site URL.
sv_SE: Skriv in en URL för en WordPress.com- eller WordPress-webbplats med Jetpack.

en: Enter a search term to find settings or close search.
sv_SE: Skriv in ett sökord för att hitta inställningar eller avsluta sökningen.

en: Enter a subject
sv_SE: Ange ett ämne

en: Enter an event URL to embed here…
sv_SE: Ange en evenemangs-URL att bädda in här…

en: Enter credentials
sv_SE: Ange autentiseringsuppgifter

en: Enter search terms, e.g. cat…
sv_SE: Ange söktermer, t.ex. katt ...

en: Enter text to use as headline.
sv_SE: Ange text att användas som rubrik.

en: Enter the URL of a 16x16px icon you want to use for this service.
sv_SE: Ange webbadressen till en 16x16px ikon du vill använda för denna tjänst.

en: Enter the customer's name here
sv_SE: Skriv in kundens namn här

en: Enter the email address associated with your PayPal account. Don’t have an account?
sv_SE: Ange e-postadressen som är kopplad till ditt PayPal-konto. Har du inget konto?

en: Enter the menu item's name here
sv_SE: Skriv in menypostens namn här

en: Enter your Calendly web address or embed code below.
sv_SE: Bädda in din Calendly-webbadress eller inbäddningskod nedan.

en: Enter your Revue username here…
sv_SE: Ange ditt Revue-användarnamn här ...

en: Enter your Revue username.
sv_SE: Ange ditt Revue-användarnamn.

en: Enter your email
sv_SE: Ange din e-postadress

en: Enter your email address
sv_SE: Ange din e-postadress

en: Enter your email address to follow this blog and receive notifications of new posts by email.
sv_SE: Ange din e-postadress för att följa denna blogg och få meddelanden om nya inlägg via e-post.

en: Enter your email address to subscribe to this blog and receive notifications of new posts by email.
sv_SE: Ange din e-postadress för att prenumerera på den här bloggen och få meddelanden om nya inlägg via e-post.

en: Enter your first name
sv_SE: Ange ditt förnamn

en: Enter your last name
sv_SE: Ange ditt efternamn

en: Enter your podcast RSS feed URL.
sv_SE: Ange URL:en till din podcast-RSS-feed.

en: Enter your restaurant name, or paste an OpenTable Reservation Widget embed code.
sv_SE: Ange ditt restaurangnamn eller klistra in en inbäddningkod för en OpenTable-bokningswidget.

en: Episode unavailable.
sv_SE: Avsnitt inte tillgängligt.

en: Error
sv_SE: Fel

en: Error code: %s
sv_SE: Felkod: %s

en: Error connecting to API.
sv_SE: Fel vid anslutning till API.

en: Error connecting to WordPress.com. Code: %1$s, %2$s
sv_SE: Ett fel uppstod vid anslutningen till WordPress.com. Kod: %1$s, %2$s

en: Error creating %s
sv_SE: Det gick inte att skapa %s

en: Error disabling site accelerator. %(error)s
sv_SE: Ett fel uppstod vid inaktiveringen av webbplatsacceleratorn. %(error)s

en: Error enabling Site accelerator. %(error)s
sv_SE: Ett fel uppstod vid aktiveringen av webbplatsacceleratorn. %(error)s

en: Error fetching contents of %s
sv_SE: Det gick inte att hämta innehåll i %s

en: Error fetching static.html. Try running:
sv_SE: Fel vid hämtning av statisk.html. Försök att köra:

en: Error in moving to Trash.
sv_SE: Fel vid förflyttning till papperskorgen.

en: Error in restoring from Trash.
sv_SE: Fel vid återställning från papperskorgen.

en: Error loading profile
sv_SE: Kunde inte ladda profil

en: Error regenerating %(slug)s address. %(error)s
sv_SE: Fel vid återbildning av %(slug)sadress. %(error)s

en: Error regenerating Post by Email address. %(error)s
sv_SE: Fel uppstod när adress för Inlägg via e-post skulle genereras igen. %(error)s

en: Error text
sv_SE: Feltext

en: Error unlinking from WordPress.com. %(error)s
sv_SE: Fel vid borttagning av länkning till WordPress.com. %(error)s

en: Error updating %(slug)s settings. %(error)s
sv_SE: Fel vid uppdatering av inställningarna %(slug)s. %(error)s

en: Error updating privacy settings. %(error)s
sv_SE: Fel vid uppdatering av integritetsinställningar. %(error)s

en: Error updating settings. %(error)s
sv_SE: Fel vid uppdatering av inställningar. %(error)s

en: Error writing new %s
sv_SE: Det gick inte att skriva nytt %s

en: Error!
sv_SE: Fel!

en: Error:
sv_SE: Fel:

en: Error: Episode unavailable - Open in a new tab
sv_SE: Fel: Avsnittet är inte tillgängligt - Öppna i en ny flik

en: Error: please enter a valid email address.
sv_SE: Fel: ange en giltig e-postadress.

en: Error: please fill the required fields (name, email).
sv_SE: Fel: vänligen fyll i alla obligatoriska fält (namn, e-post).

en: Eventbrite Checkout
sv_SE: Eventbrite-kassa

en: Everything comes with a price tag these days. Please add a your product price.
sv_SE: Allt har en prislapp nuförtiden. Lägg till ditt produktpris.

en: Example image
sv_SE: Exempelbild

[ctx: Example: "412 Spam comments blocked"]
en: Spam comments blocked.
sv_SE: Spamkommentarer blockerade.

[ctx: Example: The user is looking at a page, not a post.]
en: Page
sv_SE: Sida

en: Exif data shows viewers additional technical details of a photo, like its focal length, aperture, and ISO.
sv_SE: Exif-data visar besökare ytterligare tekniska detaljer för en bild, såsom brännvidd, bländare och ISO.

en: Expand to update settings for how visits are counted and manage who can view this information.
sv_SE: Expandera för att uppdatera inställningarna för hur besök räknas och hantera vem som kan se den här informationen.

en: Expand your audience with pro SEO tools.
sv_SE: Utöka din målgrupp med professionella verktyg för sökmotorsoptimering.

en: Expecting an array
sv_SE: Väntar på en array

en: Expired on %s.
sv_SE: Löper ut %s.

en: Explore free themes
sv_SE: Utforska gratisteman

en: Explore more features
sv_SE: Utforska fler funktioner

en: Explore our Jetpack plans
sv_SE: Utforska våra Jetpack-paket

en: Export CSV
sv_SE: Exportera CSV

en: Export feedback as CSV
sv_SE: Exportera kommentarer i CSV-format

en: Facebook Page Plugin
sv_SE: Facebook-sidetillägg

en: Facebook Page URL
sv_SE: URL till Facebook-sida

en: Facebook supports Publicize connections to Facebook Pages, but not to Facebook Profiles. <a href="%s">Learn More about Publicize for Facebook</a>
sv_SE: Facebook stöder Offentliggör-anslutningar till Facebook-sidor, men inte till Facebook-profiler. <a href="%s">Läs mer om Offentliggör för Facebook</a>

en: Failed fetching rewind data. Try again later.
sv_SE: Misslyckades med att hämta Rewind-data. Försök igen senare.

en: Failed fetching site data. Try again later.
sv_SE: Kunde inte hämta webbplatsdata. Försök igen senare.

en: Failed loading required dependency Sharing_Service.
sv_SE: Kunde inte ladda obligatorisk dependency Sharing_Service.

en: Failed to send login email
sv_SE: Det gick inte att skicka e-post för inloggning

en: Failed to test connection (#%1$s: %2$s)
sv_SE: Misslyckades med att testa anslutning (#%1$s: %2$s)

en: Failed to test connection (empty response body)
sv_SE: Kunde inte testa anslutning (tom svarstext)

en: Fast, highly relevant search results and powerful filtering.
sv_SE: Snabba mycket relevanta sökresultat och effektiv filtrering.

en: Feature Info
sv_SE: Funktionsinfo

en: Featured Content
sv_SE: Utvalt innehåll

en: Featured Images
sv_SE: Utvalda bilder

en: Feed(s) to Display:
sv_SE: Flöde(n) att visa:

en: Feedback Form
sv_SE: Formulär för feedback

en: Feedback ID %d could not be removed at this time.
sv_SE: Feedback-ID %d kunde inte tas bort just nu.

en: Feedback discarded.
sv_SE: Feedbacken förkastades.

en: Feedback(s) marked as spam
sv_SE: Kommentar(er) markerad som skräppost

en: Fetching key…
sv_SE: Hämtar nyckel…

en: Field Label
sv_SE: Fältetikett

en: Field Settings
sv_SE: Fältinställningar

en: Field Type
sv_SE: Fälttyp

en: Field Width
sv_SE: Fältbredd

en: Field is required
sv_SE: Fält är obligatoriskt

en: Field type
sv_SE: Fälttyp

en: File modifications are explicitly disabled by a site administrator.
sv_SE: Filändringar har uttryckligen inaktiverats av en webbplatsadministratör.

en: Fill
sv_SE: Fyllning

en: Fill out my Wufoo form!
sv_SE: Fyll i mitt Wufoo-formulär!

en: Filter Testimonials list
sv_SE: Filtrera omdömeslista

en: Filter Type:
sv_SE: Filtertyp:

en: Filter comics list
sv_SE: Filtrera serielista

en: Filter menu items list
sv_SE: Filtrera menypostlista

en: Filter projects list
sv_SE: Filtrera projektlista

en: Find it on Mapbox
sv_SE: Hitta det på Mapbox

en: Find out by disabling all plugins except Jetpack. If the problem persists, it's not a plugin issue. If the problem is solved, turn your plugins on one by one until the problem pops up again – there's the culprit! Let us know, and we'll try to help.
sv_SE: Ta reda på det genom att inaktivera alla tillägg utom Jetpack. Om problemet kvarstår är det inte något problem med tilläggen. Om problemet försvinner aktiverar du tilläggen ett efter ett tills problemet uppstår igen – där har du boven i dramat! Tala om för oss, så försöker vi hjälpa till.

en: Find threats early so we can help fix them fast.
sv_SE: Hitta hot tidigt så att vi kan hjälpa till att åtgärda dem snabbt.

en: Finished syncing to WordPress.com
sv_SE: Slutfört synkronisering till WordPress.com

en: First name
sv_SE: Förnamn

en: First option
sv_SE: Första alternativ

en: First param must be string or empty
sv_SE: Första parametern måste innehålla en sträng eller vara tom

en: First, you'll need to connect to WordPress.com.
sv_SE: Först måste du ansluta till WordPress.com.

en: Fix Jetpack's Connection
sv_SE: Fixa Jetpacks anslutning

en: Flickr Photos
sv_SE: Flickr-bilder

en: Flickr RSS URL:
sv_SE: Flickr RSS-URL:

en: Focal Length
sv_SE: Brännvidd

en: Follow
sv_SE: Följ

en: Follow Blog
sv_SE: Följ blogg

en: Follow Blog via Email
sv_SE: Följ bloggen via e-post

en: Follow Button Text:
sv_SE: Följ-knappens text:

en: Follow Comments
sv_SE: Följ kommentarer

en: Follow Us
sv_SE: Följ oss

en: Follow me on Twitter
sv_SE: Följ mig på Twitter

en: Follow these instructions to change the colors in this block.
sv_SE: Följ dessa instruktioner för att ändra färgerna i det här blocket.

en: Followed Sites
sv_SE: Webbplatser som du följer

en: Follower Settings
sv_SE: Följareinställningar

en: Food Menus
sv_SE: Matmenyer

en: For GDPR compliance, please make sure your policy contains <a href="%s" target="_blank">privacy information relating to Jetpack Ads</a>.
sv_SE: För GDPR-överensstämmelse se till att din policy innehåller <a href="%s" target="_blank">integritetsinformation gällande Jetpack Ads</a>.

en: For automated, comprehensive scanning of security threats, please {{a}}install and activate{{/a}} VaultPress.
sv_SE: För automatisk, omfattande skanning efter säkerhetshot, {{a}}installera och aktivera{{/a}} VaultPress.

en: For even more of our WordPress plugins, please <a href="https://profiles.wordpress.org/automattic/#content-plugins" target="_blank" rel="noopener noreferrer" class="jptracks" data-jptracks-name="jetpack_about_wporg_profile">take a look at our WordPress.org profile</a>.
sv_SE: För fler av våra WordPress-tillägg, <a href="https://profiles.wordpress.org/automattic/#content-plugins" target="_blank" rel="noopener noreferrer" class="jptracks" data-jptracks-name="jetpack_about_wporg_profile">ta en titt på vår WordPress.org-profil</a>.

en: For example, spicy, favorite, etc. <br /> Separate Labels with commas
sv_SE: Exempelvis kryddig, favorit, osv. <br /> Skilj etiketterna med kommatecken

en: For example: event tickets, charitable donations, training courses, coaching fees, etc.
sv_SE: Till exempel: biljetter till evenemang, donation, utbildning, coachingavgifter, osv.

en: For more help, try our <a href="%1$s">connection debugger</a> or <a href="%2$s" target="_blank">troubleshooting tips</a>.
sv_SE: Testa vår <a href="%1$s">anslutningsfelsökning</a> eller <a href="%2$s" target="_blank">felsökningstips</a> för mer hjälp.

en: For more information on how specific Jetpack features use data and track activity, please refer to our {{privacyCenterLink}}Privacy Center{{/privacyCenterLink}}.
sv_SE: För mer information om hur specifika Jetpack-funktioner använder data- och spårningsaktiviteter se vårt {{privacyCenterLink}}Integritetscenter{{/privacyCenterLink}}.

en: For more information:
sv_SE: För mer information:

en: Form
sv_SE: Formulär

en: Form Field
sv_SE: Formulärfält

en: Form Settings
sv_SE: Formulärinställningar

en: Form builder
sv_SE: Formulärbyggare

en: Form submissions stored by Jetpack
sv_SE: Formulärinlämningar som lagras av Jetpack

en: Found %d available cron job. | Found %d available cron jobs.
sv_SE[0]: Hittade %d tillgängligt cron-jobb.
sv_SE[1]: Hittade %d tillgängliga cron-jobb.

en: Found no available cron jobs.
sv_SE: Hittade inga tillgängliga cron-jobb.

en: Friday
sv_SE: Fredag

en: Friend or Family
sv_SE: Vänner eller familj

en: From
sv_SE: Från

en: Front Page, Archive Pages, and Search Results
sv_SE: Startsidan, arkivsidor och sökresultat

en: Front page
sv_SE: Startsida

en: Full management mode is off for this site.
sv_SE: Fullständigt hanteringsläge är inaktiverat för den här webbplatsen.

en: Full post
sv_SE: Helt inlägg

en: Full security suite, marketing and revenue automation tools, unlimited video hosting, and priority support.
sv_SE: Fullständigt säkerhetspaket, marknadsförings- och intäktsautomatiseringsverktyg, obegränsat videohotell och prioriterad support.

en: Full security suite, marketing and revenue automation tools, unlimited video hosting, unlimited themes, and priority support.
sv_SE: En komplett uppsättning säkerhets-, marknadsförings- och intäktsautomatiseringsverktyg, obegränsad videovärdtjänst, obegränsade teman och prioritetssupport.

en: Gallery
sv_SE: Galleri

en: Generate XML sitemaps
sv_SE: Generera XML-webbplatskartor

en: Generate income with high-quality ads.
sv_SE: Skapa inkomster med annonser av hög kvalitet.

en: Generate shortened URLs for simpler sharing.
sv_SE: Skapa kortare webbadresser för enklare delning.

en: Generated by <a href="%s" rel="noopener noreferrer" target="_blank">Jetpack for WordPress</a>
sv_SE: Skapad av <a href="%s" rel="noopener noreferrer" target="_blank">Jetpack för WordPress</a>

en: Generating preview…
sv_SE: Genererar förhandsgranskning…

en: Get Apps
sv_SE: Skaffa appar

en: Get WordPress Apps for every device
sv_SE: Hämta WordPress-appar för alla enheter.

en: Get a faster resolution to your support questions.
sv_SE: Få svar snabbare på dina supportfrågor.

en: Get alerts if your site goes offline. We’ll let you know when it’s back up, too.
sv_SE: Få aviseringar om din webbplats är nere. Vi informerar dig också när de är igång igen.

en: Get an alert immediately if your site goes down.
sv_SE: Få en varning omedelbart om din webbplats går ner.

en: Get started
sv_SE: Kom igång

en: Get started managing your Multisite install of Jetpack by connecting.
sv_SE: Kom igång med att hantera din Multisite-installation av Jetpack genom att ansluta.

en: Get started with Jetpack Multisite
sv_SE: Kom igång med Jetpack Multisite

en: Get started with Jetpack’s powerful features
sv_SE: Kom igång med Jetpacks kraftfulla funktioner

en: Get unlimited access to hundreds of professional themes, and customize your site exactly how you like it.
sv_SE: Få obegränsad åtkomst till hundratals professionella teman och anpassa din webbplats precis som du vill ha den.

en: Give comments life.
sv_SE: Ge kommentarer liv.

en: Go to Sharing settings
sv_SE: Gå till delningsinställningarna

en: Go to slide %d
sv_SE: Gå till bild %d

en: Good for collecting donations or payments for products and services.
sv_SE: Bra för att samla in donationer eller betalningar för produkter och tjänster.

en: Good news: Jetpack is sending your sitemap automatically to all major search engines for indexing.
sv_SE: Goda nyheter: Jetpack skickar automatiskt din webbplatskarta till alla större sökmotorer för indexering.

en: Goodreads numeric user ID <a href="%s" target="_blank">(instructions)</a>:
sv_SE: Goodreads numeriska användar-ID <a href="%s" target="_blank">(instruktioner)</a>:

en: Google Analytics is a free service that complements our {{a}}built-in stats{{/a}} with different insights into your traffic. WordPress.com stats and Google Analytics use different methods to identify and track activity on your site, so they will normally show slightly different totals for your visits, views, etc.
sv_SE: Google Analytics är en gratistjänst som kompletterar vår {{a}}inbyggda statistik{{/a}} genom att visa olika saker om dina besökare. Statistiken från WordPress.com stats och Google Analytics använder olika metoder för att identifiera och spåra aktivitet på din webbplats, så normalt kommer de att visa något olika uppgifter för antal besök, sidvisningar o.s.v.

en: Google Calendar
sv_SE: Google Kalender

en: Google Calendar URL or iframe
sv_SE: URL eller iFrame för Google Kalender

en: Google Maps API Key
sv_SE: Google Maps API-nyckel

en: Google now requires an API key to use their maps on your site. <a href="%s">See our documentation</a> for instructions on acquiring a key.
sv_SE: Google kräver nu en API-nyckel om deras kartor ska användas på din webbplats. <a href="%s">Se vår dokumentation</a> för instruktioner om hur du får en nyckel.

en: Google will email about certain events that occur with your site, including indications that your website has been {{a1}}hacked{{/a1}}, or problems {{a2}}crawling or indexing{{/a2}} your site.
sv_SE: Google kommer att skicka e-post om vissa händelser på din webbplats, inklusive indikationer på att din webbplats har blivit {{a1}}hackad{{/a1}}, eller problem med {{a2}}indexeringen av{{/a2}} din webbplats.

en: Grab short and simple links to your posts and pages using the compact wp.me domain name. Perfect
    		for use on Twitter, Facebook, and in text messages where every character counts.
sv_SE: Ta korta och enkla länkar till dina inlägg och sidor med hjälp av det kompakta wp.me-domännamnet. Perfekt
    		för användning på Twitter, Facebook och i textmeddelanden där varje tecken räknas.

en: Gravatar Profile
sv_SE: Gravatarprofil

en: Green
sv_SE: Grönt

en: Greeting Text
sv_SE: Hällsningstext

en: Grey square
sv_SE: Grå fyrkant

en: Grid
sv_SE: Rutnät

en: Grid View
sv_SE: Rutnätsvy

en: Grow
sv_SE: Väx

en: Grow your traffic with automated social {{a}}publishing and sharing{{/a}}
sv_SE: Öka din trafik med automatiserad {{a}}publicering och delning{{/a}} på sociala medier

en: Has an active Jetpack Search product purchase
sv_SE: Har ett aktivt Jetpack Search-produktinköp

en: Have a question? We’d love to help! {{a}}Send a question to the Jetpack support team.{{/a}}
sv_SE: Har du några frågor? Vi hjälper gärna till! {{a}}Skicka en fråga till Jetpack-supportteamet.{{/a}}

en: Height (px; at least 200):
sv_SE: Höjd (px; minst 200):

en: Height in pixels
sv_SE: Höjd i pixlar

en: Height in pixels:
sv_SE: Höjd i pixlar:

en: Hello there! Your stats have been activated.
sv_SE: Hallå där! Din statistik har aktiverats.

en: Help
sv_SE: Hjälp

en: Help visitors quickly find answers with highly relevant instant search results and powerful filtering.
sv_SE: Hjälp besökare att snabbt hitta svar i realtid med mycket relevanta resultat och effektiv filtrering.

en: Helper script body must be base64 encoded
sv_SE: Brödtexten för Helper-skriptet måste vara base64-kodat

en: Here are your whitelisted IPs:
sv_SE: Här är dina vitlistade IP-adresser:

en: Here&#8217;s what your form will look like
sv_SE: Så här kommer ditt formulär se ut

en: Hide Event Type Details
sv_SE: Dölj evenemangstypinformation

en: Hide on mobile
sv_SE: Dölj på mobil

en: Hide related content after posts
sv_SE: Göm relaterat innehåll efter inlägg

en: Hide the stats smiley face image
sv_SE: Dölj smileyn från statistiken

en: Hide the stats smiley face image.
sv_SE: Dölj smileyn från statistiken.

en: Hide this suggestion
sv_SE: Dölj det här förslaget

en: Hides this block for site visitors on mobile devices.
sv_SE: Döljer det här blocket för webbplatsbesökare på mobila enheter.

en: High definition on by default
sv_SE: Hög upplösning på som standard

en: High-speed, high-definition video hosting with no third-party ads.
sv_SE: Högupplöst videovisning med hög hastighet, utan annonser från tredje part.

en: Highest rating
sv_SE: Högst betyg

en: Highlight Search Terms
sv_SE: Markera söktermer

en: Highlight and copy the following text to your clipboard:
sv_SE: Markera och kopiera följande text till dina urklipp:

en: Highlight related content with a heading
sv_SE: Framhåll relaterat innehåll med en rubrik

en: Hit counter is delayed by up to 60 seconds.
sv_SE: Besöksräknaren har en fördröjning på upp till 60 sekunder.

en: Home
sv_SE: Hem

en: Host fast, high-quality, ad-free video.
sv_SE: Snabb, reklamfri videolagring med hög kvalitet.

en: Hour
sv_SE: Timme

en: Hours & Info
sv_SE: Tid och info

en: Hours:
sv_SE: Tid:

en: How could we improve?
sv_SE: Hur kan vi förbättra?

en: How did you hear about us?
sv_SE: Hur hörde du talas om oss?

en: How do you want to promote the campaign?
sv_SE: Hur vill du marknadsföra kampanjen?

en: How does this work?
sv_SE: Hur fungerar det här?

en: How many Instagram posts?
sv_SE: Hur många Instagram-inlägg?

en: How many photos would you like to display?
sv_SE: Hur många bilder vill du visa?

en: Howdy.
    
    You recently followed one of my posts. This means you will receive an email when new comments are posted.
    
    To activate, click confirm below. If you believe this is an error, ignore this message and we'll never bother you again.
sv_SE: Howdy.
    Hejsan!
    
    Du prenumererade nyligen på ett av mina inlägg. Detta betyder att du kommer att meddelas per e-post när nya kommentarer görs på detta inlägg.
    
    För att bekräfta, tryck på knappen nedan. 
    Om du inte har prenumererat, ignorera detta mail så stör vi dig inte igen.

en: Howdy.
    
    You recently followed this blog's posts. This means you will receive each new post by email.
    
    To activate, click confirm below. If you believe this is an error, ignore this message and we'll never bother you again.
sv_SE: Hejsan!
    
    Du prenumererade nyligen på min bloggs inläggsuppdateringar. Detta betyder att du kommer att meddelas om alla nya inlägg via e-post.
    
    För att bekräfta, tryck på knappen nedan. 
    Om du inte har prenumererat, ignorera detta mail så stör vi dig inte igen.

en: Human readable label for the Publicize Service
sv_SE: Etikett som kan läsas av människor för publiceringstjänsten

en: Hurry, these are {{s}}Limited time introductory prices!{{/s}}
sv_SE: Skynda dig, de här {{s}}introduktionspriserna gäller under en begränsad tid!{{/s}}

en: I can't get it to work.
sv_SE: Jag kan inte få det att fungera.

en: I don't know what it does.
sv_SE: Jag vet inte vad den gör.

en: I'm deleting/migrating my site.
sv_SE: Jag tar bort/migrerar min webbplats.

en: I'm just starting out; leave me a comment or a like :)
sv_SE: Jag just har börjat, skicka mig en kommentar eller en gilla-markering :)

en: IP Address:
sv_SE: IP-adress:

en: IPv4 and IPv6 are acceptable. Enter multiple IPs on separate lines. <br />To specify a range, enter the low value and high value separated by a dash. Example: 12.12.12.1-12.12.12.100
sv_SE: IPv4 och IPv6 kan användas. Ange flera IP-adresser på separata rader. <br />Ange ett intervall genom att ange det lägsta värdet och det högsta värdet åtskilda med ett bindestreck. Exempel: 12.12.12.1-12.12.12.100

en: Icon
sv_SE: Ikon

en: Icon + text
sv_SE: Ikon + text

en: Icon URL
sv_SE: URL för ikon

en: Icon for image
sv_SE: Ikon för bild

en: Icon only
sv_SE: Ikon endast

en: If empty, we will attempt to determine the image size.
sv_SE: Om inget anges försöker vi avgöra bildens storlek.

en: If it's not by itself, a theme or plugin is displaying extra characters. Try steps 2 and 3.
sv_SE: Om det inte står på en egen rad visar temat eller tillägget extratecken. Försök med steg 2 och 3.

en: If this is a separate and new website, or the new home of <a href="%1$s">%2$s</a>,
    					we recommend turning Safe Mode off, and re-establishing your connection to WordPress.com.
sv_SE: Om det här är en ny och separat webbplats eller en ny adress för <a href="%1$s">%2$s</a>, så rekommenderar vi att säkert läge slås av och att ny anslutning görs till WordPress.com.

en: If this solves the problem, something in your theme is probably broken – let the theme's author know.
sv_SE: Om detta löser problemet är det förmodligen någonting som är trasigt – informera den som har skrivit temat.

en: If you are currently logged in to Instagram on this device, you might need to log out of it first.
sv_SE: Om du för närvarande är inloggad på Instagram på den här enheten så kan du behöva logga ut från den först.

en: If you don't already have an API key, then {{a}}get your API key here{{/a}}, and you'll be guided through the process of getting one.
sv_SE: Om du inte redan har en API-nyckel kan du {{a}}hämta din API-nyckel här{{/a}}, och du kommer att guidas genom processen för att få den.

en: If you don't have a WordPress.com account yet, you can sign up for free in just a few seconds.
sv_SE: Om du inte har något WordPress.com-konto ännu kan du registrera dig gratis på bara några sekunder.

en: If you get a 404 message, contact your web host. Their security may block XMLRPC.
sv_SE: Om du får ett 404-fel kontaktar du ditt webbhotell. Det kan vara så att deras säkerhetsinställningar blockerar XMLRPC.

en: If your problem isn't known or caused by a plugin, try activating %s (the default WordPress theme).
sv_SE: Om ditt problem är okänt eller orsakas av ett tillägg kan du försöka med att aktivera %s (standardtemat i WordPress).

en: If your problem isn't known or caused by a plugin, try activating the default WordPress theme.
sv_SE: Om ditt problem är okänt eller orsakas av ett tillägg kan du försöka med att aktivera standardtemat i WordPress.

en: If you’re selling something, you need a price tag. Add yours here.
sv_SE: Om du säljer något behöver du en prislapp. Lägg till din här.

en: Image
sv_SE: Bild

en: Image Accelerator
sv_SE: Bildaccelerator

en: Image Alignment:
sv_SE: Bildjustering:

en: Image Color:
sv_SE: Bildfärg:

en: Image Compare
sv_SE: Bildjämförelse

en: Image Gallery Carousel
sv_SE: Bildspel, karusell

en: Image Grid
sv_SE: Bildrutnät

en: Image Hosting
sv_SE: Bildvisning

en: Image Link
sv_SE: Bildlänk

en: Image List
sv_SE: Bildlista

en: Image Settings
sv_SE: Bildinställningar

en: Image Settings:
sv_SE: Bildinställningar:

en: Image Size
sv_SE: Bildstorlek

en: Image Size:
sv_SE: Bildstorlek:

en: Image Spacing (px)
sv_SE: Bildavstånd (px)

en: Image URL
sv_SE: URL för bild

en: Image URL:
sv_SE: Bild URL:

en: Image after
sv_SE: Bild efter

en: Image before
sv_SE: Bild före

en: Image missing or invalid URL. Please check the Image widget URL in your <a href="%s">widget settings</a>.
sv_SE: Bild saknas eller ogiltig URL. Kontrollera URL för Bildwidget i dina <a href="%s">widget-inställningar</a>.

en: Image title:
sv_SE: Bildtitel:

en: Images:
sv_SE: Bilder:

en: Improve your site's speed by only loading images visible on the screen.
    		New images will load just before they scroll into view. This prevents viewers
    		from having to download all the images on a page all at once, even ones they can't see.
sv_SE: Förbättra hastigheten för din webbplats genom att endast ladda bilder som syns på skärmen.
    		Nya bilder kommer laddas precis innan de rullas in på skärmen. Detta gör att besökare
    		inte behöver ladda ner alla bilder på sidan samtidigt, även sådana som de inte kan se.

en: In "Mobile"
sv_SE: Under ”Mobilt”

en: In "Upgrade"
sv_SE: I "Uppgradera"

en: In <a href="%s" target="_blank">Development Mode</a>:
sv_SE: I <a href="%s" target="_blank">utvecklingsläge</a>:

en: In page Eventbrite checkout example
sv_SE: Eventbrite-kassaexempel på sidan

en: In “Uncategorized”
sv_SE: I ”Okategoriserad”

en: In-page Embed
sv_SE: Inbäddning på sidan

en: Inactive
sv_SE: Inaktiv

en: Include a small chart in your admin bar with a 48-hour traffic snapshot
sv_SE: Inkludera ett litet diagram i ditt adminfält med en ögonblicksbild över trafiken de senaste 48 timmarna.

en: Include a small chart in your admin bar with a 48-hour traffic snapshot.
sv_SE: Inkludera ett litet diagram i ditt adminfält med en ögonblicksbild över trafiken de senaste 48 timmarna.

en: Include activity from commenters
sv_SE: Inkludera aktivitet från kommentatorer

en: Include activity from followers
sv_SE: Inkludera aktivitet från följare

en: Include activity from likers
sv_SE: Inkludera aktivitet från gillare

en: Included in your {{planLink}}Personal Plan{{/planLink}}
sv_SE: Ingår i ditt {{planLink}}Personal-paket{{/planLink}}

en: Included in your {{planLink}}Premium Plan{{/planLink}}
sv_SE: Ingår i ditt {{planLink}}Premium-paket{{/planLink}}

en: Included in your {{planLink}}Professional Plan{{/planLink}}
sv_SE: Ingår i ditt {{planLink}}Professional-paket{{/planLink}}

en: Included with %(productName)s
sv_SE: Inkluderad med %(productName)s

en: Increase traffic to your site
sv_SE: Öka trafiken till din webbplats

en: Increase visitor engagement by adding a Like button to comments.
sv_SE: Öka besökarnas engagemang genom att lägga till en Gilla-knapp till kommentarer.

en: Incredibly powerful and customizable, Jetpack Search helps your visitors instantly find the right content – right when they need it.
sv_SE: Jetpack Search, som är ett oerhört kraftfullt och anpassningsbart verktyg, hjälper dina besökare att direkt hitta rätt innehåll – just när de behöver det.

en: Infinite Scroll
sv_SE: Oändlig rullning

en: Infinite Scroll Behavior
sv_SE: Den oändliga bläddringens funktion

en: Infinite Scroll Results
sv_SE: Oändlig rullning

en: Infinite scrolling pulls the next set of posts automatically into view when the reader approaches
    		the bottom of the page. This helps you reader see more of your content.
sv_SE: Oändlig bläddring drar fram nästa uppsättning inlägg automatiskt när läsaren börjar närma sig
    		slutet på sidan. Detta hjälper läsaren att se mer av ditt innehåll.

en: Information about this blog is currently being retrieved.
sv_SE: Information om den här bloggen hämtas för närvarande.

en: Initialized a new full sync
sv_SE: Påbörjade en ny, fullständig synkronisering

en: Initialized a new full sync with modules: %s
sv_SE: Påbörjade en ny, fullständig synkronisering med moduler: %s

en: Insert an ad unit wherever you can place a widget.
sv_SE: Infoga en annonsenhet överallt där du kan placera en widget.

en: Insert option
sv_SE: Infoga alternativ

en: Inspired by radios, only one radio item can be selected at a time. Add several radio button items.
sv_SE: Med inspiration från radion, man kan bara välja ett radioobjekt åt gången. Lägg till flera radioknappsobjekt.

en: Instagram Photo
sv_SE: Instagram-foto

en: Instagram Video
sv_SE: Instagram-video

en: Install %s now
sv_SE: Installera %s nu

en: Install Now
sv_SE: Installera nu

en: Instant Search and Filtering
sv_SE: Sökning och filtrering i realtid

en: Instant search and filtering to help visitors quickly find relevant answers and explore your site.
sv_SE: Sökning och filtrering i realtid hjälper besökarna att snabbt hitta relevanta svar så att de kan utforska din webbplats.

en: Instant search will allow your visitors to get search results as soon as they start typing. If deactivated, Jetpack Search will still optimize your search results but visitors will have to submit a search query before seeing any results.
sv_SE: Med sökning i realtid får dina besökare resultat så snart de börjar skriva. Om du inaktiverar Jetpack Search så optimeras fortfarande dina sökresultat, men dina besökare måste skicka in en sökfråga innan de ser några resultat.

[ctx: Instructions on how to whitelist IP ranges - low_range/high_range should be translated.]
en: You can save a range of IPs {low_range}-{high_range}. No spaces allowed.  (example: 1.1.1.1-2.2.2.2)
sv_SE: Du kan spara ett IP-intervall {low_range}-{high_range}. Mellanslag är inte tillåtna. (exempel: 1.1.1.1-2.2.2.2)

en: Integrates your WordPress site with Google Analytics, a platform that offers insights into your traffic, visitors, and conversions.
sv_SE: Integrerar din WordPress-webbplats med Google Analytics, en plattform som erbjuder insikter om din trafik, besökare och konverteringar.

en: Interested in learning more about how Secure Sign On keeps your site safer?
sv_SE: Intresserad av att lära dig mer om hur säkert inloggning håller din webbplats säkrare?

en: Interface showing a chronological list of changes and updates in a site
sv_SE: Ett gränssnitt som visar en kronologisk lista över ändringar och uppdateringar på en webbplats

en: Introduction text sent when someone follows a post on your blog. (Site and confirmation details will be automatically added for you.)
sv_SE: Introduktionstexten som skickas när någon följer ett inlägg på din blogg. (Webbplatsinformation och bekräftelse läggs automatiskt till åt dig.)

en: Introduction text sent when someone follows your blog. (Site and confirmation details will be automatically added for you.)
sv_SE: Introduktionstexten som skickas när någon följer din blogg. (Webbplatsinformation och bekräftelse läggs automatiskt till åt dig.)

en: Introductions are important. Add an input for folks to add their name.
sv_SE: Introduktioner är viktiga. Lägg till en inmatning där folk kan lägga till sitt namn.

en: Invalid API Key
sv_SE: Ogiltig API-nyckel

en: Invalid Akismet key
sv_SE: Ogiltig Akismet-nyckel

en: Invalid Akismet key. Please contact support.
sv_SE: Ogiltig Akismet-nyckel. Kontakta supporten.

en: Invalid Akismet user
sv_SE: Ogiltig Akismet-användare

en: Invalid JSON
sv_SE: Ogiltig JSON

en: Invalid Parameter
sv_SE: Ogiltig parameter

en: Invalid SEO meta description value.
sv_SE: Ogiltigt värde på SEO-metabeskrivning.

en: Invalid SEO title format.
sv_SE: Ogiltigt format på SEO-titel.

en: Invalid Service
sv_SE: Ogiltig tjänst

en: Invalid User ID, please verify and re-enter your Goodreads numeric user ID.
sv_SE: Ogiltigt användar-ID, kontrollera och skriv in ditt användar-ID-nummer för Goodreads igen.

en: Invalid Video GUID!
sv_SE: Ogiltig video-GUID!

en: Invalid block slug. They can contain only lowercase alphanumeric characters or dashes, and start with a letter
sv_SE: Ogiltig blockslugg. De får endast innehålla gemena alfanumeriska tecken eller bindestreck, och måste börja med en bokstav

en: Invalid image URL
sv_SE: Ogiltig bild-URL

en: Invalid option: %s. | Invalid options: %s.
sv_SE[0]: Ogiltigt alternativ: %s.
sv_SE[1]: Ogiltiga alternativ: %s.

en: Invalid or expired nonce.
sv_SE: Ogiltig eller föråldrat tillfälle.

en: Invalid parameter "dismissed".
sv_SE: Ogiltig parameter "avvisad".

en: Invalid parameter "notice".
sv_SE: Ogiltig parameter "meddelande".

en: Invalid parameters.
sv_SE: Ogiltiga parametrar.

en: Invalid price
sv_SE: Ogiltigt pris

en: Invalid price.
sv_SE: Ogiltigt pris.

en: Invalid remote response.
sv_SE: Ogiltigt svar från fjärrserver.

en: Invalid request
sv_SE: Ogiltig begäran

en: Invalid security token.
sv_SE: Ogiltig säkerhetstoken.

en: Invalid site information returned from remote.
sv_SE: Ogiltig webbplatsinformation skickades tillbaka från fjärrservern.

en: Invalid subcommand %s.
sv_SE: Ogiltigt underkommando %s.

en: Invalid token JSON: %s
sv_SE: Ogiltig token JSON: %s

en: Is %1$s the new home of %2$s?
sv_SE: Är %1$s den nya adressen för %2$s?

en: Is site approved for WordAds?
sv_SE: Är webbplatsen godkänd för WordAds?

en: Is this connection available to all users?
sv_SE: Är denna anslutning tillgänglig för alla användare?

en: Is this site private?
sv_SE: Är den här webbplatsen privat?

en: Is this website a temporary duplicate of <a href="%1$s">%2$s</a> for the purposes
    					of testing, staging or development? If so, we recommend keeping it in Safe Mode.
sv_SE: Är den här webbplatsen en tillfällig kopia av <a href="%1$s">%2$s</a> i syfte att testa, köra prototyp eller utveckla? I så fall rekommenderar vi att du behåller säkert läge påslaget.

en: It is that time of the year when devices are shiny again.
sv_SE: Det är den tid på året när enheterna skinande nya igen.

en: It is your own responsibility to ensure that your site complies with the relevant laws.
sv_SE: Du ansvarar själv för att din webbplats följer gällande lagar.

en: It looks like the WordPress site URL is incorrectly configured. Please check it in your widget settings.
sv_SE: Det verkar som att WordPress-webbplatsens URL är felaktigt konfigurerad. Kontrollera i dina widget-inställningar.

en: It looks like your Facebook URL is incorrectly configured. Please check it in your <a href="%s">widget settings</a>.
sv_SE: Det verkar som om URL:en till din Facebook-sida är felaktigt konfigurerad. Kontrollera den i dina <a href="%s">widget-inställningar</a>.

en: It may be caused by one of these issues, which you can diagnose yourself:
sv_SE: Det kan orsakas av något av dessa problem som du kan diagnostisera på egen hand:

en: It slowed down my site.
sv_SE: Den gjorde min webbplats långsammare.

en: It's buggy.
sv_SE: Den är buggig.

en: Item name
sv_SE: Objektnamn

en: Items on your restaurant's menu
sv_SE: Objekt på restaurangens meny

en: Items to show:
sv_SE: Poster att visa:

en: JETPACK_CLIENT__HTTPS is set to NEVER
sv_SE: JETPACK_CLIENT__HTTPS har inställningen ALDRIG

en: JSON API access for developers.
sv_SE: JSON API-åtkomst för utvecklare.

en: Jetpack Anti-spam powered by Akismet. Comments and contact form submissions are checked against our global database of spam.
sv_SE: Jetpack Anti-spam från Akismet. Kommentarer och inlägg i kontaktformuläret granskas mot vår globala skräppostdatabas.

en: Jetpack Backup
sv_SE: Jetpack-säkerhetskopia

en: Jetpack Backup is being configured for your site.
sv_SE: Jetpack-säkerhetskopia konfigureras för din webbplats.

en: Jetpack Backup {{em}}Daily{{/em}}
sv_SE: Jetpack-säkerhetskopia {{em}}Daglig{{/em}}

en: Jetpack Backup {{em}}Real-Time{{/em}}
sv_SE: Jetpack-säkerhetskopia {{em}}Realtid{{/em}}

en: Jetpack Backups allow you to easily restore or download a backup from a specific moment.
sv_SE: Jetpack Backups låter dig enkelt återställa eller ladda ner en säkerhetskopia från ett specifikt tillfälle.

en: Jetpack Brute Force Attack Prevention cannot keep your site secure
sv_SE: Det förebyggande skyddet mot bruteforce-attacker i Jetpack kan inte skydda din webbplats

en: Jetpack Debugging Center
sv_SE: Felsökningscenter för Jetpack

en: Jetpack Network Settings Updated!
sv_SE: Nätverksinställningarna för Jetpack har uppdaterats!

en: Jetpack Personal
sv_SE: Jetpacks Personal

en: Jetpack Premium
sv_SE: Jetpacks Premium

en: Jetpack Safe Mode
sv_SE: Jetpack säkert läge

en: Jetpack Scan
sv_SE: Jetpack-skanning

en: Jetpack Search
sv_SE: Jetpack Sök

en: Jetpack Search Sidebar
sv_SE: Jetpacks sidofält för sökning

en: Jetpack Search is powering search on your site.
sv_SE: Jetpack Sök förbättrar sökningen på din webbplats.

en: Jetpack Search not supported in Development Mode
sv_SE: Jetpack Sök stöds inte i utvecklingsläget

en: Jetpack Settings
sv_SE: Inställningar för Jetpack

en: Jetpack Sitemaps module is active, but unavailable. This can happen if your site is set to discourage search engine indexing. Please enable search engine indexing to allow sitemap generation.
sv_SE: Jetpack webbplatskartmodul är aktiv, men inte tillgänglig. Detta kan inträffa om din webbplats är inställd på att förhindra sökmotorindexering. Aktivera sökmotorindexering för att tillåta generering av webbplatskarta.

en: Jetpack Sitemaps module is not currently active. Activate it first if you want to work with sitemaps.
sv_SE: Jetpack webbplatskartmodul är inte aktiv just nu. Aktivera den först om du vill arbeta med webbplatskartor.

en: Jetpack Sites
sv_SE: Jetpack-webbplatser

en: Jetpack Stats Icon
sv_SE: Jetpack statistikikon

en: Jetpack Stats People
sv_SE: Jetpack-statistik personer

en: Jetpack Subscriptions Settings
sv_SE: Inställningar för Jetpack-prenumeration

en: Jetpack Subscriptions:
sv_SE: Jetpack-prenumerationer:

en: Jetpack Support
sv_SE: Jetpack-support

en: Jetpack Sync has been disabled on your site.
sv_SE: Jetpack Sync har inaktiverats på din webbplats.

en: Jetpack Sync has been disabled on your site. Without it, certain Jetpack features will not work. <strong>We recommend enabling Sync.</strong>
sv_SE: Jetpack Sync har inaktiverats på din webbplats. Utan denna funktion så fungerar inte vissa Jetpack-funktioner. <strong>Vi rekommenderar att du aktiverar Sync.</strong>

en: Jetpack Tests
sv_SE: Jetpack-tester

en: Jetpack automatically generates a custom {{link1}}ads.txt{{/link1}} tailored for your site. If you need to add additional entries for other networks please add them in the space below, one per line. {{link2}}Check here for more details{{/link2}}.
sv_SE: Jetpack genererar automatiskt en anpassad {{link1}}ads.txt{{/link1}} som är skräddarsydd för din webbplats. Om du behöver lägga till ytterligare poster för andra nätverk så lägger du till dem i utrymmet nedan, en per rad. {{link2}}Läs här för mer information{{/link2}}.

en: Jetpack by WordPress.com
sv_SE: Jetpack från WordPress.com

en: Jetpack can not load necessary XML manipulation libraries. Please ask your hosting provider to refer to our server requirements at https://jetpack.com/support/server-requirements/ .
sv_SE: Jetpack kan inte ladda nödvändiga XML-manipuleringsbibliotek. Be ditt webbhotell att hänvisa dig till våra serverkrav på https://jetpack.com/support/server-requirements/ .

en: Jetpack checks your site every five minutes and if any downtime is detected you will receive an email
    		notification alerting you to the issue, so you can act quickly and get your site back online.
sv_SE: Jetpack kontrollerar din webbplats var femte minut och om driftstopp upptäcks får du ett e-post-
    		meddelande som uppmärksammar dig om problemet, så att du kan agera och snabbt få upp din webbplats igen.

en: Jetpack comes with free, basic support for all users.
sv_SE: Jetpack levereras med gratis, grundläggande support för alla användare.

en: Jetpack contains the most recent version of the old %l plugin. | Jetpack contains the most recent versions of the old %l plugins.
sv_SE[0]: Jetpack innehåller den senaste versionen av det gamla %l-tillägget.
sv_SE[1]: Jetpack innehåller den senaste versionen av de gamla %l-tilläggen.

en: Jetpack contains the most recent version of the old &#8220;%1$s&#8221; plugin.
sv_SE: Jetpack innehåller den senaste versionen av det gamla "%1$s"-tillägget.

en: Jetpack could not contact WordPress.com: %(error_key)s.  This usually means something is incorrectly configured on your web host.
sv_SE: Jetpack får inte kontakt med WordPress.com. %(error_key)s. Det betyder oftast att något är felaktigt konfigurerat på din webbserver.

en: Jetpack has a lot of features so we’ve made a few recommendations for you below.
sv_SE: Jetpack har många funktioner så vi har gjort några rekommendationer till dig nedan.

en: Jetpack has been placed into <a href="%1$s">Safe mode</a> because we noticed this is an exact copy of <a href="%2$s">%3$s</a>.
sv_SE: Jetpack har satts i <a href="%1$s">säkert läge</a> eftersom vi märkte att det här är en exakt kopia av <a href="%2$s">%3$s</a>.

en: Jetpack has been placed into Safe Mode. Learn more about <a href="%1$s">Safe Mode</a>.
sv_SE: Jetpack har satts i säkert läge. Läs mer om <a href="%1$s">säkert läge</a>.

en: Jetpack has been successfully disconnected for %s.
sv_SE: Jetpack är nu frånkopplat för %s.

en: Jetpack has detected an error syncing your site.
sv_SE: Jetpack har identifierat ett fel under synkroniseringen av din webbplats.

en: Jetpack has detected an error while syncing your site. <strong>We recommend <a id="full_sync_request_link" href="#">a full sync</a> to align Jetpack with your site data.</strong>
sv_SE: Jetpack upptäckte ett fel vid synkronisering av webbplatsen. <strong>Vi rekommenderar <a id="full_sync_request_link" href="#">en fullständig synkronisering</a> för att anpassa Jetpack till dina webbplatsdata.</strong>

en: Jetpack has detected an error while syncing your site. We recommend a full sync to align Jetpack with your site data.
sv_SE: Jetpack upptäckte ett fel vid synkronisering av webbplatsen. Vi rekommenderar en fullständig synkronisering för att anpassa Jetpack till dina webbplatsdata.

en: Jetpack has identified a delay while syncing individual content updates. Certain features might be slower than usual, but this is only temporary while sync catches up with recent changes to your site. <strong>We’re seeing a current delay of %1$d minute.</strong> | Jetpack has identified a delay while syncing individual content updates. Certain features might be slower than usual, but this is only temporary while sync catches up with recent changes to your site. <strong>We’re seeing a current delay of %1$d minutes.</strong>
sv_SE[0]: Jetpack har identifierat en fördröjning under synkroniseringen av enskilda innehållsuppdateringar. Vissa funktioner kan vara långsammare än vanligt, men detta är bara en övergående störning medan synkroniseringen hanterar vissa nyligen gjorda ändringar på din webbplats. <strong>Vi ser just nu en fördröjning på %1$d minut.</strong>
sv_SE[1]: Jetpack har identifierat en fördröjning under synkroniseringen av enskilda innehållsuppdateringar. Vissa funktioner kan vara långsammare än vanligt, men detta är bara en övergående störning medan synkroniseringen hanterar vissa nyligen gjorda ändringar på din webbplats. <strong>Vi ser just nu en fördröjning på %1$d minuter.</strong>

en: Jetpack has locked your site's login page.
sv_SE: Jetpack har låst inloggningssidan för din webbplats.

en: Jetpack has many powerful tools that can help you achieve your goals
sv_SE: Jetpack har flera kraftfulla verktyg som kan hjälpa dig att uppnå dina mål

en: Jetpack is a cloud-powered tool built by Automattic.
sv_SE: Jetpack är ett molndrivet verktyg byggt av Automattic.

en: Jetpack is actively blocking malicious login attempts. Data will display here soon!
sv_SE: Jetpack blockerar skadliga inloggningsförsök aktivt. Information kommer snart att visas här!

en: Jetpack is current in development mode because the site url does not contain a '.', which often occurs when dynamically setting the WP_SITEURL constant. While in development mode, the publicize module will not load.
sv_SE: JetPack är för närvarande i utvecklingsläge eftersom webbplatsen URL inte innehåller en ’.’, vilket ofta sker vid dynamisk inställning av WP_SITEURL-konstanten. Publiceringsmodulen laddas inte i utvecklingsläget.

en: Jetpack is currently connected to WordPress.com
sv_SE: Jetpack är just nu ansluten till WordPress.com

en: Jetpack is currently in development mode, so the publicize module will not load.
sv_SE: JetPack är för närvarande i utevklingsläge, så publiceringsmodulen kommer inte att laddas.

en: Jetpack is currently performing a full sync of your site data.
sv_SE: Jetpack genomför just nu en fullständig synkronisering av dina webbplatsdata.

en: Jetpack is currently powering features on your site. Once you disable Jetpack, these features will no longer be available and your site may no longer function the same way.
sv_SE: Jetpack driver för tillfället funktioner på din webbplats. När du inaktiverar Jetpack, kommer de här funktionerna inte längre att vara tillgängliga och din webbplats kanske inte längre fungerar på samma sätt.

en: Jetpack is currently powering features on your site. Once you disconnect Jetpack, these features will no longer be available and your site may no longer function the same way.
sv_SE: Jetpack driver för tillfället funktioner på din webbplats. När du kopplar från Jetpack, kommer de här funktionerna inte längre att vara tillgängliga och din webbplats kanske inte längre fungerar på samma sätt.

en: Jetpack is experiencing a delay syncing your site.
sv_SE: Jetpack har drabbats av en försening i synkroniseringen av din webbplats.

en: Jetpack is in Development Mode:
sv_SE: Jetpack är i utvecklingsläge:

en: Jetpack is monitoring your site. If we think your site is down, you will receive an email.
sv_SE: Jetpack övervakar din webbplats. Om vi tror att din webbplats är nere får du ett e-postmeddelande.

en: Jetpack is network activated and notices can not be dismissed.
sv_SE: Jetpack är nätverksaktiverat och meddelandena kan inte avfärdas.

en: Jetpack is not active on this site.
sv_SE: Jetpack är inte aktiverat på denna webbplats.

en: Jetpack is not connected.
sv_SE: Jetpack är inte ansluten.

en: Jetpack is not connected. No master user to check.
sv_SE: Jetpack är inte anslutet. Ingen huvudanvändare att kontrollera.

en: Jetpack is not connected. Please connect Jetpack by visiting <a href='%s'>Settings</a>.
sv_SE: Jetpack är inte anslutet. Anslut Jetpack i <a href='%s'>Inställningarna</a>.

en: Jetpack is not currently connected to WordPress.com
sv_SE: Jetpack är just nu inte ansluten till WordPress.com

en: Jetpack is not in Development Mode.
sv_SE: Jetpack är inte i utvecklingsläge.

en: Jetpack is now handling your backups.
sv_SE: Jetpack hanterar nu säkerhetskopieringen.

en: Jetpack is optimizing your image sizes and download speed using our fast global network of servers. This improves your site's performance on desktop and mobile devices.
sv_SE: Jetpack optimerar bildstorlekar och hämtningshastighet med vårt snabba globala nätverk av servrar. Det förbättrar din webbplats prestanda på stationära och mobila enheter.

en: Jetpack is performing a full sync of your site
sv_SE: Jetpack genomför en fullständig synkronisering av din webbplats

en: Jetpack is performing a full sync of your site. Current Progress: %1$d %%
sv_SE: Jetpack genomför en fullständig synkronisering av din webbplats. Aktuell status: %1$d %%

en: Jetpack is performing a sync of your site
sv_SE: Jetpack genomför en synkronisering av din webbplats

en: Jetpack is powering your site, but to access all of its features you’ll need to create an account.
sv_SE: Jetpack ger kraft åt din webbplats, men för att få åtkomst till alla dess funktioner behöver du skapa ett konto.

en: Jetpack keeps a complete record of everything that happens on your site, taking the guesswork out of site management, debugging, and repair.
sv_SE: Jetpack håller ett fullständigt register över allt som händer på din webbplats, vilket gör att du slipper gissa när det kommer till webbplatshantering, felsökning och reparation.

en: Jetpack options reset.
sv_SE: Jetpack-alternativ återställda.

en: Jetpack passed all async tests.
sv_SE: Jetpack klarade alla asynkrona tester.

en: Jetpack premium services offer even more powerful performance, security, and revenue tools to help you keep your site safe, fast, and help generate income.
sv_SE: Jetpack premium-tjänster erbjuder ännu kraftfullare prestanda, säkerhet och verktyg för intäkter för att hålla din webbplats säker, snabb och för att hjälpa till att skapa intäkter.

en: Jetpack protects you against brute force attacks and unauthorized logins. Basic protection is always free, while premium plans add unlimited backups of your whole site, spam protection, malware scanning, and automated fixes.
sv_SE: Jetpack skyddar dig mot brute force-attacker och obehöriga inloggningar. Grundläggande skydd är alltid gratis medan premiumpaket lägger till obegränsad säkerhetskopiering av hela din webbplats, skydd mot skräppost, avsökning efter skadlig programvara och automatiska reparationer.

en: Jetpack requires WordPress version %s or later.
sv_SE: Jetpack kräver WordPress %s eller senare.

en: Jetpack requires a more recent version of WordPress and has been paused. Please update WordPress to continue enjoying Jetpack.
sv_SE: Jetpack kräver en senare version av WordPress och har pausats. Uppdatera wordPress för att fortsätta att använda Jetpack.

en: Jetpack supercharges your self-hosted WordPress site with the awesome cloud power of WordPress.com.
sv_SE: Jetpack gör din webbplats ännu bättre med styrkan i WordPress.coms kapacitet.

en: Jetpack sync is not currently allowed for this site.
sv_SE: Jetpack-synkronisering är för närvarande inte tillåtet för denna webbplats.

en: Jetpack sync is not currently allowed for this site. It is currently disabled. Run `wp jetpack sync enable` to enable it.
sv_SE: Jetpack-synkronisering är för närvarande inte tillåtet för denna webbplats. Det är för närvarande inaktiverat. Kör `wp jetpack sync enable` för att aktivera det.

en: Jetpack sync is not currently allowed for this site. Jetpack is not connected.
sv_SE: Jetpack-synkronisering är för närvarande inte tillåtet för denna webbplats. Jetpack är inte anslutet.

en: Jetpack sync is not currently allowed for this site. The site is in development mode.
sv_SE: Jetpack-synkronisering är för närvarande inte tillåtet för denna webbplats. Webbplatsen är i utvecklingsläge.

en: Jetpack sync is not currently allowed for this site. The site is in staging mode.
sv_SE: Jetpack-synkronisering är för närvarande inte tillåtet för denna webbplats. Webbplatsen är i mellanlagringsläge.

en: Jetpack will automatically take your great published content and share it instantly with third-party services
    		like search engines, increasing your reach and traffic.
sv_SE: Jetpack hämtar automatiskt det fantastiska innehållet du publicerat och delar det direkt med tredjepartstjänster, såsom sökmotorer, vilket ger dig ökad räckvidd och trafik.

en: Jetpack will continuously monitor your site, and alert you the moment downtime is detected.
sv_SE: Jetpack övervakar din webbplats kontinuerligt och varnar dig direkt när ett driftstopp upptäcks.

en: Jetpack will optimize your images and serve them from the server location nearest
    		to your visitors. Using our global content delivery network will boost the loading speed of your site.
sv_SE: Jetpack kommer optimera dina bilder och tillhandahålla dem från serverplatsen närmast
    		dina besökare. Genom att använda vårt globala leveransnätverk för innehåll kommer laddtiden för din webbplats förbättras.

en: Jetpack will optimize your images and serve them from the server location nearest to your visitors. Using our global content delivery network will boost the loading speed of your site.
sv_SE: Jetpack kommer att optimera dina bilder och leverera dem från den server som finns närmast dina besökare. Användningen av vårt globala nätverk för innehållsdistribution får din webbplats att laddas snabbare.

en: Jetpack will re-test for HTTPS support once a day, but you can click here to try again immediately:
sv_SE: Jetpack kommer att fortsätta testa HTTPS-stöd en gång om dagen, men du kan klicka här för att omedelbart försöka igen:

en: Jetpack works by connecting to WordPress.com for a lot of features. Sometimes, when the connection gets messed up, you need to disconnect and reconnect to get things working properly. <a href="%s">Disconnect from WordPress.com</a>
sv_SE: Jetpack arbetar genom att ansluta till WordPress.com för många funktioner. Ibland när anslutningen blir tilltrasslad måste du koppla från och återansluta för att få saker att fungera. <a href="%s">Koppla från anslutningen till WordPress.com</a>

en: Jetpack's Carousel has been disabled, because another plugin or your theme is overriding the [gallery] shortcode.
sv_SE: Jetpacks Carousel har inaktiverats eftersom ett annat tillägg eller ditt tema åsidosätter kortkoden för [gallery].

en: Jetpack's async local testing suite passed all tests!
sv_SE: Jetpacks asynkrona lokala testningssvit klarade alla tester!

en: Jetpack.com detected an error on the WP.com Self Test. Visit the Jetpack Debug page for more info: %1$s, or contact support.
sv_SE: Jetpack.com identifierade ett fel i WP.com-självtestet. Gå till Jetpacks felsökningssida om du vill veta mer: %1$s, eller kontakta supporten.

en: Jetpack’s Plugin Updates allows you to choose which plugins update automatically.
sv_SE: Jetpacks tillägg Updates låter dig välja vilka tillägg som ska uppdateras automatiskt.

en: Jetpack’s downtime monitor will continuously monitor your site, and alert you the moment that downtime is detected.
sv_SE: Jetpacks driftstoppsövervakning håller koll på din webbplats och och varnar dig direkt när ett driftstopp upptäcks.

en: Join %s other follower | Join %s other followers
sv_SE[0]: Gör sällskap med %s annan följare
sv_SE[1]: Gör sällskap med %s andra följare

en: Join %s other subscriber | Join %s other subscribers
sv_SE[0]: Gör som %s annan, prenumerera du med.
sv_SE[1]: Gör som %s andra, prenumerera du med.

en: Join my email list
sv_SE: Gå med i min e-postlista

en: Just give us a little time to collect data so we can display it for you here.
sv_SE: Ge oss lite mer tid att samla in data så att vi kan visa det för dig här.

en: Justify
sv_SE: Justera

en: Keep your visitors and search engines happy by stopping comment and contact form spam with Akismet.
sv_SE: Håll dina besökare och sökmotorer nöjda genom att stoppa kommentar och kontakter från spam med Akismet.

en: Keep your visitors engaged with related content at the bottom of each post. These settings won't apply to {{a}}related posts added using the block editor{{/a}}.
sv_SE: Bibehåll besökarnas intresse med relaterat innehåll längst ner på varje inlägg. Dessa inställningar gäller inte {{a}}relaterade inlägg som läggs till med blockredigeraren{{/a}}.

en: LaTeX is a powerful markup language for writing complex mathematical equations and formulas.
sv_SE: LaTeX är ett kraftfullt märkspråk för att skriva komplexa matematiska ekvationer, formler osv.

en: LaTeX is a powerful markup language for writing complex mathematical equations and formulas.
    		Jetpack combines the power of LaTeX and the simplicity of WordPress to give you the ultimate
    		in math blogging platforms. Use $latex your latex code here$ or [latex]your latex code here[/latex]
    		to include  in your posts and comments. Enjoy all sorts of options and embrace your inner nerd.
sv_SE: LaTeX är ett kraftfullt märkspråk för att skriva komplexa matematiska ekvationer och formler.
    Jetpack kombinerar kraften hos LaTeX med enkelheten i WordPress för att ge dig den bästa plattformen för mattebloggar. Använd $latex din latex-kod här$ eller [latex]din latex-kod här[/latex] för att inkludera i dina inlägg och kommentarer. Njut av alternativ av alla typer och omfamna din inre nördighet.

en: Label
sv_SE: Etikett

[ctx: Label for HTML form "Email" field in contact form builder]
en: Email
sv_SE: E-post

[ctx: Label for HTML form "Name" field in contact form builder]
en: Name
sv_SE: Namn

[ctx: Label for HTML form "URL/Website" field in contact form builder]
en: Website
sv_SE: Webbplats

[ctx: Label for an option to be included in a user-created dropdown in contact form builder]
en: Option
sv_SE: Alternativ

[ctx: Label for the button on the Masterbar to add a new domain]
en: Add
sv_SE: Lägg till

[ctx: Label for the button on the Masterbar to manage plugins]
en: Manage
sv_SE: Hantera

[ctx: Label for the set of options to be included in a user-created dropdown in contact form builder]
en: Options
sv_SE: Alternativ

[ctx: Label to drag HTML form fields around to change their order in contact form builder]
en: move
sv_SE: flytta

en: Labels
sv_SE: Etiketter

en: Labels: <small>spicy, favorite, etc. <em>Separate Labels with commas</em></small>
sv_SE: Etiketter: <small>kryddigt, favorit, osv. <em>Skilj etiketterna med kommatecken</em></small>

en: Language
sv_SE: Språk

en: Large
sv_SE: Stor

en: Last Modified
sv_SE: Senast modifierat

en: Last name
sv_SE: Efternamn

en: Last query information:
sv_SE: Senaste sökinformationen:

en: Latest Instagram Posts
sv_SE: Senaste Instagram-inläggen

en: Latest Instagram Posts placeholder
sv_SE: Platshållare för senaste Instagram-inläggen

en: Latest episodes of the podcast.
sv_SE: Podcastens senaste avsnitt.

en: Layout
sv_SE: Utseende

en: Layout Options:
sv_SE: Layout-alternativ:

en: Lazy Loading Images
sv_SE: Uppskjuten inläsning av bilder

en: Lazy-loading images will improve your site’s speed and create a smoother viewing experience. Images will load as visitors scroll down the screen, instead of all at once.
sv_SE: ”Lazy load” av bilder snabbar upp din webbplats och skapar en jämnare visningsupplevelse. Bilder laddas in allteftersom besökaren bläddrar nedåt på skärmen, istället för alla på en gång.

en: Leaderboard 728x90
sv_SE: Rankningslista 728x90

en: Learn More
sv_SE: Läs mer

en: Learn about groups
sv_SE: Läs om grupper

en: Learn about signup location tracking
sv_SE: Läs om registreringsplatsspårning

en: Learn all about WordAds
sv_SE: Lär dig allt om WordAds

en: Learn more
sv_SE: Läs mer

en: Learn more about Eventbrite embeds
sv_SE: Läs mer om Eventbrite-inbäddningar

en: Learn more about Featured Images
sv_SE: Läs mer om utvalda bilder

en: Learn more about Markdown.
sv_SE: Läs mer om Markdown.

en: Learn more about adding support for Infinite Scroll to your theme.
sv_SE: Läs mer om att lägga till stöd för oändlig bläddring i ditt tema.

en: Learn more about embeds
sv_SE: Lär dig mer om inbäddningar

en: Learn more about these suggestions.
sv_SE: Läs mer om de här förslagen.

en: Learn more about us.
sv_SE: Lär dig mer om oss

en: Leave a Reply
sv_SE: Kommentera

en: Leave a Reply to %s
sv_SE: Lämna ett svar till %s

en: Leave the Flickr RSS URL field blank to display <a target="_blank" href="%s">interesting</a> Flickr photos.
sv_SE: Lämna Flickr RSS-URL-fältet tomt för att visa <a target="_blank" href="%s">intressanta</a> Flickr-bilder.

en: Left
sv_SE: Vänster

en: Let folks speak their mind. This text box is great for longer responses.
sv_SE: Låt folk säga vad de tycker. Den här textrutan är bra för längre svar.

en: Let us know!
sv_SE: Låt oss veta!

en: Lets you add a phone number with an automatically generated click-to-call link.
sv_SE: Låter dig lägga till ett telefonnummer med en automatiskt genererad samtalslänk.

en: Lets you add a physical address with Schema markup.
sv_SE: Låter dig lägga till en fysisk adress med Schema-kod.

en: Lets you add an email address with an automatically generated click-to-email link.
sv_SE: Låter dig lägga till en e-postadress med en automatiskt genererad e-postlänk.

en: Lets you add an email address, phone number, and physical address with improved markup for better SEO results.
sv_SE: Låter dig lägga till en e-postadress, telefonnummer och fysisk adress med förbättrad kod för bättre sökmotorsoptimeringsresultat.

en: Lets you add credit and debit card payment buttons with minimal setup.
sv_SE: Låter dig lägga till knappar för betalning med kredit- och betalkort med minimal konfiguration.

en: Like
sv_SE: Gilla

en: Like this:
sv_SE: Gilla

en: Likes
sv_SE: Gillar

en: Likes Notifications
sv_SE: Gillar-notifieringar

en: Likes and Shares
sv_SE: Gilla & Dela

en: Likes and Sharing
sv_SE: Gilla & Dela

en: Limit must be greater than or equal to 0.
sv_SE: Limit-värdet måste vara större än eller lika med 0.

en: Limit width to %1$s pixels for full size images. (<a href="%2$s" rel="noopener noreferrer" target="_blank">More info</a>.)
sv_SE: Begränsa bredden till %1$s pixlar för bilder i originalstorlek. (<a href="%2$s" rel="noopener noreferrer" target="_blank">Mer info</a>.)

en: Link
sv_SE: Länk

en: Link To
sv_SE: Länk till

en: Link To:
sv_SE: Länka till:

en: Link URL (when the image is clicked):
sv_SE: Länk-URL (när bilden klickas på):

en: Link account with WordPress.com
sv_SE: Länka konto med WordPress.com

en: Link address to Google Maps
sv_SE: Länkadress till Google Maps

en: Link text
sv_SE: Länktext

en: Link the video title to its URL on VideoPress.com
sv_SE: Länka videoklippets titel till dess URL på VideoPress.com

en: Link to WordPress.com
sv_SE: Länk till WordPress.com

[ctx: Link to edit an HTML form field in contact form builder]
en: edit
sv_SE: redigera

[ctx: Link to learn more about Jetpack.]
en: About
sv_SE: Om

en: Link your account to WordPress.com to get the most out of Jetpack.
sv_SE: Länka ditt konto till WordPress.com för att få ut mesta möjliga ur Jetpack.

en: Links to services that you use across the web.
sv_SE: Länkar till tjänster som du använder på webben.

en: Links to your blog's RSS feeds
sv_SE: Länkar till din blogg RSS-flöden

en: Links to your websites, blogs, or any other sites that help describe who you are.
sv_SE: Länkar till dina webbplatser, bloggar eller andra webbplatser som beskriver vem du är.

en: List
sv_SE: Lista

en: List View
sv_SE: Listvy

en: Live Preview
sv_SE: Förhandsgranskning live

en: Live social media site connections, powered by Jetpack
sv_SE: Anslutningar i realtid på sociala medier från Jetpack

en: Load more posts as the reader scrolls down
sv_SE: Ladda fler inlägg när besökaren bläddrar nedåt

en: Load more posts in page with a button
sv_SE: Ladda fler inlägg på sidan med en knapp

en: Load more posts using the default theme behavior
sv_SE: Ladda fler inlägg med hjälp av standardtemats beteende

en: Load pages faster by allowing Jetpack to optimize your images and serve your images and static files (like CSS and JavaScript) from our global network of servers.
sv_SE: Ladda sidor snabbare genom att tillåta Jetpack att optimera dina bilder och servera dina bilder och statiska filer (såsom CSS och JavaScript) från vårt globala servernätverk.

en: Load pages faster by serving your images from our global network of servers.
sv_SE: Ladda sidor snabbare genom att lägga upp dina bilder från vårt globala servernätverk.

en: Load pages faster, optimize images, and speed up your visitors’ experience.
sv_SE: Ladda sidor snabbare, optimera bilder och skapa en snabbare upplevelse för dina besökare.

en: Load the widget in an iFrame (Recommended)
sv_SE: Läs in widgeten i en iFrame (rekommenderas)

en: Load your <a href="%s">XMLRPC file</a>. It should say “XML-RPC server accepts POST requests only.” on a line by itself.
sv_SE: Läs in din <a href="%s">XMLRPC-fil</a>. Den ska innehålla texten “XML-RPC server accepts POST requests only.” på en egen rad.

en: Loading Comments...
sv_SE: Laddar kommentarer...

en: Loading business hours
sv_SE: Läser in öppettider

en: Loading map&hellip;
sv_SE: Laddar in karta…

en: Loading podcast feed…
sv_SE: Läser in podcastfeed…

en: Loading video...
sv_SE: Laddar video...

en: Loading your connections…
sv_SE: Laddar in dina anslutningar &hellip;

en: Loading&hellip;
sv_SE: Laddar&hellip;

en: Loading...
sv_SE: Laddar...

en: Loading: %s
sv_SE: Laddar: %s

en: Loading…
sv_SE: Laddar in ...

en: Loads the next posts automatically when the reader approaches the bottom of the page.
sv_SE: Laddar nästa inlägg automatiskt när läsaren närmar sig slutet på sidan.

en: Locate and copy the default access token. Then, paste it into the field below.
sv_SE: Identifiera och kopiera åtkomsttoken. Klistra sedan in den i nedanstående fält.

en: Location
sv_SE: Plats

en: Location of the Ogg video file.
sv_SE: Ogg-videofilens plats.

en: Log Out
sv_SE: Logga ut

en: Log in as <span>%s</span>
sv_SE: Logga in som <span>%s</span>

en: Log in as a different WordPress.com user
sv_SE: Logga in som annan WordPress.com-användare

en: Log in to the WordPress mobile app
sv_SE: Logga in på WordPress mobilapp

en: Log in with WordPress.com
sv_SE: Logga in med WordPress.com

en: Log in with username and password
sv_SE: Logga in med användarnamn och lösenord

en: Logged In
sv_SE: Inloggad

en: Logged Out
sv_SE: Utloggad

en: Logging In...
sv_SE: Loggar in...

en: Logging in with WordPress.com is disabled for sites that are in staging mode.
sv_SE: Inloggning med WordPress.com är inaktiverat för webbplatser som befinner sig i prototypläge.

en: Logging in with WordPress.com is not currently available because this site is experiencing connection problems.
sv_SE: Inloggning med WordPress.com är för närvarande inte tillgängligt eftersom denna webbplats har anslutningsproblem.

en: Login Blocked by Jetpack
sv_SE: Inloggningen blockerades av Jetpack

en: Login email sent
sv_SE: E-post för inloggning har skickats

en: Logo
sv_SE: Logga

en: Looking for specific features? We've got you covered.
sv_SE: Söker du efter några specifika funktioner? Vi har lösningen.

en: Looks like you don't have any products. You can create one using the Add New button below.
sv_SE: Du verkar inte ha några produkter. Du kan skapa en med hjälp av knappen Lägg till ny nedan

en: Loop video playback
sv_SE: Loopa videouppspelning

en: Lunch: 11am - 2pm 
    Dinner: M-Th 5pm - 11pm, Fri-Sat:5pm - 1am
sv_SE: Lunch: 11:00 – 14:00 
    Middag: Mån–Tor: 17–23, Fre–Lör: 17–01

en: Lytro has been shut down since March 2019.
sv_SE: Lytro har varit stängt sedan mars 2019.

en: M j, Y @ G:i
sv_SE: j M, Y @ H:i

en: MailChimp Subscriber Popup
sv_SE: MailChimp prenumerant-popup

en: Mailchimp Connection
sv_SE: Mailchimp-anslutning

en: Mailchimp Groups
sv_SE: Mailchimp-grupper

en: Make extra widgets available for use on your site including subscription forms and Twitter streams
sv_SE: Gör extra widgetar tillgängliga för användning på din webbplats, inklusive prenumerationsformulär och twitterflöden.

en: Make the content you publish more engaging with high-resolution video. With Jetpack Video you can customize your media player and deliver high-speed, ad-free, and unbranded videos to your visitors. Videos are hosted on our WordPress.com servers and do not subtract space from your hosting plan!
sv_SE: Gör innehållet du publicerar mer engagerande med högupplöst video. Med Jetpack Video kan du anpassa din mediaspelare och leverera snabba, reklamfria och varumärkesfria videor till dina besökare. Videor lagras på våra WordPress.com-servrar och upptar inte något utrymme på ditt webbhotell!

en: Make your site faster
sv_SE: Gör din webbplats snabbare

en: Manage
sv_SE: Hantera

en: Manage Connection
sv_SE: Hantera anslutning

en: Manage Plugins
sv_SE: Hantera tillägg

en: Manage Purchases
sv_SE: Hantera inköp

en: Manage Subscription
sv_SE: Hantera prenumeration

en: Manage advanced comment settings and grow your audience with email subscriptions.
sv_SE: Hantera avancerade inställningar för kommentarer och få en större målgrupp med e-postprenumerationer.

en: Manage all your sites from a single dashboard: publish content, track stats, moderate comments, and so much more from anywhere in the world.
sv_SE: Hantera alla dina webbplatser från en enda adminpanel: publicera innehåll, följ statistik, moderera kommentarer och mycket mer, var som helst ifrån.

en: Manage and update this and other WordPress sites from one simple dashboard on WordPress.com. You can update
    		plugins, set them to automatically update, and (de)activate them on a per-site basis or in bulk from
    		wordpress.com/plugins. You can also use the brand new and mobile-friendly post editor on WordPress.com as well
    		as view and activate installed themes and create or edit site menus.
sv_SE: Hantera och uppdatera den här och andra Wordpress-webbplatser från en enkel adminpanel på WordPress.com. Du kan uppdatera
    		tillägg, ställa in så att de uppdateras automatiskt och (in)aktivera dem på en enskild webbplats eller flera från
    		wordpress.com/plugins. Du kan även använda den helt nya och mobilanpassade inläggsredigeraren på WordPress.com samt
    		visa och aktivera installerade teman och skapa eller redigera webbplatsmenyer.

en: Manage has been activated for you!
sv_SE: Hantering har aktiverats åt dig!

en: Manage security settings
sv_SE: Hantera säkerhetsinställningar

en: Manage site connection
sv_SE: Hantera webbplatsanslutning

en: Manage with Live Preview
sv_SE: Hantera med Live Preview

en: Manage your email preferences.
sv_SE: Hantera dina e-postalternativ.

en: Manage your network's Jetpack Sites.
sv_SE: Hantera ditt nätverks Jetpack-webbplatser.

en: Manage your plan
sv_SE: Hantera ditt paket

en: Manage your plugins
sv_SE: Hantera dina tillägg

en: Management
sv_SE: Hantering

en: Manually Verify
sv_SE: Verifiera manuellt

en: Map
sv_SE: Karta

en: Map Preview
sv_SE: Förhandsgranskning av karta

en: Map Settings
sv_SE: Kartinställningar

en: Mapbox Access Token
sv_SE: Åtkomsttoken för Mapbox

en: Mark as Spam
sv_SE: Markera som skräppost

en: Mark this message as NOT spam
sv_SE: Markera det här meddelandet som INTE skräppost

en: Mark this message as spam
sv_SE: Markera det här meddelandet som skräppost

en: Markdown content
sv_SE: Markdown-innehåll

en: Markdown is a text formatting syntax that is converted into HTML. You can _emphasize_ text or **make it strong** with just a few characters.
sv_SE: Markdown är en textformateringssyntax som konverteras till HTML. Du kan _betona_ text eller **göra den stark** med bara några få tecken.

en: Marker Caption
sv_SE: Tidsmarkörstext

en: Marker Color
sv_SE: Markörfärg

en: Marker Title
sv_SE: Tidsmarkörstitel

en: Markers
sv_SE: Markörer

en: Marketing
sv_SE: Marknadsföring

en: Marketing Automation
sv_SE: Automatiserad marknadsföring

en: Master user no longer exists. Please disconnect and reconnect Jetpack.
sv_SE: Huvudanvändaren finns inte längre. Koppla ifrån och koppla tillbaka Jetpack.

en: Match accounts using email addresses
sv_SE: Koppla samman konton med hjälp av e-postadresser

en: Match all conditions
sv_SE: Matcha alla villkor

en: Match by Email
sv_SE: Matcha via e-post

en: Maximize your site’s visibility in search engines and view traffic stats in real time.
sv_SE: Maximera synligheten för din webbplats i sökmotorer och se statistik över trafiken i realtid.

en: Maximum Width (px; 220 to 1200):
sv_SE: Maximal bredd (px; 220 till 1200):

en: Maximum number of filters (1-50):
sv_SE: Maximalt antal filter (1-50):

en: Maximum number of posts to show (no more than 10):
sv_SE: Maximalt antal inlägg att visa (inte fler än 10):

en: Maximum: %s
sv_SE: Maximalt: %s

en: Me
sv_SE: Jag

en: Media File
sv_SE: Mediafil

en: Media Library
sv_SE: Mediabibliotek

en: Media Width
sv_SE: Mediabredd

en: Media Width:
sv_SE: Mediabredd:

en: Meet the Automattic team
sv_SE: Möt Automattic-teamet

en: Member of The Internet Defense League
sv_SE: Medlem i The Internet Defense League

en: Menu
sv_SE: Meny

en: Menu Item
sv_SE: Menypost

en: Menu Item Label
sv_SE: Menypostetikett

en: Menu Item Labels
sv_SE: Menypostetiketter

en: Menu Items
sv_SE: Menyposter

en: Menu Items re-ordered.
sv_SE: Menyposterna har sorterats om.

en: Menu Section
sv_SE: Menyavsnitt

en: Menu Sections
sv_SE: Menyavsnitt

en: Menu item draft updated. <a target="_blank" href="%s">Preview item</a>
sv_SE: Menyalternativsutkast uppdaterat. <a target="_blank" href="%s">Förhandsgranska menyalternativ</a>

en: Menu item label list navigation
sv_SE: Menypostetikettlista, navigering

en: Menu item labels list
sv_SE: Menypostetikettlista

en: Menu item list navigation
sv_SE: Menypostlista, navigering

en: Menu item published. <a href="%s">View item</a>
sv_SE: Menypost publicerad. <a href="%s">Visa post</a>

en: Menu item restored to revision from %s
sv_SE: Menyalternativ har återställts till versionen från %s

en: Menu item saved.
sv_SE: Menypost sparad.

en: Menu item scheduled for: <strong>%1$s</strong>. <a target="_blank" href="%2$s">Preview item</a>
sv_SE: Menyalternativ schemalagts till: <strong>%1$s</strong>. <a target="_blank" href="%2$s">Förhandsgranska menyalternativ</a>

en: Menu item submitted. <a target="_blank" href="%s">Preview item</a>
sv_SE: Menyalternativ har skickats.. <a target="_blank" href="%s">Förhandsgranska menyalternativ</a>

en: Menu item updated.
sv_SE: Menyposten uppdaterades

en: Menu item updated. <a href="%s">View item</a>
sv_SE: Menyalternativ uppdaterat. <a href="%s">Visa menyalternativ</a>

en: Menu items list
sv_SE: Menypostlista

en: Menu section list
sv_SE: Menysektionslista

en: Menu section list navigation
sv_SE: Menysektionslista, navigering

en: Message
sv_SE: Meddelande

en: Message Sent
sv_SE: Meddelande skickat

en: Message Text
sv_SE: Meddelandetext

en: Message instructing the user to refresh their Connection to the Publicize Service
sv_SE: Meddelande som uppmanar användaren att förnya sin anslutning till publiceringstjänsten

en: Messages
sv_SE: Meddelanden

en: Method '%s' must be overridden.
sv_SE: Metoden "%s” måste åsidosättas.

en: Method '%s' must return either true or WP_Error.
sv_SE: Metoden '%s' måste returnera antingen true eller WP_Error.

en: Migrate Stats &amp; Subscribers
sv_SE: Migrera status och prenumeranter

en: Milestone
sv_SE: Milstolpe

en: Milestone Reached Message
sv_SE: Meddelande för nådd milstolpe

[ctx: Milestone widget: mode in which the date unit is determined automatically]
en: Automatic
sv_SE: Automatisk

[ctx: Milestone widget: mode in which the date unit is set to days]
en: Days
sv_SE: Dagar

[ctx: Milestone widget: mode in which the date unit is set to hours]
en: Hours
sv_SE: Timmar

[ctx: Milestone widget: mode in which the date unit is set to months]
en: Months
sv_SE: Månader

[ctx: Milestone widget: mode in which the date unit is set to years]
en: Years
sv_SE: År

en: Minimum allowed price is %s.
sv_SE: Minsta tillåtna pris är %s.

en: Minutes
sv_SE: Minuter

en: Missing attachment ID.
sv_SE: ID för bilaga saknas

en: Missing options.
sv_SE: Saknade alternativ.

en: Missing or invalid access token
sv_SE: Åtkomst-token saknas eller är ogiltigt

en: Missing parameter "notice".
sv_SE: Saknad parameter "meddelande".

en: Missing parameter "type".
sv_SE: Saknad parameter ”type”.

en: Missing target blog ID.
sv_SE: ID för målblogg saknas.

en: Missing target post ID.
sv_SE: ID för målinlägg saknas.

en: Mobile
sv_SE: Mobil

en: Mobile Leaderboard 320x50
sv_SE: Mobil Leaderboard 320x50

en: Modal (Overlay Box)
sv_SE: Modalt (överlagrad box)

en: Mode:
sv_SE: Läge:

en: Moderate comments
sv_SE: Moderera kommentarer

en: Modified
sv_SE: Modifierad

en: Modified GMT
sv_SE: Modifierad GMT

[ctx: Module Description]
en: Add Twitter, Facebook and Google+ buttons at the bottom of each post, making it easy for visitors to share your content.
sv_SE: Lägg till Twitter, Facebook och Google+-knappar längst ner på varje inlägg, vilket gör det enkelt för besökare att dela ditt innehåll.

[ctx: Module Description]
en: Add a customizable contact form to any post or page using the Jetpack Form Block.
sv_SE: Lägg till ett anpassningsbart kontaktformulär till en post eller sida med hjälp av Jetpack Form Block.

[ctx: Module Description]
en: Adds options for CSS preprocessor use, disabling the theme's CSS, or custom image width.
sv_SE: Lägger till alternativ för användning av CSS-förprocessor, vilket avaktiverar temats CSS, eller anpassad bildbredd.

[ctx: Module Description]
en: Allow applications to securely access your content.
sv_SE: Tillåt att applikationer kan använda ditt innehåll på ett säkert sätt.

[ctx: Module Description]
en: Allow users to log in to this site using WordPress.com accounts
sv_SE: Låt användare logga in på denna webbplats med sina WordPress.com-konton

[ctx: Module Description]
en: Automatically load new content when a visitor scrolls
sv_SE: Ladda nytt material automatiskt när en besökare bläddrar

[ctx: Module Description]
en: Better results on search engines and social media.
sv_SE: Bättre resultat på sökmotorer och i sociala media.

[ctx: Module Description]
en: Collect valuable traffic stats and insights.
sv_SE: Samla värdefull trafikstatistik och få insikter.

[ctx: Module Description]
en: Control where widgets appear on your site.
sv_SE: Kontrollera var widgets visas på din webbplats.

[ctx: Module Description]
en: Display different types of content on your site with custom content types.
sv_SE: Visa olika typer av innehåll på din webbplats med hjälp av anpassade innehållstyper.

[ctx: Module Description]
en: Display image galleries in a variety of elegant arrangements.
sv_SE: Visa dina bildgallerier på olika sätt i snygga arrangemang.

[ctx: Module Description]
en: Display images and galleries in a gorgeous, full-screen browsing experience
sv_SE: Visa bilder och gallerier i en fantastisk helskärmskärmsupplevelse

[ctx: Module Description]
en: Earn income by allowing Jetpack to display high quality ads.
sv_SE: Tjäna pengar genom att tillåta att Jetpack visar annonser av hög kvalitet.

[ctx: Module Description]
en: Enable pop-up business cards over commenters’ Gravatars.
sv_SE: Aktivera pop-up-visitkort över Gravatarerna för dem som har kommenterat.

[ctx: Module Description]
en: Enable the option to copy entire posts and pages, including tags and settings
sv_SE: Aktivera alternativet att kopiera hela inlägg och sidor, inklusive etiketter och inställningar

[ctx: Module Description]
en: Enabling brute force protection will prevent bots and hackers from attempting to log in to your website with common username and password combinations.
sv_SE: Med skydd mot brute force-attacker kan programvara och hackers inte logga in på din webbplats med kombinationer av vanliga användarnamn och lösenord.

[ctx: Module Description]
en: Enhanced analytics for WooCommerce and Jetpack users.
sv_SE: Förbättrad analys för WooCommerce- och Jetpack-användare.

[ctx: Module Description]
en: Establish your site's authenticity with external services.
sv_SE: Fastställ din webbplats autenticitet med hjälp av externa tjänster.

[ctx: Module Description]
en: Generates shorter links so you can have more space to write on social media sites.
sv_SE: Skapar kortare länkar så att du har mer utrymme för att skriva på sociala medier.

[ctx: Module Description]
en: Give visitors an easy way to show they appreciate your content.
sv_SE: Ge dina besökare ett enkelt sätt att visa sin uppskattning för ditt innehåll.

[ctx: Module Description]
en: Help visitors quickly find answers with highly relevant instant search results and powerful filtering.
sv_SE: Hjälp besökare att snabbt hitta svar i realtid med mycket relevanta resultat och effektiv filtrering.

[ctx: Module Description]
en: Increase reach and traffic.
sv_SE: Få ökad räckvidd och trafik.

[ctx: Module Description]
en: Increase visitor engagement by adding a Like button to comments.
sv_SE: Öka besökarnas engagemang genom att lägga till en Gilla-knapp till kommentarer.

[ctx: Module Description]
en: Jetpack’s Site Accelerator loads your site faster by optimizing your images and serving your images and static files from our global network of servers.
sv_SE: Jetpacks webbplatsaccelerator laddar dina sidor snabbare genom att optimera dina bilder och serverar dina bilder och statiska filer från vårt globala servernätverk.

[ctx: Module Description]
en: Jetpack’s downtime monitoring will continuously watch your site, and alert you the moment that downtime is detected.
sv_SE: Jetpacks driftstoppsövervakning håller koll på din webbplats och varnar dig direkt när ett driftstopp upptäcks.

[ctx: Module Description]
en: Keep visitors engaged on your blog by highlighting relevant and new content at the bottom of each published post.
sv_SE: Håll besökare engagerade på din blogg genom att markera relevant och nytt innehåll längst ner i varje publicerat inlägg.

[ctx: Module Description]
en: Let visitors subscribe to new posts and comments via email
sv_SE: Låt besökare prenumerera på nya inlägg och kommentarer via e-post

[ctx: Module Description]
en: Let visitors use a WordPress.com, Twitter, Facebook, or Google account to comment
sv_SE: Låt läsarna använda WordPress.com-, Twitter-, Facebook- eller Google-konton för att kommentera

[ctx: Module Description]
en: Make it easy for search engines to find your site.
sv_SE: Gör det enkelt för sökmotorer att hitta din webbplats.

[ctx: Module Description]
en: Mirrors and serves your images from our free and fast image CDN, improving your site’s performance with no additional load on your servers.
sv_SE: Speglar och servar dina bilder från vår kostnadsfria och snabba bild-CDN, vilket ger din webbplats förbättrad prestanda utan att dina servrar utsätts för extra belastning.

[ctx: Module Description]
en: Protect your site with daily or real-time backups and automated virus scanning and threat detection.
sv_SE: Skydda din webbplats med säkerhetskopiering dagligen eller i realtid samt automatisk virusgenomsökning och upptäckt av hot.

[ctx: Module Description]
en: Provides additional widgets for use on your site.
sv_SE: Tillhandahåller fler widgetar som du kan använda på din webbplats.

[ctx: Module Description]
en: Publicize makes it easy to share your site’s posts on several social media networks automatically when you publish a new post.
sv_SE: Med Offentliggör är det enkelt att dela dina webbplatsinlägg på flera sociala medianätverk automatiskt när du publicerar ett nytt inlägg.

[ctx: Module Description]
en: Publish posts by sending an email
sv_SE: Publicera inlägg genom att skicka ett e-postmeddelande

[ctx: Module Description]
en: Receive instant notifications of site comments and likes.
sv_SE: Ta emot snabbmeddelanden om webbplatskommentarer och gilla-markeringar.

[ctx: Module Description]
en: Replaces the admin bar with a useful toolbar to quickly manage your site via WordPress.com.
sv_SE: Ersätter adminfältet med ett användbart verktygsfält för snabb hantering av din webbplats via WordPress.com.

[ctx: Module Description]
en: Save on hosting storage and bandwidth costs by streaming fast, ad-free video from our global network.
sv_SE: Spara på lagrings- och bandbreddskostnader genom att streama snabb, reklamfri video från vårt globala nätverk.

[ctx: Module Description]
en: Set up Google Analytics without touching a line of code.
sv_SE: Konfigurera Google Analytics utan att behöva programmera något.

[ctx: Module Description]
en: Shortcodes are WordPress-specific markup that let you add media from popular sites. This feature is no longer necessary as the editor now handles media embeds rather gracefully.
sv_SE: Kortkoder är ett WordPress-specifikt märkspråk som låter dig lägga till media från populära webbplatser. Denna funktion är inte längre nödvändig eftersom redigeraren nu hanterar mediainbäddning smidigt.

[ctx: Module Description]
en: Speed up your site and create a smoother viewing experience by loading images as visitors scroll down the screen, instead of all at once.
sv_SE: Förbättra din webbplats hastighet och skapa en jämnare visningsupplevelse genom att läsa in bilder allteftersom besökare bläddrar nedåt på skärmen, istället för alla på en gång.

[ctx: Module Description]
en: Use the LaTeX markup language to write mathematical equations and formulas
sv_SE: Använd märkspråket LaTex för att skriva matematiska ekvationer och formler

[ctx: Module Description]
en: Write posts or pages in plain-text Markdown syntax
sv_SE: Skriv inlägg eller sidor i oformaterad text med Markdown-syntax

[ctx: Module Name]
en: Ads
sv_SE: Annonser

[ctx: Module Name]
en: Asset CDN
sv_SE: Tillgångs-CDN

[ctx: Module Name]
en: Backups and Scanning
sv_SE: Säkerhetskopieringar och skanning

[ctx: Module Name]
en: Beautiful Math
sv_SE: Vacker matematik

[ctx: Module Name]
en: Carousel
sv_SE: Karusell

[ctx: Module Name]
en: Comment Likes
sv_SE: Gilla-markeringar för kommentarer

[ctx: Module Name]
en: Comments
sv_SE: Kommentarer

[ctx: Module Name]
en: Contact Form
sv_SE: Kontaktformulär

[ctx: Module Name]
en: Copy Post
sv_SE: Kopiera inlägg

[ctx: Module Name]
en: Custom CSS
sv_SE: Anpassad CSS

[ctx: Module Name]
en: Custom content types
sv_SE: Anpassade innehållstyper

[ctx: Module Name]
en: Enhanced Distribution
sv_SE: Förbättrad distribution

[ctx: Module Name]
en: Extra Sidebar Widgets
sv_SE: Extra-widgetar för sidopanelen

[ctx: Module Name]
en: Gravatar Hovercards
sv_SE: Gravatar hovercard

[ctx: Module Name]
en: Image CDN
sv_SE: Bild-CDN

[ctx: Module Name]
en: Infinite Scroll
sv_SE: Oändlig bläddring

[ctx: Module Name]
en: Likes
sv_SE: Gilla-markeringar

[ctx: Module Name]
en: Monitor
sv_SE: Övervakning

[ctx: Module Name]
en: Notifications
sv_SE: Notiser

[ctx: Module Name]
en: Post by email
sv_SE: Publicera via e-post

[ctx: Module Name]
en: Protect
sv_SE: Skydd

[ctx: Module Name]
en: Publicize
sv_SE: Offentliggör

[ctx: Module Name]
en: Related posts
sv_SE: Relaterade inlägg

[ctx: Module Name]
en: SEO Tools
sv_SE: SEO-verktyg

[ctx: Module Name]
en: Search
sv_SE: Sök

[ctx: Module Name]
en: Secure Sign On
sv_SE: Säker inloggning

[ctx: Module Name]
en: Sharing
sv_SE: Delning

[ctx: Module Name]
en: Shortcode Embeds
sv_SE: Bädda in kortkod

[ctx: Module Name]
en: Site Stats
sv_SE: Statistik för webbplats

[ctx: Module Name]
en: Site verification
sv_SE: Webbplatsverifiering

[ctx: Module Name]
en: Sitemaps
sv_SE: Webbplatskartor

[ctx: Module Name]
en: Subscriptions
sv_SE: Prenumerationer

[ctx: Module Name]
en: Tiled Galleries
sv_SE: Mosaikgallerier

[ctx: Module Name]
en: WP.me Shortlinks
sv_SE: Kortlänkar för WP.me

[ctx: Module Name]
en: Widget Visibility
sv_SE: Synlighet för widgetar

[ctx: Module Name]
en: WooCommerce Analytics
sv_SE: WooCommerce-analys

[ctx: Module Name]
en: WordPress.com Toolbar
sv_SE: WordPress.com-verktygsfält

[ctx: Module Tag]
en: Appearance
sv_SE: Utseende

[ctx: Module Tag]
en: Developers
sv_SE: Utvecklare

[ctx: Module Tag]
en: General
sv_SE: Allmänt

[ctx: Module Tag]
en: Other
sv_SE: Andra

[ctx: Module Tag]
en: Photos and Videos
sv_SE: Foton och videoklipp

[ctx: Module Tag]
en: Recommended
sv_SE: Rekommenderat

[ctx: Module Tag]
en: Site Stats
sv_SE: Statistik för webbplats

[ctx: Module Tag]
en: Social
sv_SE: Sociala medier

[ctx: Module Tag]
en: Traffic
sv_SE: Trafik

[ctx: Module Tag]
en: Writing
sv_SE: Skriva

en: Module not found: `%s`.
sv_SE: Modulen hittades inte: "%s".

en: Modules reset to default.
sv_SE: Modulerna återställda till standard.

en: Monday
sv_SE: Måndag

en: Monetize your site by running high quality ads.
sv_SE: Tjäna pengar på din webbplats genom att visa reklam av hög kvalitet.

en: Monetize your site with ads
sv_SE: Tjäna pengar på din webbplats med hjälp av annonser

en: Monitor your site's traffic and performance from the {{a}}Google Search Console{{/a}}.
sv_SE: Övervaka din webbplats trafik och prestanda från{{a}}Google Search Console{{/a}}.

en: Month
sv_SE: Månad

en: Monthly
sv_SE: Månadsvis

en: Monthly archives
sv_SE: Månatliga arkiv

en: Months
sv_SE: Månader

en: More
sv_SE: Mer

en: More %s
sv_SE: Mer %s

en: More Details
sv_SE: Mer detaljer

en: More Info
sv_SE: Mer info

en: More Photos
sv_SE: Fler bilder

en: More details about your Jetpack settings
sv_SE: Mer information om dina Jetpack-inställningar

en: More information
sv_SE: Mer information

en: Morning
sv_SE: Morgon

en: Most sites will come under attack from automated bots that attempt to log in for malicious purposes.
    		We protect you automatically from unauthorized access by using data from millions of sites.
sv_SE: De flesta webbplatser blir attackerade av automatiska robotar som försöker logga in i skadliga syften.
    		Vi skyddar dig automatiskt från obehörig åtkomst genom att använda data från miljontals webbplatser.

en: Move image backward
sv_SE: Flytta bilden bakåt

en: Move image forward
sv_SE: Flytta bilden framåt

en: Move menu section down
sv_SE: Flytta ner menyavsnitt

en: Move menu section up
sv_SE: Flytta upp menyavsnitt

en: Multi network install are not supported.
sv_SE: Multi-nätverksinstallationer stöds inte.

en: Multiline text
sv_SE: Text med flera rader

en: Must specify Twitter Timeline id or username.
sv_SE: Måste specificera Twitters Timeline-ID eller användarnamn.

en: Muted
sv_SE: Tystad

en: My Community
sv_SE: Min community

en: My Home
sv_SE: Min startsida

en: My Likes
sv_SE: Mina gilla-markeringar

en: My Plan
sv_SE: Mitt paket

en: My Products
sv_SE: Mina produkter

en: My Profile
sv_SE: Min Profil

en: My Site | My Sites
sv_SE[0]: Min webbplats
sv_SE[1]: Mina webbplatser

en: My Tweets
sv_SE: Mina tweets

en: Name
sv_SE: Namn

en: Name conflicts with the existing block %s
sv_SE: Namnet står i konflikt med det befintliga blocket %s

[ctx: Navigation item]
en: Debug
sv_SE: Felsök

[ctx: Navigation item]
en: Modules
sv_SE: Moduler

[ctx: Navigation item]
en: Network Settings
sv_SE: Nätverksinställningar

[ctx: Navigation item]
en: Network Sites
sv_SE: Nätverksplatser

[ctx: Navigation item]
en: Privacy
sv_SE: Integritet

[ctx: Navigation item]
en: Sites
sv_SE: Webbplatser

[ctx: Navigation item]
en: Terms
sv_SE: Termer

[ctx: Navigation item.]
en: At A Glance
sv_SE: I korthet

[ctx: Navigation item.]
en: At a Glance
sv_SE: I korthet

[ctx: Navigation item.]
en: Dev Tools
sv_SE: Utvecklingsverktyg

[ctx: Navigation item.]
en: Discussion
sv_SE: Diskussion

[ctx: Navigation item.]
en: My Plan
sv_SE: Mitt paket

[ctx: Navigation item.]
en: Performance
sv_SE: Prestanda

[ctx: Navigation item.]
en: Plans
sv_SE: Paket

[ctx: Navigation item.]
en: Reset Options (dev only)
sv_SE: Återställ alternativ (endast utvecklingsversioner)

[ctx: Navigation item.]
en: Security
sv_SE: Säkerhet

[ctx: Navigation item.]
en: Settings
sv_SE: Inställningar

[ctx: Navigation item.]
en: Sharing
sv_SE: Delning

[ctx: Navigation item.]
en: Traffic
sv_SE: Trafik

[ctx: Navigation item.]
en: Writing
sv_SE: Skriva

[ctx: Navigation item. Noun. Links to a debugger tool for Jetpack.]
en: Debug
sv_SE: Felsök

[ctx: Navigation item. Noun. Links to a list of modules for Jetpack.]
en: Modules
sv_SE: Moduler

en: Need help finding your Revue username?
sv_SE: Behöver du hjälp med att hitta ditt Revue-användarnamn?

en: Need help finding your embed code?
sv_SE: Behöver du hjälp att hitta din inbäddningskod?

en: Need help? Learn about getting started, customizing your site, using advanced code snippets, and more.
sv_SE: Behöver du hjälp? Lär dig om att komma igång, anpassa din webbplats, använda avancerade kodsegment med mera.

en: Network Activate
sv_SE: Aktivera för nätverk

en: Network Settings
sv_SE: Nätverksinställningar

en: Never worry about losing your site – automatic backups keep your content safe.
sv_SE: Sluta oroa dig för att förlora din webbplats – med automatiska säkerhetskopior är ditt innehåll säkert.

en: New Comic
sv_SE: Ny serie

en: New Menu Item
sv_SE: Ny menypost

en: New Menu Item Label Name
sv_SE: Nytt namn på menypostetikett

en: New Menu Sections Name
sv_SE: Nytt namn på menyavsnitt

en: New Project
sv_SE: Nytt projekt

en: New Project Tag Name
sv_SE: Nytt projektetikettsnamn

en: New Project Type Name
sv_SE: Nytt projekttypsnamn

en: New Row
sv_SE: Ny rad

en: New Testimonial
sv_SE: Nytt omdöme

en: New comment on your post "%s"
sv_SE: Ny kommentar till ditt inlägg ”%s”

en: New feedback received from your website
sv_SE: Ny feedback mottagen från din webbplats

en: New field
sv_SE: Nytt fält

en: New in Jetpack %(version)s
sv_SE: Nytt i Jetpack %(version)s

en: New owner is not admin
sv_SE: Den nya ägaren saknar administrationsbehörighet

en: New owner is not connected
sv_SE: Den nya ägaren är inte ansluten

en: New owner is same as current user
sv_SE: Den nya ägaren är samma som nuvarande användare

en: New pingback on your post "%s"
sv_SE: Ny pingback på ditt inlägg ”%s”

en: New to CSS? Start with a <a href="https://www.htmldog.com/guides/css/beginner/" rel="noopener noreferrer" target="_blank">beginner tutorial</a>. Questions?
    		Ask in the <a href="https://wordpress.org/support/forum/themes-and-templates" rel="noopener noreferrer" target="_blank">Themes and Templates forum</a>.
sv_SE: Är CSS nytt för dig? Starta med en <a href="https://www.htmldog.com/guides/css/beginner/" rel="noopener noreferrer" target="_blank">nybörjarguide</a>. Frågor?
    		Ställ en fråga i <a href="https://wordpress.org/support/forum/themes-and-templates" rel="noopener noreferrer" target="_blank">forumet för teman och mallar</a>.

en: New trackback on your post "%s"
sv_SE: Ny trackback på ditt inlägg ”%s”

en: Newest
sv_SE: Senaste

en: Newest first
sv_SE: Nyaste först

en: Next Slide
sv_SE: Nästa bild

en: No
sv_SE: Nej

en: No API key
sv_SE: Ingen API-nyckel

en: No Avatars
sv_SE: Inga avatarer

en: No Borders
sv_SE: Inga ramar

en: No Comics found
sv_SE: Inga serier hittades

en: No Comics found in Trash
sv_SE: Inga serier hittades i papperskorgen

en: No Footer
sv_SE: Ingen sidfot

en: No Header
sv_SE: Inget sidhuvud

en: No Labels
sv_SE: Inga etiketter

en: No Labels found
sv_SE: Inga etiketter hittades

en: No Menu Items found
sv_SE: Hittade inga menyobjekt

en: No Menu Items found in Trash
sv_SE: Inga menyposter funna i papperskorgen

en: No Modules Found
sv_SE: Inga moduler hittades

en: No Podcast URL provided. Please enter a valid Podcast RSS feed URL.
sv_SE: Ingen poddsändnings-URL tillhandahållen. Ange en giltig URL för poddsändningens RSS-flöde.

en: No Projects found
sv_SE: Inga projekt hittades

en: No Projects found in Trash
sv_SE: Inga projekt hittades i papperskorgen

en: No Scrollbar
sv_SE: Ingen bläddringslist

en: No Testimonials found
sv_SE: Inga omdömen hittades

en: No Testimonials found in Trash
sv_SE: Inga omdömen hittades i papperskorgen

en: No actions will be taken.
sv_SE: Inga åtgärder kommer att vidtas.

en: No activity found
sv_SE: Ingen aktivitet hittades

en: No blog_id was included in your request. Please try disconnecting Jetpack from WordPress.com and then reconnecting it. Once you have done that, try connecting Publicize again.
sv_SE: Din begäran innehåller inget blog_id. Försök att koppla ifrån Jetpack från WordPress.com och anslut igen. När du har gjort det kan du försöka att ansluta Offentliggör igen.

en: No command found.
sv_SE: Inget kommando hittades.

en: No comment text was submitted.
sv_SE: Ingen kommentartext lämnades

en: No data found for VideoPress identifier: <strong>%s</strong>.
sv_SE: Inga data hittades för VideoPress-identifieraren: <strong>%s</strong>.

en: No feedback found
sv_SE: Inga kommentarer hittades

en: No files were created
sv_SE: Inga filer skapades

en: No images were found in your Instagram account.
sv_SE: Inga bilder hittades på ditt Instagram-konto.

en: No location or theme ID provided in the untappd-menu shortcode.
sv_SE: Ingen plats eller tema har angetts i untappd-menyns kortkod.

en: No logo set
sv_SE: Ingen logga inställd

en: No master user set.
sv_SE: Ingen huvudanvändare angiven

en: No options were deleted.
sv_SE: Inga alternativ togs bort.

en: No plugins found.
sv_SE: Inga tillägg funna.

en: No posts data returned by remote.
sv_SE: Inga inläggsdata skickades tillbaka av fjärrservern.

en: No reply from Jetpack servers
sv_SE: Inget svar från Jetpack-servrarna

en: No results.
sv_SE: Inga resultat.

en: No search results found for %(term)s
sv_SE: Inga sökresultat hittades för %(term)s

en: No sitemap found. Please try again later.
sv_SE: Ingen webbplatskarta hittades. Försök igen senare.

en: No sitemap found. The system will try to build it again in %s.
sv_SE: Ingen webbplatskarta hittades. Systemet kommer att försöka bygga den igen om %s.

en: No stats
sv_SE: Ingen statistik

en: No tags found.
sv_SE: Inga etiketter funna.

en: No themes found.
sv_SE: Inga teman hittades.

en: No threats found, you're good to go!
sv_SE: Inga hot hittades, du är klar att köra!

en: No tracks available to play.
sv_SE: Inga spår tillgängliga att spela.

en: No upcoming events
sv_SE: Inga kommande händelser

en: No update needed
sv_SE: Ingen uppdatering behövs

en: No user information was included in your request. Please make sure that your user account has connected to Jetpack. Connect your user account by going to the <a href="%s">Jetpack page</a> within wp-admin.
sv_SE: Din begäran innehåller ingen användarinformation. Kontrollera att ditt användarkonto har anslutit till Jetpack. Anslut till ditt användarkonto genom att gå till <a href="%s">Jetpack-sidan</a> i wp-admin.

en: No. <a href="%1$s">%2$s</a> is a new and different website that's separate from
    					<a href="%3$s">%4$s</a>. It requires  a new connection to WordPress.com for new stats and subscribers.
sv_SE: Nej. <a href="%1$s">%2$s</a> är en ny webbplats som är separat från <a href="%3$s">%4$s</a>. Det krävs en ny anslutning till WordPress.com för ny statistik och prenumeranter.

en: Nonce verification failed.
sv_SE: Bekräftelse för tillfälle saknas

en: None
sv_SE: Inget

en: None, just display the badge please
sv_SE: Inget. Visa bara märket

en: Nope.  However, if you&#8217;d like to modify where your feedback is sent, or the subject line you can.  If you don&#8217;t make any changes here, feedback will be sent to the author of the page/post and the subject will be the name of this page/post.
sv_SE: Nix! Men om du skulle vilja ändra på vart dina kommentarer skickas, eller ändra i ämnesraden, så kan du göra det. Om du inte ändrar något här skickas kommentarerna till författaren till sidan eller inlägget och ämnet blir då namnet på sidan eller inlägget.

en: Not Connected
sv_SE: Inte ansluten

en: Not valid onboarding data.
sv_SE: Inga giltiga igångsättningsdata.

en: Note that {{b}}verifying your site with these services is not necessary{{/b}} in order for your site to be indexed by search engines. To use these advanced search engine tools and verify your site with a service, paste the HTML Tag code below. Read the {{support}}full instructions{{/support}} if you are having trouble. Supported verification services: {{google}}Google Search Console{{/google}}, {{bing}}Bing Webmaster Center{{/bing}}, {{pinterest}}Pinterest Site Verification{{/pinterest}}, and {{yandex}}Yandex.Webmaster{{/yandex}}.
sv_SE: Observera att {{b}}verifiering av din webbplats med dessa tjänster inte är nödvändig{{/b}} för att din webbplats ska indexeras av sökmotorer. Klistra in HTML-etikettkoden nedan om du vill använda dessa avancerade sökmotorverktyg och verifiera din webbplats med en tjänst. Läs de {{support}}fullständiga instruktionerna{{/support}} om du får problem. Verifieringstjänster som stöds: {{google}}Google Search Console{{/google}}, {{bing}}Bing Webmaster Center{{/bing}}, {{pinterest}}Pinterest Site Verification{{/pinterest}} och {{yandex}}Yandex.Webmaster{{/yandex}}.

en: Note: Autoplaying videos may cause usability issues for some visitors.
sv_SE: Obs! Automatisk uppspelning av videoklipp kan försvåra användningen för vissa besökare.

en: Note: Custom CSS will be reset when changing themes.
sv_SE: Obs! Anpassad CSS återställs om du byter tema.

en: Nothing is in the queue: %s
sv_SE: Kön är tom: %s

[ctx: Notice in the empty statistics chart]
en: No activity this period
sv_SE: Ingen aktivitet denna period

en: Notifications
sv_SE: Notiser

en: Notify me of follow-up comments by email.
sv_SE: Meddela mig om nya kommentarer via e-post.

en: Notify me of new posts by email.
sv_SE: Meddela mig om nya inlägg via e-post.

[ctx: Noun]
en: User
sv_SE: Användare

[ctx: Noun, a header for a preview block in a configuration screen.]
en: Preview
sv_SE: Förhandsvisa

[ctx: Noun, as in: "The author of this post is..."]
en: Author
sv_SE: Författare

[ctx: Noun, as in: "The user role of that can access this widget is..."]
en: Role
sv_SE: Roll

[ctx: Noun, as in: "This page is a date archive."]
en: Date
sv_SE: Datum

[ctx: Noun, as in: "This post has one tag."]
en: Tag
sv_SE: Tagg

[ctx: Noun, as in: "This post has one taxonomy."]
en: Taxonomy
sv_SE: Taxonomi

en: Now that you're set up, pick a plan that fits your needs.
sv_SE: När du nu har ställt in kan du välja ett paket som passar dina behov.

en: Number of Columns
sv_SE: Antal kolumner

en: Number of Posts
sv_SE: Antal inlägg

en: Number of Posts to Display:
sv_SE: Antal inlägg som ska visas:

en: Number of entries to show at most in Portfolio pages.
sv_SE: Maximalt antal poster som visas i portföljsidor.

en: Number of entries to show at most in Testimonial pages.
sv_SE: Maximalt antal poster som visas i omdömessidor.

en: Number of items
sv_SE: Antal objekt

en: Number of posts
sv_SE: Antal inlägg

en: Number of posts to show for each author:
sv_SE: Antal inlägg att visa för varje författare:

en: Object not found
sv_SE: Objektet kunde inte hittas

en: Official buttons
sv_SE: Officiella knappar

en: Offset must be greater than or equal to 0.
sv_SE: Offset-värdet måste vara större än eller lika med 0.

en: Ogg File URL
sv_SE: URL för Ogg-fil

en: Okay, got it!
sv_SE: Ok, jag fattar!

en: Older posts
sv_SE: Äldre inlägg

en: Oldest first
sv_SE: Äldsta först

en: On Mobile
sv_SE: På mobilen

en: On Submission
sv_SE: Vid insändning

en: On for all comments
sv_SE: På för alla kommentarer

en: On for all posts
sv_SE: Aktiverat för alla inlägg

en: On this page, you are able to view the modules available within Jetpack, learn more about them, and activate or deactivate them as needed.
sv_SE: På den här sidan kan du se vilka moduler som är tillgängliga i Jetpack, lära dig mer om dem och aktivera eller inaktivera dem efter behov.

en: Onboarding failed to process: %s
sv_SE: Igångsättning kunde inte bearbetas: %s

en: One of your IP addresses was not valid.
sv_SE: En av dina IP-adresser är ogiltig.

en: One or more tests did not pass. Please investigate!
sv_SE: Ett eller flera test godkändes inte. Undersök!

en: Online store
sv_SE: Onlinebutik

en: Only images can be uploaded here.
sv_SE: Endast bilder kan bli uppladdade här.

en: Only one embed can be rendered at a time.
sv_SE: Endast en inbäddning kan renderas åt gången.

en: Only super admins can edit the global whitelist
sv_SE: Det är bara superadmin som kan redigera den globala vitlistan.

en: Oops!
sv_SE: Hoppsan!

en: Oops, looks like that's not the right email address. Please try again!
sv_SE: Hoppsan, det verkar inte vara rätt e-postadress. Försök igen!

en: Oops, we couldn't find a user with that email. Please try again!
sv_SE: Hoppsan, vi kunde inte hitta en användare med den e-postadressen. Försök igen!

en: Oops, we couldn't validate the recovery token.
sv_SE: Hoppsan, vi kunde inte verifiera återställningstoken.

en: Oops, we were unable to send a recovery email. Try again.
sv_SE: Hoppsan, vi kunde inte skicka ett återställningsmeddelande. Försök igen.

en: Open
sv_SE: Öppen

en: Open Table Preview %s
sv_SE: Open Table-förhandsvisning %s

en: Open address in Google Maps
sv_SE: Öppna adress i Google Maps

en: Open images in new tab?
sv_SE: Öppna bilder i ny flik?

en: Open immediately
sv_SE: Öppna omedelbart

en: Open in a new tab
sv_SE: Öppna i en ny flik

en: Open in a new window
sv_SE: Öppna i ett nytt fönster

en: Open link in a new tab
sv_SE: Öppna länken i en ny flik

en: Open link in a new window/tab
sv_SE: Öppna länken i ett nytt fönster/flik

en: Open links in new window/tab:
sv_SE: Öppna länkar i nytt fönster/ny flik:

en: Open when results are available
sv_SE: Öppna när resultat finns tillgängliga

en: OpenTable Reservation
sv_SE: OpenTable-bokning

en: Opening
sv_SE: Öppnar

en: Opens in new window
sv_SE: Öppnas i ett nytt fönster

en: Optimized performance
sv_SE: Optimerad prestanda

en: Option
sv_SE: Alternativ

en: Option deleted, re-migrate via `wp jetpack custom-css migrate`.
sv_SE: Alternativet har tagits bort, migrera om via `wp jetpack custom-css migrate`.

en: Option not found or is empty.  Use "list" to list option names
sv_SE: Alternativet hittades inte eller är tomt. Använd "lista" för att visa alternativnamnen i en lista

en: Optional text to display to logged in WordPress.com users:
sv_SE: Valfri text som ska visas för inloggade WordPress.com-användare:

en: Optional text to display to non-WordPress.com users:
sv_SE: Frivillig text att visa för andra än WordPress.com-användare:

en: Optional text to display to your readers:
sv_SE: Valfri text som visas för dina läsare:

en: Options
sv_SE: Alternativ

en: Options failed to reset.
sv_SE: Alternativ kunde inte återställas.

en: Options reset.
sv_SE: Alternativ återställda.

en: Or
sv_SE: Eller

en: Or a new one.
sv_SE: Eller en ny.

en: Order
sv_SE: Ordning

en: Order Top Posts &amp; Pages By:
sv_SE: Sortera populära inlägg och sidor efter:

en: Orientation
sv_SE: Orientering

en: Other Details
sv_SE: Andra detaljer

en: Other:
sv_SE: Annat:

en: Our asset CDN is a site acceleration service.
    		That means that we host static assets like JavaScript and CSS shipped with WordPress Core and Jetpack from our servers, alleviating the load on your server.
sv_SE: Vårt innehållsleveransnätverk (CDN) är en accelereringstjänst för webbplatser.
    		Det betyder att vi är värd för statiska tillgångar som JavaScript och CSS som levereras med WordPress Core och Jetpack från våra servrar, vilket lindrar belastningen på din egen server.

en: Outbound HTTPS not working
sv_SE: Utgående HTTPS fungerar inte

en: Outline
sv_SE: Kantlinjer

en: Overlay Trigger
sv_SE: Överläggsutlösare

en: PDF Document
sv_SE: PDF-dokument

en: PHP XML manipulation libraries are not available.
sv_SE: Bibliotek för PHP XML-manipulation är inte tillgängliga.

en: PHP’s XML extension is not available. Please contact your hosting provider to enable PHP’s XML extension.
sv_SE: PHP:s XML-tillägg är inte tillgängligt. Kontakta ditt webbhotell för att aktivera PHP:s XML-tillägg.

en: Page URL
sv_SE: URL för sida

en: Pages
sv_SE: Sidor

en: Parent Menu Section
sv_SE: Överordnat menyavsnitt

en: Parent Menu Section:
sv_SE: Överordnat menyavsnitt:

en: Parent Project Type
sv_SE: Överordnad projekttyp

en: Parent Project Type:
sv_SE: Överordnad projekttyp:

en: Passed
sv_SE: Godkänt

en: Password must be at least %d characters.
sv_SE: Lösenordet måste vara minst %d tecken långt.

en: Passwords may not contain the character "\".
sv_SE: Lösenord kan inte innehålla tecknet "\".

en: Paste Token Here
sv_SE: Klistra in token här

en: Paste a link to an Eventbrite event to embed ticket checkout.
sv_SE: Klistra in en länk till ett Eventbrite-evenemang för att bädda in biljettkassa.

en: Paste the embed code you copied from your Google Calendar below
sv_SE: Klistra in den inbäddningskod som du kopierade från Google Kalender nedan

en: Path
sv_SE: Sökväg

en: Pause Slideshow
sv_SE: Pausa bildspel

en: Paused
sv_SE: Pausad

en: Pay with PayPal
sv_SE: Betala med PayPal

en: Payment plan
sv_SE: Betalningsplan

en: People
sv_SE: Personer

en: People love options. Add several checkbox items.
sv_SE: Folk älskar alternativ. Lägg till flera kryssruteobjekt.

en: People need to know what they're paying for! Please add a brief title.
sv_SE: Folk måste får veta vad de betalar för! Lägg till en kort rubrik.

en: People subscribed to your updates through Jetpack
sv_SE: Personer som prenumererar på dina uppdateringar via Jetpack

en: Performance
sv_SE: Prestanda

en: Performance & speed
sv_SE: Prestanda och hastighet

en: Permalink: %s
sv_SE: Permalänk: %s

en: Personal Links
sv_SE: Personliga länkar

en: Personal Use
sv_SE: Personlig användning

en: Phone
sv_SE: Telefon

en: Phone Number
sv_SE: Telefonnummer

en: Phone number
sv_SE: Telefonnummer

en: Phone:
sv_SE: Telefon:

en: Physical location
sv_SE: Fysisk plats

en: Pick an ad format
sv_SE: Välj ett annonsformat

en: Pick an image filter
sv_SE: Välj ett bildfilter

en: Pingback excerpt:
sv_SE: Pingback-utdrag:

en: Pink
sv_SE: Rosa

en: Pinterest URL
sv_SE: Pinterest-URL

en: Place button on new line
sv_SE: Placera knapp på ny rad

en: Placeholder image
sv_SE: Platshållarbild

en: Plan
sv_SE: Paket

en: Play Slideshow
sv_SE: Spela bildspel

[ctx: Play as in playback or view a movie]
en: JavaScript required to play %s.
sv_SE: JavaScript krävs för att spela upp %s.

en: Playback Controls
sv_SE: Uppspelningsreglage

en: Playing:
sv_SE: Spelar:

en: Playlist: %s
sv_SE: Spellista: %s

en: Please activate Akismet.
sv_SE: Aktivera Akismet.

en: Please add a brief title so that people know what they’re paying for.
sv_SE: Lägg till en kort rubrik så att folk vet vad de betalar för.

en: Please ask your hosting provider to refer to our server requirements and enable PHP's XML module.
sv_SE: Be ditt webbhotell att studera våra serverkrav och aktivera PHP XML-modulen.

en: Please be sure to submit some text with your comment.
sv_SE: Vänligen försäkra dig om att ange en text för din kommentar.

en: Please check your email to confirm your newsletter subscription.
sv_SE: Kontrollera e-posten för att bekräfta prenumerationen på nyhetsbrevet.

en: Please confirm Safe Mode or fix the Jetpack connection. Select one of the options below or <a href="%1$s">learn
    					more about Safe Mode</a>.
sv_SE: Bekräfta säkert läge eller fixa Jetpack-anslutningen. Välj ett av alternativen nedan eller <a href="%1$s">läs mer om säkert läge</a>.

en: Please connect your user account to WordPress.com
sv_SE: Anslut ditt användarkonto till WordPress.com

en: Please contact Jetpack support.
sv_SE: Kontakta Jetpack-supporten.

en: Please correct the issue below and try again. | Please correct the issues listed below and try again.
sv_SE[0]: Vänligen åtgärda problemet nedan och försök igen.
sv_SE[1]: Vänligen åtgärda problemen nedan och försök igen.

en: Please define an SVG icon filename.
sv_SE: Definiera ett filnamn för SVG-ikon.

en: Please define default parameters in the form of an array.
sv_SE: Definiera standardparametrar i form av en array.

en: Please disconnect and reconnect Jetpack.
sv_SE: Koppla ifrån och koppla tillbaka Jetpack.

en: Please ensure this embed matches the one from your OpenTable account
sv_SE: Kontrollera att den här inbäddningen matchar den från ditt OpenTable-konto

en: Please enter a valid Google API Key.
sv_SE: Ange en giltig API-nyckel från Google.

en: Please enter a valid number.
sv_SE: Vänligen ange ett giltigt nummer.

en: Please enter the IP address you want to whitelist.
sv_SE: Skriv in den IP-adress du vill lägga till i vitlistan.

en: Please install Akismet.
sv_SE: Installera Akismet.

en: Please let us know why you're disabling Jetpack
sv_SE: Tala om för oss varför du inaktiverar Jetpack

en: Please let us know why you're disconnecting Jetpack
sv_SE: Tala om för oss varför du kopplar bort Jetpack

en: Please note that the related posts displayed now are only for previewing purposes.
sv_SE: Observera att de relaterade inlägg som visas nu bara är för förhandsgranskningsbruk.

en: Please note that your services have been restricted because your site is private.
sv_SE: Observera att dina tjänster är begränsade eftersom din webbplats är privat.

en: Please provide a valid email address.
sv_SE: Ange en giltig e-postadress.

en: Please provide an email address to comment.
sv_SE: Ange en e-postadress för att kommentera.

en: Please provide an email address.
sv_SE: Vänligen ange en e-postadress.

en: Please provide your name to comment.
sv_SE: Vänligen ange ditt namn för att kommentera.

en: Please provide your name.
sv_SE: Ange ditt namn.

en: Please rate our website
sv_SE: Betygsätt vår webbplats

en: Please select a Facebook Page to publish updates.
sv_SE: Välj en Facebook-sida för att publicera uppdateringar.

en: Please select a user to authorize via the --user global argument.
sv_SE: Välj en användare att auktorisera via argumentet --user global.

en: Please set up a Stripe account for this site first
sv_SE: Skapa ett Stripe-konto för den här webbplatsen först

en: Please solve this math problem to prove that you are not a bot.  Once you solve it, you will need to log in again.
sv_SE: Lös det här matteproblemet för att visa att du inte är en dator. När du har löst det behöver du logga in igen.

en: Please specify a Gist URL or ID.
sv_SE: Ange URL eller ID för Gist.

en: Please specify a Soundcloud URL.
sv_SE: Ange en Soundcloud-URL.

en: Please specify a user by either ID, username, or email.
sv_SE: Ange en användare med ID, användarnamn eller e-post.

en: Please specify a valid module.
sv_SE: Ange en giltig modul.

en: Please specify a valid user.
sv_SE: Ange en giltig användare.

en: Please specify if you would like to disconnect a blog or user.
sv_SE: Ange om du vill koppla från en blogg eller en användare.

en: Please specify if you would like to reset your options, modules or sync-checksum
sv_SE: Ange om du vill återställa dina alternativ, moduler eller synk-kontrollsumma

en: Please specify what type of queue do you want to reset: `full` or `regular`.
sv_SE: Ange vilken typ av kö som du vill återställa: `full` eller `regular`.

en: Please try again later.
sv_SE: Försök igen senare.

en: Please verify your birthday.
sv_SE: Bekräfta din födelsedag.

en: Please view this post in your web browser to complete the quiz.
sv_SE: Visa detta inlägg i din webbläsare för att slutföra testet.

en: Please visit a single post view to reveal the customization options.
sv_SE: Se ett enskilt inlägg för att visa anpassningsmöjligheterna.

en: Plugin %s is not installed.
sv_SE: Tillägget %s är inte installerat.

en: Plugin Settings
sv_SE: Tilläggsinställningar

en: Plugin Updates
sv_SE: Uppdateringar för tillägg

en: Plugin activated.
sv_SE: Tillägg aktiverat

en: Plugin can only be Network Activated
sv_SE: Tillägget kan bara aktiveras via nätverket

en: Plugin deactivated.
sv_SE: Tillägg avaktiverat

en: Plugin deactivation is not allowed
sv_SE: Inaktivering av tillägg är inte tillåten

en: Plugin found.
sv_SE: Tillägg hittat.

en: Plugin icon
sv_SE: Tilläggsikon

en: Plugin needs updating. | Plugins need updating.
sv_SE[0]: Tillägg behöver uppdateras.
sv_SE[1]: Tillägg behöver uppdateras.

en: Plugins
sv_SE: Tillägg

en: Podcast Player
sv_SE: Podcastspelare

en: Podcast audio RSS feed has no tracks.
sv_SE: Poddsändningsljudets RSS-flöde har inga spår.

en: Podcast audio is an invalid type.
sv_SE: Podcastens ljud är av en ogiltig typ.

en: Podcast settings
sv_SE: Podcastinställningar

en: Popular
sv_SE: Populära

en: Popular Labels
sv_SE: Populära etiketter

en: Popular Project Tags
sv_SE: Populära projektetiketter

en: Popular WordPress services by Automattic
sv_SE: Populära WordPress-tjänster från Automattic

en: Portfolio Archive Content
sv_SE: Portföljarkivets innehåll

en: Portfolio Archive Featured Image
sv_SE: Portföljarkivets utvalda bild

en: Portfolio Archive Title
sv_SE: Portföljarkivets titel

en: Portfolio Projects
sv_SE: Portfolioprojekt

en: Portfolio pages display at most %1$s projects
sv_SE: Portfoliosidor visar som mest %1$s projekt

en: Portfolios
sv_SE: Portföljer

en: Portfolios shortcode: [portfolio]
sv_SE: Portfolio-kortkod: [portfolio]

en: Post Comment
sv_SE: Skicka kommentar

en: Post Details
sv_SE: Inläggsinformation

en: Post Type
sv_SE: Inläggstyp

en: Post by %s.
sv_SE: Inlägg av %s.

en: Post by Email
sv_SE: Posta via e-post

en: Post by email
sv_SE: Inlägg via e-post

en: Post by email is a quick way to publish new posts without visiting your site.
sv_SE: Inlägg via e-post är ett snabbt sätt att publicera nya inlägg utan att besöka din webbplats.

en: Post by email is a quick way to publish new posts without visiting your site. We’ll generate a unique email address for you to send your content to, which will then appear on your site just like any other post.
sv_SE: Publicering via e-post är ett snabbt sätt att publicera nya inlägg utan att besöka din webbplats. Vi kommer att skapa en unik e-postadress som du kan skicka ditt innehåll till. Det kommer sedan att publiceras på din webbplats precis som vilket inlägg som helst.

en: Post converted. | %s posts converted
sv_SE[0]: Inlägget konverterat.
sv_SE[1]: %s inlägg konverterade

en: Post excerpt
sv_SE: Inläggsutdrag

en: Post not found
sv_SE: Sidan kunde inte hittas

en: Post published and sending emails to subscribers.
sv_SE: Inlägg publicerat och skickar e-post till alla prenumeranter.

en: Post published and sharing on %1$s.
sv_SE: Inlägg publicerat och delar på %1$s

en: Post published, sending emails to subscribers and sharing post on %1$s.
sv_SE: Inlägg publicerat, skickar e-post till alla prenumeranter och delar inlägg på %1$s.

en: Post type Archives:
sv_SE: Arkiv för inläggstyp:

en: Post type:
sv_SE: Inläggstyp:

en: Post types to search (minimum of 1):
sv_SE: Antal inläggstyper att söka (minst 1):

en: Post was not sent - check your email addresses!
sv_SE: Ditt meddelande skickades inte - kontrollera din e-postadress!

en: Postal/Zip Code
sv_SE: Postnummer

en: Poster Image
sv_SE: Posterbild

en: Posts
sv_SE: Inlägg

en: Posts & Comments
sv_SE: Inlägg & kommentarer

[ctx: Posts about Category written by John and Bob]
en: Posts about %1$s written by %2$l
sv_SE: Inlägg om %1$s skrivna av %2$l

en: Posts page
sv_SE: Inläggssida

en: Preload
sv_SE: Förhandsladda

en: Preprocessor
sv_SE: Förbearbetning

en: Preprocessor:
sv_SE: Förbearbetning:

en: Press This
sv_SE: Blogga det här

en: Prevent login attacks, and get instant notifications when there’s an issue with your site.
sv_SE: Förhindra inloggningsattacker och få aviseringar omedelbart när problem uppstår med din webbplats.

en: Preview
sv_SE: Förhandsgranska

en: Preview unavailable: you haven't published enough posts with similar content.
sv_SE: Förhandsgranskning inte tillgänglig: du har inte publicerat tillräckligt många inlägg med liknande innehåll.

en: Preview:
sv_SE: Förhandsgranskning:

en: Preview: changes must be saved or they will be lost
sv_SE: Förhandsgranskning: ändringar måste sparas annars försvinner de

en: Previous Slide
sv_SE: Nästa bild

en: Price
sv_SE: Pris

en: Primary Color
sv_SE: Primär färg

en: Primary language for the site.
sv_SE: Förstaspråket för webbplatsen.

en: Print
sv_SE: Skriv ut

en: Print page
sv_SE: Skriv ut sida

en: Privacy & Cookies: This site uses cookies. By continuing to use this website, you agree to their use. 
    To find out more, including how to control cookies, see here:
sv_SE: Integritet och cookies: Den här webbplatsen använder cookies. Genom att fortsätta använda den här webbplatsen godkänner du deras användning. 
    Om du vill veta mer, inklusive hur du kontrollerar cookies, se:

en: Privacy Policy Link
sv_SE: Länk till sekretesspolicy

en: Privacy information
sv_SE: Integritetsinformation

en: Problem creating file for theme download
sv_SE: Problem med att skapa fil för nedladdning av tema

en: Problem downloading theme
sv_SE: Problem vid hämtning av tema

en: Processing text
sv_SE: Bearbetar text

en: Processing...
sv_SE: Laddar...

en: Processing…
sv_SE: Bearbetar…

en: Product
sv_SE: Produkt

en: Product Image
sv_SE: Produktbild

en: Product image
sv_SE: Produktbild

en: Products
sv_SE: Produkter

en: Profile
sv_SE: Profil

en: Project
sv_SE: Projekt

en: Project Tag
sv_SE: Projektetikett

en: Project Tags
sv_SE: Projektetiketter

en: Project Type
sv_SE: Projekttyp

en: Project Types
sv_SE: Projekttyper

en: Project item draft updated. <a target="_blank" href="%s">Preview project</a>
sv_SE: Utkast av projekt uppdaterat. <a target="_blank" href="%s">Förhandsgranska projekt</a>

en: Project list navigation
sv_SE: Projektlista, navigering

en: Project published and sharing project on %1$s.
sv_SE: Projekt publicerat och delar projekt på %1$s.

en: Project published. <a href="%s">View project</a>
sv_SE: Projektet publicerades. <a href="%s">Visa projekt</a>

en: Project restored to revision from %s
sv_SE: Projekt återställt till versionen från %s

en: Project saved.
sv_SE: Projektet sparades.

en: Project scheduled for: <strong>%1$s</strong>. <a target="_blank" href="%2$s">Preview project</a>
sv_SE: Projektet tidsinställt för: <strong>%1$s</strong>. <a target="_blank" href="%2$s">Förhandsgranska projekt</a>

en: Project submitted. <a target="_blank" href="%s">Preview project</a>
sv_SE: Projekt skickat. <a target="_blank" href="%s">Förhandsgranska projekt</a>

en: Project tag list
sv_SE: Projektetikettlista

en: Project tag list navigation
sv_SE: Projektetikettlista, navigering

en: Project type list
sv_SE: Projekttyplista

en: Project type list navigation
sv_SE: Projekttyplista, navigering

en: Project updated.
sv_SE: Projekt uppdaterat.

en: Project updated. <a href="%s">View item</a>
sv_SE: Projekt uppdaterat. <a href="%s">Visa tråd</a>

en: Projects
sv_SE: Projekt

en: Projects list
sv_SE: Projektlista

en: Promote Amazon products and earn a commission from sales.
sv_SE: Gör reklam för Amazons produkter och få provision på försäljningen.

en: Promotion Settings
sv_SE: Reklaminställningar

en: Property '%s' must be overridden.
sv_SE: Egenskapen "%s" måste åsidosättas.

en: Protect
sv_SE: Skydda

en: Protect API key
sv_SE: Skydda API-nyckel

en: Protect against data loss, malware, and malicious attacks.
sv_SE: Skydd mot dataförlust, skadlig programvara och skadliga attacker.

en: Protect global whitelist
sv_SE: Skydda global vitlista

en: Protect helps to keep you secure from brute-force login attacks.
sv_SE: Protect ger dig ett skydd mot brute force-attacker.

en: Protect whitelist
sv_SE: Skydda vitlista

en: Protect your site from spam.
sv_SE: Skydda din webbplats mot skräppost.

en: Protects your site from traditional and distributed brute force login attacks.
sv_SE: Skyddar din webbplats från traditionella och distribuerade brute force-inloggningsattacker.

en: Proudly powered by WordPress
sv_SE: Drivs med WordPress

en: Prove your humanity
sv_SE: Visa att du är en människa

en: Provide your readers with the option to translate your site into their preferred language.
sv_SE: Ge dina läsare möjligheten att översätta din webbplats till deras språk.

en: Provides the necessary hidden tags needed to verify your WordPress site with various services.
sv_SE: Tillhandahåller de nödvändiga, dolda taggar som behövs för att verifiera din WordPress-webbplats med olika tjänster.

en: Provisioning
sv_SE: Etablering

en: Publication Date
sv_SE: Publiceringsdatum

en: Publicize
sv_SE: Offentliggör

en: Publicize Connection success or error message
sv_SE: Meddelande om lyckad eller misslyckad publiceringsanslutning

en: Publicize Settings
sv_SE: Publicize-inställningar

en: Publicize connection %d could not be disconnected
sv_SE: Offentliggör-anslutningen %d kunde inte kopplas ifrån

en: Publicize connection %d could not be disconnected.
sv_SE: ”Offentliggör”-anslutingen %d kunde inte kopplas ifrån.

en: Publicize connection %d has been disconnected.
sv_SE: ”Offentliggör”-anslutingen %d har kopplats ifrån.

en: Publicize to my <strong>Facebook Page</strong>:
sv_SE: Publicera på min <strong>Facebook-sida</strong>:

en: Publicize to my <strong>Tumblr blog</strong>:
sv_SE: Publicera på min <strong>Tumblr-blogg</strong>:

en: Publicize:
sv_SE: Publicera:

en: Publish
sv_SE: Publicera

en: Publish posts on your site by writing and sending an email from any email client instead of using the post editor.
sv_SE: Publicera inlägg på din webbplats genom att skriva och skicka e-post från en e-postklient istället för att använda inläggsredigeraren.

en: Published by %s
sv_SE: Publicerad av %s

en: Publisher limits playback of video embeds.
sv_SE: Utgivaren begränsar uppspelningen av inbäddade videoklipp.

en: Purchased on %s.
sv_SE: Köptes %s

en: Purple
sv_SE: Lila

en: Put your mouse over your Gravatar to check out your profile.
sv_SE: Sätt musen över din Gravatar för att se din profil.

en: Quickly access your Stats, Notifications, Posts and more on WordPress.com.
    		The Toolbar is displayed for any user on the site that is connected to WordPress.com.
sv_SE: Snabb tillgång till din statistik, dina meddelanden, inlägg med mera på WordPress.com. Verktygsfältet visas för alla användare på webbplatsen som är anslutna till WordPress.com.

en: RSS Feed
sv_SE: RSS-flöde

en: RSS Links
sv_SE: RSS-länkar

en: Random Order:
sv_SE: Slumpvis ordning:

en: Rate movies, books, songs, recipes — anything you can put a number on.
sv_SE: Betygsätt filmer, böcker, låtar, recept — allt du kan sätta en siffra på.

en: Rating: %1$s out of %2$s.
sv_SE: Betyg: %1$s av %2$s.

en: Re-check Connection
sv_SE: Kontrollera anslutningen igen

en: Reach a wider audience by automatically sharing your posts on social media.
sv_SE: Nå ut till en större målgrupp genom att dela dina inlägg automatiskt på sociala medier.

[ctx: Read all of the posts by Author Name on Blog Title]
en: Read all of the posts by %1$s on %2$s
sv_SE: Läs alla inlägg av %1$s på %2$s

en: Read more about Recurring Payments and related fees.
sv_SE: Läs mer om återkommande betalningar och relaterade avgifter.

en: Read more at %7$s
sv_SE: Läs mer på %7$s

en: Reader
sv_SE: Läsaren

en: Real-Time Backups
sv_SE: Säkerhetskopieringar i realtid

en: Real-time backup of all your site data with unlimited space, one-click restores, and automated security scanning.
sv_SE: Säkerhetskopiera alla dina webbplatsdata i realtid med obegränsat utrymme, återställning med ett klick och automatisk säkerhetsskanning.

en: Real-time backup of all your site data with unlimited space, one-click restores, automated security scanning, and priority support
sv_SE: Säkerhetskopiering av alla dina webbplatsdata i realtid med obegränsat utrymme, återställning med ett klick, automatisk säkerhetsskanning och prioriterad support

en: Real-time site backups and automatic threat resolution.
sv_SE: Säkerhetskopiering av webbplatsen i realtid och automatisk lösning på säkerhetsproblem.

en: Reason for the extension not being available
sv_SE: Anledning för tillägget finns inte tillgängligt

en: Receive Monitor Email Notifications.
sv_SE: Ta emot e-postnotiser om övervakning.

en: Recent Posts
sv_SE: Senaste inläggen

en: Reconnect your site now
sv_SE: Återanslut webbplatsen nu

en: Records are all posts, pages, custom post types, and other types of content indexed by Jetpack Search.
sv_SE: Poster är alla inlägg, sidor, anpassade inläggstyper och andra typer av innehåll som indexeras av Jetpack Sök.

en: Recovery instructions were sent to %s. Check your inbox!
sv_SE: Återställningsinstruktioner skickades till %s. Kolla din inkorg!

en: Rectangle 300x250
sv_SE: Rektangel 300x250

en: Recurring Payments
sv_SE: Återkommande betalningar

en: Recurring Payments plans
sv_SE: Återkommande betalningar-planer

en: Red
sv_SE: Rött

en: Red Cat Badge
sv_SE: Red Cat-märke

en: Redirect Address
sv_SE: Omdirigera adress

en: Redirect to another webpage
sv_SE: Omdirigera till en annan webbsida

[ctx: Refresh connection with {social media service}]
en: Refresh connection with %s
sv_SE: Förnya anslutningen med %s

en: Regenerate Address
sv_SE: Skapa ny adress

en: Regenerate Post by Email address
sv_SE: Skapa om adress för Inlägg via e-post

en: Regenerate address
sv_SE: Återbilda adress

en: Regenerated %(slug)s address .
sv_SE: Återbildade %(slug)s adress.

en: Regenerated Post by Email address.
sv_SE: Adress för Inlägg via e-post har genererats igen.

en: Register on Eventbrite
sv_SE: Registrera dig på Eventbrite

en: Registration Form
sv_SE: Registreringsformulär

en: Related
sv_SE: Relaterade

en: Related Posts
sv_SE: Relaterade inlägg

en: Related Posts Settings
sv_SE: Inställningar för relaterade inlägg

en: Related posts
sv_SE: Relaterade inlägg

en: Relevance
sv_SE: Relevans

en: Relevance (recommended)
sv_SE: Relevans (rekommenderas)

en: Relevant search results and filtering tightly integrated with your theme.
sv_SE: Relevanta sökresultat och filtrering som är tätt integrerade med ditt tema.

en: Remove
sv_SE: Ta bort

en: Remove Image
sv_SE: Ta bort bild

en: Remove Poster Image
sv_SE: Ta bort posterbild

en: Remove Service
sv_SE: Ta bort tjänst

en: Remove Token
sv_SE: Ta bort token

en: Remove button margin
sv_SE: Ta bort knappmarginal

en: Remove image
sv_SE: Ta bort bild

en: Remove logo
sv_SE: Ta bort logotyp

en: Remove option
sv_SE: Ta bort alternativ

en: Removes spam from comments and contact forms.
sv_SE: Tar bort skräppost från kommentarer och kontaktformulär.

en: Renew interval
sv_SE: Förnya intervall

en: Renews on %s.
sv_SE: Förnyas %s.

en: Repeat Visitor
sv_SE: Återkommande besökare

en: Replace
sv_SE: Ersätt

en: Replace <a href="%s">theme's CSS</a> <b>(Advanced)</b>
sv_SE: Byt ut <a href="%s">tema-CSS</a> <b>(Avancerat)</b>

en: Replace image
sv_SE: Ersätt bild

en: Replacement
sv_SE: Ersättning

en: Replaces the standard WordPress comment form with a new comment system that includes social media login options.
sv_SE: Ersätter WordPress standardformulär för kommentarer med ett nytt kommentarssystem som innehåller inloggningsalternativ för sociala medier.

en: Request failed with code %s
sv_SE: Begäran misslyckades med koden %s

en: Request to %1$s returned a non-200 response code: %2$d.
sv_SE: Begäran att %1$s returnerade en icke-200-svarskod: %2$d.

en: Request to %1$s returned an error: (%2$d) %3$s.
sv_SE: Begäran att %1$s returnerade ett fel: (%2$d) %3$s.

en: Require Two-Step Authentication
sv_SE: Kräv tvåstegsautentisering

en: Require accounts to use WordPress.com Two-Step Authentication
sv_SE: Kräv att konton använder WordPress.com tvåstegs-autentisering

en: Required
sv_SE: Obligatorisk

en: Required?
sv_SE: Obligatoriskt?

en: Reset Full Sync Queue on %s
sv_SE: Återställ fullständig synkroniseringskö på %s

en: Reset Full Sync and Regular Queues Queue on %s
sv_SE: Återställ fullständig och vanlig synkroniseringskö på %s

en: Reset Regular Sync Queue on %s
sv_SE: Återställ vanlig synkroniseringskö på %s

en: Resetting Jetpack Options for %s...
sv_SE: Återställer Jetpack-alternativ för %s&hellip;

en: Resetting Jetpack options…
sv_SE: Återställer Jetpack-alternativ…

en: Resetting default modules...
sv_SE: Återställer standardmoduler...

en: Resetting the jetpack options stored in wp_options...
sv_SE: Återställer jetpack-alternativen som sparats i wp_options...

en: Resolve
sv_SE: Lös

en: Response was not OK:
sv_SE: Responsen var inte OK:

en: Restaurant | Restaurants
sv_SE[0]: Restaurant
sv_SE[1]: Restauranger

en: Restore
sv_SE: Återställ

en: Restore this item from the Trash
sv_SE: Återställ det här objektet från papperskorgen

en: Revue Username
sv_SE: Revue-användarnamn

en: Right
sv_SE: Höger

en: Rounded corners
sv_SE: Rundade hörn

en: SEO Description
sv_SE: SEO-beskrivning

en: SEO Tools
sv_SE: SEO-verktyg

en: SEO tools are not enabled for this site.
sv_SE: SEO-verktygen är inte aktiverade för denna webbplats.

en: SIGNUP
sv_SE: REGISTRERING

en: Satellite
sv_SE: Satellit

en: Saturday
sv_SE: Lördag

en: Save
sv_SE: Spara

en: Save &amp; Buy Upgrade
sv_SE: Spara och köp uppgradering

en: Save Changes
sv_SE: Spara ändringar

en: Save New Order
sv_SE: Spara ny ordning

en: Save Settings
sv_SE: Spara inställningar

en: Save Stylesheet
sv_SE: Spara stilmall

en: Save and go back to form builder
sv_SE: Spara och återgå till formulärbyggaren

en: Save this field
sv_SE: Spara detta fält

en: Saved successfully
sv_SE: Sparad

en: Saving…
sv_SE: Sparar...

en: Scan
sv_SE: Skanna

en: Schedule posts
sv_SE: Schemalägg inlägg

en: Schedule time with me
sv_SE: Boka en tid med mig

en: Schedule unlimited tweets, Facebook posts, and other social posts in advance.
sv_SE: Tidsinställ obegränsat med tweets, Facebook-inlägg och andra sociala inlägg i förväg.

en: Scroll back to top
sv_SE: Scrolla till toppen

en: Scroll to zoom
sv_SE: Rulla för att zooma

en: Search
sv_SE: Sök

en: Search Comics
sv_SE: Sök serier

en: Search Engine
sv_SE: Sökmotor

en: Search Feedback
sv_SE: Sök kommentarer

en: Search Menu Item Labels
sv_SE: Sök menypostetiketter

en: Search Menu Items
sv_SE: Sök menypost

en: Search Menu Sections
sv_SE: Sök menyavsnitt

en: Search Modules…
sv_SE: Sök moduler...

en: Search Project Tags
sv_SE: Sök projektetiketter

en: Search Project Types
sv_SE: Sök projekttyper

en: Search Projects
sv_SE: Sök projekt

en: Search Testimonials
sv_SE: Sök omdöme

en: Search by entering an Amazon product name or ID below.
sv_SE: Sök genom att ange ett Amazon-produktnamn eller -ID nedan.

en: Search engines can't access your site at the moment. If you'd like to make your site accessible, check your {{a}}Reading settings{{/a}} and switch "Search Engine Visibility" on.
sv_SE: Sökmotorer kan inte komma åt din webbplats för tillfället. Om du vill göra din webbplats tillgänglig, kontrollera dina {{a}}inställningar för Läsaren{{/a}} och slå på ”Synlighet i sökmotorer”.

en: Search for a Jetpack feature.
sv_SE: Sök efter en Jetpack-funktion.

en: Search for a term or paste a Giphy URL
sv_SE: Sök efter en term eller klistra in en Giphy-URL

en: Search for and insert an animated image.
sv_SE: Sök efter och infoga en animerad bild.

en: Search our support site
sv_SE: Sök på vår supportwebbplats

en: Search results
sv_SE: Sök Resultat

en: Search support docs
sv_SE: Sök supportdokument

en: Search supports many customizations.
sv_SE: Sökningen kan anpassas på många sätt.

[ctx: Search term.]
en: privacy
sv_SE: integritet

[ctx: Search term.]
en: terms of service
sv_SE: användarvillkor

[ctx: Search term.]
en: tracks
sv_SE: spårning

en: Second ad below post
sv_SE: Andra annonsen under inlägg

en: Second param must be numeric or empty
sv_SE: Andra parametern måste vara numerisk eller tom

en: Secondary Color
sv_SE: Sekundär färg

en: Secure Sign On
sv_SE: Säker inloggning

en: Security
sv_SE: Säkerhet

en: Security & Backups
sv_SE: Säkerhet och säkerhetskopiering

en: Security scanning
sv_SE: Säkerhetsskanning

en: Security threat found. Please {{a}}fix it{{/a}} as soon as possible. | Security threats found. Please {{a}}fix these{{/a}} as soon as possible.
sv_SE[0]: Säkerhetshot hittades. {{a}}Åtgärda det{{/a}} så fort som möjligt.
sv_SE[1]: Säkerhetshot hittades. {{a}}Åtgärda dessa{{/a}} så fort som möjligt.

en: See Github for more on Sync Settings
sv_SE: Gå till Github om du vill ha mer information om synkroniseringsinställningarna

en: See your earnings, subscriber list, and products.
sv_SE: Se dina intäkter, din prenumerantlista och dina produkter.

en: Select
sv_SE: Välj

en: Select Poster Image
sv_SE: Välj posterbild

en: Select a Simple Payments Button:
sv_SE: Välj en enkel betalningsknapp:

en: Select a backup option:
sv_SE: Välj ett säkerhetskopieringsalternativ:

en: Select a theme&hellip;
sv_SE: Välj ett tema ...

en: Select a user or pick "custom" and enter a custom email address.
sv_SE: Välj en användare eller "anpassad" och ange en egen e-postadress.

en: Select an episode to play it in the audio player.
sv_SE: Välj ett avsnitt för att spela upp det i ljudspelaren.

en: Select an image
sv_SE: Välj en bild

en: Select an opacity for the search overlay.
sv_SE: Välj ogenomskinlighet för sökpanelen.

en: Select and play episodes from a single podcast.
sv_SE: Välj och spela upp avsnitt från en viss podcast.

en: Select another theme to view its custom CSS.
sv_SE: Välj ett annat tema för att visa dess anpassade CSS.

en: Select feedback to download
sv_SE: Välj kommentarer som ska laddas ner

en: Select one
sv_SE: Välj en

en: Select the roles that will be able to view stats reports.
sv_SE: Markera de roller som kommer att kunna se statistikrapporter.

en: Select your Instagram account:
sv_SE: Välj ditt Instagram-konto:

en: Send
sv_SE: Skicka

en: Send Email
sv_SE: Skicka e-post

en: Send Feedback
sv_SE: Skicka feedback

en: Send email
sv_SE: Skicka e-post

en: Send email notification when someone follows my blog
sv_SE: Skicka e-postmeddelande när någon följer min blogg

en: Send email notification when someone likes a post
sv_SE: Skicka ett e-postmeddelande när någon gillar ett inlägg

en: Send post notifications to your visitors.
sv_SE: Skicka inläggsaviseringar till dina besökare.

en: Send to Email Address
sv_SE: Skicka till e-postadress

en: Send us a message!
sv_SE: Skicka oss ett meddelande!

en: Send your new posts to this email address:
sv_SE: Skicka dina nya inlägg till den här e-postadressen:

en: Sending login email…
sv_SE: Skickar e-post för inloggning...

en: Sent by a verified %s user.
sv_SE: Skickat av en verifierad %s användare.

en: Sent by an unverified visitor to your site.
sv_SE: Skickat av en ickeverifierad besökare till din sajt.

en: Sent data to WordPress.com
sv_SE: Skickat data till WordPress.com

en: Sent more data to WordPress.com
sv_SE: Skickat mer data till WordPress.com

en: Separate tags with commas
sv_SE: Separera etiketter med kommatecken

en: Serves images using Jetpack's fast global network of servers.
sv_SE: Servar bilder med hjälp av Jetpacks snabba globala nätverk av servrar.

en: Service name
sv_SE: Tjänstens namn

en: Services dragged here will appear individually.
sv_SE: Tjänster som dras hit visas enskilt.

en: Services dragged here will be hidden behind a share button.
sv_SE: De tjänster som dras hit döljs bakom en dela-knapp.

en: Set Token
sv_SE: Ange token

en: Set a different content width for full size images.
sv_SE: Ange en annan bredd för innehåll för bilder i full storlek.

en: Set as logo
sv_SE: Ställ in som logga

en: Set the placeholder text
sv_SE: Ställ in platshållartext

en: Set up
sv_SE: Konfigurera

en: Set up Jetpack
sv_SE: Konfigurera Jetpack

en: Set up Jetpack for better site security, performance, and more.
sv_SE: Ställ in Jetpack för bättre webbplatssäkerhet, prestanda och mer.

en: Set up Mailchimp form
sv_SE: Ställ in Mailchimp-formulär

en: Set up your site security
sv_SE: Ställ in webbplatssäkerhet

en: Setting up
sv_SE: Installation

en: Settings
sv_SE: Inställningar

en: Settings have been saved
sv_SE: Inställningarna har sparats

[ctx: Settings header]
en: Auto-update plugins
sv_SE: Automatisk uppdatering av tillägg

[ctx: Settings header]
en: Backups and security scanning
sv_SE: Säkerhetskopieringar och säkerhetsskanning

[ctx: Settings header]
en: Brute force attack protection
sv_SE: Skydd mot brute force-attacker

[ctx: Settings header]
en: Composing
sv_SE: Komposition

[ctx: Settings header]
en: Downtime monitoring
sv_SE: Driftstoppsövervakning

[ctx: Settings header]
en: Jetpack Backup
sv_SE: Jetpack-säkerhetskopia

[ctx: Settings header]
en: Like buttons
sv_SE: Gilla-knappar

[ctx: Settings header]
en: Privacy Settings
sv_SE: Integritetsinställningar

[ctx: Settings header]
en: Publicize connections
sv_SE: Publiceringsanslutningar

[ctx: Settings header]
en: Search engine optimization
sv_SE: Sökmotoroptimering

[ctx: Settings header]
en: Sharing buttons
sv_SE: Delningsknappar

[ctx: Settings header]
en: Site stats
sv_SE: Webbplatsstatistik

[ctx: Settings header]
en: WP.me Shortlinks
sv_SE: Kortlänkar för WP.me

[ctx: Settings header]
en: Widgets
sv_SE: Widgetar

[ctx: Settings header]
en: WordPress.com toolbar
sv_SE: WordPress.com-verktygsfält

[ctx: Settings header, noun.]
en: WordPress.com login
sv_SE: WordPress.com-inloggning

en: Share
sv_SE: Dela

en: Share information with our analytics tool about your use of services while logged in to your WordPress.com account. {{cookiePolicyLink}}Learn more{{/cookiePolicyLink}}.
sv_SE: Dela information med våra analysverktyg om din användning av tjänster när du är inloggad på ditt WordPress.com-konto. {{cookiePolicyLink}}Läs mer{{/cookiePolicyLink}}.

en: Share on Tumblr
sv_SE: Dela på Tumblr

en: Share this post
sv_SE: Dela detta inlägg

en: Share this:
sv_SE: Dela det här:

en: Share your content to social media, reaching new audiences and increasing engagement.
sv_SE: Dela ditt innehåll på sociala medier och nå ut till nya målgrupper och engagera fler personer.

en: Shared Post
sv_SE: Delat inlägg

en: Sharing
sv_SE: Delning

en: Sharing Buttons
sv_SE: Delaknappar

en: Sharing Label
sv_SE: Etikett för delning

en: Sharing Settings
sv_SE: Delningsinställningar

en: Sharing URL
sv_SE: Delar URL

en: Sharing is off. Add services above to enable.
sv_SE: Delning är avstängt. Lägg till tjänster ovan som du vill aktivera.

en: Sharing label
sv_SE: Etikett för delning

en: Shelf:
sv_SE: Hylla:

en: Shield Badge
sv_SE: Shield-märke

en: Shop Now
sv_SE: Köp nu

[ctx: Short label appearing near a block requiring a paid plan]
en: paid
sv_SE: betald

[ctx: Short label appearing near a paid feature configuration block.]
en: Paid
sv_SE: Betald

[ctx: Short message informing user that the site is secure.]
en: Secure
sv_SE: Säker

[ctx: Short warning message]
en: Updates needed
sv_SE: Uppdateringar behövs

en: Shortcode Embeds
sv_SE: Bädda in kortkod

[ctx: Shorthand for Privacy Policy.]
en: Privacy
sv_SE: Integritet

[ctx: Shorthand for Terms of Service.]
en: Terms
sv_SE: Villkor

en: Shortlink
sv_SE: Kortlänk

en: Show Account Links
sv_SE: Visa kontolänkar

en: Show Author/Seller
sv_SE: Visa författaren/säljaren

en: Show Cover Art
sv_SE: Visa omslagsbild

en: Show Cover Photo
sv_SE: Visa omslagsfoto

en: Show Episode Description
sv_SE: Visa avsnittsbeskrivning

en: Show Excerpts:
sv_SE: Visa uttdrag:

en: Show Faces
sv_SE: Visa ansikten

en: Show Featured Image:
sv_SE: Visa utvald bild:

en: Show Fullscreen Button
sv_SE: Visa helskärmsknappen

en: Show Gravatar hovercards alongside comments.
sv_SE: Visa Gravatar-hovercards vid kommentarer.

en: Show Image
sv_SE: Visa bild

en: Show Page Posts.
sv_SE: Visa inlägg på sidan.

en: Show Personal Links
sv_SE: Visa personliga länkar

en: Show Price
sv_SE: Visa pris

en: Show Purchase Button
sv_SE: Visa köpknappen

en: Show Timeline
sv_SE: Visa tidslinje

en: Show Title
sv_SE: Visa rubrik

en: Show a <em>'follow blog'</em> option in the comment form
sv_SE: Visa alternativet <em>följ blogg</em> i kommentarformuläret.

en: Show a <em>'follow comments'</em> option in the comment form
sv_SE: Visa alternativet <em>följ kommentarer</em> i kommentarformuläret.

en: Show a custom text message
sv_SE: Visa ett anpassat textmeddelande

en: Show a headline
sv_SE: Visa en rubrik

en: Show a hit counter for your blog.
sv_SE: Visa en besöksräknare för din blogg.

en: Show a maximum of
sv_SE: Visa maximalt

en: Show a summary of submitted fields
sv_SE: Visa en sammanfattning av skickade fält

en: Show a thumbnail image where available
sv_SE: Visa miniatyrbilder om de finns

en: Show a thumbnail image where available.
sv_SE: Visa miniatyrbild om det finns en.

en: Show ads on the first article on your home page or at the end of every page and post. Place additional ads at the top of your site and to any widget area to increase your earnings.
sv_SE: Visa annonser i den första artikeln på din startsida eller i slutet på varje sida och inlägg. Placera fler annonser längst upp på din webbplats och i alla widget-områden för att öka dina inkomster.

en: Show after threshold
sv_SE: Visa efter gräns

en: Show all
sv_SE: Visa alla

en: Show before threshold
sv_SE: Visa före gräns

en: Show buttons on
sv_SE: Visa knappar på

en: Show comments area in carousel
sv_SE: Visa kommentarområde i karusell

en: Show context
sv_SE: Visa sammanhang

en: Show context (category or tag)
sv_SE: Visa sammanhang (kategori eller etikett)

en: Show date
sv_SE: Visa datum

en: Show entry date
sv_SE: Visa inläggets datum

en: Show first name field.
sv_SE: Visa förnamnsfältet.

en: Show last name field.
sv_SE: Visa efternamnsfältet.

en: Show likes.
sv_SE: Visa gillningar

en: Show map
sv_SE: Visa karta

en: Show map of photo location in carousel, when available.
sv_SE: Visa karta för fotoplats i karusellvisning när en sådan är tillgänglig.

en: Show photo Exif metadata in carousel (when available)
sv_SE: Visa Exif-metadata för bild i karusellvisning (när de är tillgängliga)

en: Show photo metadata (<a href="https://en.wikipedia.org/wiki/Exchangeable_image_file_format" rel="noopener noreferrer" target="_blank">Exif</a>) in carousel, when available.
sv_SE: Visa metadata för bild (<a href="https://en.wikipedia.org/wiki/Exchangeable_image_file_format" rel="noopener noreferrer" target="_blank">Exif</a>) i karusellvisningen när de är tillgängliga.

en: Show photo metadata (<a href="https://en.wikipedia.org/wiki/Exchangeable_image_file_format" target="_blank">Exif</a>) in carousel, when available.
sv_SE: Visa metadata för bild (<a href="https://en.wikipedia.org/wiki/Exchangeable_image_file_format" target="_blank">Exif</a>) i karusellvisningen när de är tillgängliga.

en: Show profile photos in the plugin.
sv_SE: Visa profilbilder i tillägget.

en: Show related content after posts
sv_SE: Visa relaterat innehåll efter inlägg

en: Show search box
sv_SE: Visa sökruta

en: Show sharing buttons.
sv_SE: Visa delningsknappar.

en: Show sort selection dropdown
sv_SE: Visa rullgardinsmeny för val av sortering

en: Show street names
sv_SE: Visa gatunamn

en: Show subscriber count
sv_SE: Visa antal prenumeranter

en: Show the Reblog button on posts
sv_SE: Visa Reblogga-knappen på inlägg

en: Show thumbnails
sv_SE: Visa miniatyrer

en: Show top posts over
sv_SE: Visa populäraste inläggen över

en: Show top search terms over
sv_SE: Visa mest använda söktermer över

en: Show total number of followers? (%s follower) | Show total number of followers? (%s followers)
sv_SE[0]: Visa totalt antal följare? (%s följare)
sv_SE[1]: Visa totalt antal följare? (%s följare)

en: Show total number of subscribers? (%s subscriber) | Show total number of subscribers? (%s subscribers)
sv_SE[0]: Visa totalt antal prenumeranter? (%s prenumerant)
sv_SE[1]: Visa totalt antal prenumeranter? (%s prenumeranter)

en: Show visitors related content from your site at the bottom of your posts. This encourages them
    		to browse more content, explore your site, and transform them into regular readers.
sv_SE: Visa besökarna relaterat innehåll från din webbplats längst ner i dina inlägg. Detta uppmuntrar dem
    		till att bläddra bland mer innehåll, utforska din webbplats och gör dem till regelbundna läsare.

en: Show your support for the Internet Defense League.
sv_SE: Visa ditt stöd för Internet Defense League.

en: Show:
sv_SE: Visa:

[ctx: Shown between widget visibility conditions.]
en: and
sv_SE: och

[ctx: Shown between widget visibility conditions.]
en: or
sv_SE: eller

en: Shows %s post on each load. | Shows %s posts on each load.
sv_SE[0]: Visar %s inlägg för varje inladdning.
sv_SE[1]: Visar %s inlägg för varje inladdning.

en: Shows your most viewed posts and pages.
sv_SE: Visar dina mest visade inlägg och sidor.

en: Shutter Speed
sv_SE: Slutartid

en: Side by side
sv_SE: Sida vid sida

en: Sign Out
sv_SE: Logga ut

en: Sign Up
sv_SE: Registrera

en: Sign up for OpenTable
sv_SE: Registrera dig på OpenTable

en: Signup Field Tag
sv_SE: Registreringsfältetikett

en: Signup Field Value
sv_SE: Registreringsfältvärde

en: Signup Location Tracking
sv_SE: Registreringsplatsspårning

en: Similar post
sv_SE: Liknande inlägg

en: Simple Payments
sv_SE: Enkla betalningar

en: Simple Payments Block
sv_SE: Enkelt betalningsblock

en: Simple Payments orders
sv_SE: Enkla betalningsbeställningar

en: Simple Payments products
sv_SE: Enkla betalningsprodukter

en: Simple and concise statistics about your traffic. Jetpack collects data about pageviews, likes, comments,
    		locations, and top posts. View them in your dashboard or on WordPress.com.
sv_SE: Enkel och kortfattad statistik om din trafik. Jetpack samlar data om sidvisningar, gilla-markeringar, kommentarer,
    		platser och de populäraste inläggen. Visa dem på din adminpanel eller på WordPress.com.

en: Simple payments button; paypal email.
sv_SE: Knapp för enkla betalningar; PayPal-e-post

en: Simple payments; allow multiple items
sv_SE: Enkla betalningar; tillåt flera objekt

en: Simple payments; currency code.
sv_SE: Enkla betalningar; valutakod.

en: Simple payments; price.
sv_SE: Enkla betalningar; pris.

en: Simple payments; status.
sv_SE: Enkla betalningar; status.

en: Simple payments; text with "Buy" or other CTA
sv_SE: Enkla betalningar; text med "Köp" eller annan CTA

en: Simplify your site security and performance with Jetpack
sv_SE: Förenkla din webbplatssäkerhet och -prestanda med Jetpack

en: Simply duplicate content.
sv_SE: Duplicera innehåll enkelt.

en: Since your milestone
sv_SE: Sedan din milstolpe

en: Site Accelerator
sv_SE: Webbplatsaccelerator

en: Site Backups
sv_SE: Säkerhetskopiering av webbplats

en: Site ID is missing.
sv_SE: Webbplats-ID saknas.

en: Site ID must be provided to disconnect a sub-site.
sv_SE: Webbplatsens ID måste lämnas för att koppla från en underwebbplats.

en: Site ID must be provided to register a sub-site.
sv_SE: Webbplatsens ID måste lämnas för att registrera en underwebbplats.

en: Site Logo
sv_SE: Webbplatslogotyp

en: Site Name
sv_SE: Titel för webbplats

en: Site Pages
sv_SE: Webbplatssidor

en: Site Security
sv_SE: Webbplatssäkerhet

en: Site Stats
sv_SE: Statistik för webbplats

en: Site accelerator is no longer speeding up your site!
sv_SE: Webbplatsacceleratorn ökar inte längre hastigheten för din webbplats!

en: Site accelerator is now speeding up your site!
sv_SE: Webbplatsacceleratorn kommer nu göra din webbplats snabbare!

en: Site activity
sv_SE: Webbplatsaktivitet

en: Site benefits correctly received.
sv_SE: Webbplatsförmånerna togs emot korrekt.

en: Site connection failed!
sv_SE: Webbplatsanslutning misslyckades!

en: Site data correctly received.
sv_SE: Webbplatsdatan felaktigt mottagen.

en: Site failed to verify: %(error)s
sv_SE: Webbplats kunde inte verifieras: %(error)s

en: Site features correctly received.
sv_SE: Webbplatsfunktioner togs emot korrekt.

en: Site is under construction and cannot be verified
sv_SE: Webbplatsen är under uppbyggnad och kan inte verifieras

en: Site is verified
sv_SE: Webbplats är verifierad

en: Site not verified with any service.
sv_SE: Webbplatsen är inte verifierad med någon tjänst.

en: Site products correctly received.
sv_SE: Webbplatsprodukter korrekt mottagna.

en: Site purchases correctly received.
sv_SE: Webbplatsköp togs emot korrekt.

en: Site stats showing an evolution in traffic and engagement
sv_SE: Webbplatsstatistik visar utvecklingen av trafik och användning

en: Site successfully connected.
sv_SE: Webbplatsen är nu ansluten.

en: Site verification
sv_SE: Webbplatsverifiering

en: Sitemap Interval
sv_SE: Intervall för webbplatskarta

en: Sitemap URL
sv_SE: URL för webbplatskarta

en: Sitemaps
sv_SE: Webbplatskartor

en: Sitemaps are files that search engines like Google or Bing use to index your website. They can help improve your ranking in search results. When you enable this feature, Jetpack will create sitemaps for you and update them automatically when the content on your site changes.
sv_SE: Webbplatskartor är filer som sökmotorer som Google eller Bing använder för att indexera din webbplats. De kan hjälpa till att förbättra din rankning i sökresultat. När du aktiverar den här funktionen skapar Jetpack webbplatskartor åt dig och uppdaterar dem automatiskt när innehållet på din webbplats ändras.

en: Sites
sv_SE: Webbplatser

en: Size:
sv_SE: Storlek:

en: Skip
sv_SE: Hoppa över

en: Skip to recommended features
sv_SE: Hoppa till rekommenderade funktioner

en: Skip to toolbar
sv_SE: Hoppa till verktygsfältet

en: Slideshow
sv_SE: Bildspel

[ctx: Slideshow transition effect]
en: Fade
sv_SE: Tona

[ctx: Slideshow transition effect]
en: Slide
sv_SE: Bild

en: Small
sv_SE: Liten

en: Social
sv_SE: Sociala medier

en: Social Icons
sv_SE: Sociala ikoner

en: Social Links Menu
sv_SE: Meny sociala länkar

en: Social Media
sv_SE: Sociala medier

en: Social Media Icons (Deprecated)
sv_SE: Ikoner för sociala medier (borttagna)

en: Social Menu
sv_SE: Social meny

en: Solutions
sv_SE: Lösningar

en: Some themes and plugins have <a href="%1$s" target="_blank">known conflicts</a> with Jetpack – check the <a href="%2$s" target="_blank">list</a>. (You can also browse the <a href="%3$s" target="_blank">Jetpack support pages</a> or <a href="%4$s" target="_blank">Jetpack support forum</a> to see if others have experienced and solved the problem.)
sv_SE: Vissa teman och tillägg har <a href="%1$s" target="_blank">kända konflikter</a> med Jetpack – kolla <a href="%2$s" target="_blank">listan</a>. (Du kan också bläddra i <a href="%3$s" target="_blank">supportsidorna för Jetpack</a> eller <a href="%4$s" target="_blank">supportforum för Jetpack</a> för att se om andra har haft samma problem och löst det.)

en: Someone follows my blog
sv_SE: Någon följer min blogg

en: Someone likes one of my posts
sv_SE: Någon gillar ett av mina inlägg

en: Someone may be trying to trick you into giving them access to your site.  Or it could be you just encountered a bug :).  Either way, please close this window.
sv_SE: Någon försöker kanske lura dig att ge dem tillgång till din webbplats. Eller så har du bara råkat ut för en bugg. :) Du kan hur som helst stänga det här fönstret.

en: Something got a little mixed up and an unexpected WordPress.com user logged in.
sv_SE: Något gick lite fel och en oväntad WordPress.com-användare loggade in.

en: Something happened while loading stats. Please try again later or {{a}}view your stats now on WordPress.com{{/a}}
sv_SE: Något inträffade när statistiken laddades. Försök igen senare eller {{a}}se din statistik nu på WordPress.com{{/a}}

en: Something is wrong with your Wufoo shortcode. Try following the instructions <a href="%s" target="_blank" rel="noopener noreferrer">here</a> to embed a form on your site.
sv_SE: Något blev fel med din kortkod för Wufoo. Försök med instruktionerna <a href="%s" target="_blank" rel="noopener noreferrer">här</a> för att bädda in ett formulär på din webbplats.

en: Something went wrong:
sv_SE: Något gick fel:

en: Something which should never happen, happened. Sorry about that. If you try again, maybe it will work.
sv_SE: Något som inte ska hända har hänt. Ledsen för det. Om du försöker igen kanske det fungerar.

en: Sorry, Publicize is not available on your site right now.
sv_SE: Tyvärr, Publicize är inte tillgängligt på din webbplats just nu.

en: Sorry, but there was an error posting your comment. Please try again later.
sv_SE: Tyvärr uppstod ett problem när din kommentar skickades. Försök igen senare.

en: Sorry, but we could not authenticate your request.
sv_SE: Tyvärr kunde vi inte auktorisera din förfrågan.

en: Sorry, no updating arrays at this time
sv_SE: Ledsen, ingen uppdatering av arrayer just nu.

en: Sorry, nothing to report.
sv_SE: Ledsen, inget att rapportera.

en: Sorry, something is wrong with your Jetpack connection.
sv_SE: Tyvärr, något är fel med din Jetpack-anslutning.

en: Sorry, that Pinterest URL was not recognized.
sv_SE: Tyvärr, denna Pinterest-URL kändes inte igen.

en: Sorry, this content could not be embedded.
sv_SE: Tyvärr, detta innehåll kunde inte bäddas in.

en: Sorry, you are not allowed to access Publicize data for this post.
sv_SE: Du saknar behörighet för att få åtkomst till publiceringsdata på det här inlägget.

en: Sorry, you are not allowed to access Publicize data on this site.
sv_SE: Du saknar behörighet för att få åtkomst till publiceringsdata på den här webbplatsen.

en: Sorry, you are not allowed to activate this plugin.
sv_SE: Du saknar behörighet att aktivera detta tillägg.

en: Sorry, you are not allowed to deactivate this plugin.
sv_SE: Du saknar behörighet att inaktivera detta tillägg.

en: Sorry, you are not allowed to preview drafts.
sv_SE: Du saknar behörighet för att förhandsgranska utkast.

en: Sorry, you cannot view this resource.
sv_SE: Du kan inte se denna resurs.

en: Sorry, your blog cannot share posts by email.
sv_SE: Tyvärr, din blogg kan inte dela inlägg via e-post.

en: Sorry, your browser isn't supported. Upgrade at browsehappy.com.
sv_SE: Tyvärr stöds inte din webbläsare. Uppgradera via browserhappy.com.

en: Sort by
sv_SE: Sortera efter

en: Sort by:
sv_SE: Sortera enligt:

en: Space Between
sv_SE: Avstånd mellan

en: Spacing Settings
sv_SE: Avståndsinställningar

en: Spam
sv_SE: Skräppost

en: Spam <span class="count">(%s)</span> | Spam <span class="count">(%s)</span>
sv_SE[0]: Skräppost <span class="count">(%s)</span>
sv_SE[1]: Skräpposter <span class="count">(%s)</span>

en: Spam filtering and priority support.
sv_SE: Skräppostfiltrering och prioriterad support.

en: Spam is automatically blocked from your comments.
sv_SE: Skräppost blockeras automatiskt från dina kommentarer.

en: Spam it: %s
sv_SE: Markera som skräppost: %s

en: Specified object_type not recognized
sv_SE: Specificerad object_type inte igenkänd

en: Speed up image load times
sv_SE: Snabba upp laddningstiderna för bilder

en: Speed up static file load times
sv_SE: Snabba upp laddningstiderna för statiska filer

en: Speed up your site and provide mobile-ready images with {{a}}our CDN{{/a}}
sv_SE: Snabba upp din webbplats och erbjud bilder som är mobilredo med {{a}}vår CDN{{/a}}

en: Square Tiles
sv_SE: Rutor sida vid sida

en: Stack on mobile
sv_SE: Stapla på mobil

en: Standard (224 x 301 pixels)
sv_SE: Standard (224x301 pixlar)

en: Star Rating
sv_SE: Antal stjärnor

en: Stars
sv_SE: Stjärnor

en: Start Fresh
sv_SE: Börja om från början

en: Start Fresh &amp; Create New Connection
sv_SE: Starta på nytt och skapa ny anslutning

en: Start Video After
sv_SE: Starta videoklipp efter

en: Start earning
sv_SE: Börja tjäna pengar

en: Start sharing
sv_SE: Börja dela

en: Start with free
sv_SE: Starta med Free

en: State/Province/Region
sv_SE: Stat/Landskap/Region

en: Static page:
sv_SE: Statisk sida:

en: Stats
sv_SE: Statistik

en: Stats <span>by %s</span>
sv_SE: Statistik <span>enligt %s</span>

en: Status updated
sv_SE: Status uppdaterad

en: Stay up-to-date with your site.
sv_SE: Håll din webbplats uppdaterad.

en: Still having trouble?
sv_SE: Har du fortfarande problem?

en: Stop malicious login attempts.
sv_SE: Stoppa skadliga inloggningsförsök.

en: Stop threats to keep your website safe.
sv_SE: Stoppa hot för att hålla din webbplats säker.

en: Street Address
sv_SE: Gatuadress

en: Style
sv_SE: Stil

en: Style:
sv_SE: Stil:

en: Styles
sv_SE: Stilar

en: Stylesheet saved.
sv_SE: Stilmall sparad.

en: Sub-site override
sv_SE: Åsidosättning av underwebbplatser

en: Subject
sv_SE: Ämne

en: Submit
sv_SE: Skicka

en: Submit Beta feedback
sv_SE: Ge oss beta-feedback

en: Submitting Comment%s
sv_SE: Skickar kommentar%s

en: Subscribe
sv_SE: Prenumerera

en: Subscribe Button:
sv_SE: Prenumerationsknapp:

en: Subscribe Placeholder:
sv_SE: Platshållare för prenumeration:

en: Subscribe to %s
sv_SE: Prenumerera på %s

en: Subscribe to Blog via Email
sv_SE: Prenumerera på bloggen via e-post

en: Subscriber
sv_SE: Prenumerant

en: Subscriber count unavailable
sv_SE: Prenumerantantal är inte tillgängligt

en: Subscribers
sv_SE: Prenumeranter

en: Subscription Form
sv_SE: Prenumerationsformulär

en: Subscription description
sv_SE: Prenumerationsbeskrivning

en: Subscription received!
sv_SE: Prenumeration mottagen!

en: Subscriptions
sv_SE: Prenumerationer

en: Subscriptions have been blocked for this email address.
sv_SE: Prenumerationer har blockerats för den här e-postadressen.

en: Success Message Text:
sv_SE: Meddelandetext för genomförd prenumeration:

en: Success text
sv_SE: Lyckades-text

en: Success! An email was just sent to confirm your subscription. Please find the email now and click 'Confirm Follow' to start subscribing.
sv_SE: Klart! Ett e-postmeddelande skickades för att bekräfta din prenumeration. Gå till e-postmeddelandet nu och klicka på ”bekräfta” för att påbörja prenumerationen.

en: Success! You're on the list.
sv_SE: Klart! Du är med på listan.

en: Successfully created block %1$s with slug %2$s
sv_SE: Skapade block %1$s med slug %2$s utan problem

en: Successfully reset %1$s on %2$d sites.
sv_SE: Återställde %1$s på %2$d webbplatser.

en: Summary
sv_SE: Sammanfattning

en: Sunday
sv_SE: Söndag

en: Super Badge
sv_SE: Super-märke

en: Super-fast, mobile-ready images served by Jetpack
sv_SE: Supersnabba, mobilklara bilder från Jetpack

en: Support documentation
sv_SE: Supportdokumentation

en: Support reference
sv_SE: Supportreferens

en: Switch
sv_SE: Byt

en: Switch Site
sv_SE: Byt webbplats

en: Switch to Classic Editor
sv_SE: Växla till den klassiska redigeraren

en: Sync Disabled on %s
sv_SE: Synkronisering inaktiverad på %s

en: Sync Disabled on %s. Use `wp jetpack sync enable` to enable syncing again.
sv_SE: Synkronisering inaktiverad på %s. Använd `wp jetpack sync enable` för att aktivera synkronisering igen.

en: Sync Enabled on %s
sv_SE: Synkronisering aktiverad på %s

en: Sync Settings:
sv_SE: Synkroniseringsinställningar:

en: Sync Status:
sv_SE: Synkroniseringsstatus:

en: Sync errored with code: %s
sv_SE: Synkroniseringsfel med koden: %s

en: TEST RESULTS:
sv_SE: TESTRESULTAT:

en: Tag Dimensions:
sv_SE: Etikettstorlekar:

en: Tag name
sv_SE: Etikettnamn

en: Tags
sv_SE: Etiketter

en: Take Our Poll
sv_SE: Svara på vår enkät

en: Take Our Survey
sv_SE: Fyll i vår undersökning

en: Take control of the way search engines represent your site.
sv_SE: Ta kontroll över hur sökmotorer representerar din webbplats.

en: Take control of the way search engines represent your site. With Jetpack’s SEO tools you can preview how your content will look on popular search engines and change items like your site name and tagline in seconds.
sv_SE: Ta kontroll över hur sökmotorer visar din webbplats. Med Jetpacks verktyg för sökmotoroptimering kan du förhandsgranska hur ditt innehåll kommer att se ut på populära sökmotorer och ändra saker som din webbplats namn och tagline på bara sekunder.

en: Take flight in ultimate comfort with this stylish t-shirt featuring the Jetpack logo.
sv_SE: Njut i denna bekväma och snygga t-shirt med Jetpack-logotypen.

en: Take your site to the next level!
sv_SE: Ta din webbplats till nästa nivå!

en: Tall (288 x 490 pixels)
sv_SE: Hög (288 x 490 bildpunkter)

en: Taxonomy
sv_SE: Taxonomi

en: Term not found
sv_SE: Termen kunde inte hittas

en: Terrain
sv_SE: Terräng

en: Test failed!
sv_SE: Test misslyckades!

en: Test names must be unique.
sv_SE: Testnamn måste vara unika.

en: Test passed!
sv_SE: Testet godkänt!

en: Test your site's compatibility with Jetpack.
sv_SE: Testa din webbplats kompatibilitet med Jetpack.

en: Test your site’s compatibility with Jetpack.
sv_SE: Testa din webbplats kompatibilitet med Jetpack.

en: Testimonial
sv_SE: Omdöme

en: Testimonial Archive Content
sv_SE: Omdömesarkivets innehåll

en: Testimonial Archive Featured Image
sv_SE: Utvald bild för sida med omdömesarkiv

en: Testimonial Archive Title
sv_SE: Omdömesarkivets titel

en: Testimonial draft updated. <a target="_blank" href="%s">Preview testimonial</a>
sv_SE: Utkastet till omdöme uppdaterades. <a target="_blank" href="%s">Förhandsgranska omdöme</a>

en: Testimonial list navigation
sv_SE: Omdömeslista, navigering

en: Testimonial pages display at most %1$s testimonials
sv_SE: Omdömessidor visar som mest %1$s omdömen

en: Testimonial published. <a href="%s">View testimonial</a>
sv_SE: Omdömet publicerades. <a href="%s">Granska omdöme</a>

en: Testimonial restored to revision from %s
sv_SE: Omdömet återställdes till versionen från %s

en: Testimonial saved.
sv_SE: Omdömet sparades.

en: Testimonial scheduled for: <strong>%1$s</strong>. <a target="_blank" href="%2$s">Preview testimonial</a>
sv_SE: Omdömet har schemalagts till: <strong>%1$s</strong>. <a target="_blank" href="%2$s">Förhandsgranska omdöme</a>

en: Testimonial submitted. <a target="_blank" href="%s">Preview testimonial</a>
sv_SE: Omdömet skickades in. <a target="_blank" href="%s">Förhandsgranska omdöme</a>

en: Testimonial updated.
sv_SE: Omdömet uppdaterades.

en: Testimonial updated. <a href="%s">View testimonial</a>
sv_SE: Omdömet uppdaterades. <a href="%s">Granska omdöme</a>

en: Testimonial: Custom content types
sv_SE: Omdömen: anpassade inläggstyper

en: Testimonials
sv_SE: Omdömen

en: Testimonials list
sv_SE: Omdömeslista

en: Testimonials shortcode: [testimonials]
sv_SE: Kortkod för omdömen: [testimonials]

en: Testing Jetpack Connection
sv_SE: Testar Jetpack-anslutning

en: Testing connection for %s
sv_SE: Testar anslutningen för %s

en: Testing your site's compatibility with Jetpack...
sv_SE: Testar om din webbplats är kompatibel med Jetpack...

en: Tests must be valid PHP callables.
sv_SE: Tester måste vara filtiga PHP-anrop.

en: Text & Image Links
sv_SE: Text- & bildlänkar

en: Text Color
sv_SE: Textfärg

en: Text Elements
sv_SE: Textelement

en: Text Link
sv_SE: Textlänk

en: Text List
sv_SE: Textlista

en: Text Settings
sv_SE: Textinställningar

[ctx: Text displayed when there is no information]
en: None
sv_SE: Ingen

en: Text only
sv_SE: Endast text

en: Textarea
sv_SE: Textområde

en: Thank you for your submission!
sv_SE: Tack för ditt bidrag!

en: Thanks for activating Jetpack's brute force attack prevention feature! To start protecting your whole WordPress Multisite Network, please network activate the Jetpack plugin. Due to the way logins are handled on WordPress Multisite Networks, Jetpack must be network activated in order for the brute force attack prevention feature to work properly.
sv_SE: Tack för att du aktiverade Jetpacks skyddsfunktion mot bruteforce-attacker. Du måste aktivera Jetpack-tillägget för att börja skydda hela ditt WordPress Multisite-nätverk. På grund av hanteringsmetoden för inloggningar på WordPress Multisite-nätverk måste Jetpack nätverksaktiveras för att skyddet mot bruteforce-attacker ska fungera korrekt.

en: Thanks for subscribing! You&rsquo;ll get an email with a link to confirm your subscription. If you don&rsquo;t get it, please <a href="https://en.support.wordpress.com/contact/">contact us</a>.
sv_SE: Tack för att du prenumererar! Du får snart ett e-postmeddelande med en länk för att bekräfta prenumerationen. <a href="https://en.support.wordpress.com/contact/">Kontakta oss</a> om du inte får det.

en: That connection has been removed.
sv_SE: Den anslutningen har tagits bort.

en: That post does not have a VideoPress video associated to it.
sv_SE: Det inlägget har inte något associerat VideoPress-videoklipp.

en: The %1$s service has shut down. This sharing button is not displayed to your visitors and should be removed.
sv_SE: Tjänsten %1$s har stängts ner. Den här delningsknappen visas inte för dina besökare och bör tas bort.

en: The API key used by the service. Empty if none has been set yet
sv_SE: API-nyckeln som används av tjänsten. Lämna tomt om den inte är inställd ännu

en: The Big Day
sv_SE: Den stora dagen

en: The Blip.tv service has been shut down since August 20th, 2015.
sv_SE: Tjänsten blip.tv stängdes 2015-08-20.

en: The Blog URL is not properly setup in the widget.
sv_SE: Bloggens URL är inte rätt konfigurerad i widgeten.

en: The Digg API was shut down in 2014.
sv_SE: Digg-API:t stängdes ner 2014.

en: The Email Subscribe shortcode is now available as a block in the Block editor.
sv_SE: Kortkoden för e-postprenumeration är nu tillgänglig som ett block i blockredigeraren.

en: The Gist ID you provided is not valid. Please try a different one.
sv_SE: Det angivna Gist-ID:t är inte giltigt. Prova ett annat.

en: The Google Video embed service is not available anymore, it has been replaced by YouTube.
sv_SE: Google Video-inbäddningstjänsten är inte tillgänglig längre. Den har ersatts av YouTube.

en: The ID of this site does not exist.
sv_SE: ID för denna webbplats finns inte.

en: The JETPACK_DEV_DEBUG constant is defined in wp-config.php or elsewhere.
sv_SE: Konstanten JETPACK_DEV_DEBUG definieras i wp-config.php eller någon annanstans.

en: The Jetpack Backup and Scan status could not be retrieved at this time.
sv_SE: Status för Jetpack Backup och Skanning kunde inte hämtas för tillfället.

en: The Jetpack Backup status could not be retrieved at this time.
sv_SE: Status för Jetpack Backup kunde inte hämtas för tillfället.

en: The Jetpack Module is already activated.
sv_SE: Jetpack-modulen är redan aktiverad.

en: The Jetpack Module is already deactivated.
sv_SE: Jetpack-modulen är redan inaktiverad.

en: The Jetpack Version is %s
sv_SE: Jetpack-versionen är %s

en: The Plugin is already active.
sv_SE: Tillägget är redan aktiverat

en: The Plugin is already deactivated.
sv_SE: Tillägget är redan avvaktiverat

en: The Podcast RSS feed URL.
sv_SE: URL:en för podcastens RSS-feed.

en: The Reduce Motion accessibility option is selected, therefore autoplay will be disabled in this browser.
sv_SE: Alternativet Minska rörelseåtkomst är valt, så automatisk uppspelning kommer att inaktiveras i den här webbläsaren.

en: The Swiper library could not be loaded.
sv_SE: Swiper-biblioteket kunde inte hämtas.

en: The Twitter Timeline widget can't display tweets based on searches or hashtags. To display a simple list of tweets instead, change the Widget ID to a Twitter username. Otherwise, delete this widget.
sv_SE: Widgeten Twitter Timeline kan inte visa twittermeddelanden baserat på sökningar eller hash-taggar. Ändra widgetens ID till ett användarnamn på Twitter för att visa en enkel lista med twittermeddelanden istället. I annat fall bör denna widget raderas.

en: The Twitter username of the owner of this site's domain.
sv_SE: Twitter-användarnamnet för ägaren av den här webbplatsens domän.

en: The URL of the podcast cover image.
sv_SE: URL:en för podcastens omslagsbild.

en: The URL of the podcast website.
sv_SE: URL:en för podcastens webbplats.

en: The URL to check for redirects.
sv_SE: URL:en som ska kontrolleras för omdirigeringar.

en: The URL used to connect to the Publicize Service
sv_SE: Den webbadress som används för att ansluta till publiceringstjänsten

en: The VideoPress plugin could not communicate with the VideoPress servers. This error is most likely caused by a misconfigured plugin. Please reinstall or upgrade.
sv_SE: Tillägget VideoPress kunde inte kommunicera med VideoPress-servrarna. Det här felet beror troligtvis på att ett tillägg är felaktigt konfigurerat. Installera om eller uppgradera det.

en: The WordAds module is not active
sv_SE: Modulen WordAds är inte aktiv

en: The WordPress for Android App Gets a Big Facelift
sv_SE: WordPress för Android får en rejäl ansiktslyftning

en: The WordPress.com API returned a 404 error.
sv_SE: WordPress.com returnerade ett 404-felmeddelande.

en: The WordPress.com account for the primary connection is %s
sv_SE: WordPress.com-kontot för den primära anslutningen är %s

en: The WordPress.com blog_id is %d
sv_SE: blog_id för WordPress.com är %d

en: The WordPress.com toolbar replaces the default WordPress admin toolbar. It offers one-click access to notifications, your WordPress.com profile and your other Jetpack and WordPress.com websites. You can also catch up on the sites you follow in the Reader.
sv_SE: WordPress.com-verktygsfältet ersätter standardverktygsfältet för administratörer på WordPress. Det ger åtkomst till aviseringar, din WordPress.com-profil och dina andra Jetpack- och WordPress.com-webbplatser. Du kan också läsa det senaste från de webbplatser som du följer i Reader.

en: The audio file URL of the episode.
sv_SE: Avsnittets ljudfils-URL.

en: The authorization process expired.  Please go back and try again.
sv_SE: Auktoriseringsprocessen är föråldrad. Gå tillbaka och och försök igen.

en: The best way to set a date. Add a date picker.
sv_SE: Det bästa sättet att ställa in ett datum. Lägg till en datumväljare.

en: The big day is here.
sv_SE: Den stora dagen är här.

en: The block slug has been added to the %4$s list at %5$s
sv_SE: Blocksluggen har lagts till i %4$s-listan på %5$s

[ctx: The blog of a website.]
en: Blog
sv_SE: Blogg

en: The card could not be dismissed
sv_SE: Kortet kunde inte avfärdas

en: The cron is not scheduled to run.
sv_SE: Cron-jobbet är inte schemalagd att köras.

en: The cron named `%s` was removed from the schedule.
sv_SE: Cron-jobbet "%s" togs bort från schemat.

en: The cron named `%s` was scheduled.
sv_SE: Cron-jobbet "%s" har schemalagts.

en: The current poster image url is %s
sv_SE: Den aktuella webbadressen för posterbild är %s

en: The default content width for the %s theme is %d pixel. | The default content width for the %s theme is %d pixels.
sv_SE[0]: Standardbredden för innehåll för temat %s är %d pixel.
sv_SE[1]: Standardbredden för innehåll för temat %s är %d pixlar.

en: The default policy URL only covers cookies set by Jetpack. If you’re running other plugins, custom cookies, or third-party tracking technologies, you should create and link to your own cookie statement.
sv_SE: Standardpolicy-URL omfattar endast cookies som angetts av Jetpack. Om du kör andra tillägg, anpassade cookies eller spårningsteknik från tredje part ska du skapa och länka detta till ditt eget cookie-meddelande.

en: The default zoom level cannot be changed when there are two or more markers on the map.
sv_SE: Standardzoomningsnivån kan inte ändras när det finns två eller fler markörer på kartan.

en: The easiest way to upload ad-free and unbranded videos to your site. You get stats on video
    		playback and shares and the player is lightweight and responsive.
sv_SE: Det enklaste sättet att ladda upp reklamfria och omärkta videoklipp på din webbplats. Du får statistik om video-
    		uppspelning och delningar, spelaren väger lite och är responsiv.

en: The easiest way to upload ad-free and unbranded videos to your site. You get stats on video playback and shares and the player is lightweight and responsive.
sv_SE: Det enklaste sättet att ladda upp reklamfria och omärkta videoklipp på din webbplats. Du får statistik över videouppspelning och delningar, spelaren väger lite och är responsiv.

en: The email address has opted out of subscription emails. <br /> You can manage your preferences at <a href="%1$s" title="%2$s" target="_blank">subscribe.wordpress.com</a>
sv_SE: E-postadressen har valt bort e-postprenumerationer. <br /> Du kan hantera dina alternativ på <a href="%1$s" title="%2$s" target="_blank">subscribe.wordpress.com</a>

en: The email you entered was invalid. Please check and try again.
sv_SE: Den e-postadress du skrev in var ogiltig. Kontrollera den och försök igen.

en: The embed_url parameter must be a valid URL.
sv_SE: Parametern embed_url måste vara en giltig URL.

en: The episode description, in plaintext.
sv_SE: Avsnittsbeskrivning i klartext.

en: The episode id. Generated per request, not globally unique.
sv_SE: Avsnittets id. Genererat per förfrågan, inte globalt unikt.

en: The episode title.
sv_SE: Avsnittsrubrik.

en: The external link for the episode.
sv_SE: Avsnittets externa länk.

en: The feature helps visitors find more of your content by displaying related posts at the bottom of each post.
sv_SE: Med den här funktionen hittar besökarna mer av ditt innehåll genom att visa relaterade inlägg längst ner på varje inlägg.

en: The file permissions on this host prevent editing files.
sv_SE: Filbehörigheterna på detta webbhotell förhindrar redigeringen av filer.

en: The files were created at %3$s
sv_SE: Filerna skapades på %3$s

en: The final destination of the URL being checked for redirects.
sv_SE: Den slutliga destinationen för URL:en som kontrolleras för omdirigeringar.

en: The following messages will give you preview of what will happen when you run this command.
sv_SE: Följande meddelanden ger dig en förhandsvisning av vad som händer när du kör kommandot.

en: The following settings will impact all related posts on your site, except for those you created via the block editor:
sv_SE: Följande inställningar kommer påverka alla relaterade poster på din webbplats, med undantag för dem du skapade via blockredigeraren:

[ctx: The home page of a website.]
en: Home Page
sv_SE: Startsida

en: The image helps collect stats, but should work when hidden.
sv_SE: Bilden hjälper till att samla statistik, men bör fungera även när den är dold.

en: The information synced by Jetpack ensures that Jetpack Search, Related Posts and other features are aligned with your site’s current content.
sv_SE: Den information som synkroniserats av Jetpack garanterar att Jetpack-sökning, relaterade poster och andra funktioner anpassas till din webbplats aktuella innehåll.

en: The jetpack_development_mode filter is set to true.
sv_SE: Filtret jetpack_development_mode är inställt till sant.

en: The message to use instead of the title when sharing to Publicize Services
sv_SE: Meddelandet som ska användas istället för rubriken när du delar till publiceringstjänster

en: The mime type of the episode.
sv_SE: Avsnittets Mime-typ.

en: The module %s failed to be activated. | The modules %s failed to be activated.
sv_SE[0]: Modulen %s kunde inte aktiveras.
sv_SE[1]: Modulerna %s kunde inte aktiveras.

en: The module %s was activated. | The modules %s were activated.
sv_SE[0]: Modulen %s aktiverades.
sv_SE[1]: Modulerna %s aktiverades.

en: The name of the service in question
sv_SE: Namnet på den aktuella tjänsten

en: The number of malicious login attempts blocked by Jetpack
sv_SE: Antalet skadliga inloggningsförsök som har blockerats av Jetpack

en: The number of times Jetpack has backed up your site and kept it safe
sv_SE: Antalet gånger som Jetpack har säkerhetskopierat och skyddat din webbplats

en: The number of times visitors have shared your posts with the world using Jetpack
sv_SE: Antalet gånger som besökare har delat dina inlägg med omvärlden via Jetpack

en: The old version has been deactivated and can be removed from your site. | The old versions have been deactivated and can be removed from your site.
sv_SE[0]: Den gamla versionen har inaktiverats och kan tas bort från din webbplats.
sv_SE[1]: De gamla versionerna har inaktiverats och kan tas bort från din webbplats.

en: The onboarding token couldn't be deleted.
sv_SE: Token som introducerades kunde inte tas bort.

en: The plugin is already installed
sv_SE: Tillägget är redan installerat

en: The podcast player cannot be displayed as your browser settings do not allow for sounds to be played in webpages. This can be changed in your browser’s "Internet options" settings. In the "Advanced" tab you will have to check the box next to "Play sounds in webpages" in the "Multimedia" section. Once you have confirmed that the box is checked, please press "Apply" and then reload this page.
sv_SE: Podcastspelaren kan inte visas eftersom dina webbläsarinställningar inte tillåter att ljud spelas upp på webbsidor. Detta kan ändras i din webbläsares "Internetalternativ"-inställningar. På fliken "Avancerat" måste du markera rutan bredvid "Spela upp ljud på webbsidor" i avsnittet "Multimedia". När du har bekräftat att rutan är markerad trycker du på "Tillämpa" och läser därefter in den här sidan igen.

en: The price cannot have more than %d decimal place. | The price cannot have more than %d decimal places.
sv_SE[0]: Priset kan inte ha mer än %d decimal.
sv_SE[1]: Priset kan inte ha mer än %d decimaler.

en: The primary connection is owned by <strong>%s</strong>'s WordPress.com account.
sv_SE: Den primära anslutningen ägs av <strong>%s</strong>s WordPress.com-konto.

en: The publicize module is not active.
sv_SE: Publiceringsmodulen är inte aktiv.

en: The publicize module is not loaded.
sv_SE: Publiceringsmodulen är inte laddad.

en: The recovery token is not valid for this user.
sv_SE: Återställningstoken är inte giltig för den här användaren.

en: The request is not signed correctly.
sv_SE: Begäran inte korrekt signerad.

en: The requested Jetpack data updates were successful.
sv_SE: Den begärda uppdateringen av Jetpack-data är klar.

en: The requested Jetpack module could not be activated.
sv_SE: Den begärda Jetpack-modulen kunde inte aktiveras.

en: The requested Jetpack module could not be deactivated.
sv_SE: Den begärda Jetpack-modulen kunde inte inaktiveras.

en: The requested Jetpack module is inactive.
sv_SE: Den begärda Jetpack-modulen är inaktiv.

en: The requested Jetpack module is not active.
sv_SE: Den begärda Jetpack-modulen är inte aktiv.

en: The requested Jetpack module is not supported by your plan.
sv_SE: Den begärda Jetpack-modulen har inte stöd av ditt paket.

en: The requested Jetpack module was activated.
sv_SE: Den begärda Jetpack-modulen aktiverades.

en: The requested Jetpack module was already inactive.
sv_SE: Den begärda Jetpack-modulen var redan inaktiv.

en: The requested Jetpack module was deactivated.
sv_SE: Den begärda Jetpack-modulen inaktiverades.

en: The requested Jetpack module was not found.
sv_SE: Den begärda Jetpack-modulen hittades inte.

en: The requested URL is not an embed.
sv_SE: Begärd URL är inte inbäddad.

en: The requested widget was not found.
sv_SE: Den widget som efterfrågades hittades inte.

en: The response parameter is invalid or malformed
sv_SE: Svarsparametern är ogiltig eller har fel format

en: The response parameter is missing
sv_SE: Svarsparametern saknas

en: The roles property must be a string or an array.
sv_SE: Användaregenskapen måste vara en sträng eller en matris(array).

en: The secret parameter is invalid or malformed
sv_SE: Den hemliga parametern är ogiltig eller har fel format

en: The secret parameter is missing
sv_SE: Den hemliga parametern saknas

en: The server port value is unexpected.
    						Try adding the following to your wp-config.php file: %1$s
sv_SE: Serverportens värde är oväntat.
    						Försök lägga till följande i din wp-config.php-fil: %1$s

en: The server port values are not defined. This is most common when running PHP via a CLI.
sv_SE: Serverportsvärdena har inte definierats. Detta händer ofta när PHP körs via en CLI.

en: The settings for Featured Content have <a href="%s">moved to Appearance &rarr; Customize</a>.
sv_SE: Inställningarna för utvalt innehåll har <a href="%s">flyttats till Utseende &rarr; Anpassa</a>.

en: The site URL lacking a dot (e.g. http://localhost).
sv_SE: Det finns ingen punkt i URL:en för webbplatsen (t.ex. http://localhost).

en: The site is in Development Mode, so you can not connect to WordPress.com.
sv_SE: Webbplatsen är i Utvecklingsläge, så du kan inte ansluta till WordPress.com.

en: The site is not currently connected, so nothing to do!
sv_SE: Webbplatsen är för närvarande inte ansluten, så det finns inget att göra!

en: The site is not the main network site
sv_SE: Denna webbplats är inte den huvudnätverkswebbplatsen

en: The source of the API key. Defaults to "site"
sv_SE: Källan för API-nyckeln. Standard är ”webbplats”

en: The specified theme was not found.
sv_SE: Det valda temat kunde inte hittas.

en: The status code of the URL's response.
sv_SE: Statuskod för URL-svaret.

en: The test timed out which may sometimes indicate a failure or may be a false failure.
sv_SE: Tidsgränsen för testet uppnåddes, vilket ibland indikerar ett fel eller kan vara ett falskt fel.

en: The theme is already installed
sv_SE: Temat är redan installerat

en: The title of the podcast.
sv_SE: Podcastens titel.

en: The title parameter is required.
sv_SE: Titelparametern är nödvändig.

en: The user (%s) who setup the Jetpack connection is not an administrator.
sv_SE: Användaren (%s) som ställer in Jetpack-anslutningen är inte en administratör.

en: The user is already connected
sv_SE: Användaren är redan ansluten.

en: The user who setup the Jetpack connection no longer exists on this site.
sv_SE: Användaren som ställer in Jetpack-anslutningen finns inte längre på denna webbplats.

en: The video has been imported as Attachment ID %d
sv_SE: Videoklippet har importerats som Bilaga med ID %d

en: The widget only works with Facebook Pages.
sv_SE: Widgeten fungerar bara med Facebook-sidor.

en: Theme
sv_SE: Tema

en: Theme enhancements
sv_SE: Temaförbättringar

en: Theme is empty.
sv_SE: Temat är tomt.

en: Theme support required.
sv_SE: Temasupport behövs.

en: Theme: %1$s.
sv_SE: Tema: %1$s.

en: Themes
sv_SE: Teman

en: There are currently no posts in your Instagram account.
sv_SE: Det finns för närvarande inga inlägg i ditt Instagram-konto

en: There are no photos to display. Make sure your Flickr feed URL is correct, and that your pictures are publicly accessible.
sv_SE: Det finns inga foton att visa. Se till att URL till ditt Flickr-flöde är korrekt och att dina bilder är offentligt tillgängliga.

en: There are no posts to display. <a href="%s" target="_blank">Want more traffic?</a>
sv_SE: Det finns inga inlägg att visa. <a href="%s" target="_blank">Vill du ha mer trafik?</a>

en: There are no users to display in this <a href="%1$s">My Community widget</a>. <a href="%2$s">Want more traffic?</a>
sv_SE: Det finns inga användare att visa i denna <a href="%1$s">Min community-widget</a>. <a href="%2$s">Vill du ha mer trafik?</a>

en: There are unsaved settings in this tab that will be lost if you leave it. Proceed?
sv_SE: Det finns inställningar på den här fliken som inte sparats och de kommer förloras om du lämnar den. Fortsätta?

en: There is currently only %s post in your Instagram account. | There are currently only %s posts in your Instagram account.
sv_SE[0]: Det finns för tillfället endast %s inlägg på ditt Instagram-konto.
sv_SE[1]: Det finns för tillfället endast %s inlägg på ditt Instagram-konto.

en: There is no cron named %s.
sv_SE: Det finns inget cron-jobb %s.

en: There is no excerpt because this is a protected post.
sv_SE: Det finns inget utdrag eftersom det här är ett skyddat inlägg.

en: There is no poster image currently selected
sv_SE: Det finns ingen vald posterbild för tillfället.

en: There is no test by that name:
sv_SE: Det finns inget test med det namnet:

en: There was a problem connecting to %s to create an authorized connection. Please try again in a moment.
sv_SE: Ett fel uppstod vid anslutningen till %s för att skapa en behörig anslutning. Försök igen om en liten stund.

en: There was a problem connecting with Publicize. Please try again in a moment.
sv_SE: Ett fel uppstod vid anslutning till Offentliggör. Försök igen om en liten stund.

en: There was an error contacting Jetpack servers.
sv_SE: Ett fel uppstod när Jetpack-servrarna kontaktades.

en: There was an error creating a user for you. Please contact the administrator of your site.
sv_SE: Det gick inte att skapa en användare för dig. Kontakta din webbplats administratör.

en: There was an error deactivating your plugin
sv_SE: Ett fel uppstod när ditt tillägg inaktiverades

en: There was an error disconnecting Jetpack. Error: %(error)s
sv_SE: Ett fel uppstod när Jetpack kopplades från. Fel: %(error)s

en: There was an error installing WooCommerce Services.
sv_SE: Ett fel inträffade WooCommerce-tjänsterna skulle installeras.

en: There was an error installing your plugin
sv_SE: Ett fel uppstod när ditt tillägg installerades

en: There was an error installing your theme
sv_SE: Ett fel uppstod när ditt tema installerades

en: There was an error logging you in via WordPress.com, please try again or try logging in with your username and password.
sv_SE: Det gick inte att logga dig in via WordPress.com, försök igen, eller försök att logga in med ditt användarnamn och lösenord.

en: There was an error testing Jetpack. Error: %(error)s
sv_SE: Det uppstod ett fel när Jetpack testades. Fel: %(error)s

en: There was an error updating your plugin
sv_SE: Det gick inte att uppdatera ditt tillägg

en: There was an error updating your theme
sv_SE: Det gick inte att uppdatera ditt tema

en: There was an error when subscribing. Please try again.
sv_SE: Ett fel uppstod när du skulle prenumerera. Försök igen.

en: There was an error while activating the module.
sv_SE: Ett fel uppstod när modulen aktiverades.

en: There was an error while deactivating the module.
sv_SE: Ett fel uppstod när modulen inaktiverades.

en: There was an error while getting the update data for this site.
sv_SE: Ett fel uppstod när uppdateringen för den här webbplatsen hämtades.

en: There was an issue connecting your Jetpack. Please click "Connect to WordPress.com" again.
sv_SE: Vi hade problem med att ansluta Jetpack. Klicka på "Anslut till WordPress.com" igen.

en: There was an issue retrieving stats. Please try again later.
sv_SE: Ett fel uppstod vid hämtning av statistik. Försök igen senare.

en: There was an issue saving your updates to the VideoPress service. Please try again later.
sv_SE: Ett problem uppstod vid när dina uppdateringar skulle sparas till tjänsten VideoPress. Försök igen senare.

en: There was an unspecified error registering the site
sv_SE: Ett ospecificerat fel uppstod vid registrering av webbplatsen

en: There was another problem:
sv_SE: Det var ett annat problem:

en: There's a problem with your Antispam API key. {{a}}Learn more{{/a}}.
sv_SE: Det är problem med din Antispam API-nyckel. {{a}}Läs mer{{/a}}.

en: These are the latest posts in %s.
sv_SE: Det här är de senaste inläggen i %s.

en: These settings affect all sites on the network.
sv_SE: Dessa inställningar påverkar alla webbplatser på nätverket.

en: These settings change emails sent from your blog to followers.
sv_SE: De här inställningarna påverkar hur e-postmeddelandena som skickas till dina följare ser ut.

[ctx: This HTML form field is marked as required by the user in contact form builder]
en: (required)
sv_SE: (obligatoriskt)

en: This block will be hidden from your visitors until you connect to Stripe.
sv_SE: Detta block kommer att döljas från dina besökare tills du ansluter till Stripe.

en: This block will only appear to a visitor who visited the page three or more times.
sv_SE: Det här blocket visas bara för besökare som har besökt sidan tre eller flera gånger.

en: This block will only appear to people who are visiting this page for the first time. | This block will only appear to people who have visited this page at most %d times.
sv_SE[0]: Detta block visas bara för personer som besöker denna sida för första gången.
sv_SE[1]: Detta block kommer bara att visas för personer som har besökt denna sida högst %d gånger.

en: This block will only appear to people who have visited this page more than once. | This block will only appear to people who have visited this page more than %d times.
sv_SE[0]: Detta block visas bara för personer som har besökt sidan minst en gång tidigare.
sv_SE[1]: Detta block visas bara för personer som har besökt sidan minst %d gånger tidigare.

en: This connection is working correctly.
sv_SE: Den här anslutningen fungerar korrekt.

en: This feature has been disabled by a site administrator.
sv_SE: Den här funktionen har inaktiverats av en administratör.

en: This feature has been disabled by a site administrator. {{link}}Learn more{{/link}}.
sv_SE: Den här funktionen har inaktiverats av en administratör. {{link}}Läs mer{{/link}}.

en: This feature has been enabled by a site administrator. {{link}}Learn more{{/link}}.
sv_SE: Den här funktionen har aktiverats av en administratör. {{link}}Läs mer{{/link}}.

en: This feature is being managed by a site administrator. {{link}}Learn more{{/link}}.
sv_SE: Den här funktionen hanteras av en administratör. {{link}}Läs mer{{/link}}.

en: This field is for validation and should not be changed
sv_SE: Detta fält är för validering och ska inte ändras

en: This helps to clearly separate the related posts from post content.
sv_SE: Detta bidrar till att tydligt separera de relaterade inläggen från inläggsinnehåll.

en: This information helps us improve our products, make marketing to you more relevant, personalize your WordPress.com experience, and more as detailed in our {{pp}}privacy policy{{/pp}}.
sv_SE: Denna information hjälper oss att förbättra våra produkter, göra vår marknadsföring gentemot dig mer relevant, anpassa din WordPress.com-upplevelse och mycket mer, enligt vår {{pp}}sekretesspolicy{{/pp}}.

en: This is a very common password. Choose something that will be harder for others to guess.
sv_SE: Detta är ett mycket vanligt lösenord. Välj något som är svårare för andra att gissa sig till.

en: This is an XML Image Sitemap generated by <a href="%1$s" rel="noopener noreferrer" target="_blank">Jetpack</a>, meant to be consumed by search engines like <a href="%2$s" rel="noopener noreferrer" target="_blank">Google</a> or <a href="%3$s" rel="noopener noreferrer" target="_blank">Bing</a>.
sv_SE: Detta är en webbplatskarta för XML-bilder skapad av <a href="%1$s" rel="noopener noreferrer" target="_blank">Jetpack</a>, avsedd att användas av sökmotorer som <a href="%2$s" rel="noopener noreferrer" target="_blank">Google</a> eller <a href="%3$s" rel="noopener noreferrer" target="_blank">Bing</a>.

en: This is an XML News Sitemap generated by <a href="%1$s" rel="noopener noreferrer" target="_blank">Jetpack</a>, meant to be consumed by search engines like <a href="%2$s" rel="noopener noreferrer" target="_blank">Google</a> or <a href="%3$s" rel="noopener noreferrer" target="_blank">Bing</a>.
sv_SE: Det här är en webbplatskarta för XML-nyheter skapad av <a href="%1$s" rel="noopener noreferrer" target="_blank">Jetpack</a>, avsedd att användas av sökmotorer som <a href="%2$s" rel="noopener noreferrer" target="_blank">Google</a> eller <a href="%3$s" rel="noopener noreferrer" target="_blank">Bing</a>.

en: This is an XML Sitemap Index generated by <a href="%1$s" rel="noopener noreferrer" target="_blank">Jetpack</a>, meant to be consumed by search engines like <a href="%2$s" rel="noopener noreferrer" target="_blank">Google</a> or <a href="%3$s" rel="noopener noreferrer" target="_blank">Bing</a>.
sv_SE: Detta är ett index för XML-webbplatskarta skapad av <a href="%1$s" rel="noopener noreferrer" target="_blank">Jetpack</a>, avsedd att användas av sökmotorer som <a href="%2$s" rel="noopener noreferrer" target="_blank">Google</a> eller <a href="%3$s" rel="noopener noreferrer" target="_blank">Bing</a>.

en: This is an XML Sitemap generated by <a href="%1$s" rel="noopener noreferrer" target="_blank">Jetpack</a>, meant to be consumed by search engines like <a href="%2$s" rel="noopener noreferrer" target="_blank">Google</a> or <a href="%3$s" rel="noopener noreferrer" target="_blank">Bing</a>.
sv_SE: Detta är en XML-webbplatskarta skapad av <a href="%1$s" rel="noopener noreferrer" target="_blank">Jetpack</a>, avsedd att användas av sökmotorer som <a href="%2$s" rel="noopener noreferrer" target="_blank">Google</a> eller <a href="%3$s" rel="noopener noreferrer" target="_blank">Bing</a>.

en: This is an XML Video Sitemap generated by <a href="%1$s" rel="noopener noreferrer" target="_blank">Jetpack</a>, meant to be consumed by search engines like <a href="%2$s" rel="noopener noreferrer" target="_blank">Google</a> or <a href="%3$s" rel="noopener noreferrer" target="_blank">Bing</a>.
sv_SE: Detta är en webbplatskarta för XML-video skapad av <a href="%1$s" rel="noopener noreferrer" target="_blank">Jetpack</a>, avsedd att användas av sökmotorer som <a href="%2$s" rel="noopener noreferrer" target="_blank">Google</a> eller <a href="%3$s" rel="noopener noreferrer" target="_blank">Bing</a>.

en: This is where PayPal will send your money. To claim a payment, you'll need a <a href="%1$s" %2$s>PayPal account</a> connected to a bank account.
sv_SE: Det är hit som PayPal skickar dina pengar. För att ta emot en betalning, behöver du ett <a href="%1$s" %2$s>PayPal-konto</a> som är kopplat till ett bankkonto.

en: This option has moved. You can now manage it %1$shere%2$s.
sv_SE: Detta val har flyttat. Nu kan du kontrollera det %1$shär%2$s.

en: This password is too easy to guess: you can improve it by adding additional uppercase letters, lowercase letters, or numbers.
sv_SE: Det här lösenordet är för enkelt att gissa: du kan förbättra det genom att lägga till fler versaler, gemener, eller siffror.

en: This password is too easy to guess: you can improve it by including special characters such as !#=?*&.
sv_SE: Det här lösenordet är för enkelt att gissa: du kan förbättra det genom att lägga till specialtecken, t.ex. !#=?*&.

en: This password is too easy to guess: you can improve it by mixing both letters and numbers.
sv_SE: Det här lösenordet är för enkelt att gissa: du kan förbättra det genom att använda både bokstäver och siffror.

en: This plugin doesn&#8217;t work with your version of PHP.
sv_SE: Detta tillägg fungerar inte med din PHP-version.

en: This plugin doesn&#8217;t work with your version of WordPress.
sv_SE: Detta tillägg fungerar inte med din WordPress-version.

en: This plugin doesn&#8217;t work with your versions of WordPress and PHP.
sv_SE: Detta tillägg fungerar inte med din WordPress- och PHP-version.

en: This plugin will work without it, but multibyte support is used <a href="%s" rel="noopener noreferrer" target="_blank">if available</a>. You may see minor problems with Tweets and other sharing services.
sv_SE: Detta tillägg kommer att fungerar utan det, men multibyte-stöd används <a href="%s" rel="noopener noreferrer" target="_blank">om det är tillgängligt</a>. Du kan se mindre problem med tweets och andra delningstjänster.

en: This post has been shared!
sv_SE: Detta inlägg har delats!

en: This post is password protected.
sv_SE: Denna post är lösenordsskyddad

en: This request method does not support body parameters.
sv_SE: Denna metod för begäran stöder inte parametrar för body.

en: This request method is not supported.
sv_SE: Denna metod för begäran stöds inte.

en: This site can't be connected to WordPress.com because it violates our {{a}}Terms of Service{{/a}}.
sv_SE: Den här webbplatsen kan inte anslutas till WordPress.com eftersom den bryter mot våra {{a}}Användarvillkor{{/a}}.

en: This site has no plugins.
sv_SE: Den här webbplatsen har inga tillägg.

en: This site is not connected to WordPress.com. Please ask the site administrator to connect.
sv_SE: Denna webbplats är inte ansluten till WordPress.com. Be att webbplatsadministratören ansluter.

en: This slideshow could not be started. Try refreshing the page or viewing it in another browser.
sv_SE: Det här bildspelet kunde inte startas. Försök att uppdatera sidan eller visa den i en annan webbläsare.

en: This slideshow requires JavaScript.
sv_SE: Detta bildspel kräver JavaScript.

en: This suggestion was made by Jetpack, the security and performance plugin already installed on your site.
sv_SE: Det här förslaget kommer från Jetpack, säkerhets- och prestandatillägget som redan finns installerat på din webbplats.

en: This test successfully passed!
sv_SE: Detta test lyckades!

en: This theme does not exist
sv_SE: Detta tema finns inte

en: This user is linked and ready to fly with Jetpack.
sv_SE: Den här användaren är länkad och redo att flyga med Jetpack.

en: This user is not authorized to %s on this blog.
sv_SE: Den här användaren har inte behörighet att %s på den här bloggen.

en: This user is not authorized to manage plugins network wide.
sv_SE: Användaren har inte behörighet att hantera tillägg på hela nätverket.

en: This video is intended for mature audiences.
sv_SE: Det här videoklippet är barnförbjudet.

en: This video requires <a rel="nofollow noopener noreferrer" href="%s" target="_blank">Adobe Flash</a> for playback.
sv_SE: Denna video kräver <a rel="nofollow noopener noreferrer" href="%s" target="_blank">Adobe Flash</a> för uppspelning.

en: This widget adds a payment button of your choice to your sidebar. To create or edit the payment buttons themselves, <a href="%s">use the Customizer</a>.
sv_SE: Den här widgeten lägger till valfri betalningsknapp i ditt sidofält. För att skapa eller redigera betalningsknapparna, <a href="%s">använd Anpassa</a>.

en: This will remain hidden on your website until you have at least one subscriber.
sv_SE: Detta kommer att förbli dolt på din webbplats tills du har minst en prenumerant.

en: This will reset all Jetpack options, are you sure?
sv_SE: Detta kommer att återställa alla Jetpack-alternativ, är du säker?

en: Threat | Threats
sv_SE[0]: Hot
sv_SE[1]: Hot

en: Thumbnail
sv_SE: Miniatyr

en: Thumbnail Grid
sv_SE: Rutnät av miniatyrer

en: Thursday
sv_SE: Torsdag

en: Tiled Columns
sv_SE: Kolumner sida vid sida

en: Tiled Galleries
sv_SE: Mosaikgallerier

en: Tiled Gallery
sv_SE: Mosaikgalleri

en: Tiled Gallery settings
sv_SE: Inställningar för mosaikgalleri

en: Tiled Mosaic
sv_SE: Mosaik sida vid sida

[ctx: Tiled gallery layout]
en: Circles
sv_SE: Cirklar

[ctx: Tiled gallery layout]
en: Square tiles
sv_SE: rutor sida vid sida

[ctx: Tiled gallery layout]
en: Tiled columns
sv_SE: kolumner sida vid sida

[ctx: Tiled gallery layout]
en: Tiled mosaic
sv_SE: mosaik sida vid sida

en: Tiles
sv_SE: Mosaik

en: Time
sv_SE: Tid

en: Time Unit
sv_SE: Tidsenhet

en: Time:
sv_SE: Tid:

en: Timeline Theme:
sv_SE: Tema för tidsaxeln:

en: Title
sv_SE: Rubrik

en: Title (optional):
sv_SE: Rubrik (valfritt)

[ctx: Title for Me sub-menu that contains Get Apps, Next Steps, and Help options]
en: Special
sv_SE: Annat

[ctx: Title for Reader sub-menu that contains followed sites, likes, and search]
en: Streams
sv_SE: Flöden

en: Title will appear on the first frame of your video
sv_SE: Titeln kommer att visas över den första bildrutan i videon

en: Title:
sv_SE: Titel:

en: To automatically back up your entire site, please {{a}}install and activate{{/a}} VaultPress.
sv_SE: För att säkerhetskopiera hela din webbplats automatiskt, {{a}}installera och aktivera{{/a}} VaultPress.

en: To find your Flickr RSS URL, go to your photostream, add "?details=1" to the URL, and hit enter. Scroll down until you see the RSS icon or the "Latest" link. Right-click on either options and copy the URL. Paste into the box above.
sv_SE: För att hitta din Flickr RSS-URL går du till ditt fotoflöde, lägger till ”?details=1” i URL:en och trycker sedan på Enter. Bläddra nedåt tills du ser RSS-ikonen eller länken ”Senaste”. Högerklicka på någon av dem och kopiera länkens URL. Klistra in den i rutan här ovanför.

en: To get started, click on Add Media in your post editor and upload a video; we’ll take care of the rest!
sv_SE: För att komma igång klickar du på Lägg till media i din inläggsredigerare och laddar upp en video. Vi tar hand om resten!

en: To infinity and beyond
sv_SE: Mot oändligheten och vidare

en: To load the block, add the constant %1$s as true to your wp-config.php file
sv_SE: Ladda blocket genom att lägga till konstanten %1$s som sant till din wp-config.php-fil

en: To start using the block, build the blocks with yarn run build-extensions
sv_SE: För att börja använda blocket, bygg blocken med "yarn run build"-tillägg

en: To use Post By Email, you need to link your %s account to your WordPress.com account.
sv_SE: Om du vill använda Inlägg via e-post behöver du länka ditt %s-konto till ditt WordPress.com-konto.

en: To use Publicize, you'll need to link your %s account to your WordPress.com account using the link below.
sv_SE: Om du vill använda Offentliggör behöver du länka ditt %s-konto till ditt WordPress.com-konto med hjälp av länken nedan.

en: To use the map block, you need an Access Token.
sv_SE: Du behöver en åtkomsttoken för att använda kartblock.

en: To use this block, first add at least one payment plan.
sv_SE: För att använda det här blocket måste du lägga till minst ett betalt paket.

en: To use this block, select a previously created payment plan.
sv_SE: Om du vill använda detta block väljer du ett tidigare skapat betalningspaket.

en: Toolbar
sv_SE: Verktygsfält

[ctx: Toolbar button to get help with custom CSS]
en: Help
sv_SE: Hjälp

[ctx: Toolbar button to see full CSS revision history]
en: See full history
sv_SE: Se fullständig historik

en: Top
sv_SE: Övre kant

en: Top Posts
sv_SE: Färskpressat

en: Top Posts &amp; Pages
sv_SE: Populära inlägg &amp; sidor

en: Top Posts &amp; Pages by views are calculated from 24-48 hours of stats. They take a while to change.
sv_SE: Populära inlägg &amp; sidor efter visningar som beräknas från 24-48 timmar gammal statistik. De tar ett tag att uppdateras.

en: Top Searches
sv_SE: Mest sökta

en: Top of each page
sv_SE: Längst upp på varje sida

en: Total malicious attacks blocked on your site.
sv_SE: Totalt antal skadliga attacker blockerade på din webbplats.

en: Track each scroll load (7 posts by default) as a page view in Google Analytics
sv_SE: Spåra varje bläddringsbelastning (7 inlägg som standard) som en sidvisning i Google Analytics

en: Track website statistics with Google Analytics for a deeper understanding of your website visitors and customers.
sv_SE: Samla webbplatsstatistik med Google Analytics för att får en djupare förståelse för dina besökare och kunder.

en: Trackback excerpt:
sv_SE: Trackback-utdrag:

en: Traffic
sv_SE: Trafik

en: Transition effect
sv_SE: Övergångseffekt

en: Translate
sv_SE: Översätt

en: Transparent
sv_SE: Genomskinlig

en: Transparent Background
sv_SE: Transparent backgrund

en: Trash
sv_SE: Papperskorg

en: Trash it: %s
sv_SE: Flytta till papperskorgen: %s

en: Trigger an auto config of instant search
sv_SE: Utlös automatisk konfiguration av sökning i realtid

en: Trouble with Jetpack?
sv_SE: Problem med Jetpack?

en: Troubleshooting - I'll be reconnecting afterwards.
sv_SE: Felsökning – Jag återansluter senare.

en: Try Again
sv_SE: Försök igen

en: Try Markdown
sv_SE: Prova markdown

en: Try a premium theme
sv_SE: Testa ett premiumtema

en: Try again
sv_SE: Försök igen

en: Tuesday
sv_SE: Tisdag

en: Turn on JavaScript to unlock Jetpack's full potential!
sv_SE: Aktivera JavaScript för att släppa loss Jetpacks fulla potential!

en: Turned on per post
sv_SE: Aktiverat för varje inlägg

en: Tweets by @%s
sv_SE: Tweets av @%s

en: Twitter Site Tag
sv_SE: Twitter-webbplatsetikett

en: Twitter Timeline
sv_SE: Twitter-tidslinje

en: Twitter Username:
sv_SE: Twitter-användarnamn:

en: Two-Step Authentication is required to access this site. Please visit your <a href="%1$s" rel="noopener noreferrer" target="_blank">Security Settings</a> to configure <a href="%2$s" rel="noopener noreferrer" target="_blank">Two-step Authentication</a> for your account.
sv_SE: Tvåstegs-autentisering krävs för åtkomst till denna webbplats. Gå till dina <a href="%1$s" rel="noopener noreferrer" target="_blank">Säkerhetsinställningar</a> för att konfigurera <a href="%2$s" rel="noopener noreferrer" target="_blank">Tvåstegs-autentisering</a> för ditt konto.

en: Type
sv_SE: Typ

en: Type of gallery.
sv_SE: Typ av galleri.

en: Types
sv_SE: Typer

en: Types of pages to display:
sv_SE: Typ av sidor som ska visas:

en: UP
sv_SE: Upp

en: URL for refreshing the Connection to the Publicize Service
sv_SE: Webbadress för att förnya anslutningen till publiceringstjänsten

en: Uh oh, %(number)s threat found. | Uh oh, %(number)s threats found.
sv_SE[0]: Aj då, %(number)s hot hittat.
sv_SE[1]: Aj då, %(number)s hot hittade.

en: Unable to activate Akismet
sv_SE: Det gick inte att aktivera Akismet

en: Unable to build the connect URL.  Please reload the page and try again.
sv_SE: Kunde inte bygga anslutande URL. Ladda om sidan och försök igen.

en: Unable to create the Post by Email address. Please try again later.
sv_SE: Kunde inte skapa adress för Inlägg via e-post. Försök igen senare.

en: Unable to create your Post By Email address. Please try again later.
sv_SE: Kunde inte skapa adress för Inlägg via e-post. Försök igen senare.

en: Unable to delete the Post by Email address. Please try again later.
sv_SE: Kunde inte radera adress för Inlägg via e-post. Försök igen senare.

en: Unable to disable your Post By Email address. Please try again later.
sv_SE: Kunde inte avaktivera din adress för Inlägg via e-post. Försök igen senare.

en: Unable to fetch the requested data.
sv_SE: Det gick inte att hämta begärda data.

en: Unable to list plugins.
sv_SE: Kan inte lista tillägg.

en: Unable to regenerate the Post by Email address. Please try again later.
sv_SE: Kunde inte skapa om adress för Inlägg via e-post. Försök igen senare.

en: Unable to regenerate your Post By Email address. Please try again later.
sv_SE: Kunde inte skapa om din adress för Inlägg via e-post. Försök igen senare.

en: Unable to verify your request.
sv_SE: Det gick inte att bekräfta din begäran.

en: Unavailable in Dev Mode
sv_SE: Ej tillgängligt i utvecklingsläge

en: Unavailable in Dev Mode.
sv_SE: Ej tillgängligt i utvecklingsläge.

en: Uncategorized
sv_SE: Okategoriserade

en: Underline
sv_SE: Understrykning

en: Unexpected hostname
sv_SE: Oväntat servernamn.

en: Unexpected response
sv_SE: Oväntat svar

en: Unique CSS ID
sv_SE: Unikt CSS-ID

en: Unique VideoPress ID
sv_SE: Unikt VideoPress-ID

en: Unique identifier for the Publicize Connection
sv_SE: Unikt ID för publiceringsanslutningen

en: Unknown post type requested.
sv_SE: En okänd inläggstyp begärdes.

en: Unknown security token.
sv_SE: Okänd säkerhetstoken.

en: Unlink me from WordPress.com
sv_SE: Ta bort länkning till WordPress.com

en: Unlinked from WordPress.com.
sv_SE: Länkning till WordPress.com borttagen.

en: Unlinking from WordPress.com
sv_SE: Länkning till WordPress.com tas bort.

en: Unsure what to do? <a href="%1$s">Read more about Jetpack Safe Mode</a>
sv_SE: Osäker på vad du ska göra? <a href="%1$s">Läs mer om Jetpack säkert läge</a>

en: Until your milestone
sv_SE: Tills din milstolpe

en: Untitled Post
sv_SE: Namnlöst inlägg

en: Up to %(percent)d%% off!
sv_SE: Upp till %(percent)d%% i rabatt!

en: Up to %(tierMaximumRecords)s records
sv_SE: Upp till %(tierMaximumRecords)s poster

en: Up to 1,000 records
sv_SE: Upp till 1 000 poster

en: Up to 1,000,000 records
sv_SE: Upp till 1 000 000 poster

en: Up to 10,000 records
sv_SE: Upp till 10 000 poster

en: Up to 100 records
sv_SE: Upp till 100 poster

en: Up to 100,000 records
sv_SE: Upp till 100 000 poster

en: Upcoming Events
sv_SE: Kommande händelser

en: Update %s now
sv_SE: Uppdatera %s nu

en: Update Form
sv_SE: Uppdatera formuläret

en: Update Menu Item Label
sv_SE: Uppdatera menypostetiketter

en: Update Menu Section
sv_SE: Uppdatera menyavsnitt

en: Update Now
sv_SE: Uppdatera nu

en: Update Project Tag
sv_SE: Uppdatera projektetikett

en: Update Project Type
sv_SE: Uppdatera projekttyp

en: Update Token
sv_SE: Uppdatera token

en: Update Your Sharing Settings
sv_SE: Uppdatera dina delningsinställningar

en: Updated %(slug)s settings.
sv_SE: Uppdaterat inställningar för %(slug)s.

en: Updated privacy settings.
sv_SE: Uppdaterade integritetsinställningar

en: Updated settings.
sv_SE: Uppdaterade inställningar.

en: Updated settings. Refreshing page…
sv_SE: Uppdaterade inställningar. Uppdaterar sida …

en: Updating
sv_SE: Uppdaterar

en: Updating %(slug)s address…
sv_SE: Uppdaterar %(slug)s adress …

en: Updating %(slug)s settings…
sv_SE: Uppdaterar %(slug)s inställningar…

en: Updating Post by Email address…
sv_SE: Uppdaterar adress för Inlägg via e-post…

[ctx: Updating an option from "this" to "that".]
en: Updated option: %1$s to "%2$s"
sv_SE: Uppdaterat alternativ: %1$s till ”%2$s”

en: Updating privacy settings…
sv_SE: Uppdaterar integritetsinställningar ...

en: Updating settings…
sv_SE: Uppdaterar inställningar…

en: Upgrade
sv_SE: Uppgradera

en: Upgrade Focus, VideoPress for weddings
sv_SE: Uppgraderingsfokus, VideoPress för bröllop

en: Upgrade Focus: VideoPress For Weddings
sv_SE: Uppgraderingsfokus: VideoPress för bröllop

en: Upgrade Jetpack now
sv_SE: Uppgradera Jetpack nu

en: Upgrade now
sv_SE: Uppgradera nu

en: Upgrade to %(name)s
sv_SE: Uppgradera till %(name)s

en: Upgrade to %(planName)s to upload videos.
sv_SE: Uppgradera till %(planName)s för att ladda upp videoklipp.

en: Upgrade to %(planName)s to use this block on your site.
sv_SE: Uppgradera till %(planName)s för att använda detta block på din webbplats.

en: Upgrade to Jetpack Search
sv_SE: Uppgradera till Jetpack Search

en: Upgrade to a paid plan to upload videos.
sv_SE: Uppgradera till ett betalt paket för att ladda upp videoklipp.

en: Upgrade to a paid plan to use this block on your site.
sv_SE: Uppgradera till ett betalt paket för att använda detta block på din webbplats.

en: Upgrade your plan
sv_SE: Uppgradera ditt paket

en: Upload
sv_SE: Ladda upp

en: Upload an image
sv_SE: Ladda upp en bild

en: Upload unlimited videos to your website and 						display them using a fast, unbranded, 						customizable player.
sv_SE: Ladda upp obegränsat antal videor till din webbplats och 						visa dem med en snabb namnlös, 						anpassningsbar spelare.

en: Upload videos
sv_SE: Ladda upp videoklipp

en: Uploaded by %s
sv_SE: Uppladdad av %s

en: Uploading...
sv_SE: Laddar upp...

en: Uploading…
sv_SE: Laddar upp ...

en: Use Google Analytics with Infinite Scroll
sv_SE: Använd Google Analytics med Oändlig bläddring

en: Use Markdown for comments.
sv_SE: Använd Markdown för kommentarer.

en: Use Markdown for posts and pages.
sv_SE: Använd Markdown för inlägg och sidor.

en: Use Markdown for posts.
sv_SE: Använd Markdown för inlägg.

en: Use Markdown syntax to compose content with links, lists, and other styles. This setting enables Markdown in the Classic Editor as well as within a Classic Editor block.
sv_SE: Använd Markdown-syntax för att komponera innehåll med länkar, listor och andra stilar. Den här inställningen aktiverar Markdown i den klassiska redigeraren samt inuti ett block i den klassiska redigeraren.

en: Use REST API endpoint '/wp-json/jetpack/v4/settings' instead.
sv_SE: Använd REST API-slutpunkt "/wp-json/jetpack/v4/settings" istället.

en: Use Small Header
sv_SE: Använd liten rubrik

en: Use legacy Flash Player (not recommended)
sv_SE: Använd äldre Flash Player (rekommenderas ej)

en: Use only Open Source codecs (may degrade performance)
sv_SE: Använd endast Open Source codecs (kan försämra prestandan)

en: Use regular characters and punctuation to style text, links, and lists.
sv_SE: Använd vanliga tecken och skiljetecken för att skriva text, länkar och listor.

en: Use the <kbd>TAB</kbd> key on your keyboard to move between colums and the <kbd>ENTER</kbd> or <kbd>RETURN</kbd> key to save each row and move on to the next.
sv_SE: Använd <kbd>TAB</kbd>-tangenten på tangentbordet för att hoppas mellan kolumner och <kbd>ENTER</kbd>- eller <kbd>RETUR</kbd>-knappen för att spara varje rad och hoppa till nästa.

en: Use the Facebook Page Plugin to connect visitors to your Facebook Page
sv_SE: Använd Facebook-sidetillägget för att ansluta besökare till din Facebook-sida

en: Use these settings to customize the search overlay.
sv_SE: Använd de här inställningarna för att anpassa sököverlägget.

en: Use these settings to display different types of content on your site.
sv_SE: Använd de här inställningarna för att visa olika typer av innehåll på din webbplats.

en: Use {{portfolioLink}}portfolios{{/portfolioLink}} on your site to showcase your best work. If your theme doesn’t support Jetpack Portfolios, you can still use a simple shortcode to display them on your site.
sv_SE: Använd {{portfolioLink}}portfolior{{/portfolioLink}} på din webbplats för att visa upp ditt bästa arbete. Om ditt tema inte har stöd för Jetpack-portfolior kan du ändå visa dem på din webbplats med hjälp av en enkel kortkod.

[ctx: Used as the default option in a dropdown list]
en: -- Select --
sv_SE: -- Välj --

[ctx: Used in the "%s if:" translation for the widget visibility dropdown]
en: Hide
sv_SE: Dölj

[ctx: Used in the "%s if:" translation for the widget visibility dropdown]
en: Show
sv_SE: Visa

en: User %s could not be disconnected. Are you sure they're connected currently?
sv_SE: Användaren %s kunde inte kopplas bort. Är du säker på att användaren är anslutna nu?

en: User friendly message
sv_SE: Användarvänligt meddelande

en: User has been successfully disconnected.
sv_SE: Användaren har kopplats bort.

en: User not found
sv_SE: Användaren kunde inte hittas

en: Username of the connected account
sv_SE: Användarnamn på det anslutna kontot

en: Using the checkboxes next to each module, you can select multiple modules to toggle via the Bulk Actions menu at the top of the list.
sv_SE: Genom att använda kryssrutorna bredvid varje modul kan du välja flera moduler som du vill slå på eller av via menyn Massåtgärder längst upp i listan.

en: Using the tools on the right, you can search for specific modules, filter by module categories or which are active, or change the sorting order.
sv_SE: Genom att använda verktygen till höger kan du söka efter specifika moduler, filtrera efter modulkategori eller vilka moduler som är aktiva, eller ändra sorteringsordningen.

en: Value
sv_SE: Värde

en: VaultPress is active and will back up your site soon.
sv_SE: Vaultpress är aktiv och kommer att säkerhetskopiera din webbplats snart.

en: VaultPress is no longer needed and has been deactivated.
sv_SE: VaultPress behövs inte längre och har inaktiverats.

en: Verified Services
sv_SE: Verifierade tjänster

en: Verify site ownership with third party services
sv_SE: Bekräfta att du äger webbplatsen gentemot tredjeparter

en: Verify with Google
sv_SE: Verifiera med Google

en: Verify your site ownership with services like Google, Bing, Pinterest, and Yandex. This gives you access to
    		advanced features on these services and get verification badges.
sv_SE: Verifiera ägarskapet till din webbplats med tjänster som Google, Bing, Pinterest och Yandex. Detta ger dig åtkomst till
    		avancerade funktioner hos dessa tjänster och ger dig verifieringsbevis.

en: Verify your site with Google, Bing, Yandex, and Pinterest.
sv_SE: Verifiera din webbplats med Google, Bing, Yandex och Pinterest.

en: Verifying…
sv_SE: Kontrollerar ...

en: Video Hosting
sv_SE: Videovisning

en: Video ID
sv_SE: Video-ID

en: Video Settings
sv_SE: Videoinställningar

en: Video URL
sv_SE: Video-URL

en: Video Width
sv_SE: Videobredd

en: Video on %s
sv_SE: Videoklipp på %s

en: Video post by %s.
sv_SE: Videoinlägg efter %s.

en: Video post.
sv_SE: Videoinlägg.

en: VideoPress Information
sv_SE: VideoPress-information

en: VideoPress Shortcode
sv_SE: VideoPress kortkod

[ctx: VideoPress preload setting]
en: Metadata
sv_SE: Meta-data

[ctx: VideoPress preload setting]
en: None
sv_SE: Ingen

en: View
sv_SE: Visa

en: View %1$s&#8217;s profile on %2$s
sv_SE: Visa %1$ss profil på %2$s

en: View Comic
sv_SE: Visa serie

en: View Full Profile &rarr;
sv_SE: Visa hela profilen →

en: View Menu Item
sv_SE: Visa menypost

en: View Menu Item Label
sv_SE: Visa menypostetiketter

en: View Menu Section
sv_SE: Visa menyavsnitt

en: View Network Admin
sv_SE: Visa nätverksadmin

en: View Project
sv_SE: Visa projekt

en: View Project Tag
sv_SE: Visa projektetikett

en: View Project Type
sv_SE: Visa projekttyp

en: View Site
sv_SE: Visa webbplats

en: View Site Stats without JavaScript
sv_SE: Visa webbplatsstatistik utan JavaScript

en: View Testimonial
sv_SE: Granska omdömme

en: View Your Backups
sv_SE: Visa dina säkerhetskopior

en: View a chronological list of all the changes and updates to your site in an organized, readable way.
sv_SE: Visa en kronologisk lista över alla ändringar och uppdateringar på din webbplats på ett organiserat, läsbart sätt.

en: View all Jetpack plans
sv_SE: Visa alla Jetpack-paket

en: View all posts by %s
sv_SE: Visa alla inlägg av %s

en: View all stats
sv_SE: Visa all statistik

en: View at Medium.com
sv_SE: Visa på Medium.com

en: View available icons
sv_SE: Visa tillgängliga ikoner

en: View complete profile
sv_SE: Visa fullständig profil

en: View full size <span class="photo-size">%1$s<span class="photo-size-times">&times;</span>%2$s</span>
sv_SE: Visa i full storlek <span class="photo-size">%1$s<span class="photo-size-times">×</span>%2$s</span>

en: View my plan
sv_SE: Visa mitt paket

en: View on Instagram
sv_SE: Visa på Instagram

en: View options
sv_SE: Visa alternativ

en: View our server requirements
sv_SE: Visa våra serverkrav

en: View people's profiles when you mouse over their Gravatars
sv_SE: Visa folks profiler när du för muspekaren över deras Gravatars

en: View post
sv_SE: Visa inlägg

en: View project
sv_SE: Visa projekt

en: View security scan details
sv_SE: Visa säkerhetsskanningsdetaljer

en: View settings
sv_SE: Visa inställningar

en: View site activity
sv_SE: Visa webbplatsaktivitet

en: View stats for this post in WordPress.com
sv_SE: Visa statistik för detta inlägg på WordPress.com

en: View stats on WordPress.com right now
sv_SE: Visa statistik på WordPress.com nu

en: View this collection on Medium.com
sv_SE: Visa denna samling på Medium.com

en: View this document on Scribd
sv_SE: Visa det här dokumentet på Scribd

en: View your Email Followers
sv_SE: Visa dina e-postföljare

en: View your earnings
sv_SE: Visa dina inkomster

en: View your security activity
sv_SE: Visa din säkerhetsaktivitet

en: View your security dashboard
sv_SE: Visa din säkerhetspanel

en: View your setup checklist
sv_SE: Visa kontrolllistan för konfiguration

en: View your site activity
sv_SE: Visa din webbplatsaktivitet

en: View your site's backups
sv_SE: Visa din webbplats säkerhetskopior

en: View your spam stats
sv_SE: Visa din skräppoststatistik

en: View:
sv_SE: Granska:

en: Views
sv_SE: Vyer

en: Views over 48 hours. Click for more Site Stats.
sv_SE: Visningar över 48 timmar. Klicka för mer webbplatsstatistik.

en: Views today
sv_SE: Visningar i dag

en: Views where buttons are shown
sv_SE: Visningar där knappar visas

en: Views: %(numberOfViews)s
sv_SE: Visningar: %(numberOfViews)s

en: Visibility
sv_SE: Synlighet

en: Visit count threshold
sv_SE: Besöksantalsgräns

en: Visit the post for more.
sv_SE: Besök inlägget om du vill veta mer.

en: Visitors can share your posts with Twitter, Facebook, Reddit, Digg, LinkedIn, Google+, print,
    		and email. You can configure services to appear as icons, text, or both and some services like Twitter
    		have additional options.
sv_SE: Besökare kan dela dina inlägg med via Twitter, Facebook, Reddit, Digg, LinkedIn, Google+, utskrifter
    		och e-post. Du kan konfigurera tjänsterna så att de visas som ikoner, text eller både och, vissa tjänster som Twitter
    		har ytterligare alternativ.

en: Visitors must provide consent by clicking the dismiss button when Jetpack Ads is turned on.
sv_SE: Besökare måste medge samtycke genom att klicka på avvisningsknappen när Jetpack Ads slås på.

en: Visitors tracked by Jetpack
sv_SE: Besökare spåras av Jetpack

en: WP.me Shortlinks
sv_SE: WP.me ​​kortlänkar

en: Want to reply to folks? Add an email address input.
sv_SE: Vill du kunna svara på folks kommentarer? Lägg till en e-postadressinmatning.

en: Warning! Multibyte support missing!
sv_SE: Varning! Multibyte stöd saknas!

en: Was not able to disconnect the site.  Please try again.
sv_SE: Kunde inte koppla bort webbplatsen. Var vänlig försök igen.

en: Was not able to unlink the user.  Please try again.
sv_SE: Kunde inte ta bort länk till användaren. Var vänlig försök igen.

en: We are backing up your site daily.
sv_SE: Vi säkerhetskopierar din webbplats dagligen.

en: We are backing up your site in real-time.
sv_SE: Vi säkerhetskopierar din webbplats i realtid.

en: We are committed to your privacy and security.
sv_SE: Vi är engagerade i din integritet och säkerhet.

en: We are configuring your site protection.
sv_SE: Vi konfigurerar skyddet för din webbplats.

en: We are configuring your site's backups.
sv_SE: Vi konfigurerar din webbplats säkerhetskopior.

en: We are making sure your site stays free of security threats. You will be notified if we find one.
sv_SE: Vi ser till att din webbplats är fri från säkerhetshot. Du kommer att meddelas om vi hittar ett.

en: We are the people behind WordPress.com, WooCommerce, Jetpack, Simplenote, Longreads, VaultPress, Akismet, Gravatar, Crowdsignal, Cloudup, and more. We believe in making the web a better place.
sv_SE: Vi är människorna bakom WordPress.com, WooCommerce, Jetpack, Simplenote, Longreads, VaultPress, Akismet, Gravatar, Crowdsignal, Cloudup, med mera. Vi tror på att göra webben till en bättre plats.

en: We back up your website every day, so you never have to worry about your data again.
sv_SE: Vi säkerhetskopierar din webbplats varje dag, så du behöver aldrig oroa dig för dina data igen.

en: We back up your website with every change you make, making it easy to fix your mistakes.
sv_SE: Vi säkerhetskopierar din webbplats vid varje ändring du gör, vilket gör det enkelt att rätta till dina misstag.

en: We believe in Open Source and the vast majority of our work is available under the GPL.
sv_SE: Vi tror på Open Source och huvuddelen av vårt arbete finns tillgängligt under GPL.

en: We could not verify that your server is making an authorized request. Please try again, and make sure there is nothing interfering with requests from your server to the Jetpack Server.
sv_SE: Vi kunde inte bekräfta att din server gör en behörig förfrågan. Försök igen och kontrollera att det inte är något som stör begäran från din server till Jetpack-servern.

en: We couldn't find your account. If you already have an account, make sure you have connected to WordPress.com.
sv_SE: Vi kunde inte hitta ditt konto. Om du redan har ett konto, se till att du har anslutit det till WordPress.com.

en: We had an issue connecting Jetpack; deactivate then reactivate the Jetpack plugin, then connect again.
sv_SE: Vi hade problem med att ansluta Jetpack, inaktivera och återaktivera Jetpack-tillägget och anslut därefter igen.

en: We keep a daily or real-time backup of your site so that when mistakes or accidents occur, restoring your
    		site to any location takes a matter of minutes. Your site’s files are regularly scanned for unauthorized or
    		suspicious modifications that could compromise your security and data. In many cases, we can fix them
    		automatically (and will notify you). When we can’t, we provide you with expert support.
sv_SE: Vi gör en daglig säkerhetskopia eller säkerhetskopierar i realtid, så om din webbplats skulle råka ut för misstag eller olyckor tar en återställning
    		av webbplatsen bara ett par minuter. Webbplatsens filer genomsöks regelbundet efter otillåtna eller
    		misstänkta förändringar som kan äventyra dina data och säkerheten. I många fall kan vi fixa dem
    		automatiskt (och meddelar dig). När vi inte kan göra detta så får du expertsupport.

en: We know every penny counts, but prices in this currency can’t contain decimal values.
sv_SE: Vi vet att varje öre räknas, men priserna i den här valutan kan inte innehålla decimaler.

en: We ran into an issue
sv_SE: Vi stötte på ett problem

en: We recommend reconnecting Jetpack.
sv_SE: Vi rekommenderar att du ansluter Jetpack igen.

en: We strive to live by the <a href="https://automattic.com/creed/" target="_blank" class="jptracks" data-jptracks-name="jetpack_about_creed" rel="noopener noreferrer">Automattic Creed</a>.
sv_SE: Vi strävar efter att följa <a href="https://automattic.com/creed/" target="_blank" class="jptracks" data-jptracks-name="jetpack_about_creed" rel="noopener noreferrer">Automattic-tankesättet</a>.

en: We use other tracking tools, including some from third parties. {{cookiePolicyLink}}Read about these{{/cookiePolicyLink}} and how to control them.
sv_SE: Vi använder andra spårningsverktyg, inklusive några från tredje part. {{cookiePolicyLink}}Läs om dessa{{/cookiePolicyLink}} och hur man kontrollerar dem.

en: We want to make sure payments reach you, so please add an email address.
sv_SE: Vi vill se till att betalningar når dig, så lägg till en e-postadress.

en: We were unable to get your stats just now. Please reload this page to try again.
sv_SE: Vi kunde inte hämta din statistik just nu. Ladda om sidan och försök igen.

en: We were unable to get your stats just now. Please reload this page to try again. If this error persists, please <a href="%1$s" target="_blank">contact support</a>. In your report please include the information below.
sv_SE: Vi kunde inte hämta din statistik just nu. Ladda om sidan och försök igen. <a href="%1$s" target="_blank">Kontakta supportavdelningen</a> om felet kvarstår. Informationen nedan behöver finnas med i din rapport.

en: We&rsquo;ve changed this option to a click-to-scroll version for you since you have footer widgets in Appearance &rarr; Widgets, or your theme uses click-to-scroll as the default behavior.
sv_SE: Vi har ändrat detta alternativ till en manuell klicka-för-att-skrolla-version för dig eftersom du har widgets i sidfoten under Utseende &rarr; Widgets, eller för att ditt tema använder klicka-för-att-skrolla som standard.

en: We're here to help
sv_SE: Vi finns här för att hjälpa

en: We've made some updates to Publicize. Please visit the <a href='%s' class='jptracks' data-jptracks-name='legacy_publicize_settings'>WordPress.com sharing page</a> to manage your publicize connections or use the button below.
sv_SE: Vi har gjort några uppdateringar i Offentliggör. Besök <a href='%s' class='jptracks' data-jptracks-name='legacy_publicize_settings'>delningssidan på WordPress.com</a> för att hantera dina publiceringsanslutningar, eller använd knappen nedan.

en: Website
sv_SE: Webbplats

en: Website Verification Services
sv_SE: Tjänster för webbplatskontroll

en: Website: %1$s (IP address: %2$s, %3$s)
sv_SE: Webbplats: %1$s (IP-adress: %2$s, %3$s)

en: Weddings are in the spotlight now with VideoPress for weddings.
sv_SE: Bröllop är i rampljuset nu med VideoPress för bröllop.

en: Wednesday
sv_SE: Onsdag

en: Week of %(date)s
sv_SE: Vecka %(date)s

en: Weeks
sv_SE: Veckor

en: Welcome to %s.
sv_SE: Välkommen till %s.

en: Welcome to Custom CSS!
    
    To learn how this works, see https://wp.me/PEmnE-Bt
sv_SE: Välkommen till Anpassad CSS!
    
    Om du vill lära dig hur det fungerar kan du läsa mer på https://wp.me/PEmnE-Bt

en: Welcome to {{s}}Jetpack %(jetpack_version)s{{/s}}!
sv_SE: Välkommen till {{s}}Jetpack %(jetpack_version)s{{/s}}!

en: Welcome! Ready to publish your first strip?
    
    Your webcomic's new site is ready to go. Get started by <a href="BLOG_URLwp-admin/customize.php#title">setting your comic's title and tagline</a> so your readers know what it's all about.
    
    Looking for more help with setting up your site? Check out the WordPress.com <a href="https://learn.wordpress.com/" target="_blank">beginner's tutorial</a> and the <a href="https://en.support.wordpress.com/comics/" target="_blank">guide to comics on WordPress.com</a>. Dive right in by <a href="BLOG_URLwp-admin/customize.php#title">publishing your first strip!</a>
    
    Lots of laughs,
    The WordPress.com Team
sv_SE: Välkommen! Redo att publicera din första serie?
    
    Din nya seriewebbplats är klar. Kom igång genom att <a href="BLOG_URLwp-admin/customize.php#title">ställa in seriens rubrik och slogan</a> så att läsarna förstår vad den handlar om.
    
    Behöver du hjälp med att konfigurera din webbplats? Kolla in WordPress.coms <a href="https://learn.wordpress.com/" target="_blank">nybörjarguide</a> och <a href="https://en.support.wordpress.com/comics/" target="_blank">guiden om serier på WordPress.com</a>. Dyk rakt in genom att <a href="BLOG_URLwp-admin/customize.php#title">publicera din första serie!</a>
    
    Ha kul,
    WordPress.com-teamet

en: We’re a distributed company with over %1$s Automatticians in more than %2$s countries speaking at least %3$s different languages. Our common goal is to democratize publishing so that anyone with a story can tell it, regardless of income, gender, politics, language, or where they live in the world.
sv_SE: Vi är ett distribuerat företag med över %1$s Automattic-anställda i över %2$s länder som talar minst %3$s olika språk. Vårt gemensamma mål är att demokratisera publicering så att alla med en historia kan berätta den, oavsett inkomst, kön, politik, språk eller var de bor i världen.

en: What is this payment for?
sv_SE: Vad är denna betalning för?

en: What should the subject line be?
sv_SE: Vad ska det stå i ämnesraden?

en: What size photos would you like to display?
sv_SE: Vilken storlek på bilder vill du visa?

en: What will %(siteTitle)s be used for?
sv_SE: Vad ska %(siteTitle)s användas till?

en: What will %s be used for?
sv_SE: Vad kommer %s att användas till?

en: What would you like the subject of the email to be?
sv_SE: Vad ska det stå i e-postmeddelandets ämnesrad?

en: What would you like to see on your Jetpack Dashboard?
sv_SE: Vad skulle du vilja se på din Jetpack-adminpanel?

en: What's a Gravatar?
sv_SE: Vad är en Gravatar?

en: When
sv_SE: När

en: When adding an image gallery, you will have the option to create elegant magazine-style mosaic layouts for your photos,
    		including mosaic (default), square, and circular layouts.
sv_SE: När du lägger till ett bildgalleri kommer du att ha möjlighet att skapa eleganta, tidningslika mosaiklayouter för dina bilder,
    		inklusive mosaik (standard), fyrkantiga och runda layouter.

en: When ads are enabled, Jetpack automatically generates a custom ads.txt tailored for your site.
sv_SE: När annonser är aktiverade genererar Jetpack automatiskt en anpassad ads.txt som är skräddarsydd för din webbplats.

en: When visitors enjoy your content, let them show it with a Like.
sv_SE: När besökare gillar ditt innehåll, låt dem visa det med ett Gilla-tryck.

en: When you need just a small amount of text, add a text input.
sv_SE: När du bara behöver en liten textmängd, lägg till en textimatning.

en: Whether Publicize has already finished sharing for this post
sv_SE: Huruvida publiceringsverktyget redan har delat inlägget

en: Whether `enable` can be changed for this post/connection
sv_SE: Huruvida ”aktivera” kan ändras för detta inlägg/denna anslutning

en: Whether the extension is available
sv_SE: Ifall tillägget finns tillgängligt

en: Whether to share to this connection
sv_SE: Huruvida anslutningen ska delas

en: Which Internet Defense League campaign do you want to participate in?
sv_SE: Vilken Internet Defense League-kampanj vill du delta i?

en: Which backup option is best for me?
sv_SE: Vilket säkerhetskopieringsalternativ är bäst för mig?

en: Which badge would you like to display?
sv_SE: Vilket märke vill du visa?

en: Which email address should we send the submissions to?
sv_SE: Till vilken e-postadress ska de inmatade uppgifterna skickas?

en: White
sv_SE: Vitt

en: Whitelist is empty.
sv_SE: Vitlistan är tom.

en: Whitelisted IP addresses
sv_SE: Vitlistade IP-adresser

en: Whoops! There was an error and we couldn't process your subscription. Please reload the page and try again.
sv_SE: Oj då! Det uppstod ett fel och vi kunde inte behandla din prenumeration. Vänligen ladda om sidan och försök igen.

en: Why aren't my filters appearing?
sv_SE: Varför visas inte mina filter?

en: Wide (840 x 150 pixels)
sv_SE: Bred (840x150 pixlar)

en: Wide Skyscraper 160x600
sv_SE: Bred Skyscraper 160x600

en: Widget Title
sv_SE: Widgettitel

en: Widget Visibility
sv_SE: Synlighet för widget

[ctx: Widget Visibility: {Rule Major [Page]} is {Rule Minor [Search results]}]
en: is
sv_SE: är

en: Widget title for followers:
sv_SE: Widgetrubrik för följare:

en: Widget title for non-followers:
sv_SE: Widgetrubrik för icke-följare:

en: Widget title:
sv_SE: Widget-titel:

en: Widget visibility lets you decide which widgets appear on which pages, so you can finely tailor widget content.
sv_SE: Med widgetvisning kan du bestämma vilka widgetar som ska visas på vilka sidor så att du kan finanpassa widgetinnehållet.

en: Width in pixels
sv_SE: Bredd i pixlar

en: Width in pixels:
sv_SE: Bredd i pixlar:

en: With 1 comment | With %s comments
sv_SE[0]: Med 1 kommentar
sv_SE[1]: Med %s kommentarer

en: With Carousel active, any standard WordPress galleries or single images you have embedded in posts or pages will
    		launch a full-screen photo browsing experience with comments and EXIF metadata.
sv_SE: Om Karusell är aktiverat visas alla WordPress-gallerier eller enstaka bilder du har bäddat in i dina inlägg eller sidor i en fantastisk bläddringsbar helskärmsvisning med kommentarer och EXIF-data.

en: With Jetpack you can choose to have your plugins auto-updated with each new plugin release. You’ll get the latest security and bug fixes right away, ensuring your site stays secure.
sv_SE: Med Jetpack kan du välja att uppdatera dina tillägg automatiskt vid lanseringen av varje nytt tillägg. Du får de senaste säkerhetsuppdateringarna och buggfixarna direkt, så att din webbplats alltid är säker.

en: With the OpenTable block you may encounter display issues if you use its "wide" style with anything other than "wide" or "full" alignment. The wide display style may also not work well on smaller screens.
sv_SE: Med OpenTable-blocket kan du stöta på visningsproblem om du använder dess breda stil med annan justering än bred eller fullständig. Det är inte heller säkert att den breda visningsstilen fungerar så bra på mindre skärmar.

en: WooCommerce auth data is already set.
sv_SE: WooCommerce-autentiseringsdata är redan inställd.

en: WordAds lets you earn money by displaying promotional content. Start earning today.
sv_SE: WordAds gör att du kan tjäna pengar genom att visa reklaminnehåll. Börja tjäna pengar idag.

en: WordPress REST API is disabled
sv_SE: WordPress REST-API är inaktiverad

en: WordPress reports no SSL support
sv_SE: WordPress rapporterar inget SSL-stöd

en: WordPress.com Likes are
sv_SE: WordPress.com Gillar är

en: WordPress.com Likes are:
sv_SE: WordPress.com Gillar är:

en: WordPress.com Reblog Button
sv_SE: Reblogga-knappen i WordPress.com

en: WordPress.com Terms of Service
sv_SE: WordPress.com användarvillkor

en: WordPress.com Toolbar
sv_SE: WordPress.com-verktygsfält

en: WordPress.com is currently having problems and is unable to fuel up your Jetpack.  Please try again later.
sv_SE: WordPress.com har stött på problem och kan inte få fart på din Jetpack. Försök igen senare.

en: Worried about security? Get backups, automated security fixes and more: {{a}}Upgrade now{{/a}}
sv_SE: Oroad för säkerheten? Få säkerhetskopiering, automatiska säkerhetsuppdateringar med mera: {{a}}Uppgradera nu{{/a}}

en: Would you like to use Jetpack on your local development site? You can do so thanks to <a href="%s">Jetpack's development mode</a>.
sv_SE: Vill du använda Jetpack på din lokala utvecklingswebbplats? Det kan du göra med hjälp av <a href="%s">Jetpacks utvecklingsläge</a>.

en: Write
sv_SE: Skriv

en: Write a Comment...
sv_SE: Skriv en Kommentar

en: Write a description…
sv_SE: Skriv en beskrivning…

en: Write a message for your audience here. If you leave this blank, we'll use an excerpt of the post content as the message.
sv_SE: Skriv ett meddelande här för din publik. Om du inte fyller i något här, så använder vi ett utdrag ur postens innehåll som meddelande.

en: Write caption
sv_SE: Skriv bildtext

en: Write caption…
sv_SE: Skriv bildtext…

en: Write consent text
sv_SE: Skriv text om samtycke

en: Write option…
sv_SE: Skriv alternativ…

en: Write your _Markdown_ **here**…
sv_SE: Skriv din _Markdown_ **här**…

en: Writing
sv_SE: Skriva

en: Writing is new again in Android with the new WordPress app.
sv_SE: Skrivandet är på gång igen i Android med den nya WordPress-appen.

en: Writing tools available to you will be shown here when an administrator enables them.
sv_SE: De skrivverktyg som finns tillgängliga för dig kommer att visas här när en administratör aktiverar dem.

en: XML Image Sitemap
sv_SE: XML-webbplatskarta för bilder

en: XML News Sitemap
sv_SE: XML-webbplatskarta för nyheter

en: XML Sitemap
sv_SE: XML-webbplatskarta

en: XML Sitemap Index
sv_SE: Index för XML-webbplatskarta

en: XML Video Sitemap
sv_SE: XML-webbplatskarta för video

en: Yandex Site Verification
sv_SE: Yandex webbplatsverifiering

en: Year
sv_SE: År

en: Yearly
sv_SE: Årligen

en: Yearly archives
sv_SE: Årsarkiv

en: Yep. You can enter multiple email addresses in the Email address field, and separate them with commas. A notification email will then be sent to each email address.
sv_SE: Javisst! Du kan ange flera e-postadresser i e-postadressfältet och skilja dem åt med kommatecken. En notis skickas sedan med e-post till varje e-postadress.

en: Yes
sv_SE: Ja

en: Yes. <a href="%1$s">%2$s</a> is replacing <a href="%3$s">%4$s</a>. I would like to
    					migrate my stats and subscribers from <a href="%3$s">%4$s</a> to <a href="%1$s">%2$s</a>.
sv_SE: Ja. <a href="%1$s">%2$s</a> ersätter <a href="%3$s">%4$s</a>. Jag vill migrera min statistik och mina prenumeranter från <a href="%3$s">%4$s</a> till <a href="%1$s">%2$s</a>.

en: You already have an account on this site. Please <a href="%1$s">sign in</a> with your username and password and then connect to WordPress.com.
sv_SE: Du har redan ett konto på denna webbplats. Vänligen <a href="%1$s">logga in</a> med ditt användarnamn och lösenord och anslut därefter till WordPress.com.

en: You already have several pending email subscriptions. <br /> Approve or delete a few subscriptions at <a href="%1$s" title="%2$s" target="_blank" rel="noopener noreferrer">subscribe.wordpress.com</a> before continuing.
sv_SE: Du har redan flera pågående e-postprenumerationer. <br /> Godkänn eller ta bort några prenumerationer på <a href="%1$s" title="%2$s" target="_blank" rel="noopener noreferrer">subscribe.wordpress.com</a> innan du fortsätter.

en: You already have several pending email subscriptions. Approve or delete a few through your <a href="https://subscribe.wordpress.com/">Subscription Manager</a> before attempting to subscribe to more blogs.
sv_SE: Du har redan flera pågående e-postprenumerationer. Godkänn eller radera några via din <a href="https://subscribe.wordpress.com/">Prenumerationshanterare</a> innan du försöker prenumerera på fler bloggar.

en: You are all set! Your site can now be managed from <a href="%s" target="_blank">wordpress.com/sites</a>.
sv_SE: Nu är du klar! Din webbplats kan nu hanteras från <a href="%s" target="_blank">wordpress.com/sites</a>.

en: You are currently running a development version of Jetpack.
sv_SE: Du kör för närvarande en utvecklingsversion av Jetpack.

en: You are currently running a development version of Jetpack. <a href="%s" target="_blank">Submit your feedback</a>
sv_SE: Du kör för närvarande en utvecklingsversion av Jetpack. <a href="%s" target="_blank">Ge oss din feedback</a>

en: You are following this blog
sv_SE: Du följer denna blogg

en: You are following this blog (<a href="%s">manage</a>).
sv_SE: Du följer denna blogg (<a href="%s">hantera</a>).

en: You are following this blog, along with %s other amazing person (<a href="%s">manage</a>). | You are following this blog, along with %s other amazing people (<a href="%s">manage</a>).
sv_SE[0]: Du följer den här bloggen tillsammans med %s annan spännande person (<a href="%s">hantera</a>).
sv_SE[1]: Du följer den här bloggen tillsammans med %s andra spännande personer (<a href="%s">hantera</a>).

en: You are not allowed to access the '%s' field.
sv_SE: Du har inte åtkomstbehörighet till fältet "%s".

en: You are not allowed to activate plugins on this site.
sv_SE: Det saknar behörighet att aktivera tillägg på denna webbplats.

en: You are not allowed to install plugins on this site.
sv_SE: Det saknar behörighet att installera tillägg på denna webbplats.

en: You are not allowed to make this change.
sv_SE: Du har inte tillåtelse att göra den här förändringen.

en: You are not allowed to manage this item.
sv_SE: Du har inte behörighet att hantera den här posten.

en: You are not allowed to move this item out of the Trash.
sv_SE: Du har inte tillräcklig behörighet för att ta bort den här posten från papperskorgen.

en: You are not allowed to move this item to the Trash.
sv_SE: Du har inte tillräcklig behörighet för att flytta den här posten till papperskorgen.

en: You are not allowed to switch to this theme
sv_SE: Du har inte behörighet att byta till det här temat.

en: You are required to specify a capability to check.
sv_SE: Du måste specificera en funktion som ska kollas.

en: You are required to specify a module.
sv_SE: Du måste specificera en modul

en: You are required to specify a plugin to activate.
sv_SE: Du måste specificera en plugin som ska aktiveras.

en: You are required to specify a plugin.
sv_SE: Du måste specificera ett tillägg

en: You are required to specify a theme to switch to.
sv_SE: Du måste specificera ett tema som du vill byta till.

en: You are required to specify a theme to update.
sv_SE: Du måste specificera ett tema som du vill uppdatera.

en: You are running Jetpack on a <a href="%s" target="_blank">staging server</a>.
sv_SE: Du kör Jetpack på en <a href="%s" target="_blank">mellanserver</a>.

en: You are running Jetpack on a staging server.
sv_SE: Du kör Jetpack på en mellanserver.

en: You are saving {{savings /}} by paying yearly
sv_SE: Du sparar {{savings /}} genom att betala årligen

en: You are the Jetpack owner.
sv_SE: Du är Jetpack-ägaren.

en: You can activate or deactivate individual Jetpack modules to suit your needs.
sv_SE: Du kan aktivera eller inaktivera enskilda Jetpack-moduler efter behov.

en: You can add the following variables to your service sharing URL:
sv_SE: Du kan lägga till följande variabler till URL:en för din tjänstedelning:

en: You can change your feature settings at any time.
sv_SE: Du kan ändra dina funktionsinställningar när som helst.

en: You can customize the sharing buttons and choose which services to display.
sv_SE: Du kan anpassa delningsknapparna och välja vilka tjänster som ska visas.

en: You can edit the email placeholder in the sidebar.
sv_SE: Du kan redigera e-postens platshållare i sidopanelen.

en: You can enter multiple email addresses separated by commas.
sv_SE: Du kan ange flera e-postadresser separerade med kommatecken.

en: You can find more information on XML sitemaps at <a href="%1$s" rel="noopener noreferrer" target="_blank">sitemaps.org</a>
sv_SE: Du kan hitta mer information om XML-webbplatskartor på <a href="%1$s" rel="noopener noreferrer" target="_blank">sitemaps.org</a>

en: You can now save time spent logging in by connecting your WordPress.com account to %s.
sv_SE: Nu kan du spara tid vid inloggningen genom att ansluta ditt WordPress.com-konto till %s.

en: You can optionally enter your own access token.
sv_SE: Du kan också ange din egen åtkomsttoken.

en: You can place additional ads using the Ad widget. {{link}}Try it out!{{/link}}
sv_SE: Du kan lägga till ytterligare annonser med Ad-widgeten. {{link}}Prova det!{{/link}}

en: You can see all comments on this post here:
sv_SE: Du kan se alla kommentarer på detta inlägg här:

en: You can see all pingbacks on this post here:
sv_SE: Du kan se alla pingbacks för inlägget här:

en: You can see all trackbacks on this post here:
sv_SE: Du kan se alla trackbacks för inlägget här:

en: You can try it out before upgrading, but only you will see it. It will be hidden from your visitors until you upgrade.
sv_SE: Du kan prova det innan du uppgraderar men bara du ser det. Det kommer att döljas från dina besökare tills du uppgraderar.

en: You can verify your site using the <a href="%s">"Site verification" tool in Jetpack Settings</a>.
sv_SE: Du kan verifiera din webbplats med hjälp av verktyget <a href="%s">”Webbplatsverifiering" Jetpack-inställningarna</a>.

en: You cancelled connecting your site to Stripe.
sv_SE: Du avbröt anslutningen av din webbplats till Stripe.

en: You cannot delete a plugin while it is active on the main site.
sv_SE: Du kan inte ta bort ett tillägg medan det är aktivt på huvudwebbplatsen.

en: You did not provide a valid Medium URL.
sv_SE: Du tillhandahöll inte en giltig Medium-URL.

en: You do not have sufficient <a rel="nofollow noopener noreferrer" href="%s" target="_blank">freedom levels</a> to view this video. Support free software and upgrade.
sv_SE: Du har inte tillräckliga <a rel="nofollow noopener noreferrer" href="%s" target="_blank">rättigheter</a> för att se det här videoklippet. Stöd gratis programvara och uppgraderingar.

en: You do not have sufficient permissions to access this page.
sv_SE: Du har inte tillräcklig behörighet för att få tillgång till denna sida.

en: You do not have the correct user permissions to perform this action.
    			Please contact your site admin if you think this is a mistake.
sv_SE: Du har inte de rätta behörigheterna för att utföra denna åtgärd.
    			Kontakta webbplatsens administratör om du anser att detta är ett misstag.

en: You have JavaScript disabled
sv_SE: Du har inaktiverat JavaScript

en: You have a pending subscription already; we just sent you another email. Click the link or <a href="https://en.support.wordpress.com/contact/">contact us</a> if you don&rsquo;t receive it.
sv_SE: Du har redan en väntande prenumeration, vi skickade just ett nytt e-postmeddelande. Klicka på länken eller <a href="https://en.support.wordpress.com/contact/">kontakta oss</a> om du inte får det.

en: You have already subscribed to this site. Please check your inbox. <br /> You can manage your preferences at <a href="%1$s" title="%2$s" target="_blank">subscribe.wordpress.com</a>
sv_SE: Du prenumererar redan på den här webbplatsen. Kontrollera din inkorg. <br /> Du kan hantera dina alternativ på <a href="%1$s" title="%2$s" target="_blank">subscribe.wordpress.com</a>

en: You have paid for backups and security scanning but they’re not yet active.
sv_SE: Du har betalat för säkerhetskopieringar och säkerhetsskanning men de är inte aktiverade ännu.

en: You have paid for backups but they're not yet active.
sv_SE: Du har betalat för säkerhetskopieringar men de är inte aktiverade ännu.

en: You have shared this post with %s
sv_SE: Du har delat det här inlägget med %s

en: You may whitelist an IP address or series of addresses preventing them from ever being blocked by Jetpack. IPv4 and IPv6 are acceptable. To specify a range, enter the low value and high value separated by a dash. Example: 12.12.12.1-12.12.12.100
sv_SE: Du kan vitlista en IP-adress eller en serie adresser för att hindra dem från att någonsin blockeras av Jetpack. IPv4 och IPv6 kan användas. Ange ett intervall genom att ange det lägsta värdet och det högsta värdet åtskilda med ett bindestreck. Exempel: 12.12.12.1-12.12.12.100

en: You must <a href="%s">log in</a> to post a comment.
sv_SE: Du måste <a href="%s">logga in</a> för att kommentera.

en: You must be <a href="#" class="jp-carousel-comment-login">logged in</a> to post a comment.
sv_SE: Du måste vara <a href="#" class="jp-carousel-comment-login">inloggad</a> för att kunna skicka en kommentar.

en: You must connect your Jetpack plugin to WordPress.com to use this feature.
sv_SE: Du måste ansluta ditt Jetpack till WordPress.com för att kunna använda denna funktion.

en: You must have Two-Step Authentication enabled on your WordPress.com account.
sv_SE: Du måste ha tvåstegsautentisering aktiverat för ditt WordPress.com-konto.

en: You must specify a Comment ID
sv_SE: Du måste ange ett kommentars-ID

en: You must specify a Post ID
sv_SE: Du måste ange ett inläggs-ID

en: You must specify a Term ID
sv_SE: Du måste ange ett term-ID

en: You must specify a User ID
sv_SE: Du måste ange ett användar-ID

en: You must specify a helper script body
sv_SE: Du måste ange brödtext för helper-skriptet

en: You must specify a helper script path
sv_SE: Du måste ange sökväg till helper-skriptet

en: You must specify a valid action
sv_SE: Du måste ange en giltig åtgärd

en: You must specify a valid blog URL!
sv_SE: Du måste ange en giltig blogg-URL!

en: You must specify a whitelisted option_name
sv_SE: Du måste ange ett vitlistat option_name

en: You must specify an option name
sv_SE: Du måste ange ett alternativnamn

en: You must specify an option_name
sv_SE: Du måste ange option_name

en: You must specify an option_value
sv_SE: Du måste ange option_value

en: You must specify both an object type and id to fetch
sv_SE: Du måste specificera både en objekttyp och ett id för att hämta

en: You need to connect your Mailchimp account and choose a list in order to start collecting Email subscribers.
sv_SE: Du måste ansluta ditt Mailchimp-konto och välja en lista för att börja samla e-postprenumeranter.

en: You need to enter your numeric user ID for the <a href="%1$s">Goodreads Widget</a> to work correctly. <a href="%2$s" target="_blank">Full instructions</a>.
sv_SE: Du måste lägga till ditt numeriska användar-ID för att <a href="%1$s">Goodreads-widgeten</a> ska fungera korrekt. <a href="%2$s" target="_blank">Fullständiga instruktioner</a>.

en: You need to enter your server credentials to finish configuring Backups and Scan.
sv_SE: Du behöver ange autentiseringsuppgifterna för din server för att kunna slutföra konfiguration av Säkerhetskopiera & Skanna.

en: You need to enter your server credentials to finish configuring Jetpack Backup.
sv_SE: Du behöver ange autentiseringsuppgifterna för din server för slutföra konfigurationen av Jetpack-säkerhetskopia.

en: You need to enter your server's credentials to finish the setup.
sv_SE: Du behöver ange autentiseringsuppgifterna för din server för att slutföra installationen.

en: You need to provide the name of the cronjob to schedule.
sv_SE: Du måste ange cron-jobbets namn för att schemalägga det.

en: You need to register for VaultPress.
sv_SE: Du måste registrera dig för VaultPress.

en: You need to select what to show in this <a href="%s">Gravatar Profile widget</a>.
sv_SE: Du behöver välja vad du vill visa i den här <a href="%s">Gravatarprofil-widgeten</a>.

en: You need to stay logged in to your WordPress blog while you authorize Jetpack.
sv_SE: Du måste fortsätta att vara inloggad på din WordPress-blogg medan du auktoriserar Jetpack.

en: You subscribed this site before but you have not clicked the confirmation link yet. Please check your inbox. <br /> Otherwise, you can manage your preferences at <a href="%1$s" title="%2$s" target="_blank" rel="noopener noreferrer">subscribe.wordpress.com</a>.
sv_SE: Du har prenumererat på den här webbplatsen redan, men du har inte klickat på bekräftelselänken ännu. Kontrollera din inkorg. <br /> Annars kan du hantera dina alternativ på <a href="%1$s" title="%2$s" target="_blank" rel="noopener noreferrer">subscribe.wordpress.com.</a>

en: You successfully logged out.
sv_SE: Du är nu utloggad.

en: You will receive instant notifications in your dashboard or your mobile device when somebody comments
    		on any of your sites. Reply directly wherever you are to keep the conversation going.
sv_SE: Du kommer att få meddelanden omedelbart i din adminpanel på din mobila enhet när någon kommenterar
    		på någon av dina webbplatser. Svara direkt, vart du än är, för att hålla liv i samtalet.

en: You would save {{savings /}} by paying yearly
sv_SE: Du sparar {{savings /}} om du betalar årsvis

en: You&rsquo;re already subscribed to this site.
sv_SE: Du prenumererar redan på denna webbplats.

en: You'll need to upgrade your plan to use the Recurring Payments button.
sv_SE: Du måste uppgradera ditt paket för att använda Återkommande betalningar-knappen.

en: You're about to delete all publicize connections to %s.
sv_SE: Du är på väg att radera alla förbindelser för ”offentliggör” till %s.

en: You're about to delete all publicize connections.
sv_SE: Du är på väg att radera alla förbindelser för ”offentliggör”.

en: You're fueled up and ready to go, Jetpack is now active.
sv_SE: Tanken är full och du är redo att köra, nu är Jetpack aktiverat.

en: You're fueled up and ready to go.
sv_SE: Tanken är full och du är redo att köra.

en: You're planning on putting ads and or affiliate links on your website.
sv_SE: Du planerar att lägga in annonser och eller affiliate-länkar på din webbplats.

en: You're planning on selling physical goods, digital downloads, or services directly to your customers.
sv_SE: Du planerar att sälja fysiska varor, digitala nedladdningar eller tjänster direkt till dina kunder.

en: You've successfully signed in with WordPress.com Secure Sign On!
sv_SE: Du har nu loggat in med WordPress.com säker inloggning!

en: YouTube Error: bad URL entered
sv_SE: YouTube-fel: ogiltig URL angiven

en: YouTube Error: empty URL args
sv_SE: YouTube-fel: tomma URL-argument

en: Your %(planName)s Plan includes %(featureName)s. Looks like you also purchased the %(productName)s product. Consider removing %(productName)s.
sv_SE: Ditt %(planName)s-paket inkluderar %(featureName)s. Det verkar som du även köpt produkten %(productName)s. Överväg att ta bort %(productName)s.

en: Your %s connection needs to be reauthenticated to continue working – head to Sharing to take care of it.
sv_SE: Din %s-anslutning måste återautentiseras för att fortsätta fungera. Gå till Delning för att hantera det.

en: Your API key
sv_SE: Din API-nyckel

en: Your API key is invalid
sv_SE: Din API-nyckel är ogiltig

en: Your Antispam key is valid.
sv_SE: Din Antispam-nyckel är giltig.

en: Your Custom Content Types
sv_SE: Dina anpassade innehållstyper

en: Your Email Address
sv_SE: Din e-postadress

en: Your IP (%1$s) has been flagged for potential security violations.
sv_SE: Ditt IP (%1$s) har blivit flaggat för potentiella säkerhetsöverträdelser.

en: Your Jetpack is already connected.
sv_SE: Jetpack är redan anslutet.

en: Your Jetpack plan provides anti-spam protection through Akismet. Click 'set up' to enable it on your site.
sv_SE: Ditt Jetpack-paket inkluderar skydd mot skräpport via Akismet. Klicka på ”konfigurera” för att aktivera det på din webbplats.

en: Your Jetpack setup looks a-okay!
sv_SE: Din Jetpack-anslutning ser bra ut!

en: Your Jetpack setup progress
sv_SE: Ditt Jetpack-konfigurationsförlopp

en: Your LinkedIn connection needs to be reauthenticated to continue working – head to Sharing to take care of it.
sv_SE: Din LinkedIn-anslutning måste återautentiseras för att fortsätta fungera. Gå till Delning för att hantera det.

en: Your Name
sv_SE: Ditt namn

en: Your Plan
sv_SE: Ditt paket

en: Your Podcast couldn't be embedded as it doesn't contain any tracks. Please double check your URL.
sv_SE: Det gick inte att bädda in din podcast eftersom den inte innehåller några spår. Dubbelkolla din URL.

en: Your Portfolio Archive currently has no entries. You can start creating them on your dashboard.
sv_SE: Ditt portfolioarkiv har ännu inga poster. Du kan börja skapa dem på din adminpanel.

en: Your Site Stats work better with JavaScript enabled.
sv_SE: Din webbplatsstatistik fungerar bättre om du har JavaScript aktiverat.

en: Your Testimonial Archive currently has no entries. You can start creating them on your dashboard.
sv_SE: Ditt omdömesarkiv har ännu inga poster. Du kan börja skapa dem på din adminpanel.

en: Your answer was incorrect, please try again.
sv_SE: Du svarade fel, försök igen.

en: Your blog does not currently have any published posts.
sv_SE: Din blogg har för närvarande inte några inlägg publicerade.

en: Your calendar couldn't be embedded. Please double check your URL or Embed Code. Please note, you need to use the 'Public URL' or 'Embed Code', the 'Shareable Link' will not work.
sv_SE: Din kalender gick inte att bädda in. Dubbelkolla din URL eller inbäddningskod. Observera att du måste använda den allmänna URL-adressen eller inbäddningskoden, länken som kan delas fungerar inte.

en: Your calendar couldn't be embedded. Please double check your URL or code.
sv_SE: Din kalender gick inte att bädda in. Kontrollera din URL eller kod.

en: Your comment is in moderation.
sv_SE: Din kommentar väntar på granskning.

en: Your comment was approved.
sv_SE: Din kommentar godkändes.

en: Your contribution
sv_SE: Ditt bidrag

en: Your current IP: %(ip)s
sv_SE: Din aktuella IP: %(ip)s

en: Your current IP: %s
sv_SE: Din nuvarande IP-adress: %s

en: Your current site record size: %s record | Your current site record size: %s records
sv_SE[0]: Din nuvarande webbplatspoststorlek: %s post
sv_SE[1]: Din nuvarande webbplatspoststorlek: %s poster

en: Your data is being securely backed up as you edit.
sv_SE: Dina data säkerhetskopieras säkert medan du redigerar.

en: Your data is being securely backed up every day with a 30-day archive.
sv_SE: Dina data säkerhetskopieras säkert med ett 30-dagars arkiv.

en: Your email
sv_SE: Din e-post

en: Your feedback will help us improve the product.
sv_SE: Din feedback hjälper oss att förbättra produkten.

en: Your installation of Jetpack is incomplete. If you installed Jetpack from GitHub, please refer to <a href="%1$s" target="_blank" rel="noopener noreferrer">this document</a> to set up your development environment.
sv_SE: Din installation av Jetpack är ofullständig. Om du har installerat Jetpack från GitHub hänvisas till <a href="%1$s" target="_blank" rel="noopener noreferrer">det här dokumentet</a> för att konfigurera din utvecklingsmiljö.

en: Your installation of Jetpack is incomplete. If you installed Jetpack from GitHub, please refer to this document to set up your development environment: %1$s
sv_SE: Din installation av Jetpack är ofullständig. Om du har installerat Jetpack från GitHub, hänvisa till detta dokument för att konfigurera din utvecklingsmiljö: %1$s

en: Your main blog is not connected to WordPress.com. Please connect to get an API key.
sv_SE: Din huvudblogg är inte ansluten till WordPress.com. Anslut dig om du vill ha en API-nyckel.

en: Your new field was saved successfully
sv_SE: Ditt nya fält har sparats

en: Your paid plan gives you access to prioritized Jetpack support.
sv_SE: Ditt betalpaket ger dig tillgång till prioriterad Jetpack-support.

en: Your password is too weak: Looks like you're including easy to guess information about yourself. Try something a little more unique.
sv_SE: Ditt lösenord är för svagt: Det ser ut som att du inkluderar information om dig som är lätt att gissa. Försök med något mer unikt.

en: Your plan doesn't include Simple Payments. <a href="%s" rel="noopener noreferrer" target="_blank">Learn more and upgrade</a>.
sv_SE: Enkla betalningar ingår inte i ditt paket. <a href="%s" rel="noopener noreferrer" target="_blank">Läs mer och uppgradera</a>.

en: Your podcast URL is invalid and couldn't be embedded. Please double check your URL.
sv_SE: Din podcast-URL är ogiltig och kunde inte bäddas in. Dubbelkontrollera din URL.

en: Your podcast couldn't be embedded. Please double check your URL.
sv_SE: Det gick inte att bädda in din podcast. Dubbelkolla din URL.

en: Your price is negative — enter a positive number so people can pay the right amount.
sv_SE: Ditt pris är negativt — ange ett positivt värde så att folk kan betala rätt summa.

en: Your server did not successfully connect to the Jetpack server using %1$s
    				Please ask your hosting provider to confirm your server can make outbound requests to jetpack.com.
sv_SE: Din server kunde inte ansluta till Jetpack.servern med %1$s
    				Be din webbleverantör för att bekräfta att din server kan göra utgående begäranden till jetpack.com.

en: Your server is misconfigured, which means that Jetpack Protect is unable to effectively protect your site.
sv_SE: Din server är felkonfigurerad. Det gör att Jetpack Protect inte kan skydda sin webbplats effektivt.

en: Your site could not connect to WordPress.com via HTTPS. This could be due to any number of reasons, including faulty SSL certificates, misconfigured or missing SSL libraries, or network issues.
sv_SE: Din webbplats kunde inte ansluta till WordPress.com via HTTPS. Detta kan bero på flera anledningar, bland annat felaktiga SSL-certifikat, felkonfigurerade eller saknade SSL-bibliotek eller nätverksproblem .

en: Your site is backed up and threat-free.
sv_SE: Din webbplats är säkerhetskopierad och fri från hot.

en: Your site is backed up.
sv_SE: Din webbplats är säkerhetskopierad.

en: Your site is being backed up in real time and regularly scanned for security threats.
sv_SE: Din webbplats säkerhetskopieras i realtid och skannas regelbundet igenom efter säkerhetshot.

en: Your site is being backed up.
sv_SE: Din webbplats säkerhetskopieras.

en: Your site is connected to Jetpack
sv_SE: Din webbplats är ansluten till Jetpack

en: Your site is connected to Jetpack.
sv_SE: Webbplatsen är ansluten till Jetpack.

en: Your site is connected to WordPress.com.
sv_SE: Din webbplats är ansluten till WordPress.com.

en: Your site is in Development Mode, so it can not be connected to WordPress.com.
sv_SE: Din webbplats är i Utvecklingsläge, så den kan inte anslutas till WordPress.com.

en: Your site is incorrectly double-encoding redirects from http to https. This is preventing Jetpack from authenticating your connection. Please visit our <a href="%s">support page</a> for details about how to resolve this.
sv_SE: Din webbplats dubbelkodar omdirigeringar felaktigt från http till https. Detta hindrar Jetpack från att autentisera din anslutning. Besök vår <a href="%s">supportsida</a> för information om att lösa detta.

en: Your site is not connected to Jetpack
sv_SE: Din webbplats är inte ansluten till Jetpack

en: Your site is not connected to Jetpack.
sv_SE: Din webbplats är inte ansluten till Jetpack.

en: Your site is not protected from spam.
sv_SE: Din webbplats är inte skyddad mot skräppost.

en: Your site is protected by Jetpack. You’ll be notified if anything needs attention.
sv_SE: Din webbplats är skyddad av Jetpack. Du kommer att bli underrättad om något behöver uppmärksamhet.

en: Your site is protected from spam.
sv_SE: Din webbplats är skyddad mot skräppost.

en: Your site is verified with %1$s and %2$s.
sv_SE: Din webbplats är verifierad med %1$s och %2$s.

en: Your site is verified with %s.
sv_SE: Din webbplats är verifierad med %s.

en: Your site is verified with Google
sv_SE: Din webbplats är verifierad med Google

en: Your site needs an Antispam key.
sv_SE: Din webbplats behöver en Antispam-nyckel.

en: Your site was successfully backed up %s ago.
sv_SE: Din webbplats säkerhetskopierades för %s sedan.

en: Your site’s files are regularly scanned for unauthorized or suspicious modifications that could compromise your security and data.
sv_SE: Filerna på din webbplats söks regelbundet igenom efter obehöriga eller misstänksamma ändringar som kan kompromettera din säkerhet och data.

en: Your theme supports <strong>%s</strong>
sv_SE: Ditt tema stöder <strong>%s</strong>

en: Your theme supports Testimonials
sv_SE: Ditt tema stöder omdömen

en: Your token must have permission to post on this blog.
sv_SE: Din token måste ha behörighet att publicera på denna blogg.

en: Your upload didn't complete; try again later or cross your fingers and try again right now.
sv_SE: Uppladdningen fullbordades inte; försök igen senare, eller håll tummarna och försök igen nu.

en: Your url is set as `%1$s`, but your WordPress.com connection lists it as `%2$s`!
sv_SE: Din URL är angiven som "%1$s", men din WordPress.com-anslutning listar den som "%2$s"!

en: Your users will be able to log in to your site with their WordPress.com account.
    		This includes two-factor authentication making it the safest login mechanism for your site.
sv_SE: Användarna kan logga in på din webbplats med sina WordPress.com-konton.
    		Detta inkluderar tvåfaktors-autentisering, vilket gör den till den säkraste inloggningsfunktionen för din webbplats.

en: Your version of WordPress (%1$s) is lower than the version required by Jetpack (%2$s). Please update WordPress to continue enjoying Jetpack.
sv_SE: Din version av WordPress (%1$s) är lägre än den version som krävs av Jetpack (%2$s). Uppdatera WordPress för att fortsätta att använda Jetpack.

en: Your website needs to be publicly accessible to use Jetpack: %(error_key)s
sv_SE: Din webbplats behöver vara offentlig åtkomlig för att du ska kunna använda Jetpack: %(error_key)s

en: You’re almost done. Set up Jetpack to enable powerful security and performance tools for WordPress.
sv_SE: Du är nästan klar. Installera Jetpack för att aktivera kraftfulla säkerhets- och prestandaverktyg för WordPress.

en: You’re currently on Jetpack %(plan)s.
sv_SE: Du är för närvarande på Jetpack %(plan)s.

en: Zoom level
sv_SE: Zoomningsnivå

en: [%1$s] Comment: "%2$s"
sv_SE: [%1$s] Kommentar: ”%2$s”

en: [%1$s] Pingback: "%2$s"
sv_SE: [%1$s] Pingback: ”%2$s”

en: [%1$s] Please moderate: "%2$s"
sv_SE: [%1$s] Vänligen granska: "%2$s"

en: [%1$s] Trackback: "%2$s"
sv_SE: [%1$s] Trackback: ”%2$s”

en: `%s` cannot be empty.
sv_SE: `%s` får inte vara tomt.

[ctx: a link that closes the modal window that offers to connect Jetpack]
en: Not now, thank you.
sv_SE: Inte nu, tack.

en: a paid plan
sv_SE: ett betalpaket

[ctx: a variable command that a user can write, provided in the printed instructions]
en: option
sv_SE: alternativ

en: access_token is required
sv_SE: access_token krävs

en: access_token_secret is required
sv_SE: access_token_secret krävs

[ctx: action]
en: Capture consent & hide the banner
sv_SE: Infånga samtycke och göm banner

[ctx: action]
en: Consent expires after
sv_SE: Samtycket upphör efter

en: add_test arguments changed in 7.3.0. Please reference inline documentation.
sv_SE: Argument för add_test ändrades i 7.3.0. Se infogad dokumentation.

[ctx: admin bar customize item label]
en: Customize
sv_SE: Anpassa

[ctx: admin bar menu group label]
en: Configure
sv_SE: Konfigurera

[ctx: admin bar menu group label]
en: Manage
sv_SE: Hantera

[ctx: admin bar menu group label]
en: Personalize
sv_SE: Anpassa

[ctx: admin bar menu new item label]
en: Add
sv_SE: Lägg till

[ctx: admin bar people item label]
en: Add
sv_SE: Lägg till

en: after the user clicks the dismiss button
sv_SE: efter att användaren klickar på avvisa-knappen

en: after the user scrolls the page
sv_SE: efter att användaren bläddrar på sidan

en: after this amount of time
sv_SE: efter denna tid

[ctx: as sharing source]
en: Email
sv_SE: E-post

[ctx: block search term]
en: address
sv_SE: adress

[ctx: block search term]
en: ads
sv_SE: annonser

[ctx: block search term]
en: advertisement
sv_SE: annons

[ctx: block search term]
en: animated
sv_SE: animerad

[ctx: block search term]
en: appointments
sv_SE: möten

[ctx: block search term]
en: audio
sv_SE: ljud

[ctx: block search term]
en: booking
sv_SE: bokning

[ctx: block search term]
en: buy
sv_SE: köp

[ctx: block search term]
en: calendar
sv_SE: kalender

[ctx: block search term]
en: circle
sv_SE: cirkel

[ctx: block search term]
en: closing time
sv_SE: stängningstid

[ctx: block search term]
en: columns
sv_SE: kolumner

[ctx: block search term]
en: commerce
sv_SE: handel

[ctx: block search term]
en: connected
sv_SE: ansluten

[ctx: block search term]
en: contact form
sv_SE: kontaktformulär

[ctx: block search term]
en: dates
sv_SE: datum

[ctx: block search term]
en: direction
sv_SE: riktning

[ctx: block search term]
en: email
sv_SE: e-post

[ctx: block search term]
en: embed
sv_SE: bädda in

[ctx: block search term]
en: events
sv_SE: händelser

[ctx: block search term]
en: follow
sv_SE: följ

[ctx: block search term]
en: formatting
sv_SE: formatering

[ctx: block search term]
en: gallery
sv_SE: galleri

[ctx: block search term]
en: image
sv_SE: bild

[ctx: block search term]
en: images
sv_SE: bilder

[ctx: block search term]
en: join
sv_SE: gå med

[ctx: block search term]
en: linked
sv_SE: länkad

[ctx: block search term]
en: location
sv_SE: plats

[ctx: block search term]
en: mailing list
sv_SE: e-postlista

[ctx: block search term]
en: maps
sv_SE: kartor

[ctx: block search term]
en: markup
sv_SE: kodredigering

[ctx: block search term]
en: memberships
sv_SE: medlemskap

[ctx: block search term]
en: message
sv_SE: meddelande

[ctx: block search term]
en: mobile
sv_SE: mobil

[ctx: block search term]
en: mosaic
sv_SE: mosaik

[ctx: block search term]
en: navigation
sv_SE: navigering

[ctx: block search term]
en: newsletter
sv_SE: nyhetsbrev

[ctx: block search term]
en: opening hours
sv_SE: öppettider

[ctx: block search term]
en: phone
sv_SE: telefon

[ctx: block search term]
en: photos
sv_SE: foton

[ctx: block search term]
en: pictures
sv_SE: bilder

[ctx: block search term]
en: place
sv_SE: plats

[ctx: block search term]
en: products
sv_SE: produkter

[ctx: block search term]
en: purchase
sv_SE: köp

[ctx: block search term]
en: rating
sv_SE: omdöme

[ctx: block search term]
en: reservation
sv_SE: bokning

[ctx: block search term]
en: restaurant
sv_SE: restaurang

[ctx: block search term]
en: return
sv_SE: återvänd

[ctx: block search term]
en: review
sv_SE: recension

[ctx: block search term]
en: schedule
sv_SE: tidsinställ

[ctx: block search term]
en: sell
sv_SE: sälj

[ctx: block search term]
en: shop
sv_SE: butik

[ctx: block search term]
en: side by side
sv_SE: sida vid sida

[ctx: block search term]
en: similar content
sv_SE: liknande innehåll

[ctx: block search term]
en: social
sv_SE: socialt

[ctx: block search term]
en: square
sv_SE: fyrkantig

[ctx: block search term]
en: star
sv_SE: stjärnmärk

[ctx: block search term]
en: subscribe
sv_SE: prenumerera

[ctx: block search term]
en: subscription
sv_SE: prenumeration

[ctx: block search term]
en: subscriptions
sv_SE: prenumerationer

[ctx: block search term]
en: telephone
sv_SE: telefon

[ctx: block search term]
en: tickets
sv_SE: biljetter

[ctx: block search term]
en: visibility
sv_SE: synlighet

[ctx: block search term]
en: visitors
sv_SE: besökare

[ctx: block search term]
en: working day
sv_SE: arbetsdag

[ctx: block style]
en: Filled
sv_SE: Fylld

[ctx: block style]
en: Outlined
sv_SE: Markerade ytterkanter

[ctx: business is closed on a full day]
en: Closed
sv_SE: Stängd

[ctx: button label]
en: Convert block to link
sv_SE: Konvertera block till länk

[ctx: button label]
en: Embed
sv_SE: Bädda in

en: by Jetpack (installed)
sv_SE: från Jetpack (installerat)

en: contact form
sv_SE: kontaktformulär

en: daily backups
sv_SE: dagliga säkerhetskopieringar

en: day
sv_SE: dag

en: day month year
sv_SE: dag månad år

en: days
sv_SE: dagar

[ctx: displayed in search results when results are cached]
en: cache hit
sv_SE: cache-träff

en: e-mail
sv_SE: e-post

en: edit
sv_SE: Redigera

[ctx: error message in contact form builder]
en: Oops, there was a problem generating your form.  You'll likely need to try again.
sv_SE: Hoppsan, ett problem uppstod när ditt formulär skapades. Du måste nog försöka igen.

en: go back
sv_SE: gå tillbaka

en: hits
sv_SE: besök

en: iCalendar Feed URL:
sv_SE: URL till iCalendar-flöde:

en: image %1$d of %2$d in gallery
sv_SE: bild %1$d av %2$d i galleriet

[ctx: image style]
en: Black and White
sv_SE: Svart och vit

en: images
sv_SE: bilder

[ctx: in {category/tag name}]
en: In "%s"
sv_SE: I "%s"

en: internet page
sv_SE: internetsida

[ctx: label for filtering posts]
en: Month
sv_SE: Månad

[ctx: label for filtering posts]
en: Month Updated
sv_SE: Månad uppdaterad

[ctx: label for filtering posts]
en: Post Types
sv_SE: Inläggstyper

[ctx: label for filtering posts]
en: Year
sv_SE: År

[ctx: label for filtering posts]
en: Year Updated
sv_SE: År uppdaterat

[ctx: label for formatting JSON]
en: Minify
sv_SE: Minifiera

[ctx: label for formatting JSON]
en: Pretty
sv_SE: Vacker

en: mail
sv_SE: E-post

en: month
sv_SE: månad

[ctx: my list of books to read]
en: To Read
sv_SE: Att läsa

en: name@example.com
sv_SE: namn@exempel.com

[ctx: noun]
en: Comment
sv_SE: Kommentar

[ctx: noun: a quantity of goods or items purchased or sold]
en: Order
sv_SE: Beställning

[ctx: option for how the embed displays on a page, e.g. inline or as a modal]
en: Embed Type
sv_SE: Inbäddningstyp

en: or
sv_SE: eller

[ctx: past participle: books I have read]
en: Read
sv_SE: Läs

en: per month
sv_SE: per månad

en: per year
sv_SE: per år

en: pixels
sv_SE: pixlar

[ctx: placeholder: dropdown menu to select widget visibility; hide if or show if]
en: %s if:
sv_SE: %s om:

[ctx: plugin]
en: Activate %s
sv_SE: Aktivera %s

[ctx: plugin]
en: Active
sv_SE: Aktiv

[ctx: plugin]
en: Cannot Install
sv_SE: Kan inte installera

[ctx: plugin]
en: Installed
sv_SE: Installerat

[ctx: plugin]
en: Network Activate %s
sv_SE: Aktivera för nätverk %s

en: ratings
sv_SE: betyg

en: real-time backups
sv_SE: säkerhetskopieringar i realtid

[ctx: recipe]
en: Cook Time
sv_SE: Tillagningstid

[ctx: recipe]
en: Difficulty
sv_SE: Svårighetsgrad

[ctx: recipe]
en: Directions
sv_SE: Instruktioner

[ctx: recipe]
en: Ingredients
sv_SE: Ingredienser

[ctx: recipe]
en: Nutrition
sv_SE: Kost

[ctx: recipe]
en: Prep Time
sv_SE: Förberedelsetid

[ctx: recipe]
en: Print
sv_SE: Skriv ut

[ctx: recipe]
en: Rating
sv_SE: Omdöme

[ctx: recipe]
en: Servings
sv_SE: Portioner

[ctx: recipe]
en: Source
sv_SE: Källa

[ctx: recipe]
en: Time
sv_SE: Tid

en: seconds
sv_SE: sekunder

[ctx: share to]
en: Email
sv_SE: E-post

[ctx: share to]
en: Print
sv_SE: Skriv ut

en: share your experience
sv_SE: dela din upplevelse

en: site_id is required
sv_SE: site_id krävs

[ctx: submit button label]
en: Embed
sv_SE: Bädda in

[ctx: the Internet Defense League]
en: Learn more about the %s
sv_SE: Läs mer om %s

en: the past day
sv_SE: under gårdagen

en: the past month
sv_SE: den senaste månaden

en: the past quarter
sv_SE: det senaste kvartalet

en: the past week
sv_SE: den gångna veckan

en: the past year
sv_SE: senaste året

[ctx: the value that they want to update the option to]
en: value
sv_SE: värde

en: this video
sv_SE: denna video

en: track
sv_SE: spår

en: user email is required
sv_SE: Användares e-post krävs

en: user login is required
sv_SE: användarinloggning krävs

en: user_data is required
sv_SE: user_data krävs

en: user_id is required
sv_SE: user_id krävs

en: user_token is required
sv_SE: user_token krävs

[ctx: verb]
en: Copy
sv_SE: Kopiera

[ctx: verb: e.g. register for an event.]
en: Register
sv_SE: Registrera

[ctx: verb: e.g. subscribe to a newsletter.]
en: Subscribe
sv_SE: Prenumerera

[ctx: watch a video title]
en: Watch: %s
sv_SE: Titta på: %s

en: website
sv_SE: Webbplats

en: week
sv_SE: vecka

[ctx: {#} Blocked malicious login attempts -- number is on a prior line, text is a caption.]
en: Blocked malicious login attempts
sv_SE: Blockerade skadliga inloggningsförsök

[ctx: {#} Spam comments blocked by Akismet -- number is on a prior line, text is a caption.]
en: Blocked spam comments.
sv_SE: Blockerade skräppostkommentarer.

[ctx: {$date_format} \a\t {$time_format}]
en: %1$s \a\t %2$s
sv_SE: %1$s \kl\t %2$s

en: {{a}}Activate Monitor{{/a}} to receive email notifications if your site goes down.
sv_SE: {{a}}Aktivera Övervakning{{/a}} för att få e-postmeddelanden om din webbplats går ner.

en: {{a}}Activate Protect{{/a}} to keep your site protected from malicious sign in attempts.
sv_SE: {{a}}Aktivera Protect{{/a}} för att skydda din webbplats mot inloggningsförsök från utomstående.

en: {{a}}Activate Site Stats{{/a}} to see detailed stats, likes, followers, subscribers, and more! {{a1}}Learn More{{/a1}}
sv_SE: {{a}}Aktivera webbplatsstatistik{{/a}} för att se detaljerad statistik, Gilla-markeringar, följare, prenumeranter och mycket mer! {{a1}}Läs mer{{/a1}}

en: {{a}}Activate{{/a}} to help visitors quickly find answers with highly relevant instant search results and powerful filtering.
sv_SE: {{a}}Aktivera{{/a}} om du vill hjälpa besökarna att snabbt hitta svar med hjälp av mycket relevanta sökresultat och effektiv filtrering.

en: {{a}}Activate{{/a}} to optimize image sizes and load images from Jetpack's fast global network of servers. This improves your site's performance on desktop and mobile devices.
sv_SE: {{a}}Aktivera{{/a}} för att optimera bildstorlekar och läsa in bilder från Jetpacks snabba globala nätverk av servrar. Det förbättrar din webbplats prestanda på stationära och mobila enheter.

en: {{a}}Contact Support{{/a}}
sv_SE: {{a}}Kontakta supporten{{/a}}

en: {{a}}Manage Likes visibility from the Sharing Module Settings{{/a}}
sv_SE: {{a}}Hantera synlighet för gilla-markeringar i inställningarna för delningsmodulen{{/a}}

en: {{a}}Turn on plugin autoupdates.{{/a}}
sv_SE: {{a}}Slå på automatiska uppdateringar för tillägget.{{/a}}

en: {{a}}View backup details{{/a}}.
sv_SE: {{a}}Visa information om säkerhetskopiering{{/a}}.

en: {{a}}View details{{/a}}
sv_SE: {{a}}Visa detaljer{{/a}}

en: {{button}}View detailed stats{{/button}}
sv_SE: {{button}}Visa detaljerad statistik{{/button}}

en: {{button}}View more stats on WordPress.com {{/button}}
sv_SE: {{button}}Visa mer statistik på WordPress.com {{/button}}

en: {{link}}Configure your Monitor notification settings on WordPress.com{{/link}}
sv_SE: {{link}}Konfigurera inställningarna för dina Monitor-meddelanden på WordPress.com{{/link}}

en: {{li}}The JETPACK_DEV_DEBUG constant is defined{{/li}}
sv_SE: {{li}}Konstanten JETPACK_DEV_DEBUG är definierad{{/li}}

en: {{li}}The jetpack_development_mode filter is active{{/li}}
sv_SE: {{li}}Filtret jetpack_development_mode är aktivt{{/li}}

en: {{li}}Your site URL lacks a dot (e.g. http://localhost){{/li}}
sv_SE: {{li}}Det finns ingen punkt i URL:en för din webbplats (t.ex. http://localhost){{/li}}

en: {{p}}Would you mind telling us why you did not complete the Jetpack connection in this {{a}}2 question survey{{/a}}?{{/p}}{{p}}A Jetpack connection is required for our free security and traffic features to work.{{/p}}
sv_SE: {{p}}Vill du berätta varför du inte slutförde Jetpack-anslutningen via detta {{a}}formulär med två frågor{{/a}}?{{/p}}{{p}}En Jetpack-anslutning krävs för att våra kostnadsfria säkerhets- och trafikfunktioner ska fungera.{{/p}}

en: {{span}}You can now also configure related posts in the Customizer. {{ExternalLink}}Try it out!{{/ExternalLink}}{{/span}}
sv_SE: {{span}}Nu kan du också konfigurera relaterade inlägg i Anpassa. {{ExternalLink}}Testa!{{/ExternalLink}}{{/span}}

en: {{s}}Your Jetpack has a glitch.{{/s}}  We're sorry for the inconvenience. Please try again later, if the issue continues please contact support with this message: %(error_key)s
sv_SE: {{s}}Det finns en bugg i din Jetpack.{{/s}} Vi ber om ursäkt för besväret. Försök igen senare. Om problemet kvarstår kontakta vår supportavdelning med detta meddelande: %(error_key)s

en: {{s}}Your Jetpack has a glitch.{{/s}} Connecting this site with WordPress.com is not possible. This usually means your site is not publicly accessible (localhost).
sv_SE: {{s}}Det finns en bugg i din Jetpack.{{/s}} Det är inte möjligt att ansluta den här webbplatsen till WordPress.com. Det betyder vanligtvis att din webbplats inte är offentligt åtkomlig (localhost).
